Na topie

Aktywna redukcja szumu - Plantronics tłumaczy, dlaczego jest tak istotna

Autor:
artykuł sponsorowany

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Active Noise Cancelling, czyli aktywna redukcja szumu, jest technologią, która może mieć niezwykle pozytywny wpływ na komfort i produktywność pracowników. To właśnie hałas stanowi bowiem dla nich największy problem.

 • Aktywna redukcja szumu - Plantronics tłumaczy, dlaczego jest tak istotna
A A

Rosnąca popularność biur typu open office i pracy mobilnej sprawia, że coraz trudniej jest o koncentrację. Naprzeciw potrzebom osób oddającym się obowiązkom w zatłoczonych miejscach wychodzą producenci słuchawek, a wśród nich znajduje się Plantronics – pionier komunikacji głosowej dla klientów biznesowych, mający w swoim katalogu urządzenia z Active Noise Canceling i innymi technologiami stanowiącymi rozwiązanie wspomnianego problemu.

ANC to nic innego jak aktywna redukcja szumu. Jej działanie opiera się na mikrofonach wyłapujących niepożądane dźwięki z otoczenia i algorytmów, które je odfiltrowują. Efekt jest taki, że do uszu dociera jedynie to, co powinno. Jest to rozwiązanie skuteczne, a zarazem bezpieczniejsze dla użytkowników niż wyciszanie pasywne (izolujące ich całkowicie od otoczenia, powodując problemy zdrowotne i uniemożliwiając usłyszenie na przykład alarmu przeciwpożarowego lub prośby kolegi z biurka obok). 

Plantronics ANC zgiełk

Dobrze jest wybierać słuchawki oferujące ANC (takie jak Plantronics Blackwire 725) dla siebie, jak i dla swoich pracowników. Dziewięciu na dziesięciu respondentów badania na zlecenie tego producenta przyznało bowiem, że to właśnie hałas jest jednym z najważniejszych powodów spadku ich koncentracji podczas pracy. Oprócz urządzeń warto też stosować materiały tłumiące w biurach czy też ustawiać w nich pionowe ścianki.

Wróćmy jednak do urządzeń, bo obecność ANC to jeszcze nie wszystko, na co warto zwracać uwagę przy wyborze słuchawek mających eliminować problem hałasu. Inne praktyczne dodatki to: funkcja niwelowania hałasu w mikrofonie (dzięki czemu rozmówca nie jest rozpraszany odgłosami z tła), procesor DSP (zapewniający naturalne i nieulegające deformacji brzmienie, pozwalające mniej wytężać słuch) czy też Sidetone (opcja zapewniająca słyszalność własnego głosu w słuchawkach).

Plantronics ANC hałas

„Skuteczna eliminacja hałasu, która kiedyś była przywilejem, dziś jest koniecznością biznesową” – zwraca uwagę Plantronics. – „Słuchawki z systemami eliminacji hałasu zmniejszają niechciany szum otoczenia. Dzięki temu możesz skoncentrować się na tym, co ważne. […] Należy przy tym pamiętać, że każdy styl pracy jest inny i zestawy słuchawkowe powinny być dostosowane do funkcji, jakie dany pracownik pełni w firmie”.

Źródło: Plantronics

Odsłon: 3955 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
 1. rlistek
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-09-11 16:24

  Nie dzięki. Wolę przyzwoitą jakość dźwięku.

  Skomentuj

  1. plebann
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2018-09-11 17:12

   Jaki jest związek ANC z jakością dźwięku?
   Jak ktoś szuka takich słuchawek to raczej nie po to, żeby w domowym zaciszu słuchać muzy...

   Skomentuj

   1. rlistek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-09-11 18:40

    No jeśli nie słyszysz tego jak włączony ANC modyfikuje i zniekształca dźwięk to mamy zdecydowanie różne rozumienie terminu "przyzwoita jakość dźwięku".

    Skomentuj

  2. mesjan
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-11 17:58

   Te słuchawki nie służą do słuchania muzyki tylko do usuwania hałasu szumu wywołanego przez np maszynę. Zwykłe słuchawki robocze wyciszają szumy ale by powiedzieć coś do osoby je noszącej trzeba podnieść głos, w tych słuchawkach słyszysz rozmowę dokładnie a hałasu szumu nie. Ciekaw jestem czy działają one przy młocie pneumatycznym.

   Skomentuj Historia edycji

   1. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-09-11 18:16

    Chyba nie miałeś słuchawek z ANC nigdy na głowie. One wyciszają całe otoczenie, a nie tylko szumy. Do osoby która ma założone słuchawki z ANC i do tego odpaloną muzykę albo jakąś grę nie ma sensu krzyczeć bo i tak cię nie usłyszy.

    Co do jakości dźwięku to w domu mam słuchawki bez ANC Hyperx Cloud 2 według mnie grają bardzo dobrze. Natomiast wczoraj miałem okazję pograć w bete BF5 na słuchawkach CREATIVE Aurvana z włączonym ANC. Różnica jest tak kosmiczna na korzyść ANC, że nie da się tego opisać słowami.

    Ogólnie następne słuchawki jakie będę kupował na 100% będą miały ANC. Najlepsze jest to że jeszcze parę miesięcy temu myślałem że to ANC to pic na wodę.

    Skomentuj

    1. rlistek
     Oceń komentarz:

     -2    

     Opublikowano: 2018-09-11 18:42

     Chyba nie miałeś dobrych słuchawek nigdy na głowie.

     Skomentuj

     1. ncc1701
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-09-11 19:03

      A czego ty używasz do komputera? Orpheusa HE90?

      Słuchawek z ANC nie stworzono dla audiofili i do słuchania muzyki w domu, w osobnym pokoju i fotelu.

      Słuchawki z ANC stworzono do słuchania muzyki na dworze, w halaśliwych miejscach - także w domu, jesli ktoś nie ma własnego pokoju a nie chce przeszkadzać innym np. w oglądaniu TV. Również jeśli ktoś ma komputer w pokoju dzielonym z inną osobą słuchawki z ANC będą bardzo dobrym rozwiązaniem.
      I żadne "najlepsze słuchawki" nawet najdroższe nie pomogą, jesli jesteś w autobusie/pociągu, jeśli za oknem kują asfalt, lub jeśli w tym samym pokoju ktoś ma włączony TV - bo nie do tego "najlepsze słuchawki" są tworzone.

      Słuchałem muzyki z różnych słuchawek - może nie samego Orpheusa, ale również i takich kosztujących grubo powyżej 10 tys zielonych, ale odkąd kupiłem Sony MDR1000 z ANC - to własnie z nich korzystam najczęściej - bo nie jest istotne gdzie, jak i kiedy ich używam - a nie zamierzam się ograniczać do słuchania ulubionej muzyki w domu, zamknięty w moim pokoju, kiedy wszyscy śpią... W każdym innym przypadku zewnętrzne hałasy wpływają na jakość słuchanej muzyki znacznie bardziej niż układy ANC.

      Skomentuj

     2. rlistek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-11 19:56

      No widzisz, jednak mało słyszałeś.
      Dobre zamknięte słuchawki planarne i żaden z tych problemów nie występuje, bez żadnego ubytku w jakości. Ani autobus ani telewizor, ani rozmowy itd. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie zarówno na miasto jak i do komputera, domu czy biura.
      ANC to zwykły kompromis i tanie sztuczki dla mało wymagających.

      Skomentuj

     3. ncc1701
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-11 20:45

      No ale ja nie napisałem, że to nie kompromis. Zresztą - każde słuchawki to jakiś kompromis...

      Zaś co do "lepszych" słuchawek - niestety ja osobiście nie toleruję słuchawek zamkniętych - tak jak nie toleruję myszy przewodowych. Obojętnie jaki miałyby kabelek - nie i już.
      Podobnie nie odpowiada mi brzmienie słuchawk zamkniętych.

      MDR1000to pierwsze relatywnie małe, zamknięte słuchawki, które z jednej strony izolują od dźwięków otoczenia a z drugiej mają względnie "otwarte" brzmienie. Nie mówiąc już o cenie - w porównaniu do HiFiMan czy Audez'e.

      Poza tym - mimo wszystko - nie spotkałem jeszcze na tyle "zamkniętych" słuchawek zamkniętych, żeby zewnętrznę dźwieki nie wpływały na jakość - cóż... Z drugiej zaś strony - nie jestem aż takim audiofilem, żeby wydawać nie wiadomo jaką kasę na słuchawki - w domu wystarcza mi Sennheiser 700 a poza domem wspomniane MDR1000 od Sony - cóż - co kto lubi...

      Skomentuj

     4. M.K.1984
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-13 09:21

      Też uważam że sony z z ANC sa naprawdę dobre i jakość wyższa niż przy bose, miałem je na uszach i słuchałem, BOSE z ANC jest nic nie warte jak i jakość słuchawek słaba jak za tą kasę mówiąc inaczej przereklamowane.

      Skomentuj

 2. corwin999
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-09-11 18:36

  To nie jest artykuł sponsorowany tylko reklama.

  W artykule było być coś więcej poza bełkotem marketingowym.

  Nie oceniam słuchawek, firmy ani technologi opisanej ale tylko jakość treści a ta w większości jest przepisaniem informacji usłyszanych w filmiku ze strony producenta.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!