Jakub Kralka | 2010-10-16

WarCraft IV w 2012 roku?

Zobacz więcej w kategorii: gry

Producenci: Activision, Blizzard

 

Już za dwa lata na sklepowe półki trafić miałaby czwarta część WarCrafta - oprócz pecetów, także w wersji na konsole.

  Warto przeczytać:
 

Informacja, która zelektryzowała internet za sprawą VGTribune jest tak bardzo nieprawdopodobna, że póki co media zgodnie traktują ją jako plotkę. Autorzy upierają się jednak przy "bardzo zaufanym źródłe" i dacie premiery przypadającej na rok 2012.

Nad czwartą odsłoną słynnego RTS-a pracować ma ekipa odpowiedzialna za trylogię nowego StarCrafta. Twórcy bezpośrednio po Wings of Liberty zostali oddelegowani do prac nad WarCraft IV, odsuwając tym samym na dalszy plan kolejne przygody Zergów, Terran i Protosów.

No i wreszcie - najnowszy WarCraft miałby się ukazać w wersji na PC, a także... Xbox 360 czy Playstation 3.

Całość brzmi niczym wyjątkowo naiwna plotka. Przede wszystkim pośpiech nigdy nie był doradcą firmy Blizzard. Równie konserwatywna jest ona w  kwestii platform, kurczowo trzymając się poczciwych pecetów i zarabiając na nich naprawdę niezłe pieniądze.

Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że w Blizzardzie coraz więcej do powiedzenia ma Bobby Kottick, którego firmie przywiała fuzja z Activision. Jest to jegomość dość powszechnie znany z komercjalizacji gier w stopniu większym, niż przeciętnemu miłośnikowi mogłoby się to nawet przyśnić.

Źródło: VGT

Polecamy artykuły:    
PlayStation Move - poznaj magiczną różdżkę Sony
Test 16 coolerów - który schłodzi najlepiej?
Premiera: więcej rdzeni i megaherców od AMD

odsłon: 27549

Komentarze

(47)

Stork

1 + - 2010-10-16 03:25

Ta a na diablo 3 ile już czekamy? Nie wierze w to!

P.s Obrazek żałosny..

tjntjntjn

0 + - 2010-10-16 05:56

Dlaczego nie wierzysz?

To może być prawdą, tylko, że przyjdzie nam czekać na to tyle czasu ile czekaliśmy na Starcraft II i na Diablo III (na którego wciąż czekamy).

redlum

0 + - 2010-10-16 14:34

on nie wierzy że Warcraft IV powstanie - tylko w "WarCraft IV w 2012 roku?"

Z-i-Z

0 + - 2010-10-16 07:40

Oby szybko nie wyszło, bo znów wydatek będzie...

kamaleon

0 + - 2010-10-16 08:11

Warcraft jest marka kilkakrotnie bardziej mocniejsza niz Starcraft - pozatym ludzie wola fantasy od sci-fi klimatow wiec... na W4 Blizz zarobil by przynajmniej 3 x tyle co na SC2.

Osobiscie mam nadzieje ze W4 wyjdzie duzo pozniej, jak juz sie naciesze SC2 na BN - bo poki co zabawa przednia :)

Maxver

0 + - 2010-10-16 09:13

wbije rank 1 w diamencie i moga wypuscić W4 :D

mgkiler

0 + - 2010-10-16 09:45

Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski? Jakies badania/statystki mozesz pokazac? Bo wydaje mi sie ze mowisz jedynie na podstawie tego co sam lubisz i podciagasz pod to wiekszosc.

Jedni wola SF inni Fantasy. Jakos nie zaobserwowalem by cos bylo 3x wiecej niz drugiego.

A co do W3 - podobal mi sie, ale multi mi nie podpadlo. Ten system bohaterow itp... Co innego SC2. Tutaj caly czas gram na multi.

SoundsGreat

0 + - 2010-10-16 13:10

Akurat jak widzę, to więcej osób jest przychylnych do fantasy niż do s-f

renholder1987

0 + - 2010-10-16 14:14

Osobiście jakoś lepiej czuje się w klimatach sci-fi.Być może dlatego, że ograłem się w papierowe D&D,warhammery,wiedźminy i troche mi się to przejadło.Nie twierdze ze nie lubie fantasy bo w jaka gre bym nie grał to świat wygląda na prawde imponująco i ciekawie się gra.Jednak fajnie było by pograć sobie taką Novą,szkoda ze blizzard odsunął na bok starcraft ghost,do tej pory jak oglądam gameplaye na yt łezka kręci mi się w oku.Mogli by zrobić coś takiego jak wow w świecie starcrafta,było by ciekawie... Wszystko to kwestia gustu

YoSHi84 (konto zablokowane)

0 + - 2010-10-16 19:39

Nie ma jak mówić za wszystkich, co nie?

Ja mam CCL na WC3, właśnie przez ten skopany klimat elfów i innych stworów, za to SC2 kocham. Masz coś jeszcze do dodania?

WujoFefer

0 + - 2010-10-16 09:12

Taa... premiera w 2012... Chyba prezentacja WarCrafta 4 w 2012 a po 2-3 latach premiera. Blizzard z żadnym tytułem się nie śpieszy dlatego ich gry są tak dopracowane i tak wiele ludzi je kupuje (w tym ja xD).
Po za tym Blizzard nie prezentuje więcej jak jednego tytułu na 2-3 lata. StarCraft (1998), Diablo 2 (2000), WarCraft 3 (2002), WoW (2005), SC2 (2010). Długa przerwa między WoW'em a SC2 była spowodowana dodatkami do tego pierwszego, podobnie może być z SC2 i War4 a między nimi jeszcze trzeba zaprezentować Diablo 3 no i dokończyć kampanie CS2.
Tak więc długo sobie poczekamy na następce War3.
Do dziś najchętniej gram właśnie w WarCrafta 3 i Dote lub kampanie. Uważam, że Battle.net jaki zaserwował nam Blizz jest świetny a historia opowiedziana w kampania wgniata (szczególnie animowane filmiki :D) a SC2 to w ogóle poezja :).

wowuser

0 + - 2010-10-16 09:14

"Warcraft jest marka kilkakrotnie bardziej mocniejsza niz Starcraft"
lol? po za tym bardzo naiwna plotka.

Drakedh

0 + - 2010-10-16 09:22

Zgadza sie, pod wzgledem gramatycznym zdanie koledze nie wyszlo za bardzo, ale przekaz jak najbardziej sie zgadza. Wsrod casualowych graczy, a takich jest duzo wiecej niz hardkorowych, nie ma zbyt wielu, ktorzy nie grali w WC (chociazby w SP), zaleznie od wieku w sama 3, albo tez i w 2, no chyba ze mowimy o mlodziakach, dla ktorych 2005 w kategorii gier to prehistoria. Nie znam jednak nikogo, kto zachwyca sie SC, oczywiscie poza graczami hardkorowymi wlasnie.

mgkiler

0 + - 2010-10-16 09:41

Nie znasz bo SC1 wyszedl w 1998 gdzie pewnie wiekszosc osob o ktorych mowisz nie miala jeszcze komputera.
Ja nie widze jakos tych fanow W3. Za to mase mam znajomych ktorzy czekali na SC2 z niecierpliwoscia i graja teraz na max w multi w SC2.
Co innego World of Warcraft - on moze miec i pewnie ma wiecej fanow niz SC. Ale nie W3. Dawno nie widzialem nikogo grajacego w W3.

Promilus

0 + - 2010-10-16 10:27

No to mało ludzi znasz. SC co prawda zdobył duże uznanie, ale to Warcraft ma dłuższą historię i więcej graczy :)

Drakedh

0 + - 2010-10-16 12:19

@mgkiler: no wlasnie nie doczytales, mowie wlasnie o ludziach, ktorzy grali w roku 2000 i wczesniej. Wtedy Warcraft 2 krolowal. Starcraft moze i byl juz na rynku, ale mial raczej relatywnie waskie grono fanow. Wiekszosc osob w SC zaczelo grac w ciagu kilku ostatnich lat, wraz z trendem rozpowszechniania sie gry po lanie (kafejki wypelnione gimnazjalistami grajacymi w csa i te sprawy).

redlum

0 + - 2010-10-16 14:37

W2 królował na SC - hahaha - dawno się tak nie uśmiałem...

Drakedh

0 + - 2010-10-16 15:51

Widocznie obracasz sie w kregu geekow siedzacych 10+ godzin dziennie nad gra po lanie. Ja mowie o rozpoznawalnosci marki wsrod ogolu graczy, gdzie wiekszosc stanowi jednak grupa graczy casualowych. Pod tym wzgledem Warcraft stoi zdecydowanie lepiej.

mgkiler

0 + - 2010-10-17 10:02

Wpisalem na google Warcraft i Starcraft.
Warcraft 3: Około 64,500,000 wyników (0,08 s)
Warcraft: Około 97,800,000 wyników (0,08 s)
Starcraft: Około 69,600,000 wyników (0,12 s)
Starcraft 2: Około 49,000,000 wyników (0,11 s)

No nie ma jakos mega przewagi jednego nad drugim. Haslo Warcraft jest rozpoznawalne szerzej tylko dzieki World of Warcraft.
Warcraft 3 juz gorzej wypada niz Starcraft, no ale to zasluga tez tego ze SC2 wyszedl nie dawno wiec ciezko jednoznacznie cos orzec.

U mnie w pracy w przerwie 30minutowej ludzie dalej tluka SC1 i graja 4v4. Naprawde nie kojarze z moich znajomych nikogo kto gra w W3 na multi. Kampanie wiele osob przeszlo, ale multi nie kojarze.

A kawiarenki to kojarze z lat 2000 kiedy to polowa kawiarenki grala w SC, a polowa w Q3 i UT i pamietam jakie byly wtedy emocje. Ale to trwala gdzies 2 lata bo w 2002-2003 to juz kazdy mial sensowny dostep do netu i kawiarenki/gralnie podupadly. Kiedy wyszedl W3 to w moim miescie juz polowa kawiarenek zbankrutowala.

Drakedh

0 + - 2010-10-17 13:53

Rozpoznawalnosc marki to nie tylko google. Swiat nie ogranicza sie do internetu. Wybierajac tylko czesc populacji graczy udzielajacych sie w internecie masz wplyw na obiektywnosc wyniku. Jak juz wczesniej mowilem, SC jest raczej popularniejszy wsrod graczy hardkorowych, udzielajacych sie tez na forach itd. Niewielu znam casualowych fanow SC. WC jest natomiast rozpoznawalny przez spora rzesze graczy casualowych, ktorych jest wiecej. A poniewaz nie sa namietnymi fanami, po prostu kiedys troche grali i podobalo im sie, nie udzielaja sie na forach/stronach itd, tym samym nie przyczyniajac sie do wzrostu ilosci wynikow w google.

mgkiler

0 + - 2010-10-17 10:09

Po za tym multi w W3 to nie jest typowe multi jakie jest w rts. W W3 jest nacisk duzy na rozwoj bohatera. Jest tez od groma czarow ze jak przychodzi do bitwy to malo co widac.
W SC jest nacisk bardziej na ekonomie, potyczki wiekszych armi, kontr jednostki. No i mam wrazenie ze zroznicowanie jednostek jest tez wieksze. Takie rzeczy jak niewidzialnosc, teleportowanie jednostek, chodzace jednostki pod ziemia, pola silowe, zamrazanie jednostek itp - takie rzeczy nie pasuja do fantasy a sa bardzo uzyteczne taktycznie, stad wydaje mi sie ze taktycznie wieksze pole do popisu ma SF niz fantasy.

Oczywiscie nie mowie ze nie lubie fantasy - bardzo lubie. ALe w SC nie gram w multi dlatego ze klimat jest taki czy taki, tylko ta gra poprostu jest grywalna bardzo w multi i w moim uznaniu bardziej niz W3 nawet jesli klimatem jest gorsza. Klimat to nie wszystko.

wowuser

0 + - 2010-10-16 15:21

nie gramatyki się czepiam. zgadza się wc jest bardziej newb frendly. ale o sile marki gry sieciowej decyduje chyba też (jeśli nie bardziej) obecność jej w mediach i na turniejach
po za tym wujek google zna odpowiedz:
http://www.googlefight.com/index.php?lang=en_GB&word1=warcraft&word2=starcraft

tyle w temacie, mimo ze warcraft trochę wygrywa, trzeba mu odjąć przynajmniej 50% na "world of warcraft", które zawiera szukany wyraz a z rts nie ma nic wspólnego.

Hehu666

0 + - 2010-10-16 16:04

Warcraft ma o wiele potężniejszą pozycję na rynku niż SC! Nie zapomnijmy o World of Warcraft, oraz zbliżającemu się (w tempie "Blizzardowym") filmu :) Mimo, że SC króluje w kwestii zawodów i turniejów - czyli nazwijmy to w świecie pr0gamerów :P, to świat Warcrafta trafił na pewno na większą rzesze odbiorców, no i tym samym zrobił nieporównywalnie więcej hajsu :)
A co do War4, jakoś wątpię w te rewelacje :] Nie, kiedy zbliża się kolejny exp do WoW'a, dwie kampanie SCII i nadchodzące Diablo 3. Nie zapomnijmy o nowym MMO nad którym pracują, który ma być nową marką i światem stworzonym od podstaw. Pozdro :P

Geograf

0 + - 2010-10-16 09:49

Podobno Warcraft IV będzie na silniku SC2, takim właśnie sf. a więc beznadziejnie, nie pasuje do klimatów fantazy, mam nadzieję, że nie będzie tego errora z memory i, że jak mnie wywali będę mógł się dołączyć do gry po BT mają na to 2 minuty tak jak jest w Heroes of Neverth. Na pewno będzie nowa ładniejsza dota bo ta na SC2 ze swoim klimatem fantastyczno naukowym nie pociąga mnie za bardzo.
Szkoda, że fabułę przenieśli z W III TFT do WoW'a i teraz fani Warcrafta będą mieli urwany film bez dobrego montażu.
Obecnie Artas został pokonany a władzę nad koroną króla Lisha przeją jakiś facio z płonącego legionu, jeśli nie będzie pełnej rasy nieumarłych w czwartej części której wyczekiwałem już od II części to nie kupię tej gry.


BiskupSROMu

0 + - 2010-10-16 10:45

"Podobno Warcraft IV będzie na silniku SC2, takim właśnie sf. a więc beznadziejnie, nie pasuje do klimatów fantazy..." - A co ma piernik do wiatraka ? Silnik to tylko goły kod, w jakim stylu go "ubierzesz" zależy tylko od Ciebie. Przypomnę Ci, że np. na enginie futurystycznego Quake 3 powstały takie tytuły jak Medal of Honor czy American McGee's Alice. Sam silnik nie ma nic do rzeczy jeżeli chodzi o budowanie klimatu w takim kontekście w jakim Ty to przedstawiłeś. Co do memmory errora łącze się w bólu, gdyż mi również skutecznie uprzykrza życie...

WujoFefer

0 + - 2010-10-16 10:56

Na czym polega ten memmory error bo jakoś pierwszy raz o nim słyszę.
Co do silnika to i tak pojawi się jego ulepszona odmiana w W4. Obecnie SC2 bardzo fajnie wygląda i dobrze działa. Nawet na lapku z C2D 2.1GHz, 3GB ramu i R4330 (512MB ramu) dało się pograć na minimum a na stacjonarnym PC z R4850 to już prawie maximum w FullHD. :)

Geograf

0 + - 2010-10-16 11:04

Jak grasz w Warcrafta III TFT to nagle w nieokreślonym momencie wywala cię do Windowsa z komunikatem o błędzie dotyczącym pamięci po którym aby można było znowu grać trzeba uruchomić ponownie grę albo cały system.

WujoFefer

0 + - 2010-10-16 11:08

Jakoś nigdy się z tym nie spotkałem albo tego nie pamiętam a War3 mam od jej premiery i gram przynajmniej kilka rozgrywek w DOTA w tygodniu podobnie SC2 ale w niego gram raz czy dwa w tygodniu.

Lightning

0 + - 2010-10-16 10:51

Kolejny "Duke Nuken Forever" - niedoczekanie

Evil_Genius

0 + - 2010-10-16 11:08

oprócz pecetów, także w wersji na konsole.

I dla konsoli specjalnie tylko 20 typów jednostek żeby wystarczyło ram-u. Dziękuję postoję...

Czaszka

0 + - 2010-10-16 12:30

Co ma ram do ilości jednostek? Zawsze mogą pogorszyć tyle grafikę żeby chodziło płynnie. :]

Wulfen

0 + - 2010-10-16 13:27

no właśnie. pamiętam ze była gra na ps2 w której było 30tysiecy jednostek

Evil_Genius

0 + - 2010-10-16 15:02

No chyba złożonych z jednego polygona...

Paweł Maziarz

0 + - 2010-10-16 11:20

Co, ich przychody się zaczęły zmniejszać, że wydają nowego warcrafta?

