Jakub Kralka | 2011-11-27

The Elder Scrolls V: Skyrim - pobierz mody poprawiające wygląd gry (download)

Zobacz więcej w kategorii: gry | RPG

Producenci: Bethesda Softworks

 

W komentarzach pod newsami na temat The Elder Scrolls V: Skyrim nasi czytelnicy są oczarowani nową produkcją studia Bethesda, choć niektórzy zwracają uwagi na pewno niedoróbki.

Na niektóre nic nie poradzimy, ale być może część z nich uda się wyeliminować dzięki sowitej porcji łatek i ulepszeń zamieszonych w sieci. Natomiast z całą pewnością Skyrim będzie jeszcze ładniejszy.

The Elder Scrolls V: Skyrim screen z gry

Jedną z wielu zalet gier tworzonych w zaciszu Bethesda Softworks jest olbrzymia podatność na modowalność i radosną twórczość graczy. Dlatego już w kilka dni po premierze edycję pecetową ulepszono o kilkaset dodatków poprawiających chociażby tekstury. W gronie plików nie brakuje też zapisanych stanów gry czy nawet delikatnych "oszustw" jak choćby ułatwiający otwieranie zamków Lockpick Pro.

The Elder Scrolls V: Skyrim Lockpick Pro

Wszystkie te atrakcje możecie znaleźć na stronie Skyrim Nexus w dziale "download", choć przy wyborze konkretnych ulepszeń dobrze jest się kierować opiniami polskich i zagranicznych graczy. Lojalnie ostrzegamy bowiem, że czasem tak, a czasem nie, ale wszelkie przejawy twórczości fanów potrafią być kapryśne!

Wśród szczególnie interesujących modów, łatek i usprawnień szczególnie interesujące wydały się nam:

Detailed Faces

Łatka, która całkiem szczegółowe twarze zamienia w kreacje niczym z lustra. Oczywiście - z lustra w fantastycznym świecie, bowiem z bliska przyglądamy się także rozmaitym bestiom i potworom. Twórcy tej modyfikacji w podobny sposób zdecydowali się również uszczegółowić pozostałe części ciała napotykanych bohaterów.

Skyrim Mod Detailed Faces

Pobierz mod Detailed Faces 2.0 download
Pobierz mod Detailed Faces 2.0

 

KenMOD

Wczytywanie jest jednym z mniej przyjemnych elementów rozgrywki. Prosta modyfikacja o nazwie KenMOD do ekranu dołącza zegar pokazujący jak długo jeszcze musimy poczekać.

Skyrim KenMOD

Pobierz KenMOD download
Pobierz KenMOD

FXAA Post Process Injector

Modyfikacja w dość znaczącym stopniu upiększa Skyrima, jednak w przeciwieństwie do wielu obecnych na SkyrimNexus wtyczek - nie zmienia tekstur, a na gotową grę narzuca stado efektów takich jak rozmazanie, wyostrzenie, zabawa kolorami i inne. Efekt jest niewątpliwie ciekawy.

Pobierz mod FXAA Post Process Injector download
Pobierz mod FXAA Post Process Injector
 

Więcej o grze The Elder Scrolls V: Skyrim:

Źródło: skyrimnexus

odsłon: 38330

Komentarze

(45)

impulse_101

-2 + - 2011-11-27 09:56

A*$#%@, do czego to doszło żeby ściągać mody graficzne to gier świeżo po premierze.

Szymon331

5 + - 2011-11-27 10:09

To chyba dobrze? Zawsze tych modów mogłoby nie być i grafika byłaby taka jak jest w podstawce. Dobrze że masa fanów stara się nam zwiększyć doznania graficzne z gry...

misiek12_sdz

-1 + - 2011-11-27 11:14

Pytanie tylko czy producent wiedział o tym że nie warto się strać skoro stado posłusznych informatyków, odwali za darmo to czego im się nie chciało. Brak szacunku dla gracza.

moorell

0 + - 2011-11-27 18:14

Nikt przy zdrowych zmysłach nie liczyłby na kompletnie nieprzewidywalnych hobbystów. Jak dla mnie Skyrim wygląda wystarczająco dobrze, i jeśli fabuła mnie nie zawiedzie, na dzień dzisiejszy nie mam nic do zarzucenia producentowi.

Touldie

0 + - 2011-11-27 11:24

A żeby te mody jeszcze działały poprawnie... Grafikę zostawiłem jak w podstawce, bo śnieg miałem purpurowy na modzie. Mod zmieniający interfejs listy przedmiotów też wywaliłem, bo nie działa przy zaklinaniu. Większość tych modów jest NIEPOTRZEBNA i tworzone są, bo "komuś się coś nie podoba"... Np. koń za wolno jeździ, to trza moda na 2x speed. Dla mnie to żałosne.

jurcys

0 + - 2011-11-27 20:39

to tak jak z linuksem ;)

impulse_101

3 + - 2011-11-27 11:58

a może by tak wypuszczać gry które nie muszą mieć modów? Jak po premierze Obliviona, Doom3, HL2 nikt nie myslal o teksturach HD tylko kazdy oczy cieszył, z czasem dopiero zaczęto je tuningować. A teraz? Nowa gra i już brzydka.

moorell

2 + - 2011-11-27 18:10

Po premierze Obliviona dalekie dystanse wyglądały gorzej niż tragicznie. Dopiero mody poprawiły nieco sytuację.

Szymon331

0 + - 2011-11-27 22:15

Dokładnie.

mrowczak

1 + - 2011-11-28 11:32

Żyjesz przecież w epoce, w której to konsolki dyktują wygląd gier, ich grywalność, i masę uproszczeń...

Szymon331

1 + - 2011-11-27 10:07

Na tym filmiku grafika lepiej wygląda bez tego "upiększacza"...

Wulfen

0 + - 2011-11-27 16:31

Miałem tego moda i potwierdzam. mod nienaturalnie wyostrza obraz, zmienia kontrast i kolory. Ogólnie wygląda raczej gorzej.
Dopóki nie powstaną jakieś porządne mody skirim będzie dla mnie nie grywalny:(

Ethim

0 + - 2011-11-27 19:33

Wystarczy dobrze go skonfigurowac.

Kenjiro

0 + - 2011-11-27 10:38

Polecam bardziej mody zmieniające tekstury i łatkę ENB, która w tej chwili poprawia pewne błędy, lagi i przycinki:
http://enbdev.com/download_en.htm

Inna sprawa, że podkolorowanie FXAA mi nie podchodzi, bo kraj północy raczej nigdy nie ma tak zielonej roślinności, a śnieżyce nie są tak przejrzyste (jeszcze większe mleko powinno być wg mnie, ale w grze by to nie przeszło).

Touldie

0 + - 2011-11-27 11:33

Dokładnie. Ktoś twierdz, że kolorystyka jest bliższa realizmowi, a ja się pytam, czy twórcy naprawdę nie mają pojęcia jak powinna gra wyglądać?

zgf1a

0 + - 2011-11-27 11:52

Duzo to daje? Mi gra podczas wczytywania mapy wywala sie, jest na to rada?

Dudi4Fr

2 + - 2011-11-27 10:53

Ja tego nigdy nie pojme... Bethesda ma stado programistów î grafików à kilku "amatorów" kilka dni po premierze gry już wydaje latki poprawiające grafe?!?!?! To ile czasu zajęła by twórcą taka powiedzmy modyfikacja grafiki?

Szymon331

0 + - 2011-11-27 11:07

Te mody i łatki nie mają gwarancji działanie poprawnie na każdym komputerze, gra ma taki obowiązek. Twórcy gry nie mogą się tak bawić jak my gracze.

Być może zostawili też pole do popisu dla ludzi którzy sami będą grę odświeżać i sztucznie wydłużać jej życie.

phillosoff

4 + - 2011-11-27 11:12

Tu chodzi o coś innego. Do Fallouta 3 też fani stworzyli bardziej szczegółowe tekstury, do tego stopnia że w wersji najbardziej szczegółowej trzeba było mieć prawdziwego potwora wydajności by gra się uruchomiła. Twórcy są ograniczeni wieloma rzeczami, gonią ich terminy a poza tym muszą pogodzić tendencję do robienia bardzo szczegółowej grafiki z tym, by gra uruchomiła się na zdecydowanie jak największej ilości dostępnego sprzętu w przyzwoitym frameratem. Chodzi przecież o to by dużo ludzi kupiło grę, a nie tylko entuzjaści byli w stanie w nią pograć. Ktoś powie, że zawsze można zrobić jakiś tryb ultra dla entuzjastów, ale patrząc realnie wszystko można poprawić i moderzy mogą zrobić jeszcze bardziej szczegółowe tekstury i poprawić właściwie wszystko. Jak wysoko poprzeczki by się nie postawiło ktoś tą poprzeczkę może podnieść. Pod tym względem tworzenie gry na konsole daje twórcom większy komfort, gdyż tam mają jeden hardware i takie dylematy odpadają, a programowanie znacząco się upraszcza.

Galnospoke

0 + - 2011-11-27 14:34

Modowanei tekstur to akurat banal. Chodzi o normalne, uzytkowe UI, efekty swietlne AD 2011 itd. Rzeczy ELEMENTARNE na PC.

moorell

0 + - 2011-11-27 18:17

"Rzeczy ELEMENTARNE na PC."

I gdyby tak gra ta powstawała tylko na platformę PC...

MasterBarti

1 + - 2011-11-27 11:00

Ja polecam FXAA jak najbardziej, można ją sobie dowolnie skonfigurować poprzez edycję pliku. Jest tam kilka opcji odnośnie wyostrzania jak i kolorów, które można dowolnie zmieniać. Wystarczy alt+tab, zedytować plik i znów alt+tab. Wszystko zmienia się na bieżąco.
Mi nie podobał się żaden z domyślnych presetów więc ustawiłem pod siebie.

A jak ktoś chce naszą kochaną walutę w grze to polecam http://chomikuj.pl/MasterBarti/z*c5*82,1196566050.rar

sam zrobiłem :D

kamil_w

0 + - 2011-11-27 14:27

Pisząc "naczą ukochaną walutę" masz na myśli oreny? ^^

dikamilo

0 + - 2011-11-27 11:08

"KenMOD do ekranu dołącza zegar pokazujący jak długo jeszcze musimy poczekać."

heh, Ten mod pokazuje aktualna godzinę a nie czas czekania :)

"Bethesda ma stado programistów î grafików à kilku "amatorów" kilka dni po premierze gry już wydaje latki poprawiające grafe?!?!?! "

Zauważ że mody w stylu FXAA Injector czy ENB to nie są tak naprawdę mody na Skyrim tylko na pliki DirectX 9 które są już od dawna i działają z kilkoma innymi tytułami. Te mody jedynie dostosowuje konfiguracje pod Skyrim aby wyglądał lepiej. FXAA Injector na przykład nie działa z Nvidia Optimus.

Jest sporo modów poprawiające tekstury które polecam, gra robi się po prostu przyjemniejsza. A z innych to robienie strzał do łuków oraz wytrychów u kowala :)

phillosoff

2 + - 2011-11-27 11:19

Co do modów samych w sobie to ja wyznaję taką zasadę, że najpierw wypada przejść grę przy oryginalnych ustawieniach, a ewentualnie kolejny raz z modami i poprawkami, by się przekonać jakie są różnice. Jeśli na samym początku wgram mody poprawiające wygląd, czy dodające nowe przedmioty albo ułatwiające mi rozgrywkę, to gram nadal w oryginalną stworzoną przez twórców grę? Jeśli ja przejdę grę z ułatwieniami a kolega bez, to kto się bardziej wykazał grając? Myślę, że tylko przejście gry w takim stanie w jakim wydali ją twórcy daje podstawy by powiedzieć, że się tą grę przeszło.

xfire25

0 + - 2011-11-27 11:21

na tym obrazku ze szcurkiem jest pozostał czas równy ponad minutę Oo

Szymon331

0 + - 2011-11-27 11:43

W dzisiejszych grach to naprawdę długo. Mnie od wyboru serwera w przeglądarce do wejścia do gry w BF3 schodzi 2-3 minuty i dla mnie to masakrycznie dużo. Ale że to multi to da się przełknąć niedogodność. W Skyrim taki czas wczytywania nie powinien mieć miejsca.

hrabin

0 + - 2011-11-27 12:27

no nie wiem, aż zmierzę dzisiaj czas przy wczytywaniu... jakoś mi się nie dłuży.. (może dlatego że w tym czasie robię sobie kawę i podbijam fajkę zielem;)

BlackDragon

0 + - 2011-11-27 12:37

No właśnie, dziwna sprawa. U mnie gra wczytuje się tak szybko, że nie jestem w stanie przeczytać informacji i podpowiedzi wyświetlanych na ekranie ładowania. Gra ładuje się błyskawicznie zarówno na stacjonarce jak i na laptopie.

BlackDragon

1 + - 2011-11-27 12:44

Tylko faktycznie ta modyfikacja nie wyświetla czasu jaki pozostał do końca ładowania tylko aktualną godzinę ...

hrabin

0 + - 2011-11-27 12:48

hehehe... ale wpadka ;)

Galnospoke

0 + - 2011-11-27 14:33

Dzieszje gry niektorych producentow to taki Adam Slodowy - kupisz nowe i od razu musiz naprawiac. Piekne to jest.

Wulfisko

6 + - 2011-11-27 15:26

Dlaczego w Skyrim są tak brzydkie tekstury które trzeba poprawiać? Bo to jest port z konsoli. I wszystko jasne. ;)

jarekzon

0 + - 2011-11-27 15:54

Ja jestem za takimi poprawkami. Tylko nie wiem o czym to świadczy.

PERFECT

3 + - 2011-11-27 18:45

Gra pod względem graficznym odpada jeszcze przed zawodami .Jeżeli w 2011 roku w listopadzie producent proponuje nam grę za 120 zł tak niedopracowaną a zarazem tak marnie zaprojektowaną graficznie to jest to po prostu ignorancja :)

Gra w mojej skali grafiki uzyskuje 5/10 gdyż doskonale potwierdza się zależność iż szata niby ma nieprzeszkadzać w graniu lecz o grywalność tutaj chodzi Panowie dzisiaj chodzi o jedno i drugie Duże studio graficzne nie może sobie pozwolić na stworzenie czegoś takiego jakim jest ten tytuł. Jestem grafikiem 3d codziennie zajmuję się jej jakością wdrażam to w moich projektach i gdy widzę po raz kolejny lawinę OŁ.WOW. I ACH nad tytułem który ledwo wyprzedza swojego brata z przed lat to mnie krew zalewa :)

Gra jest słaba i nie jest warta ceny
Konsolowcy mogą się cieszyć bo to ich poziom maszyn hamuje znacznie rynek PC .

Tak nieudanego tytułu dawno nie widziałem a ludziom ślepo wierzącym wydawcą i innym magazynom radzę kupić okulary lub poddać się operacji przeszczepu oczu :)

THX za uwagę

Badder

1 + - 2011-11-27 19:03

To prawda. Jak grałem np w polską grę Two Worlds II to po chwili wyłączyłem, bo wyglądała tak tragicznie, że chyba gorzej już nie mogło. Tak samo z Afterfallem polaków. Jak widzę takie dziadostwo to aż mnie krew zalewa

Szymon331

0 + - 2011-11-27 22:20

Zgadzam się z Tobą. Nie uważam tej gry za tragiczną graficznie ale po tylu latach jakie minęły od premiery Obliviona spodziewałem się grafiki wgniatającej w fotel a nie ot takie lekko poprawionej.

Szkoda Skyrima. Może jest dobrą grą ale nie będzie się chciało zatrzymać i podziwiać ładne widoki. One ładne być mogłyby tylko z nowoczesną grafiką. Teraz są ot estetyczne.

jurcys

0 + - 2011-11-27 20:41

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/919329,Elder_Scrolls_V_Skyrim_bez_tekstur.html ten mod jest ciekawy

Szymon331

0 + - 2011-11-27 22:22

Powiem Ci że ma to swój urok.

kbrbabzbtb

0 + - 2011-11-28 08:13

Już wiem co mi to przypomina. Drakan i inne wersje na 3Dfx`a tak wyglądał jak się miało starą wersję Glide ;)

jacek111

0 + - 2011-11-28 13:58

wszystkim, którzy mają problemy ze stabilnością: typu crashe do pulpitu polecam patch "Skyrim 4gb", fani zrobili go na potrzeby Fullouta, ale szybko okazał się bezcenny dla mnie w Skyrim, gdy gra wywalała raz na kilka minut, zwłaszcza na otwartych przestrzeniach lub przy szybkiej podróży. nic innego nie działało. NIe trzeba go nawet instalować, wystarczy za jego pomocą uruchomić grę. bez patcha nie szło grac , z nim przez kilka dni nie mam nawet jednego crasha. czy wydawcy nie mogli zaimplementować go gry sami? Na forach setki ludzi piszą o niestabilności gry. Tak więc jest co poprawiać.

Towarzysz Komisarz

0 + - 2011-11-28 14:48

Przede wszystkim niech Bethesda poprawi wykorzystanie pamięci - gra potrafi wziąć tylko 2GB, w systemach 64-bitowych przy dużej ilości RAM, pojawiają się problemy. Ech, żeby już wreszcie Microsoft zabił 32-bitowy system, tak jak zabito flopy i IDE...

A... jeszcze, by gra potrafiła wykorzystać więcej niż 2 rdzenie

Ale cóż, to Bethessda, twórca Buggerfalla, firma która nie potrafiła wydać żadnej gry bez błędów :P

jacek111

0 + - 2011-11-30 08:55

masz rację z wykorzystywaniem pamięci, ale problem jej obsługi nie znika przy systemach z 2 gb. wyjmowałem kości tak aby zostały 2gb i stabilności brak

maxflexPL

-2 + - 2011-11-29 08:10

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KenMOD

Wczytywanie jest jednym z mniej przyjemnych elementów rozgrywki. Prosta modyfikacja o nazwie KenMOD do ekranu dołącza zegar pokazujący jak długo jeszcze musimy poczekać.!!!!!???????????!!!!


WTF!?!?! to mod, który pokazuje zegar (czyli która jest teraz godzina) a nie ile zostało do załadowania!!!! widać że piszać artykuł gówno wie o modzie!!!

jeśli już piszecie artykuł to poprawnie!!!

EvilOverlorD

1 + - 2011-12-23 04:10

http://www.youtube.com/watch?v=wr-buV4tYOA&list=FLrGbXf43XFyyUcKDZV3cOFQ&index=2&feature=plpp_video

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa