Zobacz więcej w kategorii: płyty główne
producenci: inny
Wibtek jest pierwszym producentem płyt głównych, który zaprezentował konstrukcję wykorzystującą podstawką LGA 1155 i chipset Intel Z77.
Według najnowszych doniesień, już na początku kwietnia powinniśmy się spodziewać procesorów Intel Ivy Bridge. Na uwagę zasługuje fakt, iż układy te będą kompatybilne zarówno z obecnymi płytami głównymi wykorzystującymi chipsety z serii 6, jak i nowymi modelami z chipsetami z serii 7.
Wydawać by się mogło, że to jeszcze trochę za wcześnie na prezentowanie nowoczesnych płyt, ale torchę inne zdanie na ten temat ma mało znana, chińska firma Wibtek (znana również pod nazwą Weibu).


Wibtek Hacker Z77 to ciekawa płyta główna, która bazuje na czarnym laminacie formatu ATX i jak sama nazwa wskazuje, oferuje chipset Intel Z77. Za zasilanie procesora odpowiada 16-fazowa sekcja zasilania, która została przykryta dosyć efektownym radiatorem – według producenta przypominającym pistolet Desert Eagle. Dla pamięci udostępniono cztery banki, mogące obsłużyć moduły DDR3 w trybie 2-kanałowym.


Karty rozszerzeń można montować w dwóch złączach PCI-Express 3.0 x16, dwóch PCI-Express x1 oraz dwóch zwykłych PCI. Nad nimi znalazł się również slot mini PCI-Express, w którym standardowo będzie spoczywać moduł Wi-Fi i Bluetooth.

W lewym dolnym rogu płytki PCB umieszczono cztery gniazda SATA II 3 Gb/s, sześć SATA 6 Gb/s oraz chipset Z77 z ciekawym radiatorem. Oprócz tego pojawiły się tam również przyciski do przywracania domyślnych ustawień BIOS-u i włączania/restartowania komputera.
Tylny panel szczelnie zapełniono złączami, a znalazło się na nim:

Więcej o płytach głównych:
Źródło: Expreview
Nazwa "Hacker" zapewne został nadana na cześć gościa który wykradł technologie jakiejś firmie z USA lub Europy:)) Bo jedyne co potrafią Chińczycy to kopiowanie:))
Polecam zapoznać się z http://kopalniawiedzy.pl/Sunway-BlueLight-MPP-Chiny-superkomputer-ShenWei-SW1600,14196
A jak poszukasz bardziej w internecie, to dowiesz się, że procesory w tym superkomputerze bazują na architekturze DEC Alpha, która w swoim czasie biła wydajnością 386 po kasku...
Ale nie jest to ani produkt AMD ani Intela. Pingpongi wzięły i sami sobie rozwinęli architekturę.
No a teraz pytanie za 100 punktów - co to za układy w podstawkach? Skoro nie są lutowane, to znaczy że mogą być wymieniane. A skoro mogą być wymieniane, to na co i po co?
regist88 - czas zmienić monitor na ledowy. "która bazuje na czarnym laminacie formatu ATX" - to nie jest czerń tylko ciemna czekolada jak w płytach MSI i Asusa. Na zbliżeniach to widać.
Takie podejscie do wykonania chlodzenia jest lepsze niż calkowite "odwzorowanie" broni. Jak dla mnie płyta piekna.
Z77 bedzie nowoczesniejsze z USB3 i PCIe 3, ale przede wszystkich stworzone dla Ivy. Warto kupowac od Intela zawsze kompletna nowiutka platforme, co roku jest taka okazja i dogodna, bardzo korzystna.
To nie jest płyta dla graczy czy overclocker-ów. To jest płyta dla czit-erów, hacker-ów, itp. W ich gusta pistolet może trafiać ;)
ciekawe czy coś nowego z tym z77 wejdzie może może sli w full prędkości na pci 3.0 to było by coś zmącić takiego potwora ale pewnie cholernie drogie by było i do czego poza biciem rekordów, serwerów i stacji roboczych
z ostatnich 30 dni
odsłon: 160264
odsłon: 95713
odsłon: 34603
odsłon: 28593
odsłon: 26550
odsłon: 24876
odsłon: 22839
odsłon: 21887
odsłon: 19299
odsłon: 19025
odsłon: 18915
odsłon: 18248
odsłon: 17307
odsłon: 15666
odsłon: 15508
odsłon: 14999
odsłon: 14591
odsłon: 14457
odsłon: 13676
odsłon: 13634
odsłon: 13474
odsłon: 12449
odsłon: 11800