Zobacz więcej w kategorii: oprogramowanie | narzędzia
producenci: AMD
AMD wraz z najnowszą wersją sterowników Catalyst 11.10 wprowadziło szereg ulepszeń technologii Eyefinity.
Kilka dni temu AMD wydało sterowniki Catalyast 11.10, które są przeznaczone dla kart graficznych z serii Radeon HD 2000 – HD 6000 oraz profesjonalnych modeli z serii FirePro 9000. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż oprócz poprawy masy błędów występujących przy korzystaniu z systemów operacyjnych Windows XP, Vista i 7, udoskonalono także technologię Eyefinity.
Technologia AMD Eyefinity w trybach poziomym (na górze) i pionowym (na dole)
Pierwszą z najważniejszych zmian jest dodanie obsługi tryby Eyefinity 5x1 – zarówno w trybie poziomym (Landscape), jak i pionowym (Portrait). Warto zaznaczyć, że tryb pionowy po raz pierwszy został zademonstrowany na wrześniowych targach IDF, a jego obsługa pojawiała się w poprzednich, testowych wersjach sterowników, ale dopiero teraz jest on obsługiwany oficjalnie.
Kolejną z ciekawych nowości jest zwiększenie rozdzielczości trybu Eyefinity do 16 000 x 16 000 pikseli, ale niestety nowość dotyczy tylko kart graficznych AMD Radeon HD 6000 i jest obsługiwana przez aplikacje wykorzystujące DirectX 11. Nie da się również ukryć, że do osiągnięcia tak wysokiej rozdzielczości wymagane będzie parę pokaźnych monitorów – najprościej będzie połączyć sześć modeli o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Prezentacja działania trybu Bezel Correction
Ostatnią z nowości jest rozszerzenie możliwości działania funkcji Bezel Correction (ukrycie fragmentu obrazu pod ramką monitorów), którą teraz można aktywować przy monitorach mających różną gęstością pikseli.
Więcej o kartach graficznych AMD Radeon:
Źródło: AMD, HardwareLuxx
Hm, myślałem że AMD myślało o tym od początku i te funkcje zaimplementowane były już od pierwszego Radeona 5xxx. Czego tu się człowiek nie dowie...
Granie na 3 monitorach to bardzo niszowa grupa odbiorców. Benchmark mógłby zrobić taką sondę. Ciekawe czy grubość ramki wprowadza się samemu czy sterowniki korzystają z jakiejś bazy danych?
@benzene
spróbuj, a powiększysz grono zauroczonych :P
ja osobiście przepadam za minimum trzema wyświetlaczami w gierkach
3 monitory ... eyefinity lub nvidia surround 2d ... luksus :)
problem w tym że gry stoją w miejscu, więc producenci żeby podnieść wymagania gier zaproponowali podłaczyć więcej monitorów i ustawić większe rozdzielczości. czyli na dobrą sprawę - nie interesuje Cię granie na kilku wyświetlaczach - nie potrzebujesz nowej karty.
grasz w Coda, gdzieś daleko w budynku patrzysz przez okno, naprzeciw w oknie jest snajper i jest w tym miejscu które jest "za ramką", masz pecha ^^,
W samochodzie też słupki zasłaniają, masz martwe strefy... I nikomu to za bardzo nie przeszkadza.
Za to "przeskakiwanie" obrazu przez ramkę bywa cholernie denerwujące. Mózg, kiedy patrzy się kątem oka, interpretuje to jako ruch, co odwraca uwagę.
a jeszcze gorzej jak sam jesteś snajperem i cel Ci sie schował "za ramką" :D
to jest "rozszerzenie" widoku z tego co wiem a nie powiekszenie obrazu na tyle monitorow. Widzisz dokladnie tyle ile widzisz na jednym monitorze + masz dodatkowy obraz na bocznych. To jest cos w rodzaju rybiego oka chyba i ogolnie nie mozna z tego korzystac w rozgrywkach sieciowych.
Popraw mnie ktos jesli sie myle ale tak wypada moim zdaniem z prezentacji ktore widzialem. Jesli obraz jest na monitorze bocznym to jest to tez boczny obraz a nie centralny. Dodatkowo na optwierdzenie tego wplywa fakt ze te monitory ustawia sie w polkole tak aby rybie oko mialo sens.
Mam pytanie. Czy jeśli AMD wydaje nowe Catalysty, które maja zwiększyć fps np w B3, to ten fps będzie większy tylko w kartach 5xxx i 6xxx, czy na starsze serie takie jak 4xxx te sterowniki również wpływają korzystnie?
z ostatnich 30 dni
odsłon: 158484
odsłon: 92763
odsłon: 33990
odsłon: 28509
odsłon: 28029
odsłon: 25871
odsłon: 24375
odsłon: 21590
odsłon: 20791
odsłon: 18458
odsłon: 17833
odsłon: 16943
odsłon: 16692
odsłon: 15598
odsłon: 15393
odsłon: 15206
odsłon: 14238
odsłon: 14058
odsłon: 13233
odsłon: 12242
odsłon: 12218
odsłon: 12197
odsłon: 11751