Zobacz więcej w kategorii: laptopy | procesory
producenci: Acer | ACER Polska | AMD
Firma Acer w tym tygodniu oficjalnie wprowadzi do sprzedaży dwa nowe notebooki wykorzystujące najnowszą mobilną platformę AMD Sabine. A będą to dwa modele Aspire 5560 i 7560 w których znajdziemy procesory AMD Llano a dokładniej serię APU A4, A6 lub A8.
Pierwszy z modeli Aspire 5560 został wyposażony w 15,6-calowy ekran CineCrystal, podświetlany diodami LED, wyświetlający obraz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Drugim modelem jest nieco większy Aspire 7560 z 17,3-calowym ekranem CineCrystal, także podświetlanym diodami LED i wyświetlającym obraz o rozdzielczości 1600 x 900 punktów.
W obu notebookach zastosowano jeden z procesorów AMD APU Fusion, a dokładniej mobilny układ Llano czyli procesory z serii Sabine A4, A6 lub A8. O tym jaki procesor zostanie zamontowany ma zadecydować jego nabywca bądź dystrybutor. Mimo wszystko do dyspozycji zostały oddane wszystkie mobilne procesory AMD z trzech wymienionych serii. Warto przypomnieć, iż w każdym z układów dodatkowo znajduje się wydajny, zintegrowany procesor graficzny AMD Radeon HD z serii 6000, obsługujący między innymi najnowsze interfejsy programowania DirectX 11 oraz OpenGL 4.2.

Obydwa notebooki zostały ponadto wyposażone w maksymalnie 8 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR3, dysk twardy do 750 GB, nagrywarkę płyt DVD bądź napęd Blu-ray, uniwersalny czytnik kart pamięci 5-w-1, 1,3 megapikselową kamerę internetową, moduł Gigabit Ethernet, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 oraz cyfrowe złącze wyjścia obrazu HDMI.
Obydwie konstrukcje zostały wyposażone w pojemny, 6 komorowy akumulator i będą dostarczane wraz z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows 7 Home Premium w wersji 64bit. Laptopy będą do nabycia w trzech opcjach kolorystycznych: Lava Red, Volcanic Black oraz Ice Blue w cenie rozpoczynającej się od 499 dolarów.
Więcej o firmie Acer i jej produktach:
Źródło: TechConnect
tanioch
intel ma sie czego bać i dobrze
Te procesory mają niskie taktowanie, więc wądpie.
Te procesory kręcą się do 3GHz przy nieznacznym podniesieniu napięcia ;)
laptopowe czy desktopowe?
Laptopów sie nie kręci... Tego to pokręcisz ale co najwyżej w 2 strone. Pewnie jak każdy nie będzie miał zmniejszania napięcia:/. Ogólnie to te laptopy strach troche kupować. Szczególnie jeśli chodzi o Acer+wydajniejszy intel. Bo poprostu przy właczaniu gry sie laptop wyłącza... Obawiam sie że w tych modelach też tak może być.
Co waść pleciesz, zobacz sobie w mój profil. Mocny cep i srogo kręcona grafika. Nie tylko się nie wyłącza, ale i nie przegrzewa.
Laptopowe: http://forum.notebookreview.com/gaming-software-graphics-cards/597293-official-llano-overclock-undervolt-result.html
Tanie? w USA chyba, bo w Polszy najtańszy model za 1700zł hula.
500$ * 2,2 ~ 1100zł, to kupiłbym sobie. Ale 1700?!
Z pewnością lepsza oferta od intelowskiego ATOMa. Przynajmniej jak narazie.
Te notebooki są kierowane w segment i3 i i5 - ale oczywiście takie bez dedykowanej grafiki. Bo jak pokazują testy to mobilne Llano > i5 bez dedyk. grafiki.
chyba żartujesz te llano w jedno wątkowych appach wymięka z P6100, a do i3 to ma bardzo daleko, wiem wiem rendering na laptopie :)
Nie chodzi o rendering lecz o ogólną wydajność.
to ogólna wydajność jest akurat niska, sprawdz testy tylko na twojepc albo purepc już nie pamiętam na którym był rzetelny test, w odróżnieniu do pclaba i tego benchmarka
Jeśli chodzi o rendering GPU gma może sobie pomażyć o tym co robi AMD. Nie bardzo zczaiłem sie o co chodzi w tym wcześniejszym tekscie ? Eendering 1 wątkowy ? 10 lat temu ? Nie wiem jak z CPU, ale pewnie ten P6100 ma przewage, bo to praktycznie prawie sam procesor... Z grafiką do wyświetlania pulpitu i ew. filmów i prezentacji. No może przesadzam bo colin 2 i CS1.6 pójdzie na 100%. Mi pomimo że bawie sie blenderem w laptopie nie potrzeba jakiegos mega procka...
Atom to nie ta sama półka. Te procki konkurują nie z atomem a z droższymi i3 i i5. Atom nadaje sie tylko do netbooków. Za 1700zł to ten 2 model byłby mega tanio. No ten 1 to nie jest aż tak fajny. Ale może ceny będą przynajmniej 1300-1500zł to wtedy będzie co kupić. Bo w tej chwili 2310M + grafike dedyka można za 1500zł w 15 calach kupić.
z ostatnich 30 dni
odsłon: 158488
odsłon: 92770
odsłon: 33991
odsłon: 28532
odsłon: 28031
odsłon: 25874
odsłon: 24375
odsłon: 21594
odsłon: 20792
odsłon: 18459
odsłon: 17835
odsłon: 16944
odsłon: 16693
odsłon: 15600
odsłon: 15394
odsłon: 15206
odsłon: 14239
odsłon: 14064
odsłon: 13234
odsłon: 12244
odsłon: 12220
odsłon: 12199
odsłon: 11751