Karolina Grązka | 2011-09-28

Datel Super Sport 3X: kierownica dla PC, PS3 i Xbox 360

Zobacz więcej w kategorii: akcesoria | gry | kontrolery gier | wyścigi

Producenci: Hama

 

Gracze komputerowi będący maniakami wirtualnych wyścigów od klawiatury wolą specjalne kierownice dostosowane do cyfrowej rozrywki. Dystrybutor hama oferuje nowy model takiego kontrolera, kierownicę Datel z modułem pedałów gazu i hamulca, a także wibracjami.

Super Sport 3X to urządzenie podłączane do portu USB i działające zarówno z konsolami Xbox360 i PS3, jak i PC. W skład zestawu wchodzą dwa pedały na podstawie - przyspieszenia i hamulca, dwukierunkowa dźwignia zmiany biegów oraz w pełni gumowana kierownica utrzymana w czarno-szarej stylistyce.

 Datel Super Sport 3X - kierownica dla graczy

Każdy z elementów jest wyposażony w duże przyssawki umożliwiające stabilny kontakt z podłożem. Sama kierownica obsługuje wibracje, a jej kąt wychylenia wynosi 180 stopni. Dodatkowo zamontowano w niej cyfrowy 8-kierunkowy pad, a także 21 programowalnych przycisków, których funkcje można zmieniać za pomocą dołączonego oprogramowania. Ze strony internetowej producenta można też ściągać specjalnie przygotowane profile z obłożeniem przycisków do konkretnych gier.

Cena detaliczna wprowadzonego właśnie na polski rynek kontrolera gier to 349 zł.
 

Więcej o kontrolerach:

Źródło: inf. prasowa

odsłon: 4568

Komentarze

(26)

chrisu1982

0 + - 2011-09-28 09:10

fajna, ale cena przesadzona, za takie pieniadze mozna wylapac cos od logitecha
nie mam nic do HAMA ale mimo wszystko to raczej marketowka i tego typu produkt aby przyciagal powinien cenowo byc na poziomie 199-249zl. a nie ponad 300

hideo

0 + - 2011-09-28 09:30

to co powiesz na Logitecha G27 za tysiaka? fakt, chciałbym mieć... podobno jedyna kiera, od której nie jedzie plastikiem czy zabawką na kilometr

miedzianek

0 + - 2011-09-28 09:55

Zgadzam sie,sam planuje za jakis czas zasponsorowac sobie G27:)

albi37

0 + - 2011-09-28 11:40

a ja czytałem, że ta kierownica i tak nie spełni wymagań gracza, który stawia na realizm - więc de facto nie ma różnicy, czy kupi się kierownicę za 200PLN, czy za 1000PLN, bo technika jazdy będzie zbliżona (z poprawkami na zmianę biegów).

hideo

0 + - 2011-09-28 11:46

a Thrustmaster T500?

Kop3r

0 + - 2011-09-29 08:08

My tu gadamy o przedziale max 1000zł a Ty tu wyjeżdżasz z kiera za 2 koła :)

racedriver

0 + - 2011-09-28 09:57

kolejny klon apollo rw-2009 / rw-2010 i pewnie pochodzacy z tej samej chinskiej fabryki.

http://srvimg01.tablica.pl/images_tablicapl/4223671_1_644x461_kierownica-rajdowa-rw-2009-apollo-zdjecia.jpg

no i ta cena, lol. nowa apollo kosztuje < 100zl

hideo

0 + - 2011-09-28 10:12

jak popatrzyłem na te Apollo to wstyd tą tandetę podłączać do Gran Turismo XD

kamil931207

0 + - 2011-09-28 16:24

Zobacz tą kierownicę Tracer Speed Driver Pro http://intercena.pl/upload/images/products/big/KIEROWNICA_TRACER_TRK-SD_SPEED_DRIVER_PRO_WYPRZEDAZ_538.jpg Porażka producentów ;]

marian73

0 + - 2011-09-28 20:54

Oj kolego najpierw zanim coś napiszesz sprawdź w necie. Logitech driving force kupisz za 400. Pasuje do PC jak i do PS3. A jest o wiele lepsza od w/w

marian73

0 + - 2011-09-28 20:51

Myślę, że te przyssawki to chybiony pomysł. Ja mam kierownicę logitecha przykręcaną i czasem podczas grania wysuwa mi się

Doman_BRD

0 + - 2011-09-28 09:30

349zł za to?? dziękuje postoje, logitecha najsłabszego (ale znacznie lepszego) można wyrwać już za mniej niż 200zł a DFGT za 400-500 (1000x lepszego)

b1tzz

0 + - 2011-09-28 09:32

Wieje kiczem na kilometr :)

gucio2003

0 + - 2011-09-28 09:55

Jak cos jest do wszystkiego ( pc,xbox360 , ps3) to jest do niczego .

Do xksa tylko microsoftu kierownica , do PS3 to chyba G27 .

piaseq

0 + - 2011-09-28 10:10

Stuknij się w czerep. A co za różnica do czego podpinasz kierownicę?

hideo

0 + - 2011-09-28 10:16

do ps3 jest G27 i DFGT, ponieważ na DFGT jest logo Gran Turismo to oczywiście zatwardziali pecetowcy nie powinni kupować tej kiery... ;)

piaseq

0 + - 2011-09-28 10:09

Plastix fantastix za cenę porządnej kierownicy.

henry230

0 + - 2011-09-28 10:17

hahah co to ma być?O cenie już nie wspomnę,jakbym miał kupić to kiere to wolałbym iść do baru napić się piwka,przynajmniej kasa nie zmarnowała by się:)

henry230

0 + - 2011-09-28 10:18

mały Edit-hahah co to ma być?O cenie już nie wspomnę,jakbym miał kupić tą kiere to wolałbym iść do baru napić się piwka,przynajmniej kasa nie zmarnowała by się:)

TomPo75

0 + - 2011-09-28 11:07

Może ta cena jest w groszach?
Bo to coś wygląda jak "kierownica" za 34,90 z paleciaka w marketach.

hilti88

0 + - 2011-09-28 15:58

Te wibracje to se można wiecie....Porządna kierownicy ma elektryczny Force Feedback i po godzinie grania łapy mają boleć, a nie pyrka ci pod łapami i nic z tego nie ma i jeszcze 180 stopni. Ten artykuł wygląda jak reklamówka...Polecam Logitech Driving Force GT, dokładasz 50 zeta i fun gwarantowany.

pawelj5

0 + - 2011-09-28 18:20

Jeżeli pedały gazu i hamulca pracują na osobnych osiach to cena nie taka wysoka. Tańsze kierownice mają pedały na jednej osi i nie da się grać w prawdziwe gry rajdowe, takie jak choćby Richard Burns Rally.

Wales21

0 + - 2011-09-28 18:51

Ja gram na Logitech DFGT, ale do pełni szczęścia brakuje tej kierownicy prędkości w dzałaniu ff , jest troszke za woly i za głośny.

henry230

0 + - 2011-09-29 09:35

Minimum momo ,dfp dfpgt g25 g27 porsche FANATEC to są kierownice godne polecenia ,momo 300zl dfpgt 350 400zl,kumpel używaną dfp za 200 kupił,sam śmigam na g25 i nie ma lepszej kiery g27 jest podobna i nie mam zamiaru na nią zmieniać,po za tym po co jak jestem z obecnej zadowolony

alek31

0 + - 2011-09-29 12:19

A ja chętnie nabyłbym Fanateca Porsche GT3. Z wielu recenzji, które obejrzałem wynika, że jest ona lepsza w paru szczegółach. Niestety dostępność produktów Facateca jest zerowa.

boliwier

0 + - 2013-05-28 12:27

Dostałam taką kierownice w prezencie , ale nie chce działać .
Czy trzeba do niej ściągać jakieś sterowniki ?
Ma działać na PS 3 .
Proszę o pomoc

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa