Monitory

Philips 227E3Q: monitor z matrycą IPS - dobra jakosć i energooszczędność

przeczytasz w 1 min.

Monitor IPS dla wymagających

Oferta monitorów firmy Philips poszerzyła się właśnie o nowy, przeznaczony do tych bardziej wymagających użytkowników domowych model. Cechy charakterystyczne 227E3Q? Ekran 21,5”, matryca IPS oraz funkcja PowerSensor.

Monitor Philips 227E3Q wyposażony został w oparty na wiodącej ostatnimi czasy prym matrycy IPS i podświetlany diodami W-LED ekran o przekątnej 21,5”, potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD 1920x1080 pikseli. Trzeba wspomnieć też, że maksymalna jasność wynosi 250 cd/m2, czas reakcji - 7ms, typowy współczynnik kontrastu - 1000:1, a dynamiczna wartość SmartContrast osiąga nawet 20 000 000:1. Matryca IPS gwarantuje natomiast szerokie kąty widzenia, które w tym modelu wynoszą 178 stopni zarówno w pionie, jak i poziomie.

Monitor Philips 227E3Q

Jedną z najważniejszych cech monitora 227E3Q jest wyposażenie go przez firmę Philips w czujnik PowerSensor, zmniejszający jasność wyświetlania obrazu, gdy użytkownik nie znajduje się przed nim, co z kolei wychwytywane jest poprzez sygnały podczerwieni. Technologia ta pozwala na dużą oszczędność energii – redukcja zużycia osiągnąć może nawet 80 procent.

227E3Q: 21,5", IPS, W-LED i PowerSensor

Jednocześnie do monitora podłączyć można nawet trzy źródła sygnału, podłączając je do dostępnych wejść, a są to VGA, DVI-D oraz HDMI. Jeśli natomiast chodzi o wymiary 227E3Q to wynoszą one 534×408×216 mm (z podstawą), a jego waga to 3,68 kg.

Monitor Philips 227E3Q jest już dostępny w wybranych sklepach na ternie całej Polski, a jego cena detaliczna wynosi 699 złotych. Urządzenie jest również objęte dwuletnią gwarancja w systemie door to door.
 

Więcej o monitorach:

Źródło: Philips

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    3
    fajny monitorek i do tego niedrogi :D
    • avatar
      Konto usunięte
      1
      Chyba nie ma takiej jednostki kwh/rok ;P
      • avatar
        pomidor
        -1
        Tak się nie kieruje samochodem, jak ta pani na zdjęciu. Łokcie muszą być zgięte :)
        • avatar
          Koriolan
          0
          czyżby jakość obrazu współczesnych monitorów LCD "dla bardziej wymagających użytkowników" była tak idealna, że walka toczy się już tylko o 0,01 kwh/rok zużycia energii?
          • avatar
            MastaLama
            0
            Nieźle- 22 cale, ips, podświetlenie led i do tego niski czas reakcji?! No to się porobiło :) Ciekawe jak wypadnie w testach input-lag oraz równomierności podświetlenia i regulacji barw. Gdyby to był monitor np. della w takiej cenie to byłby killer :):) a tak trzeba zobaczyć czy w testach wypadnie tak dobrze jak na papierze
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              hahaha dobre z tym samochodem :) A monitorek fajny.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                z monitorkiem chyba coś jest nie tak, w opisie kąty podają 178 stopni ale w tabelce do tego monitora już jest jedynie 170 H / 160 V
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Design - to zostawiam do subiektywnej oceny. Gloss - to chyba wiadomo do czego się nadaje. IPS - pomału standard, nie wyobrażam sobie żeby TN przeżyło jeszcze dłużej niż dwa lata. (używam della 2209wa)
                  • avatar
                    wildthink
                    0
                    Jak to wyliczyłeś? Chyba przy pomocy szklanki z fusami. Typowe pobór mocy dla monitora z podświetleniem LED to ok 25W. Zakładając deklarowaną oszczędność na poziomie 80% (co jest baaardzo naciąganą wartością), 5 godzinną pracę monitora na dzień wychodzi 36,5kWh w ciągu roku. Na złotówki przeliczając to ponad 20 zł w skali roku. Czy warto, niech sobie każdy sam odpowie.
                    A wystarczy prosta funkcja wyłączania monitora po określonym czasie bezczynności i oszczędności będą większe. Dla mnie marketingowa papka.
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      Za tani, żeby było na nim cokolwiek widać dla "wymagającego uytkownika"
                      • avatar
                        jarekzon
                        0
                        Nie cenie sobie tej firmy, jako producenta monitorów, ale miałem świetny telewizor Philipsa.
                        • avatar
                          Gothar
                          0
                          Dla wymagających? Sądziłem że wymagający użytkownicy płaca co najmniej za jakość 1500zł Tutaj mamy monitor w rewelacyjnej cenie ale raczej dla przeciętnego zjadacza chleba. Jeżeli się mylę to prosze o ukrzyżowanie.
                          Pivot?