Jakub Kralka | 2011-10-27

Battlefield 3 - premiera gry, cena, wymagania, polonizacja

Zobacz więcej w kategorii: gry | FPS (strzelanki)

 

Dziś na sklepowe półki w całym kraju trafiła w końcu jedna z najbardziej oczekiwanych strzelanek nie tylko roku 2011, ale chyba nawet kilku ostatnich lat - Battlefield 3.

Polska premiera nastąpiła z dwudniowym opóźnieniem względem Stanów Zjednoczonych, choć osoby, które zamówiły grę w ramach tzw. pre-orderów już od kilku dni donosiły o miłej niespodziance od listonosza.

Battlefield 3 jest dumnym przedstawicielem gatunku sieciowych shooterów, bo choć posiada tryb single player, recenzenci z całego świata są zgodni - twórcy umieścili go w grze tylko z czystej przyzwoitości.

Polskim wydawcą gry jest rodzimy oddział EA, zaś sama gra zarówno w wersji na PC, jak i konsole doczeka się pełnej lokalizacji. Ceny sugerowane prezentują się następująco:

  • PC - 149 PLN
  • X360 - 229 PLN
  • PS3 - 229 PLN

Jednak nie jest to ostateczna oferta sklepów z grami. Koniecznie zajrzyjcie do benchmarkowego sklepu, gdzie Battlefielda 3 możecie kupić już od 119 złotych.

W przypadku wersji pecetowej spore kontrowersje budzi problematyka wymagań sprzętowych. Nowy silnik Frostbite 2 wyciska z naszych komputerów naprawdę wiele, co z kolei skutkuje wychwalaną oprawą graficzną.

Recenzenci wersji pecetowej nowemu Battlefieldowi nie szczędzą komplementów, a oceny nie spadają poniżej 90%. Nieco gorzej wygląda sytuacja w przypadku wersji konsolowej, ale i tam nie jest źle. 85% to w przypadku strzelanki na konsole wciąż przecież bardzo dobry wynik!

Seria Battlefield składa się z kilkunastu bardzo różnorodnych części, a jej początek miał miejsce w 2002 roku pod nazwą Battlefield 1942. W 2005 roku swoją premierę miał skupiający się na bardziej nowoczesnych konfliktach  Battlefield 2. W kontynuacji autorzy postanowili pozostać wiernymi tym trendom.

Battlefield 3 pudełko

Więcej o Batllefield 3:

Źródło: Inf. własna

odsłon: 21682

Komentarze

(155)

CzesioBF2

-3 + - 2011-10-27 18:59

lol 1942 a gdzie Vietnam ?

Jakub Kralka

8 + - 2011-10-27 19:01

"lol" dwa lata później

midarktemp

-5 + - 2011-10-27 19:05

odemnie dla fanBOYÓW CoD http://www.youtube.com/watch?v=s2e6iMAzPTQ :)

dczaja1990

3 + - 2011-10-27 19:27

ach.. nie ma to jak gadanie fanboja BF 3. Sory ale i9le widzialem forow tyle razy widzialem jak fan bf jedzie po fanach cod, bardzo rzadko odwrotnie. Jak moze bf pobic coda jak to 2 gry o roznym podejsciu do tematyki multiplayer? cod to dynamika i szybka akcja a bf to taktyka i praca zespolowa. Jak chcecie to minusujcie mnie bo jestem fanem coda i tak boli mnie ze grafika zostala tylko podszlifowana. Ale uwielbiam mechanike rozgrywki coda i nie zmienie upodoban tylko dlatego ze bf wyszedl z lepsza grafika.

midarktemp

-2 + - 2011-10-27 20:13

Sam gram w Coda i troche gameplayów z komentarzem na moim kanale zrobiłem ale jestem graczem a nie fanboyem nie wadzą mi inne gry. Tez lubię tę mechanikę i szybka akcję ale w tym roku MW3 to poprostu tak odgrzany klops że się w głwoe nie mieści wolę gry od Treyarch bo Infinity Ward od czasu genialnego Coda4 nie ruszył się wprzód o krok a powiedziałbym że się cofa... B3 poprostu daje radę i pokazuje jak powinna wyglądać kontynuacja fanboje to widzą czyją to i hate na B3 leci a ten filmik to taka moja odpowiedź dla tych "dzieciaków" i tyle... :)

przemasM

0 + - 2011-10-27 20:25

fajne zrobione tylko jest jeden szkopuł Arni oszukuje Cheaters;) czyli idealna gra dla ściemniaczy a tak na poważnie pogramy zobaczymy ja jeszcze nie kupiłem poczekam na niezależne oceny;) na co dzień gram zarówno i w BF jak i Coda lubię też ARMA II ta ostatni jak dla mnie miała najwięcej z realizmu ale realizm jest lekko nudnawy ;) poczekam co tam najnowsza odsłona BF ma do pokazania ale nie biorę pod uwagę sponsorowanych recenzji.

hideo

0 + - 2011-10-27 23:32

haha! rozwalił mnie ten filmik! :D totalnie uwielbiam filmy Terminator! :] ale niestety w filmiku powinno być odwrotnie, Terminator to akcja czyli COD i to Arni kosi resztę (czyli zespołowego Battlefielda)... :] a odnośnie MW3 to jeszcze w nią nie graliśmy, ale jestem przekonany że MW3 zniszczy skosi akcją Battlefielda3, Hasta La Vista, baby! ;] niecałe 2tyg do MW3 :D a jakbyś mógł zremixować na stronę COD to byłoby jeszcze lepiej ;]

Michur

-2 + - 2011-10-28 10:33

Moment "OMG We Are So Pro" wymiata :)

sevae

0 + - 2011-10-29 01:30

Zapewne tak to wygląda jak gracz CoD zaczyna grać w BF :) A potem nikomu nie ma atakować i trzeba pokazywać... eh.

Towarzysz Komisarz

2 + - 2011-10-27 19:06

Z tego, co piszą kumple z amerykańskich forów dyskusyjnych gra jest rewelacyjna...mnie nigdy FPS-y, zwłaszcza w trybie multi nie interesowały, ale może spróbuję.

Trzeba tylko joystick kupić, bo jak mówią znajomi, latanie na myszy/klawiaturze jest trudne.

