| 2011-07-08

Nokia 700 "Zeta": solidny smarfon z Symbianem

Zobacz więcej w kategorii: smartfony, telefony | oprogramowanie | system operacyjny

 

Firma Nokia, mimo ostatnich problemów związanych z dramatycznymi stratami udziału w rynku, spowodowanymi niechęcią operatorów sieci komórkowych do uśmiercanego już systemu Symbian, zapowiedziała kolejny smartfon wykorzystujący... Symbiana.

Zapowiedziany smartfon ma się nazywać Nokia 700 "Zeta" i będzie sprzedawany z fabrycznie pre-instalowanym mobilnym systemem operacyjnym Symbian w nowej wersji "Belle". Urządzenie charakteryzuje się zastosowaniem 3,2-calowego dotykowego wyświetlacza AMOLED, wyświetlającego obraz o natywnej rozdzielczości 640x360 pikseli. Ponadto w konstrukcji zawarto aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 megapikseli, znajdującą się na przednim panelu kamerę internetową VGA, kontroler WiFi oraz Bluetooth.

smarfon nokia 700 zeta

Smartfon ponadto oferuje lampę LED, slot na kartę microSD oraz obsługę technologii t.j. NFC czy HSPA. Niewątpliwą atrakcją ma być zastosowanie po raz pierwszy w historii Nokii, procesora typu SoC, a dokładniej Qualcomm Snapdragon, pracującego z częstotliwością wynoszącą dokładnie 1 GHz. Ponadto telefon ma przyciągać użytkowników swoimi niewielkimi wymiarami wynoszącymi 110 x 51 x 10 mm. Smartfon ma być dostępny w sprzedaży w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy w kilku opcjach kolorystycznych m.in w biało-srebrnej oraz czerwono-czarnej.

Specyfikacja nowego smartfonu Nokii wygląda dosyć dobrze, ech gdyby tylko nie ten odświeżany Symbian.

smartfon nokia 700 zeta

Więcej o firmie Nokia i jej produktach:

Źródło: TechConnect

odsłon: 6596

Komentarze

(24)

Paweł Maziarz

0 + - 2011-07-08 16:02

Cena? Pewnie 700 zeta ;)

Ostrowin

0 + - 2011-07-08 16:02

Solidny Smartfon z SYFianem ;)

c0lin.

0 + - 2011-10-22 13:51

Może to wystarcza większości użytkownikom, np. mnie, nie pomyślałeś?

lukasz_r128

0 + - 2011-07-08 16:02

Tja, symbian i wszystko jasne...

Kierownik

0 + - 2011-07-08 16:21

Tak to konwulsje umierającego systemu i drgawki podupadającej firmy.

x.m.l

0 + - 2011-07-08 22:29

Nokia może zawsze wrócić do korzeni i wznowić produkcję gumowców ;D

OlejPL

0 + - 2011-07-08 16:25

Już widzę slogany reklamowe:
Nokia Zeta za Zeta!

...

lukasz_r128

0 + - 2011-07-08 16:25

Nie no upadającej to trochę za duże słowo póki co...Chociaż są na równi pochyłej w dół to fakt. Ale zobaczymy, może coś z tego wyniknie ciekawego dla Nas jako konsumentów?

Piotrek_P

0 + - 2011-07-08 18:03

Czy do nich dotarło, że niedługo zbankrutują ?

mac88

0 + - 2011-07-09 00:53

Czy do Ciebie nie dociera, że Nokia jest od 1996 po dziś dzień największym producentem smartfonów na świecie? Niedługo pewnie ich Samsung wyprzedzi, ale takie są fakty na teraz.

jacy4

0 + - 2011-07-09 10:47

Produkują dużo, ale co im z tego jak nikt nie będzie kupywać?

Patrick.

0 + - 2011-07-08 18:06

I tak 3310 wymiata.

macintosh

0 + - 2011-07-08 18:53

zaczynam dostrzegac pewna zaleznosc mianowicie : jesli system jest malo popularny i troszke stary zaraz jest okrzykiwany syfem. mam nokie n97 mini i jestem totalnie zadowolony nie jestem fanboyem jest mi to bez roznicy a jednak calkowicie mi wystarcza. wiec o co wam chodzi tak naprawde? no wlasnie sami nie wiecie. logout.

macintosh

0 + - 2011-07-08 18:58

tak owszem sa pewne jednostki ktore uzywaja tych wszystkich wodotryskow ale reszta z nich mazy o starej nokii z wyswietlaczem dotykowym na ktore ich nie stac( bez obrazy )

macintosh

0 + - 2011-07-08 18:59

a teraz 3..2...1... start mozecie mi na wciskac i tak mam to gdzies

5

Error_Demon

0 + - 2011-07-08 19:42

Mnie najbardziej śmieszy jak ktoś ma Samsunga Avile i jest w stanie powiedzieć że Symbian w wersji ^3 na np. Nokii c7, czy n8 jest do dupy. Nie wiem ilu z was widziało ten system i jest w stanie powiedzieć że dalej się zawiesza? Po za tym czego w Symbiane nie ma co jest w Androidzie? Nie chodzi mi o durne badziewne programiki i głupawe dodatki nic nie wnoszące do działania telefonu?

albi37

0 + - 2011-07-08 20:00

Nie chodzi o zawieszanie, a o czytnik pdf, który kosztuje 30PLN i nie odtwarza najnowszych plików. Nie ma porządnego kalkulatora na symbiana i wielu pożytecznych aplikacji, te co są dobre są strasznie drogie - nie po to kupuje się telefon za 1200PLN, żeby jeszcze 300PLN wydać na oprogramowanie.
Darmowe aplikacje to najczęściej triale.

Większość telefonów w moim życiu to były nokie od 3310 zaczynając, a na n8 kończąc. Ze miałem jeszcze 5800 i muszę przyznać, że symbian jak jest dobrym systemem do tradycyjnych telefonów i zawsze był, tak w smartfonach jest kilka lat za konkurencją.

osobiście nabrałem już takiego obrzydzenia do nokii, że pomimo bardzo dobrych doświadczeń z tradycyjnymi telefonami już ich produktu po prostu nie kupię.

dj4kon

0 + - 2011-07-08 19:55

na przestrzeni ostatnich lat wydaje sie ze nokia przespala "moment"

fakt miala niepodwazalna marke, "kazdy zna nokie, kazdy chwali nokie, kazdy szanuje nokie za jej niezawodnosc i solidna konstrukcje" wydaje sie ze te czasy powoli mijaja, sprzedaje telefony na codzien i widze co sie dzieje, zaczyna to byc towar glownie dla fanboyow, ale nie zapominajmy ze naprawde ogromna liczba telefonow pochodzi z promocji mixa itp, wiec sieci "wciskaja" mowiac delikatnie rozne marki wiec nokia moze jeszcze zatrzymac niepokojacy trend.....

fredii

0 + - 2011-07-08 22:04

Symbian jest przeżytkiem dla Smartfonów są nie użyteczne i nie praktyczne

dj4kon

0 + - 2011-07-09 08:09

mialem kiedys nokie ngage to z symbiana bylem zadowolony bardzo ale to bylo dawno :)

skoro pracowali nad rozwojem nowego systemu, posiadali fundusze, pracownikow cala rzesze, ktora wlasnie tym sie zajmowala i nie dali rady stworzyc stabilnego, szybkiego i co najwazniejsze konkurencyjnego systemu, przeciez rozne odlamy w swiecie linuxowym jak odlam mandrivy w ostatnich czasach, potrafili zrobic system, ktory w dalszym ciagu rozwijaja na zasadzie opensource a wydali na to dopiero cos ponad 10k $ (z tego co pamietam z jednego artykulu), Nokia wydawala miliony a nic z tego nie wyszlo? troche dziwne

swoja droga wspolpraca z M$ wcale nie musi byc negatywna patrzac na sprawe patentowa androida

daoskar

0 + - 2011-07-09 13:35

Tak na prawdę to wy nakręcacie to co się dzieje z Nokią.
"Symbian to syf" teraz wszyscy mają Androida, ja też go kupię bo jest "*-funkcjonalny" (*-na czasie).

Ciekawi mnie ilu z was miało do czynienia z nowszym Symbianem (zachowujecie się jak by wam płacili za wprowadzanie stereotypów) , że tak na niego najeżdżacie.

Tak na prawdę jaki program jeszcze wymyślą, albo jaką funkcjonalność w Androidzie czego by mogła Nokia w Symbianie nie zaimplementować.

Nakręcacie się na to wszystko tak jak wam zagrają.

impulse_101

0 + - 2011-07-10 15:18

Rozumiem ze to cos kratkowane na dole to golarka?

Cross

0 + - 2011-08-04 00:59

Ja mam nokie n8 i jestem zadowolony z symbiana, wcześniej miałem n95 i generalnie z telefonów nokii byłem zadowolony. Ich wcześniejszą bolączką było to że wkładali za słabe procesory i zbyt mało ramu, temu telefony się lubiały przycinać. Przy n8 nie ma tego problemu, a symbian jakoś mi nie przeszkadza, nie wiem co wam się nie podoba w tym systemie, ale jakoś prawie wszyscy nie podają żadnych argumentów poza: "syf", "dno", "staroć" itd. A możeby tak konkrety? To już przychodzi trudniej bo... co takiego nie ma symbian co ma konkurencja? he?
Ja używam smartfona do robienia okazjonalnych fotek, kręcenia czasami filmików w przypadku zaskakujących mnie sytuacji, przeglądania internetu (wbudowana przeglądarka lub opera mini), dzwonienia, pisania sms, czasami mms. Niekiedy czytam ebooki w pdf lub przerobione na jave na swojej N8. O słuchaniu muzyki nie wspomnę (w odtwarzaczu brakuje mi wyszukiwarki plików po nazwie tak jak to było w N95, w N8 tego nie ma, nie wiem dlaczego usunięto tak ważną funkcję, ale to jedyny mankament odtwarzacza).

W gry na smartfonie nie gram bo szkoda mi na to czasu. Wszystkie zadania jakie stawiam przed N8 spełnia wzorowo lub prawie wzorowo (odtwarzacz mp3). Więc? Dziwi mnie zachowanie ludzi którzy piszą jakieś paszkwile na symbiana skoro nawet go na oczy nie widzieli, a opluwają bo jest to "trendy" i na "topie". Widziałem w działaniu Androida 2.1 i Windows Mobile 6.5 i mają to samo co Symbian...

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa