Maciej Piotrowski | 2010-03-09

Kolosalne koszty produkcji God of War III

Zobacz więcej w kategorii: gry | akcja

producenci: Sony

 

Do światowej premiery jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku pozostał już tylko tydzień. Podczas gdy posiadacze Playstation 3 już rozgrzewają swoje konsole Sony ujawnia coraz więcej ciekawostek związanych z tą produkcją.

Od wczoraj w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje rewelacyjnie zapowiadającego się God of War III. Jak łatwo się domyślić gra zbiera wyjątkowo wysokie noty. Czy zasłużenie? Przekonamy się już niebawem.

Tymczasem twórcy najnowszej odsłony przygód Kratosa - studio Sony Santa Monica ujawniło wczoraj, że produkcja gry trwająca ponad 2,5 roku pochłonęła blisko 44 miliony dolarów. Nie jest to może największy budżet w branży elektronicznej rozrywki, ale wystarczający do przyjęcia God of War III w poczet najkosztowniejszych gier w historii. Tak dla porównania nagrodzony 6 oskarami film Hurt Locker ("W pułapce wojny") „kosztował” jedyne 16 milionów dolarów.


Zgodnie z zapowiedziami polska premiera God of War III (PS3) będzie miała miejsce już 19 marca. Gra pojawi na półkach sklepowych w kilku różnych edycjach.

Źródło: VG247.com

odsłon: 3986

Valmaris

0 + - 2010-03-09 12:59

Hurt Locker to niskobudżetówka, która zarobiła jedynie 20mln $$. GoW III zapewne zgarnie o wiele więcej kasy.

Cherub

0 + - 2010-03-09 13:07

Po Oscarach zarobi pewnie jeszcze z dwa lub trzy razy wiecej ;)

Wracajac do GoW3 to jest "must have" i nie ma watpliwosci, ze sprzeda sie swietnie.

ZombaL

0 + - 2010-03-09 13:08

Ach czekam na ta greeeee, gralem we wszystkie czesci byly swietne jak na swoj czas :) w ta gre rowniez wierze, ze bedzie wbijala w fotel :)

DJBOSS

0 + - 2010-03-09 14:12

Dla tej gry kupie PS3.... po przejściu poprzednich dwóch części nie ma innej możliwości....

Grzesiek1010

0 + - 2010-03-09 14:16

Tylko czekać jak pojawi się PS3 + GoW3 i inne zestawy będzie się sprzedawać jak bułki rano w sklepie.

antek79

0 + - 2010-03-10 00:49

Do Modern Warfare 2 i tak jej jeszcze brakuje budżetu ;)

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie