Zasilacze

SilverStone: bezgłośny zasilacz 500 W

przeczytasz w 3 min.

SilverStone wprowadził do swojej oferty 500-watowy zasilacz z serii Nightjar, który zalicza się do rzadkich, całkowicie pasywnych konstrukcji.

Trzeba przyznać, że pośród użytkowników komputerów są maniacy całkowitej ciszy, których denerwuje jakikolwiek szum wentylatora. O ile w przypadku karty graficznej, czy chłodzenia procesora o bezszelestny model nietrudno, to z zasilaczami jest już kłopot.

Praktycznie wszystkie dostępne modele wyposażone są w duży, 120- lub 140-milimetrowy wentylator, który według zapewnień producentów pracuje na tyle cicho, iż jest wręcz niesłyszalny. Niestety jest to subiektywna opinia, która w rzeczywistości może okazać się nieprawdziwa. Tajwańska firma SilverStone postanowiła temu zaradzić i wydała całkowicie pasywny model.

zasilacz SilverStone Nightjar SN50NF

SilverStone ST50NF zalicza się do serii Nightjar i może dostarczyć do komputera 500 W mocy. Zasilacz oferuje sprawność na poziomie 82%, która została potwierdzona certyfikatem 80 PLUS Bronze. Oprócz tego model ten zgodny jest z normami ATX12V 2.3 oraz EPS12V (producent nie podaje, w której wersji).

zasilacz SilverStone Nightjar SN50NF - wnętrze

Wymiary oraz waga konstrukcji są trochę większe niż w przypadku standardowych modeli o podobnej mocy – wynoszą one odpowiednio 86 x 150 x 160 mm oraz 3,5 kilograma. Cała górna ścianka modelu pełni rolę jednego, dużego radiatora, który został połączony z elementami wewnątrz zasilacza. Konstrukcja może pracować w temperaturze od 0 do 45 stopni Celsjusza, a jej średni czas bezawaryjnej pracy wynosi 50 000 godzin (w temperaturze do 25 stopni Celsjusza).

Poniżej znajdziemy wykaz dołączonego okablowania oraz tabliczkę znamionową modelu.

SilcerStone Nightjar ST50NF:

  • ATX12V 20 + 4-pin
  • EPS12V 4 + 4-pin
  • PCI-Express 6 + 2-pin
  • PCI-Express 6-pin
  • 6 x SATA
  • 6 x MOLEX
  • 2 x FDD
Model zasilacza ST50NF
Napięcie zasilające99-264 VAC, 47-63Hz, Aktywne PFC

Prąd
stały

Obciążenie
każdej z linii
 3.3 V 5 V12 V -12 V 5 Vsb
18 A18 A38 A 0,5 A

2,5 A

Łączne
obciążenie
120 W456 W  
Moc całkowita500 W


SilverStone Nightjar ST50NF trafi do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu, a jego cena wyniesie 129 euro. Zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada to około 515 złotym (bez podatku).
 

zasilacz SilverStone Nightjar SN50NF - tył

Więcej o zasilaczach dla komputerów:

źródło: Inf. Prasowa, SilverStone

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Po co komu 500 watt ?? teraz to niezbedne minimum 700 watt ,lepiej miec wiecej niz potem zeby zabrakło mocy .. No chyba ze ktos siedzi na GG non stop ;p
    • avatar
      NomadDemon
      0
      ja mam 750 noxa do sprzedania, ktos chce?
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        no sa sprzety co 500 wystarczy ale taka gtx 590 ktora mam to pobiera minimum 500 .. wiec bym sobie nie pograł na takim SilverStone..
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          Jest bardzo drogi jak na 500 W.
          • avatar
            Tomecek
            0
            A o całkowicie pasywnym polskim zasilaczu AZO Digital Silent Power 600W już zapomnieli?

            Podobno te nowe konstrukcje są świetne, nie palą sprzętu i nie cykają jak napalony świerszcz :)
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Miałem kiedyś pasywną 400W Silverstona i był to bardzo dobry zasilacz, wykonany dużo lepiej od tego nowego modelu. Cała jego obudowa była wykonana z bardzo grubego aluminium a nie tylko mały fragment i wyglądał na tyle dobrze że aż żal było go montować wewnątrz obudowy.
              • avatar
                GreQonE
                0
                Wreszcie znalazlem zasilacz do serwera.
                • avatar
                  dziki1993
                  0
                  według mnie normalnemu użytkownikowi komputera w zupełności wystarczy zasilacz 500W, ja w moim kompie mam 400W i jakoś żadnych dziwności nie doświadczyłem, bo przecież nie każdy gra w gierki.
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Jestem zwolennikiem wentylatora w zasilaczu pracującego cicho, ale ciągle.Wentylator jest niezbędny do chłodzenia całej obudowy. Układ cieplny to jak kilka 100W żarówek wewnątrz blaszanego pudełka. Trzeba będzie dokupić luzem i zamontować. Nie widzę tu korzyści, raczej pogorszenie ogólnego chłodzenia. Co do mocy to wiąże się z trwałością. Zasilacz z zapasem 50%, pożyje ze 4 razy dłużej. Z zasilaczy które rozbieram to 80% miało awarię wentylatora.