| 2011-08-31

LG Smart TV Upgrader: multimedia i internet dla TV

Zobacz więcej w kategorii: internet | monitory, TV | odtwarzacze multimedialne

Producenci: LG

 

Firma LG wprowadza na polski rynek urządzenie Smart TV Upgrader, którego zadaniem będzie udostępnienie multimedialnych i internetowych usług każdemu modelowi telewizora, który dysponuje wolnym złączem HDMI.

Mały, elegancko wyglądający moduł rozszerza możliwości zwykłych telewizorów ze złączem HDMI o funkcje znane z zaawansowanych telewizorów LG, takie jak przeglądarkę internetową oraz dostęp do platformy z aplikacjami LG Apps.

Przystawka LG Smart TV Upgrader widok z góry z lewej strony

LG Smart TV Upgrader to niewielkie urządzenie (11x11 cm), które umożliwia użytkownikom wygodną nawigację po funkcjach multimedialnych poprzez panel Home Dashboard. Intuicyjnie rozmieszczone ikony, oraz dobrze zaprojektowane menu i prosty interfejs użytkownika sprawiają, że korzystanie z telewizora staje się prawdziwą przyjemnością.

Dzięki przystawce LG Smart TV Upgrader użytkownicy mają dostęp do bogatej oferty dodatkowych treści udostępnianych przez operatorów internetowych, jak również do atrakcyjnych lokalnych programów rozrywkowych, filmów i muzyki. W ten sposób odbiorcy na całym świecie mogą oglądać w dowolnej chwili to, co najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom. Moduł zapewnia również dostęp do stale rozbudowywanej oferty aplikacji LG Apps, zaprojektowanych specjalnie z myślą o telewizorach, w tym do kursów językowych i gier. Dzięki otwartej przeglądarce, użytkownik może łatwo korzystać ze swoich ulubionych stron WWW, a także wyszukiwać w Internecie potrzebne informacje.

Wbudowana w urządzeniu aplikacja Smart Share pozwala na strumieniowe przesyłanie treści z kompatybilnych urządzeń cyfrowych, podłączonych do domowej sieci DLNA, i prezentację ich na ekranie telewizora. Dodatkowo, jedna z funkcji Smart Share - Media Link - pozwala użytkownikom przeglądać na komputerach PC dane dotyczące oglądanych w telewizji treści. W czasie projekcji filmu istnieje możliwość prześledzenia historii jego produkcji bądź sprawdzenia informacji na temat jego obsady.

ST600 Smart TV Upgrader może także posłużyć jako sieciowy odtwarzacz plików multimedialnych. Użytkownicy mogą oglądać multimedia w formatach, których starsze telewizory nie są w stanie obsługiwać samodzielnie.

Przystawka LG Smart TV Upgrader widok z góry z prawej strony

„Przewidujemy, że ten rok będzie charakteryzował się dynamicznym rozwojem rynku telewizorów inteligentnych. ST600 jest idealnym rozwiązaniem umożliwiającym poznanie tej technologii przez szersze grono użytkowników” - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment. „LG Smart TV Upgrader łączy wygodę i atrakcyjną ofertę telewizorów inteligentnych z łatwością obsługi, będącą znakiem rozpoznawczym LG. Chcemy, aby każdy klient mógł poznać zalety telewizji inteligentnej z dostępem do internetu”.

Najważniejsze cechy LG ST600 Smart TV Upgrader:

  • Funkcje inteligentnej telewizji
  • Przeglądarka internetowa
  • Aplikacje LG Apps
  • Łączność Wi-Fi
  • Łączność DLNA
  • Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
  • Wymiary: 11 x 11cm

Przystawka LG Smart TV Upgrader widoki z boków


Producent wycenił LG Smart TV Upgrader na kwotę 650 zł.


Więcej o multimediach:

Źródło: inf. prasowa, LG

odsłon: 15174

Komentarze

(17)

Rayearth

0 + - 2011-08-31 16:15

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1313939304

Recenzja tego badziewia.

Michur

0 + - 2011-08-31 18:26

To badziewie to krok w bardzo dobrym kierunku "Nie od razu Rzym zbudowano".

Rayearth

0 + - 2011-08-31 20:42

Tak, tak, wiem. Badziewie.

Jozio

0 + - 2011-08-31 22:36

no racja badziewie rozumiem do jakiś starszych CRT, ale większość lcd/plazm/led ma powinno mieć już wbudowany system do łączenia z internetem imho

jewgienij

0 + - 2011-09-01 10:38

CRT z HDMI??!! W brytfannie kosztuje £99, czyli dwie stowki taniej buhahaha!!!

Arvel

0 + - 2011-08-31 19:28

Ale po co w ogóle internet w TV? Niech mi ktoś logicznie uzasadni.

Michur

0 + - 2011-08-31 20:13

A dlaczego nie? po co biegać z salonu po kompa by sprawdzić pogodę, po co odpalać film na kompie z 22 calowym monitorem skoro firmy takie jak samsung czy lg tworzą platformy na których masa filmów, seriali jest za free a wszystko to można zobaczyć na dużym tv siedząc wygodnie na kanapie.
Dziś ta technologia jeszcze kuleje ale być może jutro korzystanie z neta w niczym nie będzie odbiegało od tego co dziś oferuje przeciętny komputer.
Oczywiście nikt nie mówi tu o zastępowaniu mocnej maszyny do odpalania gier.

needsomesleep

0 + - 2011-08-31 21:07

Lepszym rozwiązaniem jest podłączenie komputera do TV zamiast monitora :S

Michur

0 + - 2011-08-31 21:50

To jest najlepsze rozwiązanie ale nie każdy ma komputer w pokoju dziennym. Moja połówka się już przyzwyczaiła ale wątpię by inni mieli na tyle tolerancyjnych domowników którzy by oglądali słuchali strzelaniny z Gta dwie godz. dziennie :)

jacy4

0 + - 2011-08-31 22:16

Kto chce oglądać filmy ten kupuje sobie coś w rodzaju Asusa O!play czy Xtreamera.

p2rek

0 + - 2011-09-01 10:59

Ja mam LG z wbudowanym Smart TV i jest to fajne rozwiązanie (np. Ipla, czy Youtube czy nawet allegro nie odpalając komputera) - działa płynnie i traktuję to jako gadżet ale przydatny. Smart Upgrader to fajny pomysł jednak 650zł to lekka przesada...

Jotgie

0 + - 2011-09-01 22:26

RZeczywiście - badziewie. Media Link odtwarzania wideo nie działa - przecież to jedna z najważniejszych funkcji w tego typu urządzeniach! Jakość obrazu też nie najlepsza, bardzo powolny. Totalna dyskwalifikacja!

jacent

0 + - 2011-09-02 00:06

nie wiem skąd ta cena 650zł , skoro widzę w sklepie morele za 324zł, na amazon 80$...nawet nie wiadomo czy ma polskie menu i spersonalizowane na Polskę?po co mi np. Netfliks skoro w Polsce niedostępny , czy inne serwisy niedostępne w Polsce?tu powinna być Ipla i tego typy serwisy - a tego nie podano.

grigorji

0 + - 2011-11-22 09:12

Posiadam to cacko od miesiąca i wciąż je odkrywam.W ciągu tego czasu pojawiły się dwie aktualizacje.Podłączony do neta sam się aktualizuje wyświetlając info.Przedostatnia aktualizacja dodała IPLE,ALLEGRO,i wiele innych.Komunikuje się z moimi komputerami a mam ich 3 po przez oprogramowanie nero media home.Może też po przez IPLEX ale ja coś nie umie tego ustawić.Fajne oprogramowanie bo filmy na komputerze wyświetla w postaci okładek płyt z opisami a po przez nero widać tylko foldery,pliki.Może ktoś wie jak ten serwer IPLEX ustawić , mi przy próbie odtwarzania wyświetla:NIE MOŻNA ODTWORZYĆ MULTIMEDIÓW.
Obecnie można to kupić za 258 zł.

zibdepeche

0 + - 2012-01-06 13:19

Za cenę 258 zł tez chętnie bym to przetestował, jednak ta cena nie wydaje mi się prawdziwa.Może była jakaś superpromocja?
Proszę mi wskazać gdzie to można zakupić w tej cenie, bo na "Alle..." jest tylko jedna pozycja i to za 650 zł.
Zgóry dziękuję za ewentualną odpowiedź.

sturm

0 + - 2012-01-07 22:20

prosze bardzo


http://www.mixelectronics.pl/lg-st600,37952

http://www.morele.net/lg-smart-tv-st600-388155/?gclid=CLGDoM_rvq0CFUUPfAodnj9lAg

pzdr

zibdepeche

0 + - 2012-05-02 23:30

Trochę późno, ale dziękuję za namiary.:)
Aktualnie mam, używam i jestem zadowolony.Dałem 300 zł z przesyłką.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa