Skandynawska grupa overclockerów w skład której wchodził SF3D, Kinc i Elmor, przy użyciu naprawdę imponującego zestawu zdołała pobić dwa rekordy wydajności – w 3DMarku 2003 oraz 3DMarku Vantage.
Ostatnimi czasy dużo się słyszy o pobiciu coraz to kolejnych rekordów z wykorzystaniem kart graficznych ASUS GTX 580 DirectCU II. Tym razem grupa zapalonych overclockerów w skład której wchodzili użytkownicy portalu Hwbot, znani pod nickami SF3D, Kinc (obaj z Finlandii) oraz Elmor (ze Szwecji) zebrali się w biurze ASUSa w Sztokholmie i pobili kolejne rekordy wydajności.
| Warto przeczytać: | |
![]() |
ASUS GTX 580 DirectCU II taktowany rekordowo wysoko |
![]() |
Nowy rekord podkręcania procesorów AMD |
Na niezwykłą platformę do bicia rekordów oprócz wspomnianych wcześniej czterech kart ASUS GTX 580 DirectCU II składały się następujące podzespoły:
Całość z kolei działała pod obsługą systemu operacyjnego Windows 7 Ultimate 64 bit. Zadziwiające jest to, że overclockerzy zdecydowali się wykorzystać jednoprocesorową płytę główną, a nie bardziej popularny do bicia rekordów model SR-2 firmy EVGA (obsługujący dwa procesory pod podstawkę LGA 1366). Do ekstremalnego chłodzenia procesora wykorzystano kontener SF3D OC Inflection point (produkcji SF3D) z ciekłym azotem, natomiast dla kart graficznych przygotowano cztery kontenery K|ngp|na - również z ciekłym azotem.
Na pierwszy ogień poszedł 3DMark Vantage, gdzie uzyskano 78892 punktów, a więc pobito poprzedni rekord należący do znanego overclockera o nicku Duck wynoszący 75342 punktów. Do osiągnięcia tak wysokiego wyniku wymagane było podkręcenie procesora do 6213 MHz, pamięci do 1775 MHz, a każdej z kart do 1105 MHz na rdzeniu i 1301 MHz (efektywnie 5204 MHz) na pamięciach.
Następnie „podkręcacze” spróbowali swoich sił w starszym 3DMarku 2003, gdzie osiągnęli wynik 229421 punktów. Podobnie jak w 3DMark Vantag i tutaj osiągnięto nowy rekord, który okazał się lepszy od poprzedniego (należącego do overclockera o nicku NickShih) o prawie 1200 punktów. Do osiągnięcia takiego rezultatu wymagane było podkręcenie procesora do 6594 MHz, pamięci do 1884 MHz oraz czterech kart graficznych do 952 MHz na rdzeniu i 1259 MHz (efektywnie 5036 MHz) na pamięciach.
Kinc (po lewej) i SF3D (po prawej)
ekstremalna platforma do bicia rekordów
Źródło: xtremesystems.org
za każdym razem gdy widzę tą nazwę TEJ firmy, krew mi oczy zalewa! :[
A co jest złego w asusie? to znakomity producent chyba nawet najlepszy.
BYŁ, jakieś 5 lat temu
jestem ciekaw jak się umawiali na spotkanie? listownie? haha
polski oddział nie publikuje nigdzie żadnych danych kontaktowych, jak chcesz się skontaktować to możesz pisać na Warszawa Al.Jerozolimskie :P
asus najlepszy? imho to najgorszy! gorszy nawet od asrocka! bo mobo asrocka działające z 7 lat mam do dziś w starym kompie, a 2 moba asusa w tym czasie padły, ale i tak nic nie przebije tego że olali moją grafę na gwarancji ot po prostu sobie odesłali jako "sprawną"
Popieram
kituś bajduś :P
to czemu nadal masz Asusa na swoim profilu jako ulubionego producenta? :o
Nie macie się już o co sprzeczać? Asus to dobry producent, ale każdemu zdarzają się wpadki. Ja mam największe zaufanie do Gigabyte ponieważ od tego producenta jeszcze nic mi się nie zepsuło (nawet karta graficzna która przez 2 godziny może być dosłownie rozgrzana do czerwoności).
wpadki? :o
Asusa jak wysłałem na gwarancji to płyta wróciła bez opisu co zrobili, i na moje oko nie zrobili kompletnie nic, nie ma śladu jakiegokolwiek, że coś było robione, nie ryzykowałem, walnąłem ją na szafę i kupiłem Gigabyte :)
doskonale rozumiem słowo "wpadki" pierwszy Gigabyte zaliczył wpadkę (padnięta) ale dostałem błyskawicznie nówkę,
nam chodzi o to jak Asus w Polsce nas traktuje
Ja od Gigaszajsa miałem kiedyś 6600GT, to nagrzewało się do 130' C, a w sklepie mówili mi, że karta powinna się spalić przy takiej temperaturze i że to niemożliwe -_- A jednak. Z płytą główną było lepiej, bo przy podkręcaniu komp się wyłączał i dopiero po 2 dniach włączał.
Powiem ci coś miałem p5n32sli i co wysłałem na gwara, wróciła jako sprawna, nie działała!!!! Jakim cudem, wszystkie części działały na p35ds3r?? Takie cuda tylko u ASUSA
Po jednej płycie, nie skreślam producenta, mam jeszcze od asusa -> Laptopa
Dzięki Tobie mam pewne doświadczenie z tym producentem (i dalej mam tą grzałkę). Z serwisem nie było problemu, ale czekać na coś 3 tygodnie to sporo.
Wiedziałeś na czym stoisz(wszytko wiedziałeś), dużych pieniędzy za tę Kartę nie wziąłem. Poza tym, OC zrobiłeś większe niż ta karta kiedykolwiek widziała.
Zresztą o podkręcaniu pamięci już podkręconych, nie pierwszy ram mówiłem. Masz tryb 2D? Zapewne wgrali nowy bios i go straciłeś.
ASRock Incorporation – firma produkująca płyty główne, głównie dla niższego sektora budżetu. Firma została utworzona w 2002 roku, w Tajwanie, jako filia firmy ASUS.
:)) dobrze znać się na sprzęcie.
ja tego nie komentuję nawet :)
przecie to jeden właściciel Asustec Inc Taiwan,
lecz kupując coś od producenta który jest klasyfikowany na dolną półkę nie spodziewasz się, że to będzie latami działać bez problemu i jak coś nawali nie czujesz się oszukany, dlatego słusznym może być stwierdzenie, że ASRock jest lepszy od Asus :)
ja zaczynam wątpić czy jest jakaś różnica między chińsko-tajwańsko-Hongkong lowendem i highendem poza wyglądem układów chłodzenia, może gdyby za produkcję wzięli się Japończycy z ich made in Japan byłoby lepiej, no ale psuć się może tyle że serwis powinien działać porządnie (a działa np. w Dell, ba nawet w Samsungu chyba nieźle działa bo znajomemu hdtv szybko naprawili)
mało kiedy jest znacząca różnica, poza jak wspominasz układami chłodzenia i elementami wlutowanymi
"tańsze marki" zazwyczaj z braku rozbudowanych działów badawczych opierają swoje konstrukcje na referencyjnych PCB co niekiedy wychodzi dla nas konsumentów na dobre,
w przekombinowanej płycie więcej może paść
ale jakby płyty powstawały w Japonii to pewnie tak ze 2-3 razy więcej by kosztowały, a tak mamy powód by po dwóch trzech latach wymienić flaki w kompie :)
z tą Japonią to też niekoniecznie drożej, kiedyś były nagrywarki Pioneer made in Japan i China, i japońskie były tylko 10-20zł droższe :) całą nadwyżkę na produkcji w Chinach i tak zbiera sobie firma a nie daje niższej ceny, ponieważ cena nie jest taka ile wynoszą koszta produkcji ale ile można za dany produkt ludziom z kielni wyrwać, takie same przykłady były w konsolach produkowanych w Japonii i poza nią jak i z samochodami
Niech zgadnę... czyżby skryte marzenie dotyczące chęci posiadania ich sprzętu ;)
miałem asusowych kilka sprzetów, z czego 3 się zepsuły a grafy na gwarze mi nie naprawili :[ na gwarze! po prostu odesłali moją grafę która wywala się pod obciążeniem a dodatkowo po jakimś czasie wywala artefakty na pulpicie - oto nasz uroczy serwis asusa :[
Bo jeśli się coś odsyła na gwarancję to usterka musi być poważna - na serwisie pewnie raz sprawdzili, zapuścili 3DMark na 10 minut, a gdy okazało się, że bez problemów został zaliczony to odesłali.
Zawsze zostaje piekarnik - najprostsze sposoby są zawsze najlepsze :) 150 stopni na 5 minut i gitara :) xD
a co mnie to obchodzi? jak odpale grę to kilka minut nie chce działać tylko wywala się miga albo zawiesza itd. więc wg mnie nic nie sprawdzili ale po minucie wyłączyli i odesłali głąby!
Zawsze pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta.
tak i będę gnać do rzecznika na coś o wartości 200zł dziś hehe nie dla mnie takie motanie za grosze, gdyby to był laptop to już inna sprawa bo lapek jest drogi, a póki co kupiłem sobie HIS 6850 i jadę póki co happy i z pozytywnym nastawieniem :) i oczywiście nic więcej od asusa nie kupię choćbym miał kupić inne droższe
nie po to się płaci tyle kasy za nowe karty ze sklepu i za gwarancje na tą kartę żebyś musiał ją po roku do piekarnika dawać bo serwis - który w sumie Ty utrzymujesz kupując sprzęt tego producenta - nie chce tego naprawić bądź nie widzi usterek a raczej nie chce widzieć.
No a który producent jest zadowolony z reklamacji?
Jeśli podpadłby mi jakiś serwis to po pierwsze nie kupiłbym prędko nic tego producenta, a po drugie wybrałbym się do rzecznika praw konsumenckich i narobił "szumu".
który? można by powiedzieć, że Apple! :) wiesz jak w USA Apple traktuje klientów? zepsuje Ci się iPod niesiesz i od ręki bez czekania dostaniesz zazwyczaj nowego, zepsuje Ci się laptop? max w ciągu tygodnia masz nowego (bo nie czekasz na naprawdę tylko dostajesz nówkę z fabryki), qmplowi padł w PL Mac kupiony w Stanach to w Polsce wymienili płytę główną i działa bez problemu (nie naprawiali nic), kiedyś znajomy opowiadał jak mu MacBook Pro padł w USA to zaniósł to tamci nie naprawiali tylko dali mu po prostu w ciągu tygodnia nowy model MBP, to się nazywa serwis!
Nie wiem jak jest w USA ale po pierwsze wszystko co jest Apple jest dość drogie, a po drugie - robi wrażenie ;)
ale jak palisz tytoń to ich serwis Tobie zwróci sprzęt nie naprawiony,
dyrektywa Jobsa - gwarancja wygasa jeśli użytkownik jest palaczem
naprawa jedynie odpłatna, a to kosztuje tyle co nowy sprzęt
to prawda co i tak nie zmienia faktu, że o lepszej obsłudze serwisowej niż Apple nie słyszałem
Mi by było szkoda zniszczyć 4 arty gtx580
Gdybyś je dostał albo miał sporo forsy to byś się nie przejmował takimi drobiazgami. Poza tym na zachodzie karty graficzne są znacznie tańsze niż u nas w Polsce (tamci lepiej zarabiają, mają znacznie mniejsze podatki).
tak i przykładowo taki XFX (chyba XFX o ile pamiętam choć ręki sobie nie dam uciąć) daje w USA dożywotnią podwójną gwarę na grafy, tzn nawet jak odsprzedasz komuś innemu i tak gwara będzie obowiązywać dożywotnio, ale najważniejsze że dożywotnia! w PL niestety już XFX nie jest tak łaskawe, bo nasz kraj to klienci drugiej kategorii, czemu? bo jesteśmy biedni wg zachodu i nie generujemy dla producentów takich zysków jak zachód
No niezle koksiki.. nie dosc, ze leja tym azotem, gdzie popadnie, to jeszcze maja wentylator :)
Z tego co wiem Kinc i Elmor nie uczestniczą w rankingach hwb ;P
Rekordy zostały pobite już kilka dni temu - obsuwa ;P
chyba w tekście wkradł się malutki błąd, pod pierwszym screenem zamiast 78892 powinno chyba być 75892
z ostatnich 30 dni
odsłon: 159844
odsłon: 35609
odsłon: 34437
odsłon: 28424
odsłon: 26408
odsłon: 24764
odsłon: 22514
odsłon: 21590
odsłon: 18509
odsłon: 18319
odsłon: 18227
odsłon: 18137
odsłon: 17217
odsłon: 15836
odsłon: 15615
odsłon: 15420
odsłon: 14851
odsłon: 14489
odsłon: 13921
odsłon: 13427
odsłon: 13309
odsłon: 12348
odsłon: 11658