Zobacz więcej w kategorii: internet | oprogramowanie
producenci: Google | Microsoft | Mozilla | Opera Software
Internet Explorer, Opera, Chrome, Safari, Firefox. Każda z tych przeglądarem może pochwalić się trybem prywatnym. Reklamowany jest on dumnie jako recepta na zachowanie prywatności podczas serfowania po sieci. Prawda jest jednak mniej przyjemna dla nas - internautów.
| Warto przeczytać: | |
|
|
|
Badania przeprowadzone przez studentów Stanford University dowodzą, że w każdym wypadku ten tryb to po prostu albo całkowite oszukiwanie użytkownika, albo też daleki jest od działania zgodnie z intencjami jego twórców.
Niektóre dane stron przeglądanych w trybie prywatnym wciąż zapisują się na naszym dysku twardym, a już szczególnie zauważalne jest to w przypadku stron, które korzystają z dodatkowych zabezpieczeń w postaci szyfrowania SSL (standard powszechnie używany np. przy poczcie elektronicznej).
Ponadto zgodnie z wynikami badań dowiedzieliśmy się, że tryb prywatny jest w przeglądarkach najczęściej używany do przeglądania internetowej pornografii, ale akurat w tym wypadku nie będziemy udawać zaskoczonych.
Źródło: PCWK
| Polecamy artykuły: | ||
| Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? | Poradnik: jak wybrać smartfona | 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu? |
![]() |
![]() |
![]() |
To małolaty się rozczarują trochę, że jednak nie są tak bardzo chronieni przed rodzicami. Osobiście nie wiem do jakiego innego celu można użyć trybu prywatnego prócz wymienionej właśnie pornografii. Dla mnie to żadne rozczarowanie, ponieważ i tak nie korzystam z tego trybu.
Tatuś się znalazł hahahahahahaha
Skąd Ty to wziąłeś?? :|
Swoją drogą to po treści Twojego komentarza byłem pewny, że jesteś w wieku raczej gimnazjalnym.
Idź lepiej pokój sprzątać jak mama prosi.
No to ciekawe dosyć co mówisz. Rozwiń się może bo chyba zrozumienia szukasz albo chcesz na siłę zwrócić swoją uwagę. No i tak się składa, że jeszcze za malutki dla mnie jesteś żebyś mówił mi co mam robić. :). Ja osobiście kończę z Tobą dyskusję na tym poziomie.
W kawiarenkach internetowych są przydatne, w wielu są nawet domyślnie i nie można ich wyłączyć :)
Najlepszy tryb prywatny, to ukryta inna przeglądarka. Ale i tak nie przeczytacie tego (ani nie zobaczycie), bo przeciez jestem w trybie prywatnym ;]
W każdym publicznym miejscu się przydaje, a to że można ukryć niekoniecznie legalne strony to już inna bajka. Artykuł był dobry do momentu "tryb prywatny jest w przeglądarkach najczęściej używany do przeglądania internetowej pornografii"
z ostatnich 30 dni
odsłon: 160252
odsłon: 95683
odsłon: 34602
odsłon: 28587
odsłon: 26543
odsłon: 24869
odsłon: 22827
odsłon: 21875
odsłon: 19276
odsłon: 19011
odsłon: 18893
odsłon: 18242
odsłon: 17304
odsłon: 15664
odsłon: 15505
odsłon: 14995
odsłon: 14587
odsłon: 14449
odsłon: 13638
odsłon: 13621
odsłon: 13472
odsłon: 12443
odsłon: 11796