SP1DER987

1 + - 2011-10-27 19:14

Ostro pojechałeś ;)

Darxis

-2 + - 2011-10-27 20:43

mistrz

aviel

0 + - 2011-10-27 21:26

Wiesz latanie myszką i klawiaturą wcale nie jest trudne w BF3. Wystarczy dobrze ustawić sobie sterowanie samolotem/helikopterem, bo standardowe nie jest dobrze dobrane :)

kalfas

1 + - 2011-10-27 19:10

kupilem, i od pol godziny nie moge tego zainstalowac, origin sie wiesza i odmawia dostepu do rejestracji gry..., czy ktos mial takie klopoty?moze im serwery padly?

force

0 + - 2011-10-27 19:11

żenada... cały dzień podłączy mnie do gry i po 20 sekundach wywala... nie jest to wina punkbustera... ciekawe co robili jak były beta testy... ŻENADA... na konsoli działa normalnie

smith300

1 + - 2011-10-27 19:13

chłopaki a ja mam problem, kupiłem ją na DVD, żeby uruchomić instalację orgin musi się komunikować z serverem i ją aktywować, no więc mam najnowszego orgina i lipa aktywuje, aktywuje i zaktywować nie może o co k***a biega??

kalfas

0 + - 2011-10-27 19:14

czyli chyba pad origin, na szczesciem ma civ5:)

kalfas

0 + - 2011-10-27 19:15

smith,mam tak samo, na 100% serwery im niewydalaja, dla nich to dobrze bo chyba rynkowy sukces, ale my pogramy za kilka dni jak sie wszystko ustabilizuje

GunarDAN

0 + - 2011-10-27 19:15

Gra niestety ma jeszcze spoooro problemów i byków do wyeliminowania. Nie mówiąc już o wywalaniu gry do pulpitu w muti, co raportuje wielu graczy (na fomum już 56 stron o wywalaniu gry). Liczę, że szybko grę naprawią i dopieszczą. No i polskich serwerów, jak na lekarstwo i ciężko się tam wbić...

Kenjiro

1 + - 2011-10-27 19:28

Bla, bla, bla. Na metacritic user score wynosi 7.4, czyli całkiem dobra gra, a nie wybitna - do którego to miana pretendowała. Dla porównania: Wiedźmin 2 jest o cały punkt wyżej (8.5).

Jakub Kralka

5 + - 2011-10-27 19:33

User score, niestety, ale nigdy nie jest aż tak miarodajną oceną jak zebrane opinie recenzentów, z prostej przyczyny: fani i antyfani niezdolni do namiastki obiektywizmu, którzy wypaczają daną ocenę.

User score bardzo często składa się z lawiny "jedynek" i lawiny "dziesiątek", do tego stopnia, że racjonalnie oceniający userzy mogą być nawet w mniejszości!

A im gra bardziej znana tym ryzyko to jest większe, bo o ile wątpię by fani Skyrima "jedynkowali" Wiedźmina, tak fani Call of Duty - na ile znam internet - raczej Battlefieldowi nie odpuszczą.

Oczywiście nie twierdzę, że taki user score jest niemiarodajny i nie daje jakiegoś podglądu, ale w życiu nie będę się powoływał na taki wyznacznik w newsach.

Ethim

0 + - 2011-10-27 19:58

Ja bym powiedzial, ze oceny recenzetow sa zawyzone, ale coz poradzic.
Ta gra to Bad Company 3, a nie Battlefield 3 jaki byl obiecywany, graficznie krok w przod, a pod wzgledem rozgrywki oraz teamplayu jest nawet za starusienkim BF'em 1942.
Dice zrobilo niestety kolejny krok w strone przyciagania casuali.

moorell

1 + - 2011-10-28 00:26

"User score, niestety, ale nigdy nie jest aż tak miarodajną oceną jak zebrane opinie recenzentów, z prostej przyczyny: fani i antyfani niezdolni do namiastki obiektywizmu, którzy wypaczają daną ocenę."

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego co się dzieje z ocenami graczy - przy tak zaognionym (głupim) konflikcie BF vs CoD nie ma co oczekiwać ich sensowności. Jednakże już dawno przestałem wierzyć w obiektywizm i rzetelność recenzentów. Nie wiem, może nie powinienem stawiać takich zarzutów aczkolwiek zbyt często moja opinia rozmija się z ich rezencjami. Możliwe, że to tylko moje oczekiwania są diametrialnie odmienne, może zawyżone. A może ich poziom tolerancji jest zbyt wysoki...?

W moim przypadku doprowadziło to do sytuacji gdy kupno gry w dniu premiery (lub krótko po niej) jest ewenementem (Wiedźmin 2), a pre-order po prostu nie figuruje w liście opcji.

moorell

1 + - 2011-10-28 00:31

Dodam tylko, że pozytywna decyzja o zakupie Wiedźmina 2 bezpośrednio po premierze była tylko i wyłącznie zasługą postawy CD Projekt-u i sposobu w jaki potraktowali pierwszą część tej gry.

Treyzrazer

0 + - 2011-10-28 12:17

Rozumuję podobnie. Dodam, że na Benchmarku dwa razy zdarzyło się, że przed premierą i tuż po jakąś grę wychwalano, a gdy wydawano część drugą o pierwszej napisano, że była ledwie przeciętna. Taka niespójność :)

cura666

0 + - 2011-10-29 00:04

Ja w kwestii gier wierze tylko sobie. Reszta albo sciemnia albo sie gowno zna ;-)

sevae

0 + - 2011-10-29 01:37

Biorą pod uwagę fakt że zwolenników CoD jest więcej, w tym sopra część fan boyów CoD pewnie równa ilości zwolenników BF... aż dziw że średnia użytkowników to nie 5. Widać zwolennicy CoD nie będący fanboyami podbili wynik :)

Crisis

2 + - 2011-10-27 19:29

Żenada. Już jestem pewny na 100%, że od EA już nic nie kupię. Wszystko dzięki zajebistej aplikacji Origin. Nie dość, że ciągle wpierdziela 100MB RAMu i szpieguje 24/h to jeszcze nie pozwala zagrac w BF3. Gra zainstalowana, aktualizacje pościągane, a podczas uruchomienia wywala błąd, że nie można aktywować gry. EA stworzyło bubla, przez którego zawiodłem się na naprawdę świetnej marce. Nie spodziewałem się tego po tej grze. Zostaje tylko wrócić do BC2 i jak do jutra problem nie zostanie naprawiony to zwracam grę. Wielki minus. Radzę się każdemu zastanowić 100 razy przed kupnem.

Igloczek

0 + - 2011-10-27 22:24

Ciężko zrozumieć że gdy nagle na ich serwery spływają setki tysięcy prób aktywacji, mogą one źle działać, lub wcale nie działać ?

A Origin, tak samo jak Steam, jest całkiem dobrym programem, na którego narzekają tylko osoby totalnie nie obeznane w temacie. Bycie graczem nie ogranicza się do pójścia do sklepu po grę...

Chcesz tak grać? Kup konsole.

Ethim

1 + - 2011-10-27 23:06

Originowi brakuje tyle do steama co pingwinowi do latania.
Origin jest po prostu klopsem, ktory nie powinien byc wpychany graczom na sile - tymbardziej, ze obecnie ma zerowa funkcjonalnosc i jest niedopracowany.

dddt11

0 + - 2011-10-27 19:39

Ja też nie mogę aktywować gry infolinia zajęta

byku08

0 + - 2011-10-27 19:42

To samo u mnie.

X-SkiLL

0 + - 2011-10-27 19:57

Ja mam Bf3 i wszystko jest ok

smith300

0 + - 2011-10-27 20:06

kiedy aktywowałeś??

dddt11

0 + - 2011-10-27 20:08

X-SkilL kiedy aktywowałeś grę? Bo to jest problem z aktywacją produktu. Mogę się zalogować do battleloga mam swoje konto i statystykę natomiast przy uruchomieniu gry wywala problem z aktywacją.
Zauważyłem że nie można w tej chwili na origin aktywować żadnego produktu. Brak połączenia z serwerem!

cubess

-2 + - 2011-10-27 20:09

-kurcze znowu żone bede musial okłamać bo ta gre musze miec :P

smith300

0 + - 2011-10-27 20:26

+100;D ja mam koło za tydzień i nie wiem czy dam rade;D

Lightning

1 + - 2011-10-27 21:03

Będziesz żonę zdradzał? ;)

bullseye

2 + - 2011-10-27 20:13

Serwery przeciążone, czyli sprzedali bubla i nie potrafią się przyznać. Zwracam się o zwrot kasy wraz z odsetkami bo kasa była u nich a ja czekałem na coś czego nie mogę odpalić.
Wydali wszystko na reklamy a zapomnieli o serwerach.

Marked

0 + - 2011-10-27 20:19

U mnie chodzi generalnie ok na detalach średnio-wysokich ale niestety po chwili mam artefakty.To chyba nie jest normalne,grafa podkręcona ale fabrycznie;/

Rostom

4 + - 2011-10-27 20:34

Beznadzieja. Straciłem wczoraj dwie godziny życia na instalację gry. Jakieś konta origin, które mi coś tam miały ułatwić (tzn. miały ułatwić marketing i sprzedaż kolejnych gier i kontrolę mojego komputera). Potem 40 minut instalacji samej gry.
Dzisiaj od ponad godziny próbuję grę uruchomić. Nie chcę gry sieciowej tylko zagrać jakąś bitwę z botami albo nawet single playera. Nie da się. Nie można aktywować, nie można zalogować. Ja się nie chcę logować tylko zagrać.
Tak samo jak kilka miesięcy temu kupiłem GTA. Po cholerę mi konto Live ID. Nie chcę go tak samo jak Assbooka i innego tego ekstrawertycznego gówna.
Mam około trzech godzin na tydzień, żeby pograć w gry. Te trzy godziny się skończyły na zakładaniu kont i logowaniu.
Jestem graczem starej daty i nie rozumiem tego całego logowania się na jakieś konto, żeby po prostu popykać w gierkę. To chyba ostatnia gra jaką w życiu kupiłem.

Treyzrazer

0 + - 2011-10-28 12:24

No niestety czasy, gdy kupiło się grę i po prostu grało przeminęły.
:(

Omgzpwnd

0 + - 2011-10-27 20:34

Czas wymienić kompa, ta gra definitywnie jest tego warta (grałem w betę, niestety tylko ~30fpsów).

dddt11

0 + - 2011-10-27 20:41

Właśnie dostałem wiadomość na origin

"W tej chwili występują pewne problemy z usługą aktywacji gier w Origin.
Dział techniczny został powiadomiony o problemie i aktualnie pracuje nad jak najszybszym jego usunięciem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności."
hmmmmm......

raffal81

0 + - 2011-10-27 21:28

Ja sie zalapalem wczesniej i zarejestrowalem ;] i podlaczam sie i gram nie mam problemow, widocznie usluga weryfikacji cos szwankuje ;]

cyc508

0 + - 2011-10-27 20:41

do hu*a ja tez nie mogę zarejestrować BF3 co mnie okropnie wkur. eh jak zwykle przeciążenia servów

gromar

0 + - 2011-10-27 20:44

a u mnie wszystko ok, aktywacja przebiegła bezproblemowo, wszystkie DLC obiecywane przez gram.pl aktywowane bez większych kłopotów, na starusieńkim Q6600+ gtx295 wszystko na High - chodzi płynnie 55-60fps'ów (najnowsze stery nvidii 285.62), na Ultra przy większej zadymie niestety procek już nie wyrabia :D

qwerty

0 + - 2011-10-29 13:20

Co z tego, że gra jeszcze jest zabugowana.
Dobrze, że jej nie kupiłem (zainstalowałem i na początku 1 misji wyłączyłem i odinstalowałem).

gromar

0 + - 2011-10-27 20:47

dla osób, które mają problemy z aktywacją gry polecam ściągnięcie zdekryptowanego pliku bf3.exe - gra wtedy już nie pyta o aktywację regionową

Reywen

0 + - 2011-10-27 20:47

99zl w MM!! Szkoda ze u mnie pomylili ceny i musialem zaplacic najpierw 119zl... Dobrze ze pozniej bez zadnego problemu zwrocili mi roznice :D

Szymon331

0 + - 2011-10-27 20:54

Dokładnie w MM 99zł i to bez złotówki a nie grosza. Za takie cudo takie grosze? Super :)

Malcolm Feth

1 + - 2011-10-27 20:50

Fajne te walki COD vs BF3 ;)
Tak fajne ze nie wiem co powiedziec i ciezko przyznac fakt ze nigdy w zyciu nie gralem w zadna z tych gier ;) Nawet kurna nie mozna pofajnbojowac! wrrr :)

MarJano

0 + - 2011-10-27 20:58

piszecie o problemach, pewnie sie calu swiat tlumnie proboje podpiac pod jakis serwer by popykac w 3jke, ja sie nie jaram, poki co odkrywam powolutku zalety 2 jki a na 3jke sie przelącze po nowym roku jak sie wszystko ustabilizuje i uspokoi :D .. ale pewnie na moim 8800gt bedzie slimaczyć cos czuje ..

Lightning

0 + - 2011-10-27 21:03

A ja mam pytanie do wszystkich fanów gier Battlefield i antyfanów najnowszych odsłon serii Call of Duty - skoro CoDy są takie złe to dlaczego ciągle o tym przypominacie? ;) Co robiła reklama gry Battlefield 3 na benchmarku? Taki hit i jeszcze się reklamuje? ;)

smith300

0 + - 2011-10-27 21:33

CoDy były świetne, jedne mniej drugie bardziej. CoDy mają to do siebie że są liniowe i mają ciągle grafę opartą na dx9 dlatego uważa się je za relatywnie średnie jak na lata Crysisa i BF3. O multi nie mówię bo zawsze było świetne.

hideo

1 + - 2011-10-27 21:36

grafika to BF a akcja to COD, a że akcja liczy się bardziej to wolę póki co COD :D

smith300

2 + - 2011-10-27 22:20

mi też podoba się akcja, grając w COD masz wrażenie że jesteś częścią filmu i to mi się strasznie podoba, muzyka, klimat, akcja, zwroty akcji coś pięknego!!;D

hideo

1 + - 2011-10-27 22:26

ha! rozumiemy się! :D a czym dłużej w COD to epickość i rozmach bardziej powala! czuć akcję! szczegolnie MW1 i 2 ale także w COD WAW gdzie czym bliżej Berlina to akcja się tak zagęszczała że ciarki po plecach i krzyk radochy XD hehe! :D

pawluto

2 + - 2011-10-27 21:08

Ale kicha , już na starcie mamy strzał w kolano ! :)
I oni chcą wygrać z CoD ??? Bez jaj , panowie !
Najpierw reklama i super filmiki oraz bajki o rewelacyjnym silniku ...który nie obsługuje najlepszego systemu na pc - XP...
Teraz w końcu start i ...porażka...przepraszamy za usterki...hehehe
Można narzekać na Activision ale jakiś poziom zawsze trzymają ale to co wyprawia EA to porażka.

bullseye

0 + - 2011-10-27 22:10

XP był równie udany co Millenium, czyli szkoda gadać.
Stał się popularny bo wyglądał inaczej mimo że pod każdym pozorem bił go 2000.
Xp nie potrafił zarządzać pamięcią a po pół roku instalowania i kasowania sporadycznego działał wolniej niż to ustawa przewiduje.

Co do drugiej części zgadzam się, niestety nawalili, ale zawsze możesz powiedzieć że chcesz zwrot różnicy ceny bo nie dostałeś gry mimo że za nią zapłaciłeś.

PhobosX

0 + - 2011-10-28 07:51

Jak by CoD mial tyl uzytkownkow w dniu premiery, też by się servery wywaliły gwarantuje Ci to...

donigorasso

1 + - 2011-10-27 21:10

Fajnie , ze to sie chce aktywowac. Po co ten pre order skoro i tak gre odpalasz 27.10 ...

raffal81

0 + - 2011-10-27 21:11

Ja dzisiaj w tesco kupilem za 97 zl ;))))

Szymon331

0 + - 2011-10-28 00:11

Kurka wodna! Przepłaciłem 2zł...

jacy4

0 + - 2011-10-30 10:22

Można już kupić battlefielda 3 za około 50zł. :)

kulig75

-10 + - 2011-10-27 21:17

Komentarz zakopany przez użytkowników pokaż

MarJano

1 + - 2011-10-27 21:37

co trzeba ci oddac , umiesz zwrocic uwage na siebie, pewnie nie rozstajesz sie z konsola i unchart.. czy jak to sie tam zwie ??

Buroberu

0 + - 2011-10-28 12:29

Do wanny w piwnicy Josefa Fritzla wrócić czas...

spawn78

0 + - 2011-10-27 21:24

Ja Battlefielda 3 mam na płycie i zainstalowanie trwało mi 43minuty bo sprawdzałem bo robiłem test na youtube.pl a gra odpala mi się bez problemu ale ciężko wbić na serwery.

smith300

0 + - 2011-10-27 21:42

"Unprecedented demand may affect online performance tonight in Battlefield 3. We're aware of the issue and doing everything possible on our end to make sure the servers are working at 100%. We apologize for any dips in performance you may experience, but want to assure you they are only temporary.
In the meantime, hang tight, we're on it."


TAK RZECZE EA

PS.Zaczyna mnie to zajebiście wkur***ć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jarwi1972

0 + - 2011-10-27 21:43

W D.PĘ NIECH wsadzą sobie tą grę.Kupiłem za 129 i jak zwykle z serwerami jest problem ,czy oni są normalni?!?!!!!.
K.wa jego mać mogłem pobrać pirata i już dawno bym sobie grał.Taka polityka z aktywacją to jakaś paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

treborskc

0 + - 2011-10-27 21:45

Ja też kupiłem BF3 za 100zl i włączam przez neta pogram z minute i mam laga nic nie mozna zrobić lub wywala do pulpitu lub jeszcze kurde problem z directX wiecie jak temu zapobiec???? bo mnie to juz powoli denerwuje.

jarwi1972

1 + - 2011-10-27 21:48

TO JEST ZAJEFAJNE.!!!!! Dosłownie skopiowane z Origin

"W tej chwili występują pewne problemy z usługą aktywacji gier w Origin.
Dział techniczny został powiadomiony o problemie i aktualnie pracuje nad jak najszybszym jego usunięciem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności."



To moja ostatnia oryginalna gra .szkoda kasy i nerwów
Niech mi zwrócą kasę !!!!!

Szymon331

0 + - 2011-10-27 23:54

Instalacja, założenie konta, jakieś aktualizacje, stworzenie profilu. Wszystko poszło w niecałą godzinę między zajęciami na uczelni.

Nie wiem z czym problem, wszystko u mnie było ok.

raffal81

2 + - 2011-10-27 21:52

O rany ;] spokojnie panowie ;] tez kupilem dzisiaj i jakos sobie nie pogralem ale zeby az tak przezywac ;P trudno stalo sie, nie pierwszy raz takie rzeczy sie dzieja ;)) niech szybko naprawia i sobie pogramy ;]

jarwi1972

0 + - 2011-10-27 21:58

Kolego jak coś kupujesz to ma działać i G mnie obchodzi że mają problemy techniczne.
To jest tak jakbyś kupił auto bez kół ,które dostarczą Ci za tydzień.Poczekasz spokojnie a póżniej sobie pojeżdzisz.

raffal81

2 + - 2011-10-27 22:16

A Ty chyba myslisz ze oni tak specjalnie, pozamykali servery zeby wkurzyc wszystkich graczy, obciazenie serverow widocznie jest tak wielkie ze wszystko sie wysypalo, trudno zdarza sie, trzeba byc wyrozumialym.
Przypomina mi sie sytuacja ktora miala niedawno miejsce u mnie na osiedlu, padl internet na godzine i ludzie chcieli juz zbierac sie kolo siedziby firmy ktora owy internet dostarczala i ich ukamieniowac, tylko ludzie nie potrafia zrozumiec ze czasami tak sie dzieje ze cos przestaje dzialac, złośliwosc rzeczy martwych, wazne jest by to szybko naprawili.

Jak by ludzie byli bardziej wyrozumialy to naprawde zylo by sie lepiej na tym swiecie ale widze ze to tylko moje marzenia.

jarwi1972

5 + - 2011-10-27 22:26

Pogieło Cię.Przeczytaj co piszesz.Polityka aktywacji gry jest do bani.Jak chcesz grać w MP to łączysz się przez neta a jak w SP to grasz bez połączenia.Pomyśl sobie o tych którzy nie mają internetu,co mają powiedzieć?mogą oblizać się smakiem bo nie zagrają sobie w SP i MP.Kierdyś tak nie było że aktywacja przebiegała na łączu internetowym.
Ja jestem wyrozumiały i cierpliwy ale te błędy są przy każdym wydaniu nowej gry.Niech działają tak jak z Wieśkiem akcja i reakcja i to ja rozumiem.Skoro wiedzieli w EA że jest bardzo dużo chętnych to powinni się przygotować a nie przepraszać.W końcu to nasza kasa zasila ich konta.

raffal81

2 + - 2011-10-27 22:32

Tylko Cisnieniujesz sie jak bys mial 5 lat i CI lizaka zabrali.

jarwi1972

0 + - 2011-10-27 22:39

Nie wchodzę w polemikę ale poczytaj inne wypowiedzi ze zrozumieniem tekstu.Możesz dwa razy jak nie rozumiesz

Doktorek

1 + - 2011-10-27 22:01

Rzeczywiście tryb single player jest doklejony na siłę AI przeciwników jest na równi z Lemingami dosłownie spróbujcie podbiec do nich przed swoim oddziałem normalnie masz czapkę niewidkę nikt cię nie widzi , rzuć w ich kierunku granatem nawet nie odejdą ale lipa.
Jak ktoś nie był nastawiony na MP jak ja to kasa w błoto.

hideo

0 + - 2011-10-27 22:19

ja tam nie mam z tym problemu, puszcza się odrobinę taniej i gra szybko sprzedana a singiel faktycznie średni ale i tak warto oblukać tak napompowaną grę jak BF3 dla grafiki i żeby potem móc pogadać na benchu i nie tylko :)

Nalovp

0 + - 2011-10-27 22:17

Dziwne historie opowiadacie.Ja odpaliłem origin dzisiaj tak około 16:00 i normalnie gram w BF3 bez żadnych problemów.
Nawet serwery na 64 sloty normalnie działają.

hideo

0 + - 2011-10-27 22:20

bo nie wszyscy mają problemy

raffal81

0 + - 2011-10-27 22:22

NO ja sie juz polaczylem z serverem, wiec cos tam chyba naprawiaja ;]

jarwi1972

2 + - 2011-10-27 22:35

I powiem krótko.Wali mnie to ile łapek dostanę z minusem więc PANY śmiało!
Jak kogoś to rajcuje no to niech zapodaje.
A z drugiej strony GDZIE WASZA WYROZUMIAŁOŚĆ !!!!
Ktoś tu o niej wspomniał :-((

hideo

0 + - 2011-10-27 22:52

właściwie to zgadzam się z Tobą, wszystko powinno wszystkim działać a nie tylko części działa a innym nie, ale nie porównuj do auta bez kół, raczej do auta olbrzymiego koncernu (jak EA) które po zakupie się szybko zepsuło, ale to nic nowego i w sumie ma prawo się zepsuć bo wiadomo że twórców gry gonią terminy a gracze też chcą szybko dostać produkt na półki a potem wychodzą kwiatki, niedoróbki, problemy... EA to Amerykanie a oni nie umieją robić zbyt bezawaryjnych rzeczy łącznie z samochodami ;)) i robią dużo szajsu ale pośród tego szajsu są perełki (choć BF3 tą perełką nie jest, no chyba że poniekąd graficznie-oświetlenie i realna kolorystyka), dla mnie taką perełką EA jest wydawanie np. Crysis czy Mass Effect ale nie tylko, a szajsem np. seria NFS czy Simsy ;] spokojnie, EA wszystko naprawi i będziesz grrrać :)

Diwad

0 + - 2011-10-27 22:48

Kupilem, przeszedlem singla, pogralem pare h w multi i dla mnie zbyt malo akcji. Sprzedam z 110zl z wysylka. Pisac PW;)

schake

2 + - 2011-10-27 22:53

Kupiłem w Vobisie za 99pln o 20:50, i przed chwilą udało mi się, w końcu się instaluje.

hideo

0 + - 2011-10-27 23:04

:O w Vobisie to zawsze taka drożyzna że mnie zaszokowałeś

raffal81

2 + - 2011-10-27 23:07

To mi sie chyba udalo najtaniej kupic ;]] a te 97zl w tesco :P w szoku bylem ze tak tanio ;P

schake

0 + - 2011-10-27 23:13

Musiałem w sklepie kupić bo mnie dziad z allegro w %#uja zrobił, i 500 innych osób. Miałem mieć klucz do limitki i dupa.

Glebol

0 + - 2011-10-27 23:37

Skoro to było niemal 500 osób to najprawdopodobniej kupiłeś od tego samego sprzedawcy co ja ;) tylko że ja byłem trochę bardziej cierpliwy i doczekałem się na klucz (wysłano mi go dziś wieczorem). Jednak po aktywacji klucza pod tym linkiem:

https://activate.ea.com/applyentitlement.do?locale=pl_PL

Mam teraz problemy z aktywacją po pobraniu przez Origin. :/ Pojawia się komunikat po odpaleniu Origin jak wyżej:

"W tej chwili występują pewne problemy z usługą aktywacji gier w Origin.

Dział techniczny został powiadomiony o problemie i aktualnie pracuje nad jak najszybszym jego usunięciem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności."

A sama gra rzecz jasna nie uruchamia się i nie da rady jej aktywować. :/

Marcin1PL

0 + - 2011-10-27 23:39

niestety, znajac opinie ludzi, trzeba na policje z tym isc ze wychujal
choc oni moga dupy nie ruszyc w tej kwestii...
co do bfa3, wlasnie przeszedlem kampanie i jest bardzo dobra, nie ma przegiec jak w codzie (a gralem w cody od zawsze), jutro przetestuję multi. juz mogę śmiało stwierdzić, że ta gra jest po prostu bardzo dobra. nie ma po co kupować mw3, bo to odgrzany kotlet jest.

schake

0 + - 2011-10-27 23:52

dostałem kasę z powrotem, po prostu nie miał kluczy. a co do aktywacji to jest jakaś porażka do tej pory bez powodzenia.

Marcin1PL

0 + - 2011-10-28 00:02

a to dobrze, że odzyskałeś :)
co do aktywacji to najpewniej serwery są przeciążone. dzisiaj grę aktywowałem o 10 rano i poszło gładko. na pocieszenie powiem ci, że warto poczekać nawet parę dodatkowych godzin, żeby w to zagrać.
choć poziom hard ma aimbota i ciężko jest na początku grać, ale jak się człowiek przyzwyczai to nie ma właśnie jednego z wielu cod'owskich przegięć (patrz poziom trudności weteran, gdzie przeciwnicy widzą przez ściany gdzie jesteś, itp)
jak włączysz swojego bf'a 3, to ciężko będzie ci odejść od kompa :)

schake

0 + - 2011-10-28 00:13

Kupiłem tylko dla multi, w bc2 gram od ponad roku, singla pograłem 10minut :]

schake

2 + - 2011-10-28 00:15

no i w końcu "WITAJ NA BATTLELOGU, ŻOŁNIERZU!"

PhobosX

1 + - 2011-10-28 07:46

Czyli pewnie u tego dziada co ja kupileś...
Koleś sprzedaje towar którego fizycznie nie posiada i tłumaczy się że producent zawalił... a ch$j mnie to za przeproszeniem obchodzi, ja kupiłem od niego a nie od producenta... na Allegro jest z zakaz handlu przedmiotami których się nie posiada fizycznie. Zaplacilem około 85 zl za edycje limitowana (i tylko dlatego kupilem na allgro)...
A teraz bede musiał kupic za 99 w MM i wydac jeszcze z 50 zl na dlc.... poprostu świetnie... Facet jest niepoważny, co z tego ze mi odda pieniądze... A wiecie co jest najgorsze? ze nabral tak kolo 400 osob i jeszcze od niektórych pozytywa dostał za to ze pieniadze zwrocił.. żal...

Enthu5iast

0 + - 2011-10-28 12:12

Mi tłumaczył się tym samym. Czas oczekiwania wydłużył się do tego stopnia że sam zapropnował zwrot kasy, więc się zgodziłem. Pomimo tego po jakimś czasie wysłał mi wiadomość z kluczem, który działa i nie ma z nim problemów. Ale mimo wszystko tak się nie robi. Jak zrezygnowałem to transakcja jest zakończona. Ale nie, on wciska na siłę byleby tylko nie zwracać pieniędzy. W sumie to wyszło na dobre, bo gdzie teraz dostałym wersję LE za 85 zł? Pewnie cieżko by było...

Szymon331

1 + - 2011-10-27 23:53

Single player

Wszystko na full DX11 AAx4 AFx16 Rozdzielczość 1366x768

Średnio 45FPS

Jak odpalam Full HD (1920x1080) to Średnio mam 35FPS ale ze spadkami do 20. Da się grać ale gra o dziwo w HD ready wygląda bardzo dobrze, jest wygładzona poprzez rendering końcowy.

Gra działa mega płynnie chociaż mam sporo błędów z teksturami jeszcze.

Marked

0 + - 2011-10-30 21:59

Ja mam coś jakby artefakty ale nie we wszystkich misjach,w tej misji z trailera co trza rakietnicą w budynek np :| Tak jakby przegrzewała się grafa...jest podkręcona ale fabrycznie.

mistrzu642

0 + - 2011-10-28 00:21

Wybrałem opcje przechowywanie w sieci( chmurze) i gra się aktywowała;D lub w tym momencie to naprawili^^

Glebol

0 + - 2011-10-28 00:29

Zaglądałem do tej zakładki, ale przez myśl mi nie przeszło żeby to zaznaczyć, bo nie myślałem że ma to cokolwiek wspólnego z aktywacją. Ale zdaje się, że jednak przez to nie chciała się aktywować. Wybrałem tą opcję i działa! :) Dzięki za podpowiedź! :)

dkx1992

0 + - 2011-10-28 00:35

za 99zł w Media Markt kupiłem :P Niestety na moim zacnym core2duo / 9800GT /4GB Ram, gra śmiga na ultra LOW teksturach... W przeciągu 2 tygodni wymieniam kompa na (AMD FX x8 3.1Ghz, Radeon HD 6950 2Gb, 8Gb Ram !!! Mam nadzieje, że będzie gra hulała jak należy !!!

Szymon331

1 + - 2011-10-28 08:57

Ja mam szybszą kartę ale nadal dwu rdzeniowy procesor.

Na całe szczęście na dosyć szybkich 2-rdzeniach gra chodzi płynnie na MAX detalach w DX11. Aż jestem w szoku. Nie muszę zmieniać na gwałt platformy by mieć 4-rdzenie. SPokojnie mogę czekać do przyszłego roku :)

gewof

0 + - 2011-10-28 01:20

popoludniu byly spore problemy z gra i serwerami, ale teraz wydaje sie, ze wszystko juz jest w porzadku! ; ) musze powiedziec, ze gra w mp jest naprawde niezla(singla nie odpalalem nawet jeszcze). moj nick - hichris.

Szymon331

0 + - 2011-10-28 09:02

Mój nick w grze: Szymon331

krzywyzielarz

0 + - 2011-10-28 01:36

hehe pierwsza misja na 2048x1152(16;9) ultra bez MSAA i rozmycia.
http://www.youtube.com/user/krzywyzielarz
ładnie chodzi z frapsem. a GPU mam stary.
Crossfire(radeon 4series) nie działa na 1080p i jakiejś tam jeszcze rozdzielczościach.
A o dziwo CFx działa znakomicie na 2048x1152. monitor Dell p1130(max_2048x1536).

arekdbz

0 + - 2011-10-28 16:57

Ale to nie jest pełne ultra, tylko takie "ultra na dx10". Do pełnych detali potrzeba karty z dx11.

krzywyzielarz

0 + - 2011-10-29 16:56

Tak DX10.1 to max u mnie. swoją drogą rozdzielczość po dodaniu w RCRM 2844x1600. była grywalna w niektórych tytułach, ciekawe.
Monitor to Dell P1130.
http://dl.dropbox.com/u/22740842/img/Untitled10773.jpg

Radeon Custom Resolution Manager to dzieło Atak_Snajpera, Wielkie dzięki fajny bajer.

Wozik

0 + - 2011-10-28 11:57

Grę uruchomiłem wczoraj. Oprawa graficzna i dźwiękowa rozłożyły mnie na łopaty. Jakość ultra jak zwykle zarezerwowana dla niewiadomo kogo. Na 5870 i i7 870 z włączonym rozyciem nie da się grać komfortowo. Gdy zginąłem, czekałem około 3 minut aż dysk zacznie mielić. Przejśćie na ustawienia wysokie załatwia sprawę.

Co do samej gry, wybierając najtrudniejszy poziom rozgrywki miałem pewne oczekiwania. Owszem, przeciwnik strzela celnie, ale dwie sytuacje mocno mnie zawiodły. Pierwsza, gdy próbowałem zajrzeć co jest za murem, zza którego wychdzi wróg, aby już tam go powstrzymać. Gra ostrzegła mnie, że opuszczam pole gry i dała 10 sekund na powrót. WTF?

Druga sprawa, to początkowa misja ze snajperem. Koleżka z drużyny każe mi szukać błysku i tam przywalić z RPG. Po wychyleniu się zza muru snajper jest oznaczony czerwonym kwadratem. Co to ma być? Wersja dla pro przedszkolaka, czy co?

Szymon331

0 + - 2011-10-28 12:03

Gram na średnim poziomie trudności. Wyłączyłem wszystkie możliwe pomoce. Snajper ie był niczym oznaczony. Błysk lunety dostrzegłem zanim mi dano RPG. Walnąłem w okno. Sprawdź czy możesz jeszcze wyłączyć podpowiedzi czy coś takiego.

Co do grafiki to Cię nie rozumiem. CO rozumiesz przez "nie da się grać"

Ja odpaliłem toto na max detalach DX11 AAx4 AFx16 i mam średnio 40-45FPS. Komp masz szybszy przecież.

Wozik

0 + - 2011-10-28 16:58

Dzięki za podpowiedź o podpowiedziach. Sprawdzę to.

Co do płynności, jeśli włączone jest rozmycie to rozglądanie nie jest płynne, widoczne są takie minimalne przycięcia.

Szymon331

0 + - 2011-10-28 20:19

Aha, rozumiem. Cóż ja rozmycie zawsze wyłączam. Nie chcę tracić ani odrobiny kontaktu z ostrą i piękną grafikę ;)

Wozik

0 + - 2011-10-28 20:28

No niestety, pomimo wyłączenia podpowiedzi wciąż miałem snajpera zaznaczonego czerwonym rombem.

Jeszcze jedna śmieszna rzecz, podczas ładowania sceny najpierw pokazał się dym jak z zawalenia budynku, dopiero po chwili scena załadowała się tak, jak powinna :)

Szymon331

0 + - 2011-10-28 23:13

Hm, dziwny błąd. Ale nie martw się nie tylko Ty masz takie cyrki

Mnie nie wczytuje czasami postaci. Np gdy jedziemy w tym samochodzie po mieście to przez pierwszą minutę nie wczytało kierowcy.

Misja z czołgami: Schodzimy do kabiny a tam koleś ładuje działo. Przy czym pocisk sam wchodzi do lufy bo postać się nie wczytała. Jeszcze raz szczekał pies którego nie było. Graffiti na ścianach jest dziwnie osadzone, jak się nań patrzy pod maksymalnie możliwie dużym kontem to znikają.

Wydali grę odrobinę za szybko. Pewnie w następnych aktualizacjach poprawią i singla.

Wozik

0 + - 2011-10-29 10:39

Poprawią jak już zdążymy przejść :D

MarJano

0 + - 2011-10-28 23:10

do znawcow .. mam i5 2400 3.3 ghz + 4 gb ram duall + 8800gT 512mb kupowac gre czy dac se spokoj ?? ..

Szymon331

0 + - 2011-10-28 23:14

Kupować. Multi jest miodne. Aczkolwiek na maxa nie pograsz.

dziki1993

0 + - 2011-10-29 12:13

Szymon a na moim kompie pójdzie ? phenom II x4 955, 4gb ram i radeon hd 5670 ? używam niskich rozdzielczości, 1280x1024 a nawet jeśli będzie trzeba to 1024x768 ?

Szymon331

0 + - 2011-10-29 14:01

Też gra będzie działać choć masz odrobinę wolniejszą kartę niż kolega wyżej. Wydajność Twojej to mniej więcej karta podana w wymaganiach minimalnych (HD 3870)
Masz jednak 4-rdzeniowy procesor więc w multi będzie lepiej niż na 2-rdzeniowym. Tylko wiadomo, grafikę będziesz musiał ustawić na niską. A że grasz w niskiej rozdzielczości to powinno być dobrze.

Pamiętajcie tylko że wymagany jest windows Vista albo Windows 7

dziki1993

0 + - 2011-11-01 01:00

w 1024x768 przy włączonych wysokich detalach gra chodzi od 35-50 fps, całkiem grywalnie :)) po ustawieniu ultra fps na poziomie 25-30 :)

Reywen

0 + - 2011-10-29 12:06

Jesli chodzi o te smieszne porownania bf vs cod to prawda jest taka ze cod 4 nieznacznie wygrywa te pojedynki, no chyba ze porownujecie np. bf3 z mw3 lub bo to bf zdeptuje te niewypaly... Taka jest moja opinia

MazocHH

2 + - 2011-10-29 15:16

Kiedy mozna oczekiwac artykulu "Battlefield 3 - optymalne karty graficzne" ?

Enthu5iast

0 + - 2011-10-29 18:10

Tu jest dobry test kart graficznych w Battlefield 3, jeśli ktoś jest tym zainteresowany:

http://www.guru3d.com/article/battlefield-3-vga-and-cpu-performance-benchmark-test/

X-SkiLL

0 + - 2011-10-29 21:02

Gra super. Kampania i multi wymiatają :)

1680x1050 na ultra, aax4mssa af x16 hhabo

fps
w jednej mapie 50-118
w drugiej 39-93


gtx 580
i5 2500k

Przemek103PL

0 + - 2011-10-29 23:14

co tu dużo mówić gra jest bardzo dobra w skali od 1 do 10 daję 9 pomijając nawet to że jest bardzo oskryptowana w trybie dla pojedynczego gracza lecz to nadrabia grafiką i oprawą dzwiękową

free12

0 + - 2011-10-30 06:45

BF3 jest elegancki ale ma parę błędów jakieś dziwne artefakty co prawda moja karta nie jest demonem prędkośći GTX 275 ale są błędy przy cieniowaniu nie na wszystkich kartach. Mam nadzieję że wyjdzie patch albo sterowniki Nvidia.

kbrbabzbtb

0 + - 2011-10-30 08:07

Im dalej w las tym więcej baboli.

Czy ktoś zauważył, że w 2 misji (kiedy dają nam rozkaz żeby rozłożyć się z ciężkim karabinem na przejściu dla pieszych nad drogą) 2 małe śmigłowce, które przylatują z odsieczą są bez pilotów? :D

Fizyka....
Polecam strzelić w stojak z donicami, po prostu ulatnia się, nawet jeden kawałek nie zostaje z niego. Pojedyncza donica na ziemi? Po strzale jeździ po ziemi jak krążek od hokeja na lodzie. Wszechobecne niezniszczalne światła.

Skrypt za skryptem. Dojdź tam bo inaczej nic się nie wydarzy. Poza tym wejdziesz na drabinę (misja bank) ale już nie zejdziesz, możesz tylko do przodu. Takie rzeczy/blokady rujnują realizm.

Do tego nasi kompani mają znowu ten syndrom, że niczego nie załatwią/ nikogo nie zabiją/nie pchną spraw do przodu dopóki my nie wkroczymy do akcji.

Rozwiązania z konsol. E, Spacja lub LMB w przerywnikach z akcją.

Ogólnie sumując największe wrażenie robi... wypolerowana posadzka w banku ;)

Taki Ghost Recon Advanced Warfighter, mimo że nie ma wielu takich świecidełek, posiada fizykę i model zniszczeń taki sam, a może i lepszy. Do tego dużo większa grywalność. ARMA II z kolei to jest jedyny tytuł, który można traktować jak próbę stworzenia prawdziwego pola walki.

W B3 gra się zupełnie identycznie jak w COD.

Rostom

0 + - 2011-10-30 21:04

I tu się zgadzamy. Nie rozumiem konfliktów fanboyów co jest lepsze. W tej chwili obie gry są takie same. Do tej pory uwielbiałem BF bo była ta swoboda pola walki. Można było sobie ustawić dowolną bitwę na dowolnej planszy i po prostu polatać albo pojeździć czymkolwiek. Można też było ustawić poziom botów i popykać dla przyjemności. Teraz mamy oskryptowany interaktywny film. Wkurzają mnie cutscenki, wkurza mnie to naciśnij E naciśnij SPACJĘ. Co to k... jest? No i Ci zaprogramowani przeciwnicy no i te wbieganie prosto na wroga. Np. misja snajpera - chciałbym sobie sam wybrać pozycję. Nie no oczywiście kładź się tu i strzelaj bo nasz skrypt ma zawsze rację. W tej chwili widzę tylko jedną przewagę BF nad COD. W BF przeważnie się nie gubię i wiem, w którą stronę biec. W COD kompletnie nie wiem i biegam jak idiota, żeby znaleźć miejsce w które miałbym wdepnąć, żeby pojawił mi się przeciwnik, którego muszę wyeliminować aby zakończyć etap.
No i ten CO-Op. Co to wogóle jest? Dla mnie to Co-Op, w którym dobieram sobie boty do ludzi i gramy wielką bitwę. Tutaj muszę szukać kogoś kto zechce ze mną przechodzić oskryptowane misje. Nieporozumienie.
Nie cierpię tej gry! Gram w BF od czasów 1942, ale BF3 to jakiś głupi żart.

cubess

0 + - 2011-10-31 00:09

Zgadzam się z Tobą!
- tez jestem graczem starej daty i...:)
-i wkurzają mnie te ułatwienie naciśnij E naciśnij SPACE ,idz w prawo lub w lewo bo jak nie to zginiesz...WTF!!!
-tak BF3 jest konsolowym przygłupem: "Teraz mamy oskryptowany interaktywny film. " ...dla tak zwanych ''ułatwień''
- wcześniejszych komentarzach ktoś porównał BF3 do ostatniego COD i tu sie zgadzam ,wszytko jak COD jest teraz robione dla kasy, ja rozumiem w końcu o to chodzi jak najwięcej zarobić na grze ale kur#^ m*^# nie róbcie z nas idiotów!!! Chcemy porządnej gry!!! tak jak kilka lat temu powstały bestsellerowe tytuły o których do dzisiaj sie mówi i wspomina!
-owszem nie kazda tytuł jest hitem, ale taki jak BF3...? WTF!!!



pershing6

0 + - 2011-10-31 10:22

Niestety wiedzialem ze tak bedzie, bardzo czekam na nowa wersje BF2...
Fajnie troche realizmu, ale dodac co tego arcade i w miare intuicyjne sterowanie i gra bylaby hitem w sensie na dluzsza mete... a tak to skrpyt sie skonczy i zabawa tez.

Wozik

0 + - 2011-10-31 10:01

Czy zdarza się Wam, że w trybie multiplayer gra zawiesza się pomiędzy mapami? Kolejna mapa po prostu nie wczytuje się, a ekran pozostaje czarny.

spawn78

0 + - 2011-10-31 10:29

Ciekawi mnie co spierdolili w trybie multiplayer że grasz robisz pauze sprawdzasz punktacje i chcesz wejść do gry dalej i nie możesz tylko trzeba wejść jeszcze raz i dopiero możesz grać.

auspex

0 + - 2011-10-31 10:32

hahha bosh, co za dzieciniada. nie macie innych argumentow jak kopac sie po kroczu wzajem? To sa zupelnie inne gry, zupelnie inaczej podchodza do tematu. wiec o co te afery? kazda oferuje cos innego i to chyba dobrze? bo kazdy znajdzie jakas nisze, w ktorej bedzie sie dobrze bawil.

ja bardzo dlugo gralem w MW2, gra ma swoje wady i swoje zalety. ale to, czego dopuscil sie wydawca, spowodowalo, ze nigdy juz nie tkne tego tytulu. massive cheaterstwo i ZERO reakcji ze strony wydawcy. ZERO wsparcia dla serverow dedykowanych. Kupiles gre i zostales na totalnym lodzie. Support zaden. Ja dziekuje za takie traktowanie i kupilem BF3. MW3 kijem nie dotkne.

kbrbabzbtb

0 + - 2011-10-31 11:00

Sprawdzajcie geforce.com co jakiś czas. Lada moment ma tam się pojawić poradnik jak zoptymalizować B3 żeby lepiej chodził :)

projectdarkstar

0 + - 2011-11-01 09:35

Nie wiem czym się ludzie podniecają. rozgrywka taka jak w COD, tylko że pojazdy są.
System spawnów gorszy niż w COD (a myślałem, że to nie możliwe...), hit detection też taka sobie. Siła broni idiotyczna - trzeba 3-4 strzałów ze snajperki żeby kogoś położyć.
Kampania to popłuczyny po Black Ops - fabuła opowiadana przez przesłuchiwanego żołnierza brzmi znajomo?

Do tego dochodzi wspaniały spyware EA czyli Origin i ich wtyczka do przeglądarki.

Jedyne plusy BF3 to grafika i dźwięk.

xsenia81

0 + - 2011-11-04 22:36

Witam. PROSZE O POMOC! Kupiłam dzisiaj tj., 04.11.2011 r. grę BF3 wersje pudełkowa. Zapłaciłam 139zl i zonk... Zainstalowalam tylko origin i dalej nic mi sie nie chce instalowac. Nawet nie moge wpisac klucza rejestracyjnego. Co to za bubel?

Enthu5iast

0 + - 2011-11-05 18:04

Jeśli masz problemy z aktywacją to wypróbuj to rozwiązanie:

http://help.ea.com/article/unable-to-activate-battlefield-3

DamiaNMaX

0 + - 2011-11-05 12:21

czyli to 100 zl to nie sciema?

Enthu5iast

0 + - 2011-11-05 18:00

To nie ściema. Na Allegro już pojawiają się oferty wersji pudełkowej (w folii i fabrycznie nowej) za równo 100 zł.

Wozik

0 + - 2011-11-06 10:30

W Saturnach i MM jest po 99 pln.

Wozik

0 + - 2011-11-06 10:29

Zwróciliście uwagę, że stacja benzynowa rozpada się zawsze w ten sam sposób? Dziwna sprawa jak na tak zaawansowany silnik.

belixa

0 + - 2011-11-17 11:06

Faktycznie ^^. Niezła spostrzegawczość.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa