Jakub Kralka | 2010-01-10

Telefony, które leczą

Zobacz więcej w kategorii: smartfony, telefony

producenci:

 

W mediach wiele słyszy się o negatywnych skutkach promieniowania wytwarzanego przez telefony komórkowe. Nic zatem dziwnego, że prawdziwą nowinką jest informacja, jakoby ich fale elektromagnetyczne sprzyjały zdrowiu.

Do takich wniosków doszli naukowcy z University of South Florida, których zdaniem długotrwałe korzystanie z komórki spowalnia, hamuje a nawet niweluje skutki choroby Alzheimera. Wnioski poparli cyklem badań - choć, jak zaznaczają, ich stopień zaawansowania jest dość wczesny - przeprowadzonych na zmodyfikowanych myszach, w których zaszczepiono geny odpowiedzialne za wywoływanie schorzenia.

"Zarażone" zwierzęta poddano dość intensywnemu promieniowaniu, z jakim na co dzień spotykają się użytkownicy telefonów komórkowych. Zmodyfikowane osobniki - wbrew genetycznym tendencjom - na starość nie przejawiały żadnych oznak choroby. To jednak nie koniec rewelacji. Promieniowaniu poddano także dojrzałe osobniki, które przejawiały już pierwsze objawy choroby. Po eksperymencie wszystkie symptomy zniknęły! Jedna z nieoficjalnych teorii głosi, iż działanie fal pobudza mózg do dodatkowej pracy, zaś aktywizacja jest zbawienna dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Wyniki badań wydają się być bardzo krzepiące. Choroba Alzheimera, która atakuje głównie osoby po 65. roku życia na dzień dzisiejszy jest nieuleczalna. Szacuje się, iż na świecie żyje około 30 milionów osób dotkniętych tym schorzeniem (w Polsce ok. 200 000), zaś do 2050 roku ich liczba miałaby się potroić.

Źródło: Engadget.com, BBC, Alzheimer.pl


    

Zagłosuj w drugim etapie Plebiscytu Produkt Roku 2010 i wygraj wyprawę w dowolne miejsce Świata!

Głosuj na Produkt Roku 2010!


odsłon: 2432

Komentarze

(13)

Pakryszkin

0 + - 2010-01-10 17:59

Niedługo się okaże, że narzędzie, które przedstawił Palikot wraz z pistoletem, leczy HIVa i AIDSa xD

KuliG

0 + - 2010-01-10 18:00

Już widzę jak mocherki latają z 10telefonami na taśmę klejącą przy berecie :D.

Fiona

0 + - 2010-01-10 19:28

Kto płacił za badania ???

;P

Silver

0 + - 2010-01-10 20:45

Lol, "uwolnisz się" od Alzheimer'a, ale i tak umrzesz na zapalenie opon mózgowych... też mi leczenie :P

Warmonger

0 + - 2010-01-10 21:17

Bursztyn, który leczy, koty, które leczą, muzyka, a teraz telefony. Nie twierdzę, że to wszystko bzdury, ale jakoś żaden z tych środków nie został włączony do metod klinicznych.

Można tez przeprowadzić badanie polegające na zadawaniu przechodniom pytania o płeć. Gwarantuję, że odpowiedzi będą znacząco odbiegać od statystyk urodzeń :D. A i sponsor się znajdzie.

scril

0 + - 2010-01-10 21:49

bzdury totalne zal tylko ze ci tzw "naukowcy" maja sporo placone za te pierdoly...

marcin_szelest

0 + - 2010-01-10 22:52

To są amerykańscy naukowcy więc trzeba to brać z przymrużeniem oka
;co do pistoletu to faktycznie likwiduje chorobę ,ale niestety wraz z właścicielem :)

R2rrO

0 + - 2010-01-10 23:49

Nieraz zdarza mi się zapomnieć o różnych rzeczach... Co prawda do 60 jeszcze daleko ;) No ale skoro te fale pomagają, a często rozmawiam dobrych kilka a nawet kilkanaście godzin - to dlaczego już teraz nie widzę poprawy?? A wciąż zdarza mi się o czymś zapomnieć ;)

Jestem wręcz przekonany że takie coś jest szkodliwe. Wszystko to czego kiedyś człowiek i natura nie znała jest szkodliwe i ma negatywny wpływ...


PS: Nie wiecie przypadkiem co WiFi ulecza? :D

wormadam

0 + - 2010-01-11 07:30

podobno dobrze wpływa na libido :D

R2rrO

0 + - 2010-01-11 11:03

Musze u dziadka zamontować antenę, babcia się ucieszy xD

Silver

0 + - 2010-01-23 12:12

Przecież ma jedną fabrycznie montowaną xD

the_bart123

0 + - 2010-01-11 13:48

MAM NADZIEJE ZE PRZYPISZE SIE DO ROZWOJU NAUKI - MAM NADZIEJE ZE CZYTA TO ODPOWIEDNIA OSOBA!!! KTORA PRZEKARZE TO TYM GOSCIA BO ONI NIE KUMAJA PL JEZYKA


MYSLE ZE WAZNE TEZ JEST KTO KTORO RECZNY JEST - CHODZI O TO DO KTOREGO UCHA PRZYKLADA TELEFON ZAZWYCZAJ/ZAWSZE - JEST PEWNO ZALEZNOSC PO KTOREJ STRONIE JEST NAJMOCNIEJSZE PROMIENIOWANIA A PRZY KTOREJ JEST TE SCHORZENIE.

the_bart123

0 + - 2010-01-11 13:50

jakby jakas nagroda byla - prosze o wspomnieniu o moim udziale - no i prosze sie zemna skontaktowac osobiscie wpierw - oczywiscie moglbym wspomoc innymi nad innymi badaniami - moj ne +44 (UK) 7898780784

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie