| 2012-04-27

Goclever Tab A73: bardzo tani tablet - specyfikacja i cena

Zobacz więcej w kategorii: tablety PC

Producenci: Goclever

 

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się tablety dostępne za bardzo małe pieniądze, zwłaszcza, że zaczynają one oferować coraz lepsze podzespoły. Jednym z takich urządzeń jest bez wątpienia Goclever Tab A73.

Tablet napędzany jest procesorem Allwinner A10 z zegarem 1 GHz, który współpracuje z GPU Mali400. Poza tym w tablecie znajdziemy między innymi 512 MB pamięci RAM oraz 7-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 800x480 pikseli.

Goclever TAB A73 pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3.4, ale producent obiecał aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Goclever Tab A73 tablet wygląd secyfikacja

Specyfikacja techniczna Goclever TAB A73:

  • system operacyjny Android 2.3.4
  • ekran 7" LCD TFT o rozdzielczości 800x480
  • procesor Allwinner A10 1GHz (Cortex A8, GPU Mali400)
  • 512 MB pamięci RAM DDR3
  • 4 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci microSD (do 32 GB)
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • G-sensor
  • aparat 0,3 Mpix
  • akumulator 3200 mAh
  • złącze miniUSB, mimiHDMI, 3.5mm jack

Tablet ma wymiary 194 x 122 x 13 mm i wyposażony został przez producenta w 5 przycisków fizycznych: Power on/off, Back, Menu, Home oraz Volume.

Goclever TAB A73 tablet dane techniczne cena

Goclever TAB A73 dostępny jest za cenę około 400 złotych, co wydaje się być jak najbardziej korzystną ofertą.

Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie producenta.


Więcej o tabletach:

Źródło: goclever

odsłon: 11433

Komentarze

(53)

Mifczu

-8 + - 2012-04-27 12:31

Sam fakt działania dla kupującego pewno będzie powodem do zadowolenia ;)

infinitimind

1 + - 2012-04-27 16:22

Już dzisiaj w BIEDRONCE za jedyne 370zł ^^

Varso

0 + - 2012-04-27 21:15

Ostatnio kupiłem Goclever Tab z dolnej półki w Komputroniku :p
Już niedługo moja mini-recenzja na łamach Benchmarku.

Z ciekawostek podam że akumulator potrafi trzymać około 6h przy włączonym WIFI i pracującej matrycy.

Za tą cenę nie można oczekiwać IPADa z przytupem i z przylaskiem, jednak do prostych zastosowań jak moje B2B do paleciaków z odczytywaniem komunikatów przez Skypa jest idealnym kompromisem pomiędzy możliwościami a ceną.

daerragh

8 + - 2012-04-27 12:36

zeby nowy, przyzwoity tablet byl tanszy niz telefony z taka sama specyfikacja, np. sgsa nie kupi sie w tej kwocie a wydajnosc 3D ma jednak sporo mniejsza. chyba modem 3g az tyle nie kosztuje...

Ripper

-3 + - 2012-04-27 14:06

Jeszcze kwestia modemu GSM. Ten tablet go nie ma, a to podstawa w telefone.

Silver

0 + - 2012-04-27 15:15

Tylko, że SGS ma ponadto konkretnego DAC'a i Amoled no i jest mniejszy co też uwarunkowuje wyższą cenę.

infinitimind

2 + - 2012-04-27 16:17

Tak jak pisałem kiedyś, niektórzy to myślą, że np chłodzenie to tylko parę rurek z miedzi albo, że procesor to garść piasku i powinno wszystko być w cenie surowców hehe.
no i jeszcze ten chińczyk nie ma aparatu, bo 0,3Mpx to tak jakby go nie było.

daerragh

0 + - 2012-04-28 01:42

chcesz powiedziec, ze ceny telefonow nie sa na wyrost? ze cena np. htc one s 1600 zl jest uzasadniona? w okol telefonow zrobil sie spory hype (dzieki apple) i producenci na tym żeruja.