Maniek1988

0 + - 2010-10-16 11:42

Heh co za bzdury a wy w to wierzycie... xD
Panowie przecież SC2 jeszcze nie został skończony a w 2012 ma wyjść do niego dodatek "Hart of the Swarm" a potem jeszcze "Legency of Void"
więc jak ktoś liczy że W4 szybko wyjdzie to jest impotentem umysłowym... co za bzdura że ludzie co tworzyli SC2 przeszli na nowy projekt jak jeszcze nie ukończono jednego... lepiej sprawdzić info. o SC2 a potem takie plotki rozgłaszać...
Pozdrawiam
Mariusz Kowal

Czaszka

0 + - 2010-10-16 12:31

Hart of the Swarm dopiero w 2012? japierdziu to legacy of void sie nie doczekamy ;/

Coyot

0 + - 2010-10-16 12:52

Warcraft IV na konsolach? że co proszę? Co może będą turnieje i będziemy się podniecać że najlepszy gracz ma 15 APM i wlaśnie pobił go koreański fan konsol z 17 apm?

Ludzie w co wy wierzycie, ta gra KOMPLETNIE nie pasuje do konsol, tam wymagane są szybkie błyskawiczne akcje, pad nie taje takiej możliwości...

2012 - jak ktoś w to wierzy niech idzie się przewietrzyć na dwór ;)

Evil_Genius

0 + - 2010-10-16 13:08

Kompletnie do konsol nie pasuje. Ale przecież activison chce zarobić kasę, nie ważne, że obsrają tytuł Warcraft. Ważne żeby konsolowcy kupili.

mat48

0 + - 2010-10-16 13:28

Imo awykonalne, najpierw Diablo III musi wyjść, a szybciej niż w 11/12 nie zobaczymy jego.

Jakub Kralka

0 + - 2010-10-16 13:30

Ja się do końca nie zgodzę ze stwierdzeniem, że WarCraft jest mocniejszą marką od StarCrafta. Mimo wszystko ten pierwszy ma zdecydowanie większą konkurencję, dobrych RTS-ów w kosmosie jest natomiast jak na lekarstwo, dzięki czemu i pole do popisu większe. A nawet jeśli są, to w nieco innej konwencji (vide Homeworld czy Master of Orion).

Paradoksalnie najwięksi rywale StarCrafta obecnie nie mają już zbyt wiele do powiedzenia. O klasie konkurencji niech świadczy też fakt, że do tego zaszczytnego grona zalicza się polską serię gier - Earth 21X0. :)

Skaza

0 + - 2010-10-16 13:43


Blizzard podzieliło StarCraft II na trzy, w dużym stopniu niezależne od siebie produkty, do których (zapewne) zostaną przygotowane osobne rozszerzenia i dodatki. Wspominam o tym ponieważ może okazać się, że podobna strategia zostanie zastosowana w WarCraft IV. To może chociaż częściowo tłumaczyć tak wczesne pogłoski o premierze tego tytułu. Ale to wyłącznie spekulacje i domysły.

Tymczasem dyskusja na temat wyższości jednego tytułu nad drugim jest całkowicie bezcelowa. Jestem zagorzałym fanem obu marek i choć między nimi występuje wiele różnic, to jednak warto pamiętać o istnieniu równie dużej ilości podobieństw ;)

wowuser

0 + - 2010-10-16 15:36

" do których (zapewne) zostaną przygotowane osobne rozszerzenia i dodatki."
co? od kiedy? to ile będzie w sumie tych sc2? jak każdy epizod będzie miał po 2 dodatki to będzie ich w sumie 12 wow

Czaszka

0 + - 2010-10-16 15:52

chyba 9, nie wiem jak to liczysz xD

buziak_a

0 + - 2010-10-16 19:03

Odwrócić dwie ostatnie cyfry sugerowanej daty (2012) i wszystko jasne kiedy się pojawi W4 :)

Maniek1988

0 + - 2010-10-17 08:27

Kolega nade mną podał już bardziej realną date niż ta w newsie... a co do "Hart of the swarm" dlatego wyjdzie za koło 18miechów ponieważ chcą dodać wiele usprawnień do B-netu2 dlatego deweloperzy mają pełne ręce roboty;]

Asgard

0 + - 2010-10-17 19:12

Dobrze by było

QraJr

0 + - 2010-10-18 11:50

Bajka jak nic. Blizzard udowadniał już nie raz że te "bardzo zaufanym źródła" opierają swoją teorie na niczym. Od oficjalnego ogłoszenie SC2 przez blizzarda do premiery minęły 3 LATA ! Bardziej realna premiera W4 to 2021. W 2012 pierwszy dodatek do SC2 i może Diablo 3.


Ps. Oczywistym jest że SC > W3. Ciekawe jak będzie wyglądał W3 w wieku 12 lat.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie