Ekolodzy czy "zieloni" pojawiają się zawsze tam gdzie człowiek swoim działaniem chce bezpośrednio czy pośrednio niszczyć środowisko naturalne. Widzieliśmy już sporo akcji, od różnego rodzaju pikiet, poprzez przywiązywanie się do drzew, a na zwisaniu z olbrzymich kominów kończąc. To czy tego typu akcje są słuszne czy nie pozostawiamy do Waszej oceny. W każdym razie ekologiczne produkty zaczynają pojawiać się wśród akcesoriów komputerowych. Dziś prezentujemy firmę Canyon, która przedstawiła przyjazną środowisku rodzinę produktów Green Series.

Canyon postanowił że do stworzenia ekologicznych produktów będzie musiał zabrać się zarówno za opakowania jak i same produkty. Po pierwsze firma postawiła na pełny minimalizm i prostotę urządzeń, co pozwoliło na znaczne skrócenie procesu wytwórczego, a co za tym idzie ograniczono uwalnianie CO2. Proste projekty oznaczają również zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Jeśli chodzi o zmianę pudełek produktów wchodzących w skład Green Series to Canyon postawił na surowce wtórne.

Opakowania również stawiają na minimalizm i wyglądają jak wykonane ze zwykłego kartonu. Warto zaznaczyć, że podczas produkcji opakowań całkowicie zrezygnowano z wykorzystania kolorowych tuszy i promieniowania UV. Oznacza to że nadają się do dalszego przetworzenia. W skład Green Series wchodzi sporo użytecznych akcesoriów komputerowych, myszki, słuchawki, głośniki, podstawki chłodzące do laptopów czy plecaki na laptopy. Część z tych produktów możecie obejrzeć na fotografiach dołączonych do tej wiadomości.

My popieramy ekologiczne podejście do tworzenia akcesoriów i sprzętu komputerowego. Czy powinno to dotyczyć wszystkich producentów sprzętu i akcesoriów?
Więcej o akcesoriach:
Źródło: Inf. prasowa
Firma niezbyt dobrze mi się kojarzy. Mam czytnik kart CF od nich. Normalnie zdjęcia zgrywałem przez wyjście USB aparatu i zawsze było wszystko ok. Kupiłem czytnik żeby zaoszczędzić czasu na zgrywaniu, to nie dość że zdjęcia kopiowały się 2x dłużej, to połowa z nich była uszkodzona (RAW-ki). Niestety po nieudolnym kopiowaniu, zdjęć tych już z karty nie odzyskałem, mimo że ich nie wycinałem tylko kopiowałem. I tak zakończyłem przygodę z tą firmą.
Takie ostrzeżenie małe dla innych ;)
Jaka ta cała ekologia w firmach jest na pokaz. Postanowiły one być eko, bo to się po prostu opłaca. Ten nurt jest trendy, więc jest szansa że produkt nieważne jakiej jakości, jeśli tylko jest eko, to się sprzeda. Ekologiczny jest taki produkt, przy którego produkcji nie ucierpiała przyroda, otrzymywany naturalnymi metodami z odnawialnych źródeł. Na przykład ser z mleka owiec wypasanych na halach. A wciska się nam produkt z plastiku, przy którego produkcji użyto ropy naftowej, zanieczyszczono Ziemię na wiele sposobów, a etykietkę eko ma tylko dlatego, że przy jego produkcji wyemitowano do atmosfery nie 100, ale 90 ton CO2. Za taką ekologię to ja dziękuję, bo pokazuje jedynie hipokryzję producentów.
Jak słyszę o ekologi to mnie skręca. Prawdziwa ekologia to może 10% wszystkich działań. Reszta to jedno wielkie oszustwo. Ekologów dzieli się natomiast na 2 grupy. a) Frajerzy i b) zyskobiorcy! Ci pierwsi pracują na tych drugi. Ci drudzy zgarniają cash.
z ostatnich 30 dni
odsłon: 159693
odsłon: 93641
odsłon: 35176
odsłon: 34392
odsłon: 28375
odsłon: 26342
odsłon: 24725
odsłon: 22407
odsłon: 21516
odsłon: 18312
odsłon: 18126
odsłon: 18105
odsłon: 18038
odsłon: 17178
odsłon: 15802
odsłon: 15598
odsłon: 15394
odsłon: 14801
odsłon: 14468
odsłon: 13793
odsłon: 13406
odsłon: 13178
odsłon: 12528