skoti

0 + - 2012-04-29 11:09

Bzdura. Apple nie ma tu nic do rzeczy, a cena nie jest przesadzona.
Sony Ericsson T630 w 2004 kosztował 1500zł, a był to średni rynek, a obecne wtedy smartfony kosztowały wielokrotnie więcej, więc Apple w to nie wmieszasz, choćbyś chciał. Co do ceny telefonów to zważając na masę sprzętu (czyjników jak akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czujnik oświetlenia..., oraz chipów jak moduły GSM, GPS, Procesor wraz z GPU...) oraz miniaturyzację przy sporym problemie odprowadzania ciepła przy projektowaniu telefonu, koszty produkcji (zależnie od modelu, ale hi-end to kilkaset $) są wyższe niż przykładowo w laptopach, dodatkowo jest większy popyt, a cena niższa, więc spokojnie można powiedzieć, że telefony mają dziś niską cenę w porównaniu do reszty elektroniki. To nie działa tak, że jeśli smartfon jest mniejszy od laptopa to mniej powinien kosztować, a wręcz przeciwnie.

kolo2255

0 + - 2012-04-29 19:17

Chyba nie wiesz co mówisz (-:. Kilkaset to chyba RMB a nie USD. Produkcja telefonów jest bardzo tania. BOM iPhone'a to mniej niż 200USD (czyli na pewno nie kilkaset). A jeśli chcesz mówić o kosztach projektowania to możesz liczyć tylko design, bo koszty projektowania układów scalonych są wliczone w ich cenę. Tak naprawdę na rynku najprawdopodobniej nie ma smartphone'a którego wyprodukowanie byłoby droższe niż 200USD.

skoti

0 + - 2012-04-30 06:35

Sam nie wiesz co mówisz - kilka części jak SoC, ekran dotykowy z dużą rozdzielczością na małej powierzchni (przez co jest niższy uzysk i droższe są od matryc w laptopach) i moduły komunikacyjne i już jest 100$ przekroczone (sam SoC kosztuje 20-40$, ekran 45-70$, kamera ~20$, pamięć 20-30$, moduły telekomunikacyjne ~40$), a jeszcze nie masz większości części, obudowy i innych kosztów produkcji.

infinitimind

2 + - 2012-04-27 16:15

No i nie ma GPS.
No to już wiadomo skąd ta cena.

falconiforme

0 + - 2012-04-28 21:01

I tak i nie. Modul GPS w detalu to koszt 60zl.

aquadigger

10 + - 2012-04-27 12:44

spóźniony news, niedawno była promocja w biedronce ;D

wroblos122

0 + - 2012-04-27 14:07

Wydajność sporo mniejsza od sgs2 ? No nie powiedziałbym mam go i nie ustępuje jeżeli chodzi o układ i procek sgs

infinitimind

0 + - 2012-04-27 16:29

Chyba kpisz, ten układ ma 1 rdzeń a nie tak jak SGS2 ma 2 rdzenie a ten chińczyk jeden.

infinitimind

0 + - 2012-04-27 16:32

Jak walniesz tą chińszczyzną prawie 6tys w Quadrancie na oficjalnym ICS jak SGS2 to wtedy pogadamy. Ale nie walniesz bo zrobisz około 1700pkt tak jak SGS pierwszej generacji.

Z pustego i Salomon nie naleje :D

R2rrO

3 + - 2012-04-28 04:31

Uwielbiam kłótnie pod tytułem: Który telefon zrobi więcej w benchmarku?" :D
Naprawdę tak Was pasjonują słupki i cyfry? :o

wroblos122

3 + - 2012-04-27 14:08

aha i Ripper napisałeś że modem gsm to podstawa w telefonie ale zdajesz sobie sprawę że to jest tablet a nie telefon ?

PhobosX

0 + - 2012-04-27 14:46

A zdajesz sobie sprawę że tablet to urządzenie mobilne, a w takim modem GSM to również podstawa.

aquadigger

0 + - 2012-04-27 16:04

No nie wiem, ja tabletu używam głównie w domu ;)

infinitimind

-1 + - 2012-04-27 16:25

Dokładnie, po co mi tablet jeżeli nie ma mobilnego internetu, tak to jest tylko kolejna nieudana inwestycja aby się podjarać.

Ripper

-1 + - 2012-04-27 20:39

no i co z tego ku%#a?
Się ludzie nauczcie czytać ze zrozumieniem... Ktoś tam porównywał tablet i telefon, o porównywalnych podzespołach, ale tablet tańszy. No to podałem jeden z powodów dlaczego telefon możne być droższy.

A teraz jakieś ptaszysko, nie doczytało, albo nie zrozumiało, i się czepia...

wroblos122

4 + - 2012-04-27 14:09

Goclever TAB A73 pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3.4, ale producent obiecał aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

już dawno ma aktualizację która znajduje się na stronie producenta.

Grzechuu

0 + - 2012-04-27 14:50

Bardzo ładny tablecik. Ostatnio szukałem tableta do art'u widzę ,że teraz muszę się jeszcze zastanowić ;D

pablo11

0 + - 2012-04-27 20:34

Do artu ?? No dobra nie będe sie wgłębiał co chcesz nim robić. Jedyna wada tego tabletu to to że niekiedy nie chce od razu reagować na przyciski.

Sniko

0 + - 2012-04-27 14:51

jak by miał jeszcze wbudowanego gpsa to bym go wolał kupić od nawigacji ;P

janusch

-2 + - 2012-04-27 16:14

Ten tablet ma GPSa.

infinitimind

2 + - 2012-04-27 16:24

Chyba jak sobie go tam sam wlutujesz.
Kurde no widzę, że jednak 90% ludzkości nie umie korzystać z google...

janusch

-2 + - 2012-04-27 17:38

Gdybyś go kupił to byś wiedział, że ma GPSa. Ja go posiadam i wykrywa moją lokalizację a wykrywanie lokalizacji może się odbyć tylko za pomocą modułu GPS.

mamok

1 + - 2012-04-27 18:46

może jeszcze ją wykryć za pomocą wifi

pablo11

1 + - 2012-04-27 20:30

Też go mam... Nie wprowadzaj ludzi w błąd nie ma GPSa...

infinitimind

0 + - 2012-04-28 01:20

akurat jego ma... holaperydol jeszcze nie dziala ;)

misiek12_sdz

0 + - 2012-04-28 18:13

Tak a wykrywa Ci lokazliacje pewnie po 5 sekundach, 5 metrów od okna nie? Mam go i na 120% nie ma GPS, a także z tego co wiem nie działają modemy GPS po USB niestety :/

infinitimind

0 + - 2012-04-27 16:27

Ten tablet jeszcze miałby sens przy rozdziałce 600x1024 a tak to jest taka zwykła chińska popierdółka.

pablo11

0 + - 2012-04-27 20:31

Przy tej cenie zapomnij o takiej rozdziałce. Mam go i nie przeszkadza mi 800x600 nawet przy czytaniu książek (czyta sie na leżąco 10x wygodniej niż standardową książkę).

pablo11

2 + - 2012-04-27 20:32

Zreszta zauważ że to ma 7 cali a nie tak bardzo dawno ta rozdziałka to była w 15 calowych monitorach CRT.

slawek-93

1 + - 2012-04-27 16:46

Jak trafił do biedronki to nawet się zastanawiałem nad zakupem, ten chińczyk i tak jest lepszy od tych tabletów z wysyłką za 200zł ze znanego serwisu aukcyjnego :D.
Kupując w biedronce jest chociaż gwarancja blisko :D

Janek2505

1 + - 2012-04-27 16:57

Witam, ten tablet nie jest żadną pierdółką, jak ktoś się nie zna niech nie pisze, tu podaję link do oryginalnego modemu za parę groszy

http://goclever.100sklepow.pl/modem-gcm01/ , a tu podaję rzetelny test tego tabletu -- (Ostrzeżenie przed reklamami)

Pozdrawiam:)

Ps.
Na dziś nie widzę nic bardziej opłacalnego w dziedzinie cena - jakość-wydajność.

infinitimind

0 + - 2012-04-27 17:18

Ainol Aurora

aquadigger

1 + - 2012-04-27 18:43

znowu cenzura, nie przesadzajcie

misiek12_sdz

0 + - 2012-04-28 18:17

ZA ile masz Auriorę z polskiej dystrybujcji? 750Zł a w środku siedzi ten sam procek i grafika, ma co prawda 1GB RAMU ale 512MB starcza w tym tabku w zupełności. Dopłacanie 2x więcej za ekran moim zdaniem mija sie z celem, no i jakość wykonania Ainola stoi na bardzo niskim poziomie ponadto tek extra IPS ma ponoć bardzo dużo bad pixeli, a ubudowa wygina się na prawo i lewo.

R2rrO

2 + - 2012-04-28 04:43

Jaka reklama? Czego?
Drogi BMK, jeżeli cenzurujecie inne wortale, które robią testy, to może sami zaczniecie je robić? Tak żeby ludzie nie musieli podawać linków do konkurencji...

Maciej Lewczuk

-2 + - 2012-04-28 08:01

Nikt nie zabrania pisać o teście i gdzie jest.

LINKI są niedozwolone!

R2rrO

2 + - 2012-04-28 11:26

No ale co za różnica ?
Test tabletu znajduje się na np. FrazPC (to jest poprawne) - Gdy wkleję link do tego testu (aby ktoś tego nie musiał szukać, bo był on robiony jakiś czas temu), to nagle jakaś cenzura? W czym pojawia się ten problem, bo nadal nie rozumiem ??

