Paweł Mnichowski | 2011-04-11

Office dla Mac doczekał się Service Packa

Zobacz więcej w kategorii: oprogramowanie | biuro

producenci: Microsoft

 

Fani komputerów z białym jabłuszkiem mają kolejne powody do zadowolenia. Microsoft wprowadza Service Pack 1 w ramach Office dla Mac 2011, zawierający szereg udoskonaleń ułatwiających pracę użytkownikom.

Warto przeczytać:
Microsoft i Allegro walczą z piratami na aukcjach
  Dokuczliwa aplikacja dla androidowych piratów
  Inteligentne mierniki pomogą zredukować koszty energii

Service Pack 1 zapewni pełną synchronizację programu Outlook niezależnie od rodzaju urządzenia - Macbook, iPhone’a czy iPada - wszystkie dane, kontakty czy wydarzenia z kalendarza będą widoczne wszędzie i ułożone w odpowiednim porządku. Jedynym warunkiem będzie zainstalowanie pakietu oprogramowania Sync Services.

Pozostałe udoskonalenia zawarte w Service Pack 1:

  • wsparcie programu Outlook dla rozwiązań Exchange
  • dodanie przycisku „Redirect”
  • dodanie przycisku „Resend”
  • wsparcie dla nakładki Solver
  • edytowanie wiadomości poprzez program Outlook

Od 5 maja MobileMe nie będzie współpracować z MacOS Sync Services i tym samym z nową wersją Outlook’a. Co to oznacza w praktyce? Jeśli dokona się synchronizacji kalendarza iPhone’a lub iPada poprzez Sync Services - urządzenie będzie w pełni zsynchronizowane z SP1. Aktualizacja nie będzie zsynchronizowana poprzez MobileMe. Innymi słowy informacje z MobileMe i poszczególnych funkcji programu Outlook przestaną się przenikać. Użytkownik będzie musiał zdecydować, z którego kalendarza lub kontaktów chce korzystać.

Aktualizacja będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: Microsoft

Polecamy artykuły:    
Najlepsze karty graficzne – kwiecień 2011
AMD Radeon 6790 - lepszy niż GeForce GTX 550 Ti
Samsung Galaxy Ace - prawdziwy as w klasie średniej?

odsłon: 5140

marcin_kg

0 + - 2011-04-11 21:21

Ciekawe ilu użytkowników MAC'a zakupiło ten program? Przecież dla nich Microsoft i PC to wróg największy :) Swoją drogą mogliby już pomyśleć wydaniu SP do Office 2010.

MrAndy

0 + - 2011-04-11 23:28

To proste - albo komuś ten program jest potrzebny (opłacalny, wydajny, akceptowalny cenowo itp) albo nie. Rozpatrywanie tego w kwestii wróg/nie wróg jest trochę infantylne :)

marcin_kg

0 + - 2011-04-12 02:28

Wobec tego nie znasz środowiska użytkowników Mac'a i innych produktów Apple :)

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie