| 2011-09-29

Battlefield 3: beta testy ruszyły – wymagania i download

Zobacz więcej w kategorii: gry | FPS (strzelanki)

 

Wszystkie osoby z utęsknieniem wyczekujące premiery, szumnie zapowiadanej gry Battlefield 3 mogą od dzisiaj wziąć udział w publicznych beta testach gry.

Do tej pory grę testować mogły jedynie osoby posiadające specjalny klucz uprawniający ich do wzięcia udziału w zamkniętych testach gry, taki klucz otrzymali m.in. nabywcy edycji kolekcjonerskiej gry Medal of Honor. Dzisiaj jednak koncern EA postanowił udostępnić wersję beta gry do publicznych testów, a to oznacza, iż każdy kto chce wypróbować grę od teraz ma tego możliwość.
 

battlefield 3 - screen z okładki gry
 

Wersję beta gry Battlefield 3 od dzisiaj mogą pobrać posiadacze trzech platform PS3, Xbox 360 oraz PC. Konsolowe wersje gry ważą odpowiednio 1,2 i 1,3 GB, natomiast dla wersji PC rozmiar "instalki" wynosi 3,9 GB. Grę można pobrać za pomocą klienta Origin - wymagana jest rejestracja i zalogowanie na swoje konto.

Battlefield 3 beta test origin download
Kliknij aby przejść do Origin
 

Na koniec przypominamy wymagania sprzętowe gry Battlefield 3:

Minimalna konfiguracja:

  • OS: Windows Vista lub Windows 7
  • Procesor: Core 2 Duo @ 2.0GHz
  • RAM: 2 GB
  • Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 10 lub 11, Nvidia lub AMD ATI
  • Pamięć karty graficznej: 512 MB
  • Dysk twardy: 15 GB dla wydania pudełkowego lub 10 GB dla wersji cyfrowej

Zalecana konfiguracja:

  • OS: Windows 7 64-bit
  • Procesor: Quad-core Intel lub AMD CPU
  • RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 11, Nvidia lub AMD ATI, GeForce GTX 460, Radeon HD 6850
  • Pamięć karty graficznej: 1 GB
  • Dysk twardy: 15 GB dla wydania pudełkowego lub 10 GB dla wersji cyfrowej


Nie przedłużając zapraszamy do wypróbowania gry i życzymy przyjemnych testów.


Więcej o grze Battlefield 3:

Źródło: inf. własna, store.origin.com

odsłon: 37447

Komentarze

(248)

kopczenko

0 + - 2011-09-29 18:39

Gra wyglada b.ladnie.. jest jeszcze troche bugów m.in. z klinowaniem sie za osłonami..
na gtx 460 1gb w 1440 z wszystkimi włączonymi opcjami na zewnatrz jest 35-40fps i wiecej a w pomiszczeniu okolo 60.
Oświetlenie jedno z lepszych jakie widzialem

aleurwal

0 + - 2011-09-30 08:07

Połowa nie rozumie co to jest BETA

KOXsu

0 + - 2011-09-30 18:19

Mega gra! Jedna mapa mnóstwo bugów lecz jest po prostu zaje**sta! DICE zrobiło kawał dobrej roboty! Czekamy na pre-order!

Paweł Maziarz

0 + - 2011-09-29 18:42

Najlepsza promocja gry to jej betatesty przed premierą ;D

Lazerek

0 + - 2011-09-29 18:43

Też mam gtx460 1gb i mam nadzieję, że płynnie będzie chodzić na najwyższych na 1280 :), chociaż obawiam się mapek na 64 graczy...

Szymon331

0 + - 2011-09-29 23:52

Ja oczekuję mapek na 64 graczy. Od BF 2144 mi ich bardzo brakuje.

Mam tylko minimalnie szybszą kartę i grać zamierzam na full detalach w 1366x768. Jak będę miał średnio 30FPS to będę zadowolony.

kitamo

0 + - 2011-09-30 20:54

te full detale to to samo co LOW, ale bez AA i AF. poczekaj na pakiet normalnych highres tekstur

Szymon331

1 + - 2011-09-30 22:39

Kupię w dniu premiery. Nie bawię się w beta testy, mam nadzieję że gra będzie dopracowana.

kamaleon

0 + - 2011-09-30 08:21

Jak plynnoscia nazywasz 20FPS to tyle bedziesz mial srednio na tej karcie przy ultra.

KOXsu

0 + - 2011-09-30 18:20

Grałem w conqurst w 65 i miałem tyle samo fps!

Faflucy

0 + - 2011-09-29 18:48

Mnie się nie podoba. Wejście na serwer przez przeglądarkę to jakaś kpina. Jeżeli to się nie zmieni w finalnej wersji to będzie lipa roku a nie gra roku. Rozgrywka też nie zachwyca. Na to miast grafika naprawdę ładna.

kopczenko

0 + - 2011-09-29 19:15

Nom to jest jakies AYFKM? ale recoil czy odrzut jest na b fajnym poziomie

EvilOverlorD

0 + - 2011-09-29 18:50

Za 5h przetestuje ;)

Michur

0 + - 2011-09-29 18:57

Ja też strasznie wolno idzie.

gustine

0 + - 2011-09-29 18:50

bez problemu ruszyło na moim PC, radek 6870 daje rade. Co do samej gry, jest dobrze a wraz z cała wersja bedzie b.dobrze :)

Wulfen

1 + - 2011-09-29 18:51

porownanie pc z ps3:
http://www.youtube.com/watch?v=AGbo50Ar420

Michur

0 + - 2011-09-29 18:55

Wyprzedziłeś mnie mam nadzieje, że to rozwieje wszelkie wątpliwości kto rządzi w świecie grafiki:)

Lightning

0 + - 2011-09-29 19:21

Aż tak dobrze to na PS3 wyszło? Jak oni to zrobili? xD

EvilOverlorD

-1 + - 2011-09-29 19:24

I to się nazywa prawdziwe porównanie PC vs konsola ;)

pat1ryk

0 + - 2011-09-29 21:03

A ja myślałem że Crytek jest mistrzem bo w Crysis krzaki wycieli. xD

Wulfen

0 + - 2011-09-29 22:36

jakie krzaki?

pat1ryk

0 + - 2011-09-30 11:08

http://cdn.ps3site.pl/files/2011/09/230.jpg?b5e7d4

Wulfen

0 + - 2011-09-30 14:19

to zdjecie bylo z wczesnej wersji teraz to wyglada tak:
http://www.mycrysis.com/sites/default/files/imagecache/gallery_large/gallery/image/village.jpg?rev=221

zrodlo
http://www.mycrysis.com/forums/viewtopic.php?f=21&t=39362&sid=884473c21558215f389be71df70026c3

a tu porownanie konsolowego crysis do niezmodowanego cryisa z pc:
konslole
http://www.mycrysis.com/sites/default/files/imagecache/gallery_large/gallery/image/village.jpg?rev=221


pc
http://i.imgur.com/Ztv77.jpg



konsole
http://img233.imageshack.us/img233/4807/5c1336c30f9a4f5b657b3b2.jpg

pc high
http://img849.imageshack.us/img849/3941/crysis01pchight.jpg

banner1

0 + - 2011-10-01 07:01

+ dla PC

murarz16

0 + - 2011-10-01 08:40

ale czy jest wogole sens porownywania? Crysis wyszedl na PC ladnych pare lat temu wiec teraz wersje konsolowe moga wygladac nawet lepiej bo Crytek przeciez nie spal przez ten czas. prawdziwym pokazem mozliwosci PC bedzie teraz wlasnie BF3 (teoretycznie).

hideo

0 + - 2011-09-29 21:20

http://www.youtube.com/watch?v=9c8kKGRvYmE&feature=player_embedded a tak poważniej to na konsolach jest trochę gorzej ale jak zwykle katastrofy nie ma i gigantycznej różnicy nie widać

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:00

Trudno powiedzieć. Za duża kompresja...

hideo

0 + - 2011-09-30 10:48

gigantyczną różnicę to pokazał Wulfen hehe

hideo

0 + - 2011-10-01 10:37

http://www.youtube.com/watch?v=_iVeKIAEfj4&feature=player_embedded#! jest porównanie w 1080p, jak zawsze na pc wyższa rozdziałka i wyraźniejsze tekstury, ale na konsolach tragedii jak mówiłem nie ma :) pecetowcy posiadający starsze/słabsze grafy będą grać jak konsolowcy

kulig75

-1 + - 2011-10-01 12:42

No zgadza się hideo tylko rozdziałka a trzeba poprawkę wziąć że konsole mają po 6/5 lat to o czym tu dyskutujemy he :)

Wulfen

-1 + - 2011-10-01 14:00

ja dodam jeszcze porownanie miedzy konsolami
http://www.lensoftruth.com/head2head-battlefield-3-beta-analysis/

hideo

0 + - 2011-10-01 19:26

różnica maleńka ale kolorystycznie fajniej i poważniej wygląda to na ps3 :-) na xboxie jakby bardziej jaskrawo

QraJr

0 + - 2011-09-29 21:46

Owned

Spirit

0 + - 2011-09-29 18:52

Ściągałem ze trzy godziny na XP przez Origin i nie mogę zainstalować bo ekran po wciśnięciu "instaluj" zgaśnie, zapali się i finito.

Teraz pobieram na siódemce.

Na ten czas jestem poirytowany.

WaxYL

0 + - 2011-09-29 19:03

Bo jesteś mało ogarnięty. Gra nie działa na XP-ku.

Spirit

0 + - 2011-09-29 19:05

Ale zainstalować się powinna. Albo przynajmniej wywalić jakiś błąd, cokolwiek.

Przeszło mi przez myśl, że może nie działać na XP, ale nawet nie sprawdziłem.

Kop3r

0 + - 2011-09-29 19:26

Ja rozumiem że analfabetyzm, ludzie ślepi i nie umieją czytać ale jest napisane jak byk: OS: Windows Vista lub Windows 7

Spirit

-1 + - 2011-09-29 19:38

Dobra, daruj sobie gościu.

Jeśli już czepiamy się braku umiejętności czytania to chcę żebyś wiedział, że napisałem o tym, że PO PROSTU NIE SPRAWDZIŁEM Z JAKIMI SYSTEMAMI WSPÓŁPRACUJE TA GRA.

jeomax.co.uk

0 + - 2011-09-29 21:41

Moja irytacja jest wieksza, bo sciagnalem gre pod linuchem (akurat pracowalem, a chcialem sciagnac instalke w tle), musialem instalowac Origin na VirtualBoksie i tez nie zajarzylem systemu, ze potrzeba "7", ale to nieistotne, bo byla opcja do zachowywania instalki w katalogu. Wiec gra sie sciagnela, a po wyjsciu z Origina sie wszystko pokasowalo, chyba kliknalem za szybko "kasuj posciagane pliki". I w cholere ta opcja z zachowywaniem instalki :=]
Origin zreszta beta jest na razie, niewypal :/

Michur

0 + - 2011-09-29 18:53

Z dedykacją dla Wulfena :)
http://www.youtube.com/watch?v=AGbo50Ar420&feature=player_embedded

mich4l

0 + - 2011-09-29 19:02

"Wersję beta gry Battlefield 3 od dzisiaj mogą pobrać posiadacze trzech platform PS3, Xbox 320 oraz PC."
360 nie 320

Kobrar

0 + - 2011-09-29 19:12

Może to ta nowa generacja konsol.

kizior_2008

0 + - 2011-09-29 19:06

DO:Spirit Nie musisz sciagac od nowa wystarczy ze na siodemce zainstalujesz origin i skopiujesz tamta bete do origin game i sama instalka ci ruszy.

kbrbabzbtb

0 + - 2011-09-29 19:08

Graficznie przełomu nie ma. Gra jest ładna ale nie jest w stanie podskoczyć do C2 (chyba nawet bez patchy DX11). Czyli graficzny król roku to to nie będzie. Chyba, że coś zmienią do czasu wydania finalnej wersji. Jakoś też nie zauważyłem tej ultra fizyki i najlepszego modelu zniszczeń.
A tak poza tym to gra się nieźle :)

kopczenko

0 + - 2011-09-29 19:18

model zniszczen jest ale straszecznie oskryptowany.. strzelanie do niektórych drzwi czy wysadzanie granatem.. Mnie zaklinowało za takimi betonowymi klocami ograniczającymi mape i ktos skierowal na mnie pociski to wszystko wokół sie rozpadło i wystawały druty a ja cały...

kulig75

-6 + - 2011-09-29 19:30

Do Uncharted3 tym bardziej killer graficzny nadchodzi :))

http://www.youtube.com/watch?v=rLZSlZ1XHmk&hd=1

banner1

2 + - 2011-09-29 19:37

do wanny !!!

JackHammer

0 + - 2011-09-29 21:29

+1

Super Dariusza się naoglądałeś :D

tomx1989

0 + - 2011-09-29 21:45

I to jest dopiero piękna grafika,a Bugfield 3 niczego nadzwyczajnego nie pokazuje. Grafika jak w Crysis 2, czyli ładnie ale nie przełomowo.

hideo

-2 + - 2011-09-29 21:48

fakt wygląda to świetnie!

hideo

-2 + - 2011-09-29 21:48

fakt wygląda to świetnie!

Mate_

1 + - 2011-09-29 21:49

Hahaha a ten debil znowu swoje, nie wiedziałem, że w psychiatryku jest internet

Polski Gracz

0 + - 2011-09-29 22:44

gearsy 3 w hd wyglądają ładniej

http://www.youtube.com/watch?v=lC6sn36Vkhs

Polski Gracz

0 + - 2011-09-29 22:49

Albo tutaj;

http://www.youtube.com/watch?v=OYHqUx3UPj0

hideo

-4 + - 2011-09-29 23:00

a idź z tymi plastikowymi Girsami, plastik i śmieszne pukawki, wszystko udaje hardkor a gra i strzela strasznie słabiutko i strasznie sztucznie na czele z plastikowym buraczanym bohaterem sztucznym jak Ken ten od Barbi ;) Girsy są może dobre dla dzieci i nastolatków jako strzelanka, o wiele przyjemniej gra mi się w prostsze Gatling Gears za grosze niż w te niby wielkie Girsy Wojny na 360 (mimo że technicznie są zrobione bardzo dobrze). Girsy vs BF3 są jak samochodzik dla dzieci vs samochód dla dorosłych

Polski Gracz

0 + - 2011-09-29 23:04

Chyba Drake jest bardziej podobny do kena niż Marcus Fenix niesądzisz? Poza tym ja nie pisze o tym czy lubisz czy nie tylko że graficznie wyglądają lepiej niż ten niby super gameplay U3 co widać na tych filmikach.

hideo

-4 + - 2011-09-29 23:09

tylko, że Drake nie udaje buraka plastikowo napakowanego z niby ciężką bronią strzelającego gorzej niż zwykły Colt, to samo Halo przynajmniej nie udaje ciężkości, a Girsy to plastikowa gierka udająca ciężką, tylko że jej to nie wychodzi (może wychodzi w oczach nastolatka temu nie zaprzeczam)

Polski Gracz

1 + - 2011-09-29 23:17

3mln sprzedanych kopii w tydzień, i myslisz ze ci wszyscy to nastolatki, ja nie jestemastolatkiem i gearsy 3 podobały mi sie dużo bardziej niż crysis 2 który był przy nich nudny i przewidywalny.

hideo

-3 + - 2011-09-29 23:25

chrzanić ilość kopii sprzedanych, najlepiej sprzedają się Wściekłe Ptaki i gry na Wii ;) a Simy jak ładnie schodzą... 3 część Girsów podobnie jak 2 poprzednie nie przekonała mnie i tyle, zdecydowanie wolę Resistance 2 czy 3 lub Crysisa czy COD/BF, nawet mimo że wielkim fanem Killzone nie jestem to KZ2/3 jest o niebo lepsze od Girsów i nie musi udawać ciężkości

hideo

-2 + - 2011-09-29 23:27

no i oczywiście świetna seria Halo jest dużo lepsza od Girsów (żeby nie było że jestem jakiś zatwardziałym ps3kowcem)

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:11

"chrzanić ilość kopii sprzedanych, najlepiej sprzedają się Wściekłe Ptaki i gry na Wii "

To jest piękne zdanie. 100%racji :)

longer

-3 + - 2011-09-30 11:40

jestes pojebany

longer

1 + - 2011-09-30 11:40

Do polskiego gracza

Polski Gracz

1 + - 2011-09-30 12:11

A ty co najebane pod garem masz że sie tak odzywasz, następny żałosny troll ps3.

longer

0 + - 2011-09-30 13:21

bo jesteś imbecylem i prostakiem który nie ma pojęcia na temat grafiki i bredzi z głodu w każdym poście i wkurzasz tym ludzi.

banner1

0 + - 2011-09-30 14:06

po tym komentarzu wszystko jasne. Głupotą dorównujesz kuligowi albo trochę Ci brakuje.

kulig75

-1 + - 2011-10-01 09:34

Ty za to świecisz inteligencją banner1 i uważaj bo zmienisz nick na banned1 :)

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:09

Wygląda całkiem przyzwoicie ale nie lubię takiego sterowania. Szaleństwa nie ma tak jak i w przypadku Wiedźmina 2 i Crysisa 2.

Wulfen

0 + - 2011-09-29 22:39

To jest multiplayer i to jeszcze beta. Na singlu na pewno będzie lepiej wyglądać.

Ojro43

0 + - 2011-09-29 19:08

Gorszego uruchamiania chyba nie da się wymyśleć....

bullseye

0 + - 2011-09-29 19:23

Gorszego ? Tragedia jest, nie dość że beta ruszyła późno to na dodatek ten wytwór powinien się nazywać Pre Alpha bo tyle bugów to wczesny build Visty nie miał. Dice poleciał zasadniczo w kulki bardziej niż M&M :/ Co za szczęście że merlin umożliwia cofnięcie zamówienia i zwrot kasy.

EvilOverlorD

0 + - 2011-09-29 19:28

Przypomnę Tobie, że ta beta jest miesiąc przed premierą, a więc mają jeszcze bardzo dużo czasu na wyeliminowanie bugów. Ciesz się, że możesz zagrać na razie za darmo... a jak wyjdzie finalna to zrozumiem narzekanie. Pozdrawiam...

bullseye

0 + - 2011-09-29 19:34

Bad Company 2 było też miesiąc przed a wyglądało o niebo lepiej, działało o niebo lepiej i bugów nie było nawet w 1/3 tylu ilu tutaj.

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:12

Jest rada. Zaczekać do premiery i nie zniechęcać się jakąś betą.

kgwwilku

0 + - 2011-09-29 20:07

Ty powaznie piszesz??
wierzysz w to ze to sa prawdziwe beta testy?? :D:D
dobre :D
to jest zwykly zabieg zeby przyciagnac jeszcze wieksza uwage ludkow :)
nazwali to beta bo takiego bubla nie mozna nazwac demem :) a wiec jest beta bo niby jak im zaraportujesz jakis bug to go do premiery usuna :D:D fuck:D wiadomo ze zaraz po premierze wyjdzie 10 patchy w ciagu miesiaca a i tak dalej beda problemy :) bfbc2 sie klania :)
ogolnie teraz wiekszosc stosuje tego typu praktyki z tymi betami co sa piec minut przed premiera :D

CougarV6

0 + - 2011-09-29 22:32

Dokładnie.
Miesiąc czasu na poprawki to bardzo mało, a nie bardzo dużo czasu. Można założyć, że BF3 w dniu premiery będzie średnio grywalny. Potem oczywiście wyjdą patche, ale cieszę się, że nie złożyłem pre-ordera. Kupię za pół roku za połowę ceny a póki co BFBCII mi się jeszcze nie znudził :)

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:14

Ja się rozpłynę nad przepięknym singlem. Przejdę go ze dwa razy a w ten czas poprawią 10 000 bugów i zacznę pykać w multi. :)

kamaleon

0 + - 2011-09-30 08:22

Pozatym samo slowo "BETA" mowi za siebie, przestan narzekac, testuj i zglaszaj bledy.


BETA NIE OZNACZA DEMO.

BILI82

0 + - 2011-10-10 08:58

a co oznacza na miesiac przed premiera buhahaha? beta to jest pol roku przed premiera a nie meisiac przed i to sa typowe paktyki EA musza wydac gniota ktorego beda poprawiac patchami bo przecierz idzie wielka konkurencja! i zaraz kasy nie bedzie :P przykre ale jak to ktos napisal gre sie kupi pogra w singa z 2 miechy i bedzie lepiej :P

Astar12

0 + - 2011-09-29 19:24

Wszystko ładnie pięknie gdyby kretyni z EA nie wymyślili że nie można założyć konta na Origin mając adres z onetu

piotrek8x

0 + - 2011-09-29 19:33

No jak nie u mnie działa na adresie z Onetu. Tylko musisz założyć konto na stronie EA a nie w Originie.

novee

0 + - 2011-09-29 19:54

Oraz z gmail.

gicior

0 + - 2011-09-29 19:57

Po pierwsze są bugi bo to jest beta on line.Pełna wersja na pewno będzie doszlifowana i żeby pograć na full hd+ultra nie będzie potrzebne 2X Gtx 580:) na 100%

kgwwilku

0 + - 2011-09-29 20:11

nastepny... :D
build tej bety moze pochodzic z przed kilku miesiecy :) nawet roku...
a jezli uwazasz ze w dniu premiery okaze sie ze wymagania sa 2x mniejsze niz ta beta to gratuluje:) oczywiscie to byloby mile ale powiedzmy sobie szczerze ze malo prawdopodobne :)

kbrbabzbtb

0 + - 2011-09-29 21:09

Ale o co chodzi? Czy ja jako jedyny gram na 1 x 6870 na ultra i jest wystarczająco płynnie? Reszta potrzebuje minimum 2 x 580? ;)

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:15

No wiesz, są tacy co widzą różnicę 80FPS vs 100FPS ;)

SsEeBbEeXx

0 + - 2011-09-29 20:11

Dobry żal.. nie idzie tego pobrać, mianowicie "Przepraszamy, ale ta usługa jest chwilowo niedostępna" i tak w kółko.. bosko ;)

ares78

0 + - 2011-09-29 20:20

Spodziewałem się czegoś lepszego

Tanis20

0 + - 2011-09-29 20:36

Tak samo ;/ Spodziewałem się czegoś fajniejszego. Tak samo jak bbc2 znudzi mnie po 6-10h gry. 140zł za tę grę nie dam.

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:17

A ja drugi rok już pykam w BC2 i jakoś mnie nie nudzi. Raz czy dwa razy w tygodniu sobie zagram jak mam czas.

Wiedźmin 2 leży na półce i się kurzy mimo że także zakupiłem go w dniu premiery.

Liczę na to że tak samo będzie z Battlefield 3, że za rok nadal będzie przyjemnie wciągał.

trOLLO

0 + - 2011-09-29 20:25

Cóż, po 5 minutach gry, mogę powiedzieć jedno, POTĘŻNE ROZCZAROWANIE .

Nie wiem jak u innych, ale ja nie miałem W OGÓLE możliwości zmiany ustawień myszki, przez co dla mnie gra jest totalnie niegrywalna ( nie używam standardowej kombinacji WSAD ) . Jak dla mnie to porażka, na miesiąc przed premierą nie da się zrobić takiej głupoty jak zmiana obłożenia klawiszy myszki :(

kgwwilku

0 + - 2011-09-29 21:00

taaaa... uciazliwe:) mam ten sam problem bo gram na strzalkach :)
no i nie moglem skonfigurowac myszki :) wiec nie moge nawet wygodnie potestowac ... ogolnie to powinni dac mape z calym sprzetem wtedy moglbym podjac decyzje czy kupie czy nie... a tak to bede czekac na opinie innych i filmiki :)

SsEeBbEeXx

0 + - 2011-09-29 20:31

Dobra pobieram, mój błąd, nie robiłem tego przez Origin tylko przez stronę się logowałem, jestem nowym użytkownikiem :D idzie dosyć szybko, dam znać po testach ale to jutro

Polski Gracz

1 + - 2011-09-29 20:32

Miałem "przyjemność" zagrać w wersje na ps3 i wygląda to gorzej niż crysis 2 na konsolach już o gears of war 3 niewspominając. Widać że ta gra jest mocno przereklamowana wszyscy myslieli ze bedzie to wygladac jak na pierwszych trailerach, moze tak wygląda ale tylko w single i na najnowszym pc za 8 koła bo na konsolach to lipa.

kbrbabzbtb

1 + - 2011-09-29 20:47

Ta gra chodzi dobrze na kompie za 2k i wygląda tak samo jak na kompie za 8k. Mimo wrzucenia wszystkiego na ultra nie robi to wrażenia takiego jak się spodziewałem.

Polski Gracz

0 + - 2011-09-29 21:02

Od początku coś mi tu niepasowało bo od tych najładniejszych filmików to każdy kolejny trailer pokazujacy b3 był coraz brzydszy. Ale ja też zagram na pc, ta wersja wygląda ładnie ale szału nie ma, bo na konsoli to tragedia.

Wulfen

0 + - 2011-09-29 22:48

oczywistoscia bylo to ze w multi grafika nie bedzie tak dobra jak w singlu.

Polski Gracz

1 + - 2011-09-29 20:36

Krzaczki wyglądają tragicznie nie dość że liscie wygladają jak jakieś śmieci to jeszcze 2 tekstury na krzyż, normalnie 2d jak podeszłem to murku oddzielającego prak od kamienic to myślałem że gram na ps2, murki z worków wyglądają jeszcze gorzej, rozczarowanie roku:(

bullseye

0 + - 2011-09-29 20:42

Więc podsumowując miał być diament a wyszła kupa.
Owszem nie wszystkim się musi podobać, ale BC2 po 3 dniach bety miał o wiele więcej pozytywnych opinii niż tech ochłap. Jestem na 90% pewny że będzie od groma płatnych DLC i będzie się liczyła gotówka jaką mamy a nie umiejętności.
Niestety, nowe auta, elektronika, gry i wszystko inne zmierza tylko do tego by wyciągnąć kasę, nikt już nie tworzy tak udanych gier jak Heroes III bo i po co ? Dać im byle co, byle w cenie a i tak kupią, coś jak w filmie Idiokracja :/

Daniu

-1 + - 2011-09-29 20:44

Co do grafiki pc vs ps3 to tu mamy idealne porównanie .

http://www.youtube.com/watch?v=AGbo50Ar420&feature=player_embedded

EvilOverlorD

0 + - 2011-09-29 20:53

I po co znowu ten link ? ;/ SPAMMM ;/

Omagicescu

0 + - 2011-09-29 20:46

Gra się bardzo przyjemnie mimo bugów:) I tak na BETĘ jest OK bo finalna wersja COD BO nie była nawet w 10% tak dopracowana że o optymalizacji przy nędznym dx9 nie wspomnę:/ ponoć fizykę mają dodać w pełnej wersji...
E8400 GTX 4601GB 4GB - 35-60fps w plenerze...

hideo

-1 + - 2011-09-29 20:47

jest dobrze :) grafika świetna mimo że brakuje teselacji i czasem trochę przy mało polygonów (przypuszczam teselacja będzie w pełnej grze więc będzie jeszcze ładniej), oświetlenie boskie! kolorystyka realna (takiej oczekiwałem), tekstury różne od dobrych po przeciętne (hires texture pack może by tak? ;), gra na mnie zrobiła dobre wrażenie i chodzi od ponad 30 do około 60fps na moim 6850 w 1920x1200 ustawienia Ultra i generalnie przypomina mi pierwsze wrażenie z Crysis 2 DX9 jak wyszło (też byłem zachwycony i też tak chodziło i podobnie wyglądało), nie miałem żadnego problemu z pobraniem konto Origin mam niemal od powstania tego sklepu, tak nawiasem polecam Gatling Gears cudna strzelanka oldskulowa z fajną grafą!, brawo EA! BF3 BETA to dobra zachęta do sklepu Origin i świetna promocja samego BF3 :) a że ludzie narzekają na błędy? cóż, to jest beta, rozbawiło mnie szaleńcze machanie niektórych gałęzi hehe powinni to poprawić, czekam na pełną wersję bo będzie hit na miarę Crysis 2! (a wszyscy wiedzą, że lubię Crysis) niech tylko dadzą teselację to zejdę z rozdziałki oby mieć teselację

Szymon331

0 + - 2011-09-30 00:22

Oj tak, wiemy. Pamiętam jak prawie krzyczałeś po premierze Crysis 2. "Ahy" i "ohy" po prostu w co drugim komentarzu. Dwa miesiące później włączyłem Crysisa 2 na full detalach i... ale to średniawe się wydaje...

Dopiero po pathu z wysokimi rozdzielczościami i DX11 gra nabrała ostrości i animuszu choć nadal jest ot po prostu ładna.

Piszesz że ładny jest BF3. Aż się boję sprawdzić. Chyba zaczekam do premiery gry...

kamaleon

0 + - 2011-09-30 08:25

Nie umniejszajac innym grom to Crysis2 i BF3 sa obecnie najladniejszymi grami na rynku.

Szymon331

0 + - 2011-09-30 10:37

BF3 jeszcze nie wyszedł więc nie "jest" a Od Crysisa 2 ładniejsza jest jego pierwsza część z 2007 roku. Więc się całkowicie nie zgadzam z Tobą.

hideo

-1 + - 2011-09-30 10:47

imho to zależy jak patrzeć, jeśli mówisz o Crysis vs C2 DX9 to są mniej więcej równe (ciężki mi wybrać faworyta), ale jeśli dać C2 DX11 hires teksturki to 2 wygląda lepiej

Szymon331

0 + - 2011-09-30 12:41

Tak się wydaje ale gdzie w Crysis 2 nie spojrzysz to widać tylko przymglone (być może płaskie) wieżowce. Niby jest przestrzeń ale tak naprawdę ona nie istnieje poza dosyć wąską ścieżką zaprojektowaną przez developerów.

W dwójce także nie możemy przemieszczać się po całej wyspie ale owa ścieżka jest wielokrotnie szersza. Zasięg widzenia znacznie większy. Oświetlenie jest w jedynce bardzo ładne ale cieni jest znacznie więcej niż w dwójce.

Dodatkowo w Crysis 2 prawie niczego nie da się zniszczyć. W jedynce wchodziło się do pomieszczenia i można było nawet krzesłom nogi odstrzelić.

To że Crysis 2 ma wyższej rozdzielczości tekstury to nie wszystko. Tak robią w CoD. Pompują tekstury i myślą że jest dobrze. A później z RPG strzelasz w ściankę i pozostaje wysokiej rozdzielczości ciemna plama zamiast wyłomu.

Dla mnie Crysis 2 jest ładny ale tak okrojony z tego co miała jedynka że nigdy nie uznam tej gry za ładniejszą niż pierwowzór.

hideo

-1 + - 2011-09-30 13:12

rozumiem, podszedłeś do tematu nie ściśle technicznie ale ogólniej duchowo :) jeśli podejść technicznie to C2 DX11 hires ładniejszy a jeśli podejść "duchowo" to dżungla była świetna :) ale od "duchowego" podchodzenia to mam ps3 z boskimi grami z właśnie taką "duchową" grafą jak chociażby Uncharted czy Killzone :) mimo że technicznie pc jest lepsze to duchowo konsola ma trochę gier, w których design jest boski, to przypomina mi właśnie różnice między Crysis i Crysis 2

Szymon331

0 + - 2011-09-30 14:27

Ależ broń Boże hideo.

Żadnego podchodzenia duchowo. Właśnie przeciwnie. Technicznie. Tryb DX11 mimo że nowy nie zmieni gry średniej w najnowszą technologicznie. Widzę jak zaawansowany był Cry Engine z Crysisa 1 i jak to się ma w Crysis 2. Dla mnie to nie ten sam silnik. To coś gorszego z multiplatformowym plusem.

Patrzę na gry czysto technicznie dlatego nie dam się oszukać kilkoma bajerami które przesłaniają niedoróbki.

Wulfen

0 + - 2011-09-30 19:12

bawiles sie edytorem cry engine 2 i 3?
oba silniki to jest prawie to samo tylko w cry engine 3 masz kilka dodatkowych ficzerow za to w cry engine 3 nie ma chyba wolumetrycznych chmur ale mozna to bez problemu dodac.

http://www.crydev.net/viewtopic.php?f=355&t=69239&sid=0b6e9f51ee2091f846270137db638017

Ethim

0 + - 2011-09-29 20:49

Ten origin to najwieksza kupa jaka mogli wprowadzic.

hideo

-1 + - 2011-09-29 21:07

jeśli jesteś konsolowcem to się nie dziwię jeśli nie lubisz takich aplikacji do odpalania gry, ale jeśli grasz na pc to helooł nigdy nie grałeś na Steamie?! czas najwyższy się przyzwyczaić ;]

Ethim

0 + - 2011-09-29 21:12

Grajac przez ponad 5 lat w cs'y na steamie mialem w grze wyszukiwarke serwerow i nie musialem otwierac przegladarki by uruchomic gre.
Z origin wyglada to tak - aplikacja -> przegladarka -> gra
Gdyby bylo jak na steamie, ze tylko ten syf by byl wymagany do uruchomienia gry to by nie bylo problemow.
Wiec pozostaw swoje madrosci dla siebie.

hideo

-1 + - 2011-09-29 21:14

a to przeglądarka tak wpieniła? no sorry nie pomyślałem, mnie nie wpieniła bo i tak mam otwartą

Ethim

0 + - 2011-09-29 21:20

Bardziej brak wbudowanej wyszukiwarki, teraz to nie ma takiej roznicy na jakim serwerze gramy bo jest jedna mapa.
Kolejnym faktem jest, ze gdy laczymy sie z innym serwerem to gra sie wylacza - czyli wszystko laduje sie od poczatku = strata czasu.

W BF'y grywam od dema 1942 (tobruk) czyli jeszcze przed premiera pierwszej odslony tej gry.
Co jak co, ale znam sie w tych kwestiach na tyle by wiedziec co mowie i stwierdzac, ze origin i takie rozwiazanie to gowno i jest o wiele bardziej upierdliwe niz sie spodziewalem.

hideo

-1 + - 2011-09-29 21:26

no spoko rozumiem, choć mnie takie rzeczy nie wpieniają, ale chyba szybko się przystosowuję ;)

szalony rolnik

0 + - 2011-09-30 09:13

Pokaż mi grę w której przejście na inny serwer, nawet z tą samą mapą nie oznacza załadowania jej ponownie? Bo ja jakoś nie mogę sobie żadnej skojarzyć. Więc sorry ale bzdury gadasz o stracie czasu - albo lepiej może dostrzeż fakt ładowania się gry w backgroundzie, podczas gdy ty możesz np. sprawdzić pocztę, bądź zrobić cokolwiek innego.

Ethim

0 + - 2011-09-30 13:52

Esz troche wiecej pomysl zanim cos napiszesz, wytlumacze lopatologicznie.
Gdy gra pozostaje wlaczona to czesc elementow zaladowanych (modele broni, postaci, ui .itd) z poprzedniej mapy nadal pozostaje w pamieci przy zmianie serwera i nie doczytuje sie z HDD, dlatego zazwyczaj czasy ladowania kolejnych map (lub zmiany serwera) sa mniejsze niz ten przy pierwszej mapie po uruchomieniu gry.
Tutaj gra sie restartuje za kazdym razem gdy zmieniamy serwer.
Naucz sie czytac ze zrozumieniem oraz troche sie doinformuj.
Tak samo jesli chcemy cos zrobic w backgroundzie to sobie minimalizujemy gre podczas ladowania - proste co nie ?
Tutaj dostajemy cos jak w battlefield heroes ktore bylo darmowe.
Nawet nie potrafili zaimplementowac tych elementow co chcieli w originie jako programie tylko musisz uruchomic program by ten uruchomil przegladarke by ta uruchomila gre.
To jest czysty logistyczny debilizm.

szalony rolnik

0 + - 2011-09-30 15:58

OFC powiem tak "dream on" każda gra która powraca do menu głównego zawalnia zasoby które zajęła w trakcie gry. Tak w menadżerze zobaczysz że są zasoby zajmowane bo taki jest proces - ale to nie oznacza faktycznie przechowywanych danych.

Powrót do menu oznacza załadowanie innych elementów. To "przyspieszenie" czy tam "skrócenie czasu" - nazywaj to jak chcesz - to tak naprawdę pamięć podręczna np. procesora czy odpowiednie ulokowanie / skompaktownie danych na RAMie. Już Ci wyjaśniam, większość programów jak odpalasz je pierwszy raz danego dania ładuje się długo z racji ładowania wszystkich elementów, po zamknięciu programu (tu zaznaczę że proces zostaje też zamknięty) uruchamiają się szybciej. Dlaczego? A dlatego że chociażby przez procka, który pamięta ileś tam ostatnio wykorzystywanych instrukcji do których szybciej może się odwołać. Dopiero po określonym czasie tak naprawdę zasoby są zwalniane.

A jeszcze powracając do bety BF3 to osobiście nie zauważyłem żeby czas ładowania pozostawał taki sam bo nawet - połączenie z serwerem zajmuje trochę czasu. Inaczej popatrz sobie jakie masz etapy ładowania i zobacz ile czasu zajmują stany Loading i Initialazing - bo to są odpowiednie czasy ładowania gry wszystko inne to komunikacja z serwerem.

Ethim

0 + - 2011-09-30 16:30

Czyli chcesz mi powiedziec, ze ani odrobina informacji jak to nazwales skompaktowanych w ramie nie jest uwalniana gdy by wlaczyc inny serwer uruchamiamy powiedzmy opere zajmujaca 500-600MB (troche otwartych kart itd) w ramie ?
Procesor tez wykonuje troche instrukcji przy tym wiec watpie by byla taka sama bezstratnosc zapamietanych instrukcji jak w przypadku normalnego rozwiazania.
Oczywiscie, ze na wyzszych rozdzialkach jesli bysmy sie znajdowali sie blisko 100% zajetego ramu nie ma szans by nie bylo dodatkowych opoznien spowodowanych tym jakze genialnym rozwiazaniem w originie.
Tak samo uruchomienie przegladarki razem z zaladowaniem stronki BF'a to jest kolejnych kilka sekund.
Dodatkowo nie zawsze dzialalo to tak jak powinno (problemy z ladowaniem w operze).
To rozwiazanie po prostu nie ma zadnych plusow.
Wszystko to co znajdujemy otwierajac przegladarke (statystyki, bzdety itd) mozna bylo umiescic w programie lub w grze.
Mierna proba rywalizacji ze steamem ktory jest o wiele lepiej zorganizowany i nic wiecej.
Tak jak by przycisk wylaczania komputera umiescic w paint'cie albo na www.wylaczkomputer.pl .

szalony rolnik

0 + - 2011-09-30 19:25

Ok do czego zmierzam. Pamięć RAM jest zwalniana w razie potrzeby np. gdy proces "wisi" i nie wykonuje żadnych operacji, informacje jakie wykonał zwalniane są na dysk twardy, jeżeli proces zakończył działanie to informacje są zwalniane.

W tym przypadku dochodzi jeszcze karta graficzna która jeżeli się nie mylę zawsze zwalnia nie używane zasoby. Przy kolejnym wczytaniu tych samych informacji pośredniczą te same procesy/instrukcje i pliki na dysku, także wczytanie może być szybsze bo instrukcje są zapamiętane lub są pozostałości informacji z procesów na RAMie albo pliki wczytywane są już zindeksowane (nie potrzeba ich szukać) ale zawsze trzeba chociażby tekstury wczytać do karty graficznej.

Zamknięcie programu nie oznacza automatycznego zwolnienia zasobów z RAMu co innego z RAMu karty graficznej. Jeżeli program działa w backgroundzie to jego informacje w razie potrzeby są zapisywane na dysku i po prostu informacje są swapowane dysk-procek-ram-procek-dysk.

Jak uruchomisz operę to informacje po zamknięciu jej zostają, dostępna pamięć w windzie się powiększy ale winda pokazuje nam tylko ilość pamięci dostępnej do alokacji czyli nie zajmowanej przez procesy. W rzeczywistości może być zajmowana przez informacje po procesach już zamkniętych.

Ethim

0 + - 2011-10-01 14:23

Alez ja to rozumiem ze nie jest automatycznie calosc flushowana.
Jesli jednak gramy na wysokiej rozdzialce + wysoka jakosc tekstur i powiedzmy mamy 4 GB ram - prawie 1 gb leci na system, gra bedzie zajmowala 2-3 GB to jesli po jej wylaczeniu bedziemy musieli uruchomic przegladarke by gre ponownie uruchomic to czesc pamieci ktora jest trzymana pod gre poleci pod przegladarke (a taka opera z kilkoma kartami to 500 mb).
Tak samo przy usuwaniu z HDD nie do konca usuwamy tylko "ukrywamy" do chwili zastapienia danych przez inne - w takiej sytuacji otwierajaca sie opera bedzie usuwala czesc z "wczytanego" bf'a.a

Co do tego co napisales pozniej, ze informacje o otwartej operze pozostana przez chwile w pamieci - nie pozostana po niej zadne szczatki jesli bedziemy przez 20 minut grali w BF'a zjadajacego wiekszosc ramu.
Bedzie sie uruchamiala w takim samym tempie jak po restarcie komputera czyli te owe kilka sekund.

Nie rozumiem po co tak bronisz origina skoro to jest gowno i tyle.

BILI82

0 + - 2011-10-10 09:06

No ja tam lubie Steama ale jak pomysle ze teraz kazda firma zrobi swojego "origina" to chyba mnie szlag trafi z tymi programami.... nie potrzebne a do tego wiesza sie jak cholera....

Nietrol

0 + - 2011-09-29 20:55

hype byl gigantyczny, nic dziwnego ze nie daje rady...

hideo

-1 + - 2011-09-29 21:03

propo hajpu przypomina mi się Crysis 2 multiplayer demo przed wydaniem gry, niektórzy narzekali, mi się podobało, a potem gra w singlu była ogólnie jeszcze ładniejsza niż mp demo, teraz znów powtórka, fakt wiele lat temu wyrosłem już z oczekiwań niemożliwych do spełnienia ;) i wiedziałem, że superrealnej grafiki nie będzie bo dziś nie ma na to nadal kart graficznych (może jak standardem będzie 8GB ram na grafie... ;) ale to co mamy w BF3 i tak jest ładne i zapowiada się jeszcze lepiej w pełnej grze :)

Doktorek

0 + - 2011-09-29 21:04

W 1680-1050 detale na Ultra bez rozmyć bo mnie wkurzają na Phenomie II x4 i GTX 460 1GB w parku minimum 40k/s cos tu nie gra grafika jakby gorsza od trailerów dużo bugów wpadanie w podłoże no i norma pełno kamperów się tylko po krzakach chowają miałem nawet problem żeby screen shota zrobić .
Coś mi się wydaje że pełna wersja sporo dołoży do wymagań.

hideo

-1 + - 2011-09-29 21:11

też tak myślę, singiel będzie ładniejszy i będzie więcej wymagać szczególnie jeśli dadzą teselację

ares78

-1 + - 2011-09-29 21:16

Szkoda słów,Battlefield SHIT 3 !!!

JackHammer

0 + - 2011-09-29 21:33

Z komentarzy nic dobrego nie mogę znaleźć o BF3. To tylko próbka, zobaczymy jak kompletny produkt będzie wyglądał ale skoro takie rzeczy się dzieją to mają programiści mało czasu by to poprawić.

A.Pniewski

0 + - 2011-09-29 21:35

Ten sam problem czyli obłożenie klawiatury ,nie wszyscy grają na WSAD a tu nic nie można zmienić jezeli tak będzie w pełnej wersji to ja dziękuję.

kgwwilku

0 + - 2011-09-30 15:01

mozna ustawic strzalki ale musi byc numlock off ;) ja tak mam u siebie;) ale myszki nadal nie moge poprawnie bindowac :O

SpawNiaK

0 + - 2011-09-29 21:38

Wspaniała gierka gram i gram, wręca strasznie detale wszystkie na maxa i śmiga, rozwoje broni sa super i ten panel konta gdzie wszystko masz, mam nadzieje ze i to będzie po PL ale multi jak multi może nie być do końca tak piękny jak singiel graficznie

Reywen

0 + - 2011-09-29 21:47

Ludzie to jest DOPIERO beta!

trOLLO

-1 + - 2011-09-29 22:01

Niby racja, to beta, aleee.....
Gra ma premierę 27 pażdziernik, czyli za mniej niż miesiąc.
Trzeba pamiętać, że gra MUSI iść do tłoczni, potem sklepów itd. a tego nie zrobisz w jeden dzień. Więc ile czasu im zostało na poprawki?, dwa tygodnie ?, może trzy przy dobrych wiatrach .

Ja osobiście uważam, że napisali BETA, tylko po to żeby ludzie za bardzo się nie czepiali. Jak będą bugi, to zawsze mogą napisać, ale to beta. Tylko że to trochę niepokojące, że w zasadzie pięć minut przed premierą, gra ma tyle błędów :( . Graficznie , to też nie jest to co można zobaczyć na filmikach . Na pewno będzie to ładniejsze od MW3, ale nie będzie takiej rewelacji jakiej sie wszyscy spodziewali .

Gojtek

0 + - 2011-09-29 21:57

Tssaa.... gra fajna , ale po 2 minutach gry zaczęło się dużo rzeczy bugować np. stanie przy jakiejkolwiek osłonie tworzy klona postaci.. , często broń znika itd. , pewnie gdy będzie pełna wersja gry zostaną te bugi naprawione . No , ale jak ktoś jeszcze nie pobrał to niech nie liczy na super rozgrywkę :)

Reywen

0 + - 2011-09-29 22:01

U mnie np. kiedy stoje przed jakims murkiem jest dziwne trzesienie obrazu, wiec musze sie tutaj z toba zgodzic

Mate_

0 + - 2011-09-29 22:08

Przyjemnie się gra, bugi są, ale nie będę płakać w komentarzach, większość z nich powoduje banana na twarzy ; )

Co do grafiki, jest dobra, wygląda lepiej niż bc2, podobno ma być jeszcze lepsza, bo beta nie zawiera wszystkich ustawień graficznych.

Najbardziej mnie rozśmieszają te napinane komentarze, to JEST BETA, tego się nie ocenia, tu się wyłapuje bugi.

Co do kucania, to powrót do serii, bad company 1 i 2 to typowo konsolowa gra, w bf2 było kucanie i nie było z tym problemów, tu nawet jest ułatwienie i widać błysk lunety snajperów, gdy za długo celują. W samej rozgrywce to się sprawdza.

Podsumowując to co dali w becie jest lepsze od bad company 2 pod wieloma względami, prawdopodobnie nie będzie mi się chciało już grac w bad company 2 ;D

kbrbabzbtb

0 + - 2011-09-29 22:33

Twórca serwisu tweakguides.com twierdzi na swojej stronie, że ma informacje z solidnego źródła, że wszystkie najwyższe opcje graficzne są uwzględnione w tej becie. Można rozumieć, że nic dodatkowego (tesselacja etc.) nie dadzą w finalnej wersji.

hideo

-1 + - 2011-09-29 23:05

szkoda jeśli teselki nie będzie, ale przeżyję :) i tak mi się bardzo podoba na ultra

hideo

-1 + - 2011-09-29 22:13

odnośnie ustawień grafiki w czasie gry esc wchodźcie w opcje video i ustawiajcie na ultra, u mnie na 6850 difoltowo było na high, ultra sporo poprawiła i gra wygląda świetnie! nawet tekstury są dobre :)

Dragonfirea

0 + - 2011-09-29 22:19

Zagralem dzis :D Gra jest Cudowna, choc troche bugow, na x3 425,4GB ramu DDR2 800, HD4850 512Mb, rozdzialka 1280x960 gralem na High tylko Cienie na medium i Terrain deatail na Medium, Antyaliasing OFF, I Gra sie plynnie tylko w zadymie zdarzaja sie spowolnienia. Ogolnie Graficznie gra wymiata wg mnie. Postarali sie :D I wcale nie trzeba miec super kompa aby w to pograc na przyzwoitych detalach :D

BlackSmith

0 + - 2011-09-29 22:22

Gra dla mnie lipa grafika tez jakas taka swiecąca jak w crysis 2, nie tego sie spodziewalem.

Rayu404

0 + - 2011-09-29 22:40

Panowie AMD wypuściło już następnego HotFixa 10.10 omg ale się tam pocą żeby ludzie nie za czeli masowo pre-orderów wycofywać.

filips11

0 + - 2011-09-29 23:10

jutro ściągne to się wypowiem ale jak patrzyłem na 2 filmiki to straszni lamerzy tam grają. Po prostu lameriada...

patermanxxx

0 + - 2011-09-29 23:21

A ja nie moge sie zarejestrowac na origin :D porażka :D
Sorry, this service is temporarily unavailable.
Boże czemu taka biede intelektualna wprowadzasz na ten świat:D

raffal81

0 + - 2011-09-29 23:43

Jak tak czytam jak tu wszyscy prawie wszyscy marudza, jest to beta, i do tego muli, w singlu dam sobie glowe sciac ze bedzie lepiej wygladac, przypominam sobie czasy BF BC2 tam wyszedl patch ktory zajmowal chyba z 1 giga albo wiecej ;]]]

za pewne tak samo bedzie z bf3, jak tylko bedzie premiera, to bedzie na pewno do sciagniecia patch 3.5giga :))) wiele za pewne poprawi ;]]

Powstrzymajmy sie do do czasu premiery, wtedy bedzie mozna zjechac ich od gory do dolu jezeli to wszystko bedzie wygladac tak jak wyglada :))

samuraj1983

0 + - 2011-09-30 00:02

Udało mi się wbić jakimś cudem ale laaaaaaagi potężne na mapce granica kaspijska.w metro jest spoko.u mnie wsjo na ultra pięknie śmiga zapraszam na profilek odnośnie mojego sprzętu :)

patermanxxx

0 + - 2011-09-30 00:22

czemu nie moge sie zalogowac ani stworzyć konta na origins ?;p

lwses

0 + - 2011-09-30 00:44

Gra bardzo fajna ale faktycznie błędów dużo przez drzewo dostałem a nawet przez skały przelatują kule :)))) gdy sie czołgam ja snajpera nie widze i on tak samo nie powinien a dostałem od niego he o zaklinowaniu sie w pewnych miejscach nie wspominam,po prostu jest wiele do poprawy.Jak wyeliminują te błędy to gierka będzie git.

JASIEK202

0 + - 2011-09-30 00:57

Ma ktoś problem ze sterownikami w tej grze? Po wejsćiu do gry gra się zacina i już nic nie da się zrobić. Po chwili komunikat : Sterownik ekranu przestał działać... Chwilke udało mi sie pograć ale chciałem cos pozmieniać w ustawieniach i zaś staneło. Próbowałem kilka wersji sterowników i nadal to samo.

chrisu75

1 + - 2011-09-30 02:26

Na lapku MSI GT683DXR z i7 i GTX570M w full HD i na maksymalnych ustawieniach na zewnątrz jest około 35-40 ,a w metrze koło 60 fps więc spokojnie można sobie pograć :)

lelum

0 + - 2011-09-30 02:49

moja opinia: na konsole szkoda czasu własnie grałem, nie kupujemy tej gry. Jak jest na PC nie wiem ale są pozytywne komentarze.

Piotr414

0 + - 2011-09-30 07:38

Gra fajna ale, CO ZA DEBIL wymyśli przeglądanie serwerów w przeglądarce ? To chore w Bad Comapny 2 wyszukiwarkę mam w grze. To samo tyczy się ustawień, dopiero co załadowało mi mapkę to mogłem sobie pogrzebać w ustawieniach. Mam nadzieję że to tylko na tych pierdołach się skończy. Do plusów grafika owszem, mimo że teraz możemy się czołgać snajpera można namierzyć (nie tylko snajpera żołnierza który używa lunety) w łatwy sposób, słońce odbija się w lunecie fajny efekt. Ogółem gra dobra nie wiem jak będzie to wyglądało w wersji pudełkowej.

kamaleon

1 + - 2011-09-30 08:27

Nie boj zaby, w czasie premiery pewnie bedzie maly patch poprawiajacy niedogodnosci w multi.

Dragonfirea

1 + - 2011-09-30 08:36

Ale zrozumcie to jest BETA, mamy mozliwosc sprawdzenia jak gra bedzie wygladac chodzic itd. Bugi sa i inne niedociagniecia, oni czekaja tez na pewne opinie co jeszcze poprawic itd. Wiec nie ma co sie dziwic wkoncu to nie finalna wersja. Modlmy sie aby Finalna byla idealna :D

Nieznośny

-1 + - 2011-09-30 08:53

Czytając komentarze niektórych osób, jestem tylko coraz bardziej przekonany, że jednak beta testy nie powinny być otwarte i o wiele bardziej ograniczone.
Po1. Jak parę osób pisało: TO JEST BETA. I najprawdopodobniej to jest build, który ma już sporo czasu, a w międzyczasie DICE pewnie pracuje nad poprawkami. Zrozumcie to wreszcie, że nie macie sobie grać i mieć wszystkiego gdzieś, tylko pomóc wyłapać błędy. Jak ktoś ściągnął betę nie zamierzając zraportować nawet jednego błędu, to niech lepiej już dziś ją odinstaluje. Zrobi innym przysługę.
Po2. Co do narzekania, że Origin nie działa: Wina leży głównie po stronie EA, że się nie przygotowali na takie obciążenie serwerów, nie mniej jednak wyobraźcie sobie atak DDoS na dane serwery gdzie dziesiątki, setki, a może nawet miliony graczy nagle rzuca się do pobierania plików, obciążania serwerów ciągłym klikaniem "odśwież", bo "Już! Ja muszę mieć teraz, w tej chwili betę!Więc klikam, spamuje ten lewy klawisz i daje odśwież"... dla Waszej informacji to też obciąża serwer i jak milion osób robi to samo zamiast w cywilizowany sposób poczekać aż się załaduje strona, to Wy się nie dziwcie, że wszystko pada... IWNET, serwery Blizzarda, też padały i to w dniu premiery. To normalny stan rzeczy.
Po3. Jak można oceniać jakiś produkt skoro nawet się nie sprawdziło podstawowych rzeczy (dotyczy krytykowania bindowania klawiszy, które można bindować, tylko trzeba się spawnąć żeby menu było widoczne...). Tutaj już wychodzi olewka ludzi.

Szymon331

0 + - 2011-09-30 10:40

+10.

Ludzie niestety nie umieją czytać i korzystać z informacji.

Większość po prostu chce "popykać" w nową darmową gierkę...

filips11

0 + - 2011-09-30 17:36

Zgadzam się z tobą i dopowiem jeszcze że większość graczy nie zraportuje błędów i do tego będą lamersko grać i nie potrzebne serwery obciążać.

kgwwilku

0 + - 2011-09-30 18:25

napisz to do tych ktorzy raportowali bledy "bety" bfbc2 jak i wersji finalnej na oficjalnych forach...
zglaszanie marudzenie czesto nawet agresja ze strony graczy a panowie z dice jak sie ociagali tak sie ociagali :D teraz bedzie tak samo :)
jak narazie jest totalnie do dupy!!!
z seria bf jestem od samego poczatku i jak ktos mi wkreca ze bf3 bedzie nastepca bf2 to musi sie liczyc z tym ze starzy wyjadacze serii beda miali duzo do powiedzenia i niekoniecznie w milym tonie.
czekam na pelna wersje i relacje z map typowych dla bf wtedy sie zobaczy ...

Nieznośny

-1 + - 2011-09-30 08:58

A i jeszcze wklejam informacje z forum EA, po której warto jeszcze raz zastanowić się kilka razy zanim coś się napisze odnośnie opcji, itd. : "BETA says it all Destruction is not fully supported in the beta
no Ultra settings! no DX11 no tesselation etc etc etc etc
READ before u ask, Yes u can switch to ultra, and no it dusent matter
game settings are locked and u can only decrease it a bit not increase"

kbrbabzbtb

1 + - 2011-09-30 09:22

Forum to forum, tu też jest forum. Liczy się kto tą informację zamieścił. Inne źródła mówią, że wszystkie ustawienia ultra są już w tej becie.

Mnie interesuje też ten przełomowy model zniszczeń, który w tej becie wygląda licho jak cholera, np. Max Payne ma lepsze efekty po strzale w ścianę ;)

Grałem i próbowałem parę rzeczy zniszczyć ale wyszła mi jedynie brzydka textura dziury po pocisku przy strzale w różne elementy. Może wrzucą do singla oskryptowany model zniszczeń ale to nie jest to samo co faktyczne możliwości silnika, który miał być jedyny w swoim rodzaju.

szalony rolnik

0 + - 2011-09-30 09:44

Co do modelu zniszczeń - żeby mapa (tu np Op. Metro) była zbalansowana nie wszystkie ściany / rzeczy mogą zostać zniszczone. Przykładem są np. trzecia para m-comów gdzie atakujący muszą wyjść z tuneli na piętro wyżej przez trzy wyjścia. Jedno jest osłonięte ścianą, której nie można zniszczyć bo wtedy przewaga byłaby po stronie broniących, choć i tak w tym miejscu jest dosyć trudno.

Innym przykładem jest BBC2 i serwery po 1k punktów - pod koniec rundy zazwyczaj nie ma się gdzie schować lub przeprowadzić atak bo zanim dobiegniesz do flagi 30 razy dostaniesz.

Szymon331

-1 + - 2011-09-30 10:43

Mnie tam się właśnie w BBC2 to podoba. Zaczynasz na innej planszy niż kończysz.

Ruszasz do boju w małym miasteczku a kończysz w powojennej Warszawie. Mnie tam nie przeszkadza że nie ma się gdzie schować. Ot trzeba po prostu zmienić strategię działania.

To jest coś co odróżnia BBC2 od innych gier multi.

szalony rolnik

0 + - 2011-09-30 15:27

Tak tylko BBC2 nie zostało zbudowane do trybu gdzie jest 1k punktów tylko do 350 i to robi różnicę, przy 350 punktach nie wszystko zostanie zniszczone, przy trybie rush np. bez chociażby grama osłony nie zdołasz przejść jeżeli 99% czasu będziesz na celownikach przeciwników - mówimy tu o zajbist**** jaką jest destrukcja ale nie możemy zapomnieć też o zbalansowanej rozgrywce - dlatego muszą być jakieś ustępstwa, bo mapa musi być grywalna. W BBC2 destrukcja jest obusiecznym mieczem pomaga ale także utrudnia - zależny w jakiej sytuacji się znajdujesz.

Mówię, przede wszystkim zbalansowanie i grywalność - dlatego są ustępstwa np. w obiektach, które da się zniszczyć.

Sopel86

0 + - 2011-09-30 09:47

MAPA NUDNA, ale grafika i grywalność boskie. Optymalizacja też.

Nieznośny

0 + - 2011-09-30 10:53

Jak połatają grę i zrobią coś z balansem na Operation Metro (nie wiem jak na innych mapach), to naprawdę będzie to dobry tytuł. Moim zdaniem optymalizacja jest o niebo lepsza niż w BC2. A na battleloga bym nie narzekał. Jest bardzo przejrzysty i wreszcie mamy przeglądarke serwerów, która działa szybko i płynnie, aczkolwiek i tu są bugi i to czasem uprzykrzające życie. Wszystko jest jednak w fazie bety i bardzo możliwe, że podczas premiery będzie dobrze.

peper

0 + - 2011-09-30 11:13

Ja mam jakies przyciecia/warpy fpsy od 32-55 w hd wszystko ultra wie ktos co z tym trzeba zrobic?

Sopel86

0 + - 2011-09-30 11:34

Do wszystkich marudzących dzieci: Niedługo wasz MW wyjdzie, więc BF3 zostawcie dorosłym!

krolik_beny

0 + - 2011-09-30 11:48

Na papierze wygląda zjadliwie. Na forum pisał ktoś, ze chodzi dobrze ba Ultra w 1920x1080 na karcie GTX 460. Tak więc liczę, ze na ultra będzie latało, tym bardziej, że komputer spełnia wymagania zalecane :)Ale chyba na stałe 60fps nie ma co liczyć. Skoro w FHD to gdzieś w granicach 30-40 fps idzie to w moim 1024x768 powinno chyba szybciej :) Pożyjemy zobaczymy.

kosq83

0 + - 2011-09-30 13:07

mi na jednej karcie śmiga jak szalona

kosq83

0 + - 2011-09-30 13:07

mi na jednej karcie śmiga jak szalona

ares78

0 + - 2011-09-30 12:36

Zainstalowałem nowe stery do grafiki i gra działa ładnie zmieniłem zdanie co do gry BF3 BETA 1680-1050 detale na Ultra idzie ładnie

oguroranga

0 + - 2011-09-30 12:46

wie ktoś czy da rade znmienić z dx 11 na dx 10 lub na odwrotnie ???

kosq83

0 + - 2011-09-30 13:14

Preordera nie anuluje, ale to co zobaczyłem na tej becie (pomijając niedociągnięcia i grafikę - wiem, będzie lepiej), chodzi o sam gameplay - to mi bardziej przypomina black ops niz bc2 a co dopiero BF2 ...

Sanches

0 + - 2011-09-30 13:29

CQ świetnie, BF2 przypomina. jest jeszcze masę błędów ale gra ogólnie daje rade.
Szkoda że nadal są te same syfiaste spoty jak w BC2 ale za to nie widać już jak na dłoni z dystansu przeciwnika. wszystko się ładnie zlewa w całość z bujnym otoczeniem.

Atak-Snajpera

1 + - 2011-09-30 14:01

Jako koleś ,który ma ponad 1100 h w Battlefield 2 powiem że BF3 BETA (Caspian Border) mnie strasznie zawiodły. To nie jest żaden następca BF2 tylko jakiś kastrat dla pokolenia COD czy BC2!!!

- Samoloty się same uzdrawiają bez konieczości przelotu nad lotniskiem.

- Życie jak i pancerz same się regenerują!!?!!?

- TEAM WORK nie istnieje bo nawet squad leader nie ma możliwości wydawania rozkazów na mapie (kto grał BF2 to wie o co chodzi)

- mini mapka i duża mapa to jakieś nieporozumienie!!! Dlaczego niedali widoku ala zdjęcie satelitarne!!!

-kretyński pomysł z UNLOCKami dla pojazdów. Teraz samoloty domyślnie latają sobie bez rakiet i bez flar!!! JA PIERDOLE !!!!!

można by tak pisać i pisać!!!!

A teraz porównajcie sobie gamplaye z BF3 BETA i BF2

http://www.youtube.com/watch?v=6aDHpA9CnkU

Nie wiem jak można było wypuścić ten kod i jeszcze go nazwać BETA. Przecież tam tyle rzeczy brakuje że to alpha jak nic!

szalony rolnik

0 + - 2011-09-30 16:05

Poprę Cię w kilku rzeczach: regeneracji zdrowia i pancerza, unloków dla pojazdów (połowicznie bo mogłyby być jakieś dodatki a nie podstawowe uzbrojenie) oraz team work czyli wydawanie rozkazów.

Do mini mapki można się przyzwyczaić, choć czasem lepiej skorzystać z 3d spotongu, który też ma swoich przeciwników.

Podsumowanie: tryb hardcore.

kitamo

0 + - 2011-09-30 20:50

Poczekaj na trym hardcore gdzie nie bedzie samouzdrawiania i inych bajerow.

Nieznośny

0 + - 2011-09-30 13:46

Ta gra nie jest podobna do żadnej innej. Powód? W komentarzach na cdaction, gram, gry-online, tutaj i gamezilli ludzie porównywali już ją do wszystkiego. Do MOH-a, do BC2, do Black Opsa, MW, a nawet Crysisa2... A więc to świadczy o tym, że do niczego nie jest podobna. Jest unikalna. Czerpie z kilku tytułów - owszem, ale jest innym produktem. Nieodgrzewanym kotletem. I powiem, że po wczorajszym dniu ja osobiście mimo bugów z biegiem czasu coraz lepiej się bawiłem, aniżeli gorzej. Kwestia wczucia, starania się radzić sobie z tymi bugami jakimiś alternatywnymi drogami póki nie są połatane. Właśnie kończę skrobać maila z raportem o bugach do EA. Ciekawe czy w ogóle go przeczytają. Akurat jeśli chodzi o rozmowy o błędach w grze to EA wypada blado na tle innych firm. Moim zdaniem najlepiej akurat wypada tutaj Blizzard, który daje jakieś znaki życia graczom, że czyta ich raporty o bugach. Bo to, że wyjdzie patch raz na jakiś czas i pozałata raportowane dziury nie jest akurat super formą potwierdzenia, że firma słucha graczy, ponieważ bugi również zatrudnieni testerzy mogą wyłapywać, a więc rodzą się wątpliwości czy mamy wpływ na poprawki, czy nie.

B4rt_

0 + - 2011-09-30 14:07

Najgorsza beta, w którą grałem. Tego nawet betą nie można nazwać. Jak grałem w BC2 to większych błędów nie zauważyłem, a tutaj ? Błąd za błędem to już się nudne robi. Nie dziwię się, że gra ma takie wymagania skoro wymaga Origin i przeglądarki włączonej jednocześnie. Sama optymalizacja również leży, chciałem kupić grę przed premierą ze względu na back to karakad, ale chyba odpuszczę aż kupię nowego kompa i gra stanieje do 30 zł. Jak dzisiaj BC2 :) Pozdrawiam.

Wenezo

0 + - 2011-09-30 15:26

2600k@4.0@gtx570 wszystko max w 1920x1200 cit za wolno na oko 35 klatek

Ethim

0 + - 2011-09-30 16:29

Czyli chcesz mi powiedziec, ze ani odrobina informacji jak to nazwales skompaktowanych w ramie nie jest uwalniana gdy by wlaczyc inny serwer uruchamiamy powiedzmy opere zajmujaca 500-600MB (troche otwartych kart itd) w ramie ?
Procesor tez wykonuje troche instrukcji przy tym wiec watpie by byla taka sama bezstratnosc zapamietanych instrukcji jak w przypadku normalnego rozwiazania.
Oczywiscie, ze na wyzszych rozdzialkach jesli bysmy sie znajdowali sie blisko 100% zajetego ramu nie ma szans by nie bylo dodatkowych opoznien spowodowanych tym jakze genialnym rozwiazaniem w originie.
Tak samo uruchomienie przegladarki razem z zaladowaniem stronki BF'a to jest kolejnych kilka sekund.
Dodatkowo nie zawsze dzialalo to tak jak powinno (problemy z ladowaniem w operze).
To rozwiazanie po prostu nie ma zadnych plusow.
Wszystko to co znajdujemy otwierajac przegladarke (statystyki, bzdety itd) mozna bylo umiescic w programie lub w grze.
Mierna proba rywalizacji ze steamem ktory jest o wiele lepiej zorganizowany i nic wiecej.
Tak jak by przycisk wylaczania komputera umiescic w paint'cie albo na www.wylaczkomputer.pl .

IzZy95

0 + - 2011-09-30 16:56

Hmm. Muszę powiedzieć szczerze, że jak na betę to strasznie się zawiodłem. Już beta od BF2 była dużo lepsza. Grafika jak i fizyka za bardzo nie powala na kolana. Przy ustawieniach ultra a high nie zauważyłem żadnej różnicy w wyglądzie oprócz spadku z 60fps na high do 40-50 na ultra. -.- Ja się pytam gdzie jest ten model zniszczeń, który tak reklamują.. Bo na razie jak na betę to widzę straszną kupę. Myślę, że w pełnej wersji już to poprawią.

patrick25567

-1 + - 2011-09-30 17:02

A wy sracie i sracie o tych bugach... Ja gram od 2 godz i zadnego boga jakos nie spotkales (fuks :p)... Nie zapominajmy po co sa bety. One sa zeby wykryc te bogi !!!!... Sorki za ortografie ale mam akurat francuska klawiature :p

Michur

0 + - 2011-09-30 18:32

Nawet fajna gra nie ma co narzekać grafika też bardzo ładna chociaż liczyłem na ciut więcej.

pawluto

0 + - 2011-09-30 18:49

Kompromitacja !!!
Gdzie ten super hiper nowy silnik gry w którym mozna było niszczyć wszystko ???
Spróbujcie rozwalić pomnik w parku !!! Granat , karabin , wyrzutnia...pomnik stoi jak nowy :)))
Kompromitacja EA pełną gębą !
Gra która nie uruchamia się na XP , która potrzebuje systemu Vista lub win 7 a tu taki ZONK !
Kolejny raz EA zrobiło w jajo graczy...dobrze że jest beta , napewno nie kupię gry gdy wyjdzie.

Mate_

0 + - 2011-09-30 19:27

Informowali, że nie będzie pełnych zniszczeń, poszukaj sobie dlaczego.
Gra nie wspiera dx9, dlatego nie obsługuje XP, a tu miej pretensje do microsoftu.

FrOgInDaFOG

0 + - 2011-09-30 18:53


Miala byc rewolucja.jest ale w robieniu ludzi w jajo.

6870x2 niesie ta gre na ultra w 1080p lekko.

Szkoda.Nie wierze ze wersja finalna tak bardzo zmieni bete i wniesie mnostwo rozwiazan odnosnie grafiki i dziur w rozgrywce.

wrobellito

1 + - 2011-09-30 19:39

Tessalacja jest w becie !!

Według tego co piszą przy terrain quality - high masz już włączoną tesselacje;)

http://twitter.com/#!/repi

grzesiu129

0 + - 2011-09-30 20:17

A czy próbował ktoś odpalić na XP ?

Atak-Snajpera

1 + - 2011-10-01 11:17

A próbowałeś sobie zainstalować DirectX 11 na XP ? ;)

Mandriv19

0 + - 2011-09-30 20:37

ja niewiem wy to myslicie ze w wersji testowej dadzą wam od razu dobrą grę. po to jest beta by zobaczyc błedy i poprawić co nie co.Fourth Illusion dno i chłap to jesteś ty...
grałeś w całą grę ?? kampanie i wszystkie multi ze tak pier.... bez sensu....darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

VegoSSJ3

0 + - 2011-09-30 20:46

JASIEK202 - miałem podobny motyw na sterach 275.33 ok, natomiast na cudownych 285.38 pod bete - 1 uruchomienie, ładuje mape jest dźwięk i czarny ekran, następnie komunikat że sterownik ekranu.., grafa gtx 560ti msi

Colidace

0 + - 2011-09-30 23:03

Najśmieszniejsze jest że beta wciąga COD MW w przedbiegach, a co dopiero finalna wersja. COD jesteś wspaniałą historią mej młodości i tyle... Będę Cię pamiętał jak wspaniałego 3DFX'a :)

Mati-000

1 + - 2011-09-30 23:09

Niestety nie warto pobierać. Zbugowana, troszeczkę ścina ale ogólnie ładna. Ale nie lubię takich gier. Jeszcze nie czas. Serio.

Michur

0 + - 2011-10-01 08:59

No proszę plusy minusy pisząc ten komentarz mam nadzieję , że wyskoczy również edycja.

Michur

0 + - 2011-10-01 09:00

Nie jednak nic się nie zmieniło.

Nieznośny

1 + - 2011-10-01 09:26

http://videogamewriters.com/dice-updates-battlefield-3-beta-outlines-fixes-and-tweaks-25530

moho_pl

0 + - 2011-10-01 09:29

To jest jakiś singiel czy tylko multi?

mamaAWESOMEmana

0 + - 2011-10-01 09:57

OK TESTOWANE NA i5-760@4GHz/8GB 1600/5870 Vapor-X (11.8)
Mapa METRO ULTRA wszysko max:
MIN. 41 MAX.76 Średnio było ok 50.
WEWNĄTRZ METRA TO BAJKA

mamaAWESOMEmana

0 + - 2011-10-01 09:57

OK TESTOWANE NA i5-760@4GHz/8GB 1600/5870 Vapor-X (11.8)
Mapa METRO ULTRA wszysko max:
MIN. 41 MAX.76 Średnio było ok 50.
WEWNĄTRZ METRA TO BAJKA

mamaAWESOMEmana

0 + - 2011-10-01 10:00

Sorry jakiś 2x post kontynuuje:
WEWNĄTRZ METRA PONAD 60 KLATEK, czasem spadki do 45 - generalnie BARDZO PŁYNNIE.

TERAZ mapa Casian Border:
Tu jest już źle, redukcja detali niewiele pomaga o dziwo. Częste spadki klatek do 20! Jest i 40 klatek czasem nawet 50 ale to rzadko. BARDZO ZARZYNAJĄCA sprzęt mapa. czekam na stery 11.10 bo te prewiew zwiesiły mi się zaraz po instalacji.
Moje odczucia? Nie widzę tego graficznego szału c na trailerach czy pokazie E3...

wrobellito

0 + - 2011-10-01 10:04

Na sprzęcie:
Intel Core i5 2500k 4,0 ghz
8 gb ram
6950 1 gb oc
ustawieniach ultra i fullhd ( tylko cienie średnie , anisotropic filter x8 i ambient occlusion- off) 48-28 klatek. Stery 11.9
Wiec nie wiem skąd wy macie tyle klatek. Jak zmieniacie ustawienia na wyższe to i tak trzeba wyłączyć gra aby zapamiętało/

mamaAWESOMEmana

0 + - 2011-10-01 10:15

No ja mówię jak to wygląda u mnie. METRO to średnio (przyjmijmy aby nie przesadzić bo nie pamiętam wyniku z frapsa)45 klatek na powierzchni i ponad 50 wewnątrz metra (ale tam to korytarze).

Natomiast Caspian Border jest u mnie nie grywalne na Ultra, nawet kosztem redukcji cieni czy wygładzania. Na High też niewiele lepiej. W centrum (tam gdzie są budynki i częsta wymiana ognia) spada do 20 klatek. Co uniemożliwia grę.

Bichits

1 + - 2011-10-01 10:45

Na zestawie:
MSI 870 - c45
AMD athlon II x3 455 Black Edition
MSI GTS 450
2x 2GB kingston DDR3 1333mhz
Mam od 30 do 40 FPSów w rozgrywce.

Moim zdaniem powodem jest karta graficzna, gdyż na automatycznych ustawieniach karta wkręca się na maksa, a procesor na 70%.
Automatyczne nic wam nie mówią? No cóż, powiem tak. Na Kompletnie full detalach mam 8 FPS'ów.

wrobellito

0 + - 2011-10-01 11:27

mamaAWESOMEmana

To jest wersja beta gdzie optymizacja zawsze będzie słabsza. Tak jak było w przypadku bc2 gdzie beta kiepsko chodziła a pełna znacznie lepiej.

wrobellito

0 + - 2011-10-01 11:28

Optymalizacja (:

mamaAWESOMEmana

0 + - 2011-10-01 11:58

Mam taką nadzieję, bo graficznie to szału nie ma, w sensie jest ładnie ale bardzo podobnie do BC2. Liczę, że to poprawią bo BC2 pięknie śmiga na MAX nawet na dużych mapach a tu na Capisan Border, straszne rozczarowanie. Pozdrawiam

kulig75

-9 + - 2011-10-01 12:48

Blaszani jedyny słuszny tytuł który ma wyjść to Uncharted3 to jest dopiero grafika najwyższych lotów obejrzyjcie sobie jeszcze raz :)

http://www.youtube.com/watch?v=rLZSlZ1XHmk&hd=1


Najładniejsza gra tego roku :)

Nakarmili was filmikami renderowanymi z BF3 a teraz wychodzi wszystko w praniu.

NARA :))

Michur

0 + - 2011-10-01 20:09

To jest przerysowana komiksowa grafika, która nawet nie dąży do fotorealizmu. Na Pc przynajmniej próbują.

wrobellito

-1 + - 2011-10-01 13:07

Ty ciołku jeden !!
BF3 wygląda lepiej niż ten twój uncharted w 720p

wrobellito

-1 + - 2011-10-01 13:12

tak w ogóle to obejrzanemu i przyznam ze wygląda ładnie ale jak na możliwości ps3 !! Bp do bf3 pecetowego nie ma to startu łepku ty jeden.
Wiec nie pisz już więcej tych wypocin swoich !

Za parę miechów jak bf3 lub crysis 2 zgarną nagrodę za najładniejszą grę roku to kulig zapadnie się pod ziemie.

d.ante

0 + - 2011-10-01 13:17

dla tych, którzy narzekają na wydajność:
- wgrać najnowsze sterowniki (w wersji beta)
- zmienić częstotliwość odświeżania ekranu ze 120 na 60 (u mnie bardzo pomogło)

wrobellito

-1 + - 2011-10-01 13:21

Jaka masz kartę ?? nvidi czy radeona ??

d.ante

-1 + - 2011-10-01 13:23

gtx 460M (na all-in-one, nie na laptopie ;)

ale AMD też chyba wydawało dedykowaną edycję sterowników "na teraz"

d.ante

-1 + - 2011-10-01 13:21

a sama gra ok - zupełnie inna bajka niż bc2; ruchy postaci są naturalne, wymiana ogniowa ciekawsza, jest w tym wszystkim więcej dynamiki (ale nie w stylu rambo) i taktyki (współpraca, mobile sprawnpoint - podstawa)

grafika nie jest już tak ważna, ale jest ładna. to co mnie tylko zniesmaczyło, to krzaki - od kiedy przez krzaki przechodzi się bez żadnego oporu, jak przez powietrze? (żadnego utrudnienia, poruszenia gałęzi - seriously? nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale takie rzeczy mieliśmy w Crysis 1)

Szymon331

-1 + - 2011-10-01 15:09

Dobrze pamiętasz. Takie coś było też w Never winter nights bodajże w jedynce.

kbrbabzbtb

0 + - 2011-10-03 12:54

Masz rację. Mieliśmy i nadal mamy bo Crysis to jest nadal niedościgniony wzór. Jedyna gra godna pieczątki "jakość gwarantowana" ;)

Nie dość, że slicznie wymodelowana, naturalnie ruszająca się roślinność to jeszcze przy "kolizji" z bohaterem liście naturalnie i realistycznie się odkształcały.

I takich "dorobiazgów" jest w C1 wiecej niż w jakiejkolwiek innej grze. A jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach :)

Bichits

-1 + - 2011-10-01 17:31

Sterowniki musiałem pobrać najnowsze, bo na płycie mam 280, a do gry wymagane są 285. Chociaż Pierwszego dnia testów udało mi się włączyć grę ze starymi sterownikami i wszystko działało dobrze. ;p
Co do poprawienia wydajności gry po wyjściu z bety.
Mam wielką nadzieje, że tak się stanie, bo komputer nie jest słaby.
Ja w Betę BF BC2 nie grałem, ale pełną wersje mam oryginalną i na full detalach tylko i wyłącznie z wyłączonym trybem podnoszenia jakości tekstur (nie pamiętam jak się nazwał) mam od 40 - 60 FPs'ów (40 w dymie)

X-SkiLL

0 + - 2011-10-01 17:50

Też mam sterowniki 280.xx i wszystko się uruchomiło dobrze :), choć pisało, żebym pobrał 285.

Co do gry dla mnie nudna. ;) Pograłem może z pół godziny i odinstalowałem.

Wydajność GTX 580 w BF3 Beta:
Ustawienie na maksymalne, czyli jakie były możliwie w rozdzielczości 1680x1050:
min 55 fps
avg 60-70 fps
max 145 fps (wzrok na chmury lub Ziemie)

Grafika nie zachwyca, ale dziwne jest to, że gra zżera 1200-1300MB pamięci na grafie

Atak-Snajpera

0 + - 2011-10-03 13:10

To wina deffered rederingu plus akywne klasyczne AA. DICE już kilka miesięcy temu o tym mówiło.

scoobydoo19911

-1 + - 2011-10-02 21:50

Niestety mój sentyment do zwykłego starusieńkiego bf 2 mówi mi że ta beta nie daje zbytnio rady. z drugiej strony jest to tylko i wyłącznie beta więc nie się co spinać. graficznie jest bardzo fajnie ale rewelacji jeszcze nie ma ale jak pisałem wcześniej jest to tylko i wyłącznie beta. zresztą grafika to nie wszystko teraz pocinam na emulatorze w ico i pomimo starej i paskudnej grafiki gra się naprawde miło.

Atak-Snajpera

0 + - 2011-10-03 13:11

To tylko pokazuje jakim wypasem jest nadal BF2. Gra z 2005 roku ma więcej do zaoferowania niż BF3 BETA z 2011 :)

SsEeBbEeXx

0 + - 2011-10-03 17:28

Hmm, co do grania to chodzi płynnie na GTX 460 1GB OC do 840/1050MHz na ustawieniach:

1920x1080
Vsync ON
Graphic Quality: Ultra
Antialiasing Deferred: 4x MSAA
Antialiasing Post: Hight
Anisotropic Filter: 16x
Ambient Occlusion: HBAO

minimum 30fps a max ok 60, średnio ok 38-40fps zależy od lokacji, generalnie...szału wymagań niema, ale szału graficznego jaki gra miała oferować, również niema, gra wygląda gorzej niż Crysis 2 i tak samo daje gorsze wrażenie niż Crysis 2, w demówke multiplayer nie mogłem odejść od kompa z kolegą, a przy BF2? po chwili gra wyłączona.. po czasie zaczyna szarpać obrazem, klatkuje, nie wiem czy to wina gry, czy mojego kompa, ale w żadnej innej grze nie zauważyłem zużycia karty na 99% po czym na sekundę sięga ono 1% i jest lag.. dziwne trochę, ale ogólnie gra nie robi szału, także wybaczyć można ;)

michalj82

0 + - 2011-10-04 06:57

Ja mam AMD Phenom II X4 955 BE @ 3,4, 8 GB RAM Kingston HyperX blu, Gigabyte Radeon 6850 OC, mam wszystko ustawione na Ultra i w otwartym terenie mam 40 FPS. Czego chcieć więcej. :)

auspex

0 + - 2011-10-04 12:44

hihi, jak czytam to zgrzytanie zebami ludzi piszacyach tu to nie moge przestac sie smiac. na szczescie jest wiele glosow rozsadku. ja chcialem sie odniesc to whiniena na temat zniszczen.

takie pytanie mam. czym wy checie niszczyc te sciany, budynki? w becie do dyspozycji jest granacik oraz rpg. zadna z tych broni nie jest w stanie zniszczyc sciany, no chyba ze z gipsu. to ze w ogole coskolwiek mozna zniszczyc jest naciagnieciem, by gracze mieli radoche ze sciana odpadla. powiem wiecej. fajnie jest niszczyc otoczenie, ale zburzyc solidny dom z betonu/cegly np czolgiem bc2 bylo totalnym bezsensem. poczytajcie o uzbrojeniu naszej ery, naszych lat. bo nie mozna pogodzic "realizmu" z "wysadzaniem domow" granatem przeciwpiechotnym, czy rakietnica przeciwpancerna. do tego mapy i gra musza byc zbalansowane.

kbrbabzbtb

0 + - 2011-10-04 13:48

Nie jestem specjalistą od broni. Możliwe, że masz rację i ściany nie da się zniszczyć za pomocą RPG. Nie wiem co w rzeczywistości się dzieje w takiej sytuacji (pomijając to co widziałem na filmach), czy odpada cała ściana, czy kawałek ściany, czy dziura zostaje etc etc.

Niemniej z pewnością nie jest też tak jak to jest teraz zaimplementowane w tej grze ;)

Pod względem destruktwności ten silnik jest kiepski, niczym się nie różni od przeciętniaków, nie jest nawet w czołówce. A reklamowany był jako rewolucyjny. Powiem też, że teksty w stylu "w becie nie zaimplementowano pełnej destruktywności" do mnie nie przemawiają. Nie jestem informatykiem ale coś mi mówi, że jak już silnik jest gotowy to raczej nie da się do niego zaimplementować pełnej destruktywności, co najwyżej oskryptowaną w miejscach, które wypatrzył sobie producent ;)

Ja konfrontuje tylko zapowiedzi z faktami i tylko w kwestiach technicznych. Nie interesuje mnie czy gra jest miodna i fajna i gra się dobrze.

auspex

0 + - 2011-10-04 15:13

to beta. moze nawet alfa. poczekamy zobaczmy. ciezko cokolwiek wywnioskowac na razie. jest bardzo duzo bugow. imho zbyt duzo jak na puszczona miesiac przed premiera bete. jedynie co, to mozna komentowac bete, jako stand alone produkt. i tego sie trzymam :)

kbrbabzbtb

0 + - 2011-10-04 16:17

Beta, alfa, a może nawet gama ;) Tylko czemu producent twierdzi SAM, że to BETA, solidne źródła podają, że nawet zawiera wszystkie wodotryski jakie będą w ostatecznej wersji, a do premiery zostało mniej niż miesiąc ;)

Tyle czasu i są na etapie alfy, a w niecały miesiąc łącznie z etapem dystrybucji dojdą do finalnego, nieziemskiego produktu ;)

Gdybym ja na jedno oko totalnie nie widział, a na drugie 3/4 zaćma i dodatkowo po 6paku to może i bym uwierzył ;)

BILI82

0 + - 2011-10-10 09:08

po 6paku i flaszce :P wtedy ym uwierzyl :D gniot jak nic wyjdzie....

koles28

0 + - 2011-10-04 15:03

a mi wywala taki błąd

We're sorry, an error has occured

We are unable to connect to EA servers to activate Battelfield 3 Open Beta on this computer using your account. Please try again later


no i jak to rozwiązać??

SsEeBbEeXx

0 + - 2011-10-10 15:26

Połączenie zostało zresetowane







Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.





Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

Szaleństwo, pograne ;)

klawiatura

0 + - 2011-10-12 20:53

hehe i po becie oby pelna byla DUŻO lepsza!

rock4war

0 + - 2012-01-27 08:41

Witam , mam pytanie jak to pobrać ? , bo biorę download tam na gorze i przenosi mnie do strony Origin , i teraz co dalej ? proszę pomóżcie

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa