Obudowy

CeBIT: obudowa Ślimak i inne nowości Lian Li

przeczytasz w 2 min.

Lian Li - ceniony producent obudów, których znakiem rozpoznawczym jest czarne aluminium - przedstawił całą rodzinę nowych produktów, które już niebawem powinny trafić do sklepów.

Warto przeczytać:
CeBIT: nettopy ASUS z AMD Fusion
 Zalman: obudowa dysku przypominająca Xbox

Niektóre z obudów prezentowanych podczas targów CeBIT przez Lian Li były znane już od jakiegoś czasu, pojawiło się jednak parę nowości i szczegółów na temat tych produktów. Wśród oferty Lian Li znalazły się zarówno obudowy klasyczne i stawiające na minimalizm jak i wyglądające futurystycznie. Zacznijmy jednak od tych pierwszych, przysłowiową wisienkę zostawiając na deser.

PC-Z60B to obudowa typu midi-tower całkowicie stawiająca na minimalizm. Obudowa została wykonana z czarnego aluminium i mimo, że wygląda bardzo prosto, ma miejsce na trzy wentylatory. Dwa 140 mm na przedniej ściance i jeden 120 mm z tyłu. Z60B będzie w stanie pomieścić karty graficzne o długości do 410 mm. Obudowa dysponuje 6 zatokami na dyski o rozmiarze 3,5 cala oraz czterema dla 2,5-calowych nośników. Prócz tego mamy do dyspozycji 3 zewnętrzne zatoki o rozmiarze 5,25 cala. Rozmiary obudowy wynoszą 210 x 498 x 480 mm.

PC-P80N to druga obudowa stawiająca na prostotę i funkcjonalność, z tym że jest to produkt klasy full-tower, która pomieści płyty główne E-ATX i HP-ATX. Podobnie jak poprzednio omawiany model wykonano ją z czarnego aluminium. Jej rozmiary to 220 x 633  x 610 mm, co pozwala pomieścić karty graficzne o maksymalnej długości 390 mm. Obudowę wyposażono w sześć wentylatorów, trzy 140 mm na przedniej ściance, dwa na górze oraz jeden 120 mm z tyłu. Przedni panel wyposażono  4 złącza USB 3.0, port E-SATA i złącza audio. Ilość miejsca na dyski i napędy optyczne jest ogromna - w PC-P80N znalazło się dziesięć zatok 3,5 cala oraz 3 na napędy o rozmiarze 5,25 cala.

Pora na dwie ciekawiej wyglądające obudowy. Pierwsza z nich to PC-V600 - która pomieści płyty micro-ATX i mini-ITX. Charakterystycznym elementem są dwa 120 mm podświetlane diodami LED wentylatory (na czerwono lub niebiesko) - w obudowie znajduje się jeszcze jeden 120 mm wentylator. W ofercie znajdą się trzy wersje kolorystyczne tej „skrzynki” - czarna, srebrna i czerwona. Obudowa pomieści karty graficzne o maksymalnym rozmiarze 265 mm. PC-V600 wyposażono w siedem zatok na dyski twarde i dwie na napędy. Mimo, że nie widać tego na zdjęciu, przedni panel wyposażono w 2 złącza USB 3.0, port e-SATA i złącza audio. Rozmiary obudowy wynoszą 193 x 390 x 470 mm.

Na koniec zostawiłem ten najciekawszy model Lian Li, a mianowicie PC-U6 przypominający na pierwszy rzut oka muszlę ślimaka. Obudowa wykonana została z czarnego aluminium, a jej wymiary to 219 x 500  x 410 mm, choć w tym wypadku warto podać również średnicę. PC-U6 wyposażono w jedną zatokę na napęd oraz trzy zatoki na dyski. Przedni panel - umiejscowiony w podstawce - wyposażono w dwa złącza USB 3.0, port e-SATA oraz audio. Obudowa pomieści kartę graficzną o maksymalnej długości 310 mm. Trzeba przyznać że PC-U6 robi naprawdę spore wrażenie, zresztą wystarczy obejrzeć zdjęcia poniżej.

Źródło: Clubic

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    0
    PC-P80N to prawdziwy koks:
    - "co pozwala pomieścić karty graficzne o maksymalnej długości 390 mm." - co prawda jeszcze takich kart nie ma, ale jak będą to...
    - 11 miejsc na karty rozszerzeń ;O Chyba specjalnie dla UD9 od Gigabytea.
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Piękne, kiedyś sobie kupie :)
      • avatar
        b1tzz
        0
        LIAN-LI zawsze robi zaje****y sprzęt.
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          myslalem ze ten slimak ma taki ksztal bo zastosowano tam dmuchawe do chlodzenia to tylko taki optyczny gadzet ;/
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Zależy jak na to spojrzeć. Ceny Lian Li są dosyć zaporowe, ale obudowa to z reguły komponent, któy kupuje się na lata - i z reguły przeżywa wszystkie pozostałe komponenty.

            Ja kupiłem X1000 i też mnie trochę bolało przy zakupie (kupowałem przez internet hehe), ale kiedy przyszła paczka i ją rozpakowałem przeszło mi od razu - naprawdę jest to sprzęt z wyższej półki jeśli chodzi o jakość wykonania, design oraz wygodę montażu komponentów.

            Poza tym - moja poprzednia obudowa Enermaxa wytrzymała ponad 12 lat i oczywiście żaden z komponentów nie siedział w niej równie długo (począwszy jeszcze od Celerona 333, przez Durona 700, przez Athlona 2000, 3200, Core2 Duo 1.8, Core2 Quad 9550 aktualnie) - jeśli X1000 da radę choćby przez 10 lat, to wydaje mi się że cena nie jest wygórowana...
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Brzydkie te obudowy ;/
              • avatar
                Szymon331
                0
                Ślimak naprawdę fajny. Gdyby nie fakt że trudniej to schłodzić to bym się w swoim czasie zastanawiał nad czymś takim.

                Szkoda że nie ma wysuwanych rogów i wyraźnie zaznaczonej muszli ;)
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  PC-P80N to prawdziwy koks:
                  - "co pozwala pomieścić karty graficzne o maksymalnej długości 390 mm."

                  TAAA mój corsair pomiesci karte do 50 cm :}