Na topie

Aktualna lista smartfonów i tabletów z aktualizacją MIUI 8.2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Telefony Tablety Systemy operacyjne Smartfony Tematyka: Aktualizacja Androida Producenci: Xiaomi

Xiaomi systematycznie aktualizuje kolejne modele, ale czy tempo jest dla użytkowników zadowalające?

  • Aktualna lista smartfonów i tabletów z aktualizacją MIUI 8.2
A A

Smartfony Xiaomi nie narzekają na brak zainteresowania, nie brakuje w związku z tym użytkowników nakładki MIUI. Jak mają się losy jej ostatniej wersji?

MIUI 8.2 rozpowszechniane jest w wersji stabilnej już od pewnego czasu. Grono urządzeń wspierających nową wersję oprogramowania systematycznie się powiększa, chociaż w głównej mierze dotyczy to Chin. MIUI 8.2 China trafiło już na naprawdę sporą liczbę smartfonów i tabletów.

MIUI 8.2 Chiny

Nie jest to oczywiście katalog zamknięty. Podobnie jak w przypadku MIUI 8.2 Global, ale tutaj mamy do czynienia z zauważalnymi opóźnieniami. Nic dziwnego, że dostępność stabilnej wersji MIUI 8.2 Global jest obecnie znacznie skromniejsza.

MIUI 8.2

Rozpoczynając aktualizację producent zapowiadał, iż MIUI 8.2 dostępne będzie finalnie dla ponad 100 milionów użytkowników. Póki co, droga do tego dość daleka.

Źródło: en.miui

Odsłon: 3763 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. genezyp
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-03-13 21:39

    Nie narzekajcie już na Xiaomi... Zwróćcie uwagę, że aktualizowany jest nawet Redmi 1s, który wydany był w 2014 roku. Pokażcie mi drugiego takiego producenta.

    Skomentuj

    1. walecznygronostaj
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-03-13 22:13

      Microsoft.

      Skomentuj

    2. hexenisalive
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-13 22:48

      Apple
      iPhone 5 - 2012





      Ok, a teraz zanim ktoś mi wstawi minusa bo znowu o Japku mówię :
      Masz 100% racji. Xiaomi dobrą robotę odwalą ze wsparciem. Nie wiem jak to wyglada w praktyce. Nie wiem czy te telefony dają radę sobie. Ale jeśli dam radę sprawdzić to urządzenie to kolejnym smartfonem jaki Mamie spraiwie na urodziny, może być Xiaomi.

      Skomentuj

      1. Lord_NeReVaR
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-13 22:56

        Mi 2 tez jest z 2012 roku i tez otrzymuje aktualizacje.

        Skomentuj

    3. Preston2009
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-13 23:05

      Mi2S z 2013 także ma najnowsze MIUI. Gdyby tylko bateria i aparat były lepsze. ehh

      Skomentuj

  2. Ryfcio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-13 22:00

    Co lepsze moj xiaomi mi3 z połowy 2013 już ma wgrana aktualizacje najnowsza :) wsparcie godne pochwały!!!;)

    Skomentuj

  3. nadro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-13 22:23

    Jak rozumiem aktualizowana jest tylko nakładka, a sam Android pozostaje w starej wersji? Jeśli tak to zabieg jest całkowicie bez sensu i nie można tego traktować jak zwykłą aktualizację. Jeśli natomiast się mylę to należą się brawa dla producenta (do czego to doszło, że zachowanie które powinno być normą może być nagradzane brawami...).

    Skomentuj

    1. cincin27
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-14 07:17

      Tylko w Xiaomi, ważniejsza jest wersja MIUI, ponieważ to ona dostarcza nowe funkcje (np. ostatnio wbudowany screen recorder). Android jest tylko bazą.

      Skomentuj

  4. Ryfcio
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-13 22:26

    Mi3 dziala na androidzie 6.0.1 jako jedyny telefon z 2013r.
    Dodam jeszcze że w miui duzo Android nie zmienia więcej daje numerek aktualizacji miui.

    Skomentuj

  5. freeman94
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-13 22:32

    Xiaomi.EU i tyle w temacie

    Skomentuj

  6. Tesavoro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-14 06:25

    Jakie to ma zmiany względem 8.1?

    Skomentuj

  7. mszark
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-14 08:55

    Gdyby autorowi chciało się pisać konkretniej to wspomniał by o tym, że mamy już 8.3 dev - global, chaina co tam sobie chcecie. Dev jest tak samo stabilny jak stable, jest ogólnie dostępny i kto chce to sobie instaluje.

    Skomentuj

    1. cincin27
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-14 09:23

      Nawet są opinie, że dev jest lepszy od stable.

      Skomentuj

  8. CZARNYEU
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 12:58

    Cos te wytyczne niaktualne sa, bo moj Mi5 z Globalem zglasza dostepnosc wersji 8.2.1.0 czyli Androida 7.0 a tutaj, ze ciagle w trakcie :-)