Zobacz więcej w kategorii: zasilacze | zasilacze do obudów
producenci: Thermaltake
Thermaltake wprowadził do swojej oferty trzy bardzo mocne zasilacze z serii Toughpower XT, które oferują moc od 1275 do 1475 W, a ich wysoka sprawność została potwierdzona certyfikatami 80 PLUS Gold oraz 80 PLUS Platinum.
Nie da się ukryć, że moc oraz sprawność zasilaczy jest coraz większa. Kiedyś większość modeli oferowała nie więcej niż 500 W, a ich sprawność nie przekraczała 70%. Dzisiejsze konstrukcje mogą dostarczyć grubo ponad 1 kW, a ich sprawność wynosi nawet 90%. Przykładami takich zasilaczy są trzy nowe modele należące do serii Toughpower XT firmy Thermaltake, które co prawda były już prezentowane na czerwcowych targach Computex, ale dopiero teraz pojawiły się w ofercie tego producenta.

Nowe zasilacze oferują odpowiednio moc 1275 W, 1375 W i 1475 W i charakteryzują się wysoką sprawnością. Najsłabszy model może się pochwalić sprawnością na poziomie 89 – 94%, która została odznaczona certyfikatem 80 PLUS Platinum. Dwie mocniejsze konstrukcje oferują trochę mniejszą sprawność (87 – 93%), a została ona potwierdzona certyfikatem 80 PLUS Gold.
Wszystkie zasilacze są zgodne z normami ATX 12V 2.3 i EPS 12V 2.9 oraz zostały wyposażone w szereg następujących zabezpieczeń: przed zbyt wysokim prądem (OCP), przed zbyt wysokim napięciem (OVP), przed zbyt niskim napięciem (UVP), przez przeciążeniem (OPP), przed zwarciami (SCP).

O odpowiednią temperaturę wszystkich modeli dba 140 mm wentylator, którego prędkość obrotowa jest automatycznie regulowana w zależności od obciążenia. Do 40% obciążenia pozostaje on nieruchomy, natomiast wraz ze wzrostem poboru mocy rozpędza się maksymalnie do 900 – 1500 RPM, generując hałas na poziomie 20,2 – 29,4 dBA (w zależności od modelu zasilacza).
Wewnątrz najnowszych modeli z serii Toughpower XT znalazły się wysokiej jakości, japońskie kondensatory, mogące pracować w temperaturze do 105 stopni Celsjusza. Na uwagę zasługują również trzy diody umieszczone na obudowach, które informują o stanie pracy zasilacza, nietypowych sytuacjach oraz niebezpiecznie wysokiej temperaturze pracy.
.jpg)
Poniżej znajdziemy wykaz dołączanego, częściowo modularnego okablowania oraz tabliczki znamionowe wszystkich trzech modeli.
Thermaltake Toughpower XT 1275 W:
| Model zasilacza - TPX-1275M | |||||||||
| Napięcie zasilające | 115 - 230 VAC, 47-63 Hz, Aktywne PFC | ||||||||
| Prąd | Obciążenie każdej z linii | 3.3 V | 5 V | 12 V1 | 12 V2 | -12 V | 5 Vsb | ||
| 25 A | 25 A | 45 A | 6 5A | 0,8 A | 3,5 A | ||||
| Łączne obciążenie | 150 W | 540 W | 780 W | 9,6 W | 20 W | ||||
| Moc całkowita | 1275 W | ||||||||
Thermaltake Toughpower XT 1375 W:
| Model zasilacza - TPX-1375M | |||||||||
| Napięcie zasilające | 115 - 230 VAC, 47-63 Hz, Aktywne PFC | ||||||||
| Prąd | Obciążenie każdej z linii | 3.3 V | 5 V | 12 V1 | 12 V2 | -12 V | 5 Vsb | ||
| 25 A | 25 A | 45 A | 65 A | 0,8 A | 3,5 A | ||||
| Łączne obciążenie | 150 W | 600 W | 840 W | 9,6 W | 20 W | ||||
| Moc całkowita | 1375 W | ||||||||
Thermaltake Toughpower XT 1475 W:
| Model zasilacza - TPX-1475M | ||||||||||
| Napięcie zasilające | 115 - 230 VAC, 47-63 Hz, Aktywne PFC | |||||||||
| Prąd | Obciążenie każdej z linii | 3.3 V | 5 V | 12 V1 | 12 V2 | -12 V | 5 Vsb | |||
| 25 A | 25 A | 55 A | 75 A | 0,8 A | 4 A | |||||
| Łączne obciążenie | 150 W | 660 W | 900 W | 9,6 W | 20 W | |||||
| Moc całkowita | 1475 W | |||||||||
Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie nowe zasilacze będą dostępne w sklepach. Poniżej możecie zobaczyć filmik prezentujący nowe konstrukcje firmy Thermaltake.
Więcej o zasilaczach dla komputerów:
Źródło: Thermaltake
"Najsłabszy model może się pochwalić sprawnością na poziomie 89 – 94%, która została odznaczona certyfikatem 80 PLUS Platinum. Dwie mocniejsze konstrukcje oferują trochę mniejszą sprawność (87 – 93%), a została ona potwierdzona certyfikatem 80 PLUS Gold. "
Chyba większą :D
Mniejszą, gdyż więcej mocy (7 - 13%) jest traconej - w przypadku modelu o mocy 1275 W (o wyższej sprawności) jest to tylko 6 - 11%.
Mamo, mamo, kupiłem sobie elektrownię!
Skończcie już te głupkowate komentarze o elektrowniach w domu bo to świadczy tylko o poziomie inteligencji piszącego...
No co Ty nie powiesz? Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zapłać kiedyś rachunek za prąd. I dolicz te 1000W pracujących kilka godzin dziennie (zakładam full obciążenie).
I nagle komentarz staje się całkiem realistyczny :(
Jak kogoś nie stać na prąd to nie kupuje takich rzeczy, takie zasilacze i tak ciężko jest wykorzystać w normalnym komputerze więc to raczej dla "koneserów", poza tym z takim tokiem myślenia to się powinno wyrzucić z domu żelazka, kuchenki, czajniki, odkurzacze itp. bo wszystko zjada grubo ponad 1kW prądu
poza tym elektrownia wytwarza prąd, a nie go marnuje więc komentarz z góry jest bezsensu ;)
Kolego....pomyśl przez chwilę. Żelazko, czajnik, odkurzacz - nie pracuje non stop przez kilka, -naście godzin dziennie. Komputer niestety tak. Jeśli Ciebie stać, chwała Ci. Ale wiedz, że każdy chciałby płacić jak najmniej za wykorzystaną energię. W tym przypadku może faktycznie jest to sprzęt dla nielicznych, ale jedno nie ulega wątpliwości - zamiast zmierzać do radykalnego ograniczenia poboru energii przez coś, co służy nam codziennie i dość długo, to tworzy się monstrualne potworki.
No rozumiem Twój tok myślenia, tylko ja uważam, że jeśli ktoś potrzebuje taki sprzęt, a pewnie zazwyczaj byłby to sprzęt do pracy gdzie coś takiego jak prąd nie ma w ogóle znaczenia, to czemu firmy mają go nie dostarczyć? silniki do samochodów też są 6 litrowe i spalają ze 30l benzyny, ale jak ktoś chce to czemu nie? Nie uważam żeby takie rzeczy musiały być od razu jakoś negatywnie komentowane.
A jeszcze co do komentarza o elektrowni to po prostu nie mogę czytać komentarzy, zazwyczaj przy kartach graficznych które ciągną powiedzmy 300W, jak ktoś pisze że trzeba będzie podłączyć elektrownie do domu żeby to obsłużyć... nienawidzę takich komentarzy i jak zobaczył w Twoim poście słowo elektrownia nie mogłem się powstrzymać, żeby tego nie skomentować :P
ale tak czy siak miłego dnia ;)
zacznijmy od tego ze Zasilacz nawet gdy na nim pisze 1500w nie daje pełnej mocy tylko ta która potrzebna jest komputerowi do jego pracy czyli np 300 wat reszta te 1200 to jest zapas jaki może zasilacz jeszcze z siebie dać jeśli np mamy karty w sli czy cross fire to wiadomo ze moc pobierana będzie większa. Nie będę nikogo obrażać ale czasami pomyśl zanim cokolwiek napiszesz. Wiec jeśli kogoś stać na karty w sli czy cross fire i ma zasilacz o podobnych parametrach na pewno nie przezywa ze za prąd zapłaci trochę więcej.
bardzo dobre te zasilacze, sporo mozna zaoszczedzic na pradzie je wlasnie kupujac...
No tak, im więcej kupujesz, tym więcej oszczędzasz... tajemnica powstania tych potworków właśnie została rozwiązana.
z ostatnich 30 dni
odsłon: 160234
odsłon: 95676
odsłon: 34599
odsłon: 28586
odsłon: 26543
odsłon: 24868
odsłon: 22823
odsłon: 21869
odsłon: 19263
odsłon: 19007
odsłon: 18878
odsłon: 18241
odsłon: 17300
odsłon: 15664
odsłon: 15504
odsłon: 14995
odsłon: 14587
odsłon: 14443
odsłon: 13623
odsłon: 13619
odsłon: 13472
odsłon: 12442
odsłon: 11793