Zobacz więcej w kategorii: nawigacja, GPS
producenci: Becker
Na rynek wchodzą nowe urządzenia nawigacyjne Becker z serii Traffic Assist. Wprowadzone funkcje umożliwią m.in. planowanie ekonomicznych podróży samochodem z pominięciem wybranych tras.
W Traffic Assist Z112 i Z116 zaprezentowano nowy bardziej zaokrąglony kształt obudowy. Został on stworzony przez niemiecki oddział duńskiego studia Designit. Projektanci dodali przycisk „on/off”, który odłącza baterię, co zwiększa jej żywotność. Zmiany zostały wprowadzone również w budowie ładowarki. Oddzielono kabel TMC, można go odpiąć i inaczej ustawić, dzięki czemu nastąpiła wyraźna poprawa w odbiorze sygnału. Ostatnie modyfikacje dotyczą uchwytu, który w nowej wersji jest łatwiejszy do zamocowania i niewidoczny zza urządzenia.
Zmiany w wyglądzie zostały wprowadzone również na ekranie. W najnowszych urządzeniach Becker użytkownik może dopasować wyświetlaną kolorystykę do deski rozdzielczej lub swoich preferencji. Do wyboru są zarówno mocne kolory (m. in. czerwony), jak i spokojniejsze (np. zielony i niebieski)

Model Z116
Ekonomicznie, szybko i bezpiecznie
W prezentowanych urządzeniach wprowadzono nową funkcję Becker Economic Route Guidance, która pomaga w racjonalnym pod względem zużycia paliwa prowadzeniu pojazdu i wyznaczeniu odpowiedniej trasy. Trasa ekonomiczna pomaga zachować płynność jazdy, dzięki czemu pozwala kierowcy zaoszczędzić paliwo i aktywnie chronić środowisko.
Kolejnym ułatwieniem wprowadzonym do nowych urządzeń jest "inteligentne menu", które dostosowuje się do użytkownika oraz skraca czas wpisywania celu podróży. Oznacza to, że np. gdy często wpisujemy „Wadowice”, to nazwa miasta pojawia się po wpisaniu 2 pierwszych liter zamiast najpopularniejszej podpowiedzi („Warszawa”). Dodano także 3 przyciski szybkiego dostępu w menu. Każdy użytkownik może wybrać najczęściej używane przez siebie funkcje i mieć do nich łatwy i szybszy dostęp.
Szyte na miarę
Becker Traffic Assist Z116 został wyposażony w funkcję trip computer, która podaje bieżące informacje o parametrach podróży, dzięki czemu kierowca wie ile czasu zajęło mu przejechanie danej ilości kilometrów co do sekundy. Asystent podróży oblicza również czas dojazdu i prędkość na godzinę, z możliwością uwzględnienia postojów oraz zawiera kompas. Dodatkowo w urządzeniu zamontowano antenę TMC (informacje o ruchu drogowym), wyjątkowo przydatną na europejskich trasach, a także zestaw głośnomówiący Bluetooth z możliwością przenoszenia zawartości książki telefonicznej. Z koli model Z112 posiada zainstalowany system wykrywania fotoradarów.

Model Z112
Mapy
W Becker Traffic Assist Z112 i Z116 zainstalowano mapy firmy NAVTEQ. Ich aktualność, nawet w przypadku wprowadzenia nowszej wersji, zapewnia 45-cio dniowa gwarancja bezpłatnej aktualizacji map. Jeśli w tym czasie od pierwszej jazdy użytkownik zarejestruje się na portalu Becker MyXtras, to automatycznie otrzyma nowe mapy.
Dodatkowo urządzenia są dostępne w opcji z AutoMapą Polska XL w najnowszej wersji. Do najnowszych modeli wprowadzono także funkcję trwałego oraz chwilowego blokowania wybranego odcinka trasy. W pierwszej wersji droga zablokowana jest do odwołania (np. w celu usunięcia z planowania trasy dróg zatłoczonych w danych dniach tygodnia lub godzinach, robót drogowych lub niebezpiecznych przejazdów zimą), natomiast w drugiej jednorazowo w trakcie jazdy (np. odcinek 2 kilometrów aby ominąć korek).
W Becker Traffic Assist Z116 dostępna jest funkcja NAVTEQ Traffic Patterns, która na podstawie historycznych danych pozwala na obliczenie trasy w zależności od dnia i godziny, co pomaga w zachowaniu płynności jazdy. System nawigacyjny omija strefy korków oraz główne skrzyżowania, dzięki czemu kierowca oszczędza czas i paliwo, a podróż jest mniej stresującą.
Specyfkacja techniczna:
Ceny:
Becker Traffic Assist Z112: 899 PLN (1099 PLN z AutoMapą Polska XL)
Becker Traffic Assist Z116: 1099 PLN (1299 PLN z AutoMapą Polska XL)
Źródło: Informacja prasowa
Ten przycisk on/off to prawdziwa innowacja (jak w reklamie - wszystko teraz jest innowacyjne, a najlepiej jeszcze "technologiczna innowacja") - dużo czasu potrzebowali, żeby to odkryć. Lark 43.1 (a pewnie i wcześniejsze modele też) już dawno to ma i faktycznie wydłuża to czas pracy na baterii. Nie żebym był jakimś fanboyem Larka, ale w tym konkretnym przypadku wyprzedzili Beckera tak ze 2-3 lata.
z ostatnich 30 dni
odsłon: 124524
odsłon: 65527
odsłon: 21862
odsłon: 21671
odsłon: 21416
odsłon: 17390
odsłon: 16455
odsłon: 16149
odsłon: 15775
odsłon: 15563
odsłon: 15040
odsłon: 14530
odsłon: 13762
odsłon: 13357
odsłon: 13117
odsłon: 12976
odsłon: 12501
odsłon: 11503
odsłon: 11078
odsłon: 10573
odsłon: 10545
odsłon: 10372
odsłon: 10361