Na topie

Ależ niespodzianka, Galaxy S9 będzie towarzyszył Galaxy S9+

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Chyba nikt nie będzie zaskoczony faktem, iż Galaxy S8 i Galaxy S8+ doczekają się bezpośrednich następców.

  • Ależ niespodzianka, Galaxy S9 będzie towarzyszył Galaxy S9+
A A

Wprawdzie Samsung wypuścił już w tym roku wszystkie swoje flagowe smartfony, ale chyba nikt nie przypuszcza, że koreański producent ma teraz wolne. Trwają prace nad kolejnymi modelami. Można było przypuszczać jakimi, co potwierdzają informacje opublikowane przez redakcję SamMobile.

W przypadku kwestii dotyczących Koreańczyków jest ona zazwyczaj świetnie poinformowana. Tym razem dotarła do materiałów potwierdzających prace nad oprogramowaniem firmware oznaczonym jako G960FXXU0AQI5 i G965FXXU0AQI5. Powstaje ono z myślą o Galaxy S9 i Galaxy S9+, których kodowe oznaczenia to SM-G960 (Galaxy S9) i SM-G965 (Galaxy S9+).

W zeszłym roku, w przypadku Galaxy S8 i Galaxy S8+, prace nad tym samym elementem ruszyły dwa tygodnie później. Nie ma jednak na ten moment sensu wyciąganie z tego jakichkolwiek wniosków.

Galaxy S8

Można za to przypuszczać, że już w najbliższych tygodniach zaczną pojawiać się informacje na temat tego, co Galaxy S9 i Galaxy S9+ będą miały do zaoferowania. Wprawdzie nic nie wskazuje na rewolucję, ale kilka nowości z pewnością by się przydało.

Źródło: SamMobile

Odsłon: 12436 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. NanoXen
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-01 11:11

    Jeśli będzie miał kamerę z super slow motion to będę się zastanawiał nad wymianą mojego s7.. w przeciwnym wypadku raczej nie ;)

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-04 08:29

      teraz będzie nowa super słuchawka, musisz ją mieć za jedyne 5K PLN :)

      Skomentuj

      1. NanoXen
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-05 16:39

        nie powiedziałem że chcę dać 5k
        zawsze można odczekać do sensownej ceny

        Skomentuj

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-01 11:33

    Hej, może wypuszczajmy flagowce co pół roku! Dobry pomysł, S8 to już stary złom!











    ironic off

    Skomentuj Historia edycji

    1. Baltazar
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-10-01 22:22

      A co to za problem dla Ciebie? mogą wypuszczać i co miesiąc, kto potrzebuje ten kupi.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-04 08:34

        chodzi o to że tak naprawdę nikt nie potrzebuje. apki i tak są pisane w taki sposób, aby zadziałały na jak największej ilości smarkfonów w użyciu. ludzie kupują nowe słuchawki "bo tak", a efektem jest to:
        https://www.youtube.com/watch?v=MrToHOwZilM&t=

        Skomentuj

  3. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-01 11:37

    Spoko, mogą wypuścić nawet S10 konkurencję dla X :P a to tylko znak że 7 potanieją i 6 jeszcze bardziej a to wciąż bardzo dobre słuchawki. Mam w domu S2 i śmiga aż miło :P

    Skomentuj

  4. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-01 11:37

    Z ciekawości. Jak wygląda trzymanie takiego telefonu w praktyce? Czy naciska się często coś po bokach ekranu?

    Skomentuj

    1. NanoXen
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-01 13:19

      myślę że to zależy jak kto trzyma telefon i jak dużą ma dłoń... ja w płaskim s7 czasem potrafię coś nacisnąć po boku (najczęściej podczas trzymania jedną ręką leżąc na plecach) a zakrzywionego sobie nie wyobrażam...

      płaską s7 dosyć ciężko się też podnosi z biurka (szczególnie rano jak człowiek zaspany...) takiego s7edge to chyba trzeba paznokciami podważać żeby podnieść...

      Skomentuj Historia edycji

      1. mr_rzeznik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-02 08:14

        Od niedawna mam S8 (kupiłem bo bo zepsułem sobie S5, jakby się nie popsuł to bym jeszcze nie kupował). Też nie miałem pewności jak to będzie ale teraz mogę stwierdzić z całą pewnością że nie ma problemu z trzymaniem. Nawet jak trochę palcami boków ekranu dotykam gdy trzymam telefon to nie ma ani niepotrzebnych kliknięć, ani żadnego "wariowania" ekranu. Wszystko działa normalnie tak jak trzeba. Podnoszenie telefonu też nie jest problemem. Po prostu łapiesz i od razu trzymasz. Dodam że łapy mam spore ;)
        A jeśli ktoś nie jest pewny czy będzie wygodnie to można pójść do sklepu i się osobiście pobawić modelem na wystawie - ja tak zrobiłem.

        Skomentuj

    2. TruePerson
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-01 14:10

      Hej. Miałem S7 Edge 6 miesięcy (niestety rozbiłem) i może raz, czy dwa razy zdarzyło mi się omyłkowo przycisnąć coś na krawędzi. Kwestia przyzwyczajenia i tego jak kto trzyma telefon. Natomiast jeśli chodzi o S8 (u mnie S8+) to ani razu nie miałem takiego przypadku, ale jeśli chodzi o skaner linii papilarnych to jest zbyt wysoko-mimo, że już nauczyłem się go używać. W zwykłym S8 jest niżej i dużo łatwiej dostępny. Najbardziej męczyłem się na samym początku z przyciskiem bixby- teraz raczej zdarza się to sporadycznie.

      Jeśli chodzi o podnoszenie z biurka jak pisze NanoXen to nie mam pojęcia jak można mieć z tym problem.

      Skomentuj Historia edycji

      1. NanoXen
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-01 15:24

        TruePerson
        chodzi o to, że powierzchnia bocznej ramki jest bardzo mała (wąska) a w wersjach zakrzywionych jest chyba jeszcze węższa, a na pewno jej położenie jest bardziej ku tyłowi urządzenia. I jeśli się dobrze nie ściśnie urządzenia do ma tendencję do zsunięcia się z samych końcówek palców (zapewne drobniejsze palce mają łatwiej)

        taki test - próba podniesienia telefonu dwoma/trzema palcami:
        -s7 położony na plecach - trzeba uważać, ale jakoś tam się podnosi..
        -s7 położony na wyświetlaczu (symulacja s7edge - bo tak wygląda ramka zakrzywionej wersji gdy leży na plecach) - bardzo muszę uważać żeby przy podnoszeniu nie wyślizgnął się z palców

        oczywiście można też inaczej podnosić -na kołyskę - przechylając telefon na jeden bok i wtedy jest łatwiej uchwycić, ale ja z jakiegoś powodu tak nie robię

        Skomentuj

        1. mr_rzeznik
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-02 08:23

          Nie trzymałeś S8 osobiście, mam rację? Albo masz śliskie ręce, nie wiem ;) Tył ma taki sam profil jak przód (tzn jest tak samo symetrycznie zakrzywiony jak ekran z przodu). Co to znaczy? A to że ramka boczna jest węższa ale nie przesunięta do tyłu telefonu, a po prostu jest umieszczona po środku jego grubości. Jak go łapiesz to automatycznie część palca zaczepia Ci się o spód ramki (niezależnie czy tym spodem jest tył czy przód - gdy tel leży na ekranie). W tym przypadku zawsze chwyt jest pewny - a przynajmniej ja z tym problemu nigdy nie miałem.

          Skomentuj

          1. NanoXen
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-02 16:18

            s8 trzymałem tyle co w sklepie na wystawie ;)
            a o przesunięciu ramki piszę jak jest w s7/s7 egde
            w s7 płaskim tył jest zaokrąglony niemal jak ekran wersji "krzywej", a w edge tył telefonu ma tylko minimalne zaokrąglenie - dlatego mówię o przesunięciu ramki

            stąd jak płaski leży na plecach to ramka jest ~3mm nad biurkiem a jak s7edge leży na plecach to ramka ma ok 1mm odległości od biurka, a za to wcześniej się kończy na wysokość bo pojawia się ekran zakrzywiony - dlatego słabszy chwyt przy podnoszeniu

            jak w s8 przód i tył jest tak samo zaokrąglony (nie pamiętam) to nawet spoko, bo łatwiej biedzie się podnosić

            Skomentuj

    3. chrismaliszewski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-02 04:30

      Ekran z zakrzywionymi krawędziami jest dla mnie wygodniejszy w trzymaniu (S8+). Tak samo uważa moja żona, która ma normalnego S7.

      Jeżeli zaś chodzi o funkcjonalność płynącą z zakrzywionych krawędzi, to osobiście po bardzo krótkim czasie ją wyłączyłem. Nie widziałem w niej nic użytecznego, czyt. korzystając z krawędzi musiałbym wykonać tyle albo nawet więcej kliknięć ekranu by wykonać pewną czynność, np. zadzwonić do kogoś:

      a) wykorzystując krawędzie: 1) przesuń palec od boku ekranu w wyznaczonym miejscu, by pojawił się interfejs krawędziowy, 2) wybierz kontakt z którym chcesz się skontaktować, 3) wybierz, czy chcesz zadzwonić, czy też napisać wiadomość.
      b) normalnie: 1) wciśnij ikonę aplikacji Telefon, 2) przyciśnij nazwę kontaktu do którego chcesz zadzwonić i przesuń palec po ekranie w prawo.

      Raz poznałem inną osobę, która miała S7Edge i dowiedziałem się od niej, że też wyłączyła tę opcję, bo nie była jej do niczego potrzebna.

      Wydaje mi się, że jest to kwestia gustu.

      W temacie przycisków, to nic przypadkowo nigdy nie wcisnąłem.

      A jeżeli chodzi o czytnik linii papilarnych, to tak jak piszą ludzie: zależy od tego jak chwytasz telefon i wielkości dłoni. Dla świętego spokoju można ustawić odblokowywanie telefonu przez rozpoznawanie twarzy lub oczu; korzystam z tego pierwszego, bo jest znacznie szybsze i łatwiejsze w obsłudze, bo ten drugi sposób wymaga odpowiedniego trzymania telefonu przed twarzą.

      Skomentuj

  5. belineaenter
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-01 11:42

    W S7 Edge mi nic się nie naciska, boczki dają niesamowity efekt przy oglądaniu filmów i zdjęć

    Skomentuj

    1. dexiji
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-01 13:55

      Mi się często wciska wstecz jak trzymam tel w poziomie dwoma rękami, z edge na początku niechcący wciskałem boczny pasek funkcyjny ale po tygodniu się przyzwyczaiłem.

      Skomentuj

  6. ophiuchus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-01 18:50

    Komentarz naruszał zasady serwisu i został usunięty

    Skomentuj

  7. ICE1979
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-01 20:11

    Niech nawet s99 +++ wypuszcza , szajsunga nigdy wiecej.

    Skomentuj

  8. pablo11
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-10-01 21:39

    Samsung z ich działem od psucia się sprzetu po 2latach powinien zniknąć. Trzyma się tylko i wyłącznie dlatego, że dają mega promocje sieciom komórkowym(sprzedają im po cenach jakie te telefony powinny mieć z marżą). Parametr jakość/cena jest chyba w przypadku Samsunga daleko za konkurencją. Nie dość, że sprzedają produkty, które mają się zepsuć. To jeszcze cenami dorównują Apple. Swoją droga, jak to jest z tymi Iphonami, dalej szyby są tak marnie wykonane, że pękają ??

    Skomentuj

  9. lenoxxx
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-01 22:17

    Jak odcinki "Mody na sukces"...

    Skomentuj

  10. Ruter19
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-10-02 03:13

    Spadać tym syfem

    Skomentuj

  11. patol1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-02 07:04

    Jak wypada aparat takiego samsunga w porównaniu do lustrzanki za 1200zł? Nadal przepaść?

    Skomentuj

  12. DaviM
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-02 13:16

    No ale jak to? W tytule "Ależ niespodzianka...", a z kolei po kilku kolejnych słowach już w pierwszym zdaniu "Chyba nikt nie będzie zaskoczony...".

    Pomijam już fakt, że w co 2 zdaniu użyto:
    - "chyba nikt nie przypuszcza";
    - "Można było przypuszczać";
    - "Można za to przypuszczać".

    Skomentuj

  13. ammarmar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-02 13:29

    49% podobają się flagowca Samsunga.
    49% nie podobają się flagowca Samsunga.
    2% stać na flagowce Samsunga.