To nie jest reklama, a zwyczajnie ludzka życzliwość i uprzejmość. Zamiast cenzurować, zacznijcie sami testować!

Maciej Lewczuk

0 + - 2012-04-28 22:20

To co uważamy za ważne testujemy zawsze. Nie ma jednak możliwości przetestowania wszystkich dostępnych na rynku sprzętów.

Jeśli zależy Wam na opinii portalu, to warto zawczasu napisać pod newsem o sprzęcie lub zgłosić takie uwagi redakcji. Przy sporym zainteresowaniu naczelny pewnie się ugnie ;D

Linki są na cenzurowanym - prócz linków do zagranicznych portali. Jeśli po ostrzeżeniu, ktoś będzie chciał nas "sprawdzić" - dostanie bana.

R2rrO

1 + - 2012-04-28 23:39

No to teraz już całkiem zgłupiałem :(
Proszę mi zatem wytłumaczyć, czym się różnią linki do zagranicznych portali a czym do naszych rodzimych?

Wasza konkurencja, co jakiś czas wypuszcza przegląd najciekawszych recenzji, testów itd. powiedzmy z całego świata - włącznie z naszymi polskimi wortalami, gdzie również znajdują się linki do BMK!
To się sprawdza, a serwis ten wcale na tym nie traci,wręcz zyskuje!
To oczywiste, że nie sposób wszystkiego przetestować, a żeby zaspokoić ciekawość czytelników, można im dać linka do danego testu. Jak wiadomo człowiek leniwy, wiec woli dostać taki link niż samemu szukać:)
Wy, nie dość, że nie dajecie takich linków, to jeszcze zabraniacie ich publikować! Gdy ktoś poświeci własny czas na poszukanie i podzieli się z userami BMK jakimś testem, wykresem bądź foto - z życzliwości i uprzejmości, zostanie nagrodzony BANEM bo reklamuje!?
A Spamer,trol i fanboy nie dostają bana - bo generują ruch, czyli kasę? Prawda? Wstyd redakcjo!
Trzeba odróżnić zamierzona reklamę, od zwyczajnej koleżeńskiej życzliwości.

Nienawidzę cenzury i nie mam zamiaru stosować się do takich absurdalnych przepisów. Jeśli kiedyś dostanę bana za to, proszę bardzo! - ale miejcie jajca napisać, że Wy nie lubicie tego gdy jeden pomaga drugiemu... Bo na tym nie zarabiacie.

njshbfgbds

0 + - 2012-04-27 18:50

dla tych co chcą taniego tableta to dobry wybór

Robert2137

0 + - 2012-04-28 08:57

nie rozumiem tu niektórych dlaczego tak gadaja o tej tandecie , zaznaczam panów ze nie każdego stac na tablet za 1000zł > jezeli stac to ok nie musi od razu negowac tego produktu cena jest osiagalna dla mniej zamoznych i dobrze

silverkin

0 + - 2012-04-28 13:09

News spóźniony o jakieś dwa miesiące.

Fajne urządzenie za tę cenę, jednak trochę czuć, że to low end.

Maciej Lewczuk

0 + - 2012-04-28 22:24

Nie piszemy jedynie o High-end, a czasem przypominamy o produktach, które są na rynku od dłuższego czasu i z niego nie znikają po to, by potencjalni nabywcy mogli przekonać się co sądzą o tym ich użytkownicy. Po kilku miesiącach mogą się o nich wypowiedzieć ich właściciele i takie wyznania staramy się "prowokować".
Zamiast narzekać doceńcie to, że dajemy takie możliwości nie tylko na forum, gdzie sporo osób nie dociera, a czytane są jedynie treści newsów lub artykułów.

silverkin

0 + - 2012-04-29 13:43

Czy ja piszę, iż tylko liczą się high-end'y? W słowach "jednak trochę czuć, że to low end" chciałem przekazać, iż podzespoły podzespołami, jednak jakość wykonania i ogólnie "prezencja" kuleje.

_ryox_

0 + - 2012-04-29 17:01

Ten tablet kupił sobie mój dobry kumpel, więc miałem go kilka godzin w rękach. Kolory na ekranie obrzydliwe, wyłącza się sam co jakiś czas, i czasem nie reaguje na przyciski. Tak poza tym ok, ale wg mnie w/w wady dyskwalifikują go.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa