Na topie

Amazon Key - kurier zostawi paczkę w mieszkaniu pod nieobecność klienta

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: e-commerce Producenci: Amazon

Potwierdziły się doniesienia na temat bardzo ciekawej usługi Amazon Key. Dzięki niej kurier będzie mógł bez problemu zostawić paczkę w mieszkaniu.

  • Amazon Key - kurier zostawi paczkę w mieszkaniu pod nieobecność klienta
A A

Amazon rzeczywiście chce, byśmy nie musieli czekać w domu na kuriera, lecz by ten mógł zostawić paczkę w naszym mieszkaniu. Oficjalnie zaprezentował rozwiązanie Amazon Key.

Dzięki Amazon Key kurier może wejść do mieszkania klienta nawet pod jego nieobecność. Jakkolwiek to brzmi, gigant z sektora e-commerce zapewnia, że będzie to bezpieczne rozwiązanie. Po pierwsze, dzięki inteligentnemu zamkowi, który otworzy tylko kurierowi. Po drugie, dzięki kamerze do monitoringu, która pozwoli w czasie rzeczywistym oglądać proces dostawy. 

Amazon Key info

W trosce o bezpieczeństwo Amazon pozwoli skorzystać z usługi wyłącznie użytkownikom kamery Amazon Cloud Cam i inteligentnego zamka marki Kwikset lub Yale. Taki zestaw będzie kosztować 250 dolarów. Sporo, ale wykorzystamy go nie tylko do odbierania paczek. W taki sam sposób będzie można wpuścić na przykład ekipę sprzątającą do mieszkania, a i sam monitoring przyda się też na co dzień. 

Amazon Key zestaw
Tak prezentuje się zestaw.

Amazon Key w akcji wygląda tak:

Oczywiście to wszystko (przynajmniej na razie) jest niedostępne dla Polaków. Bylibyście w ogóle zainteresowani taką opcją?

Źródło: Engadget, Amazon

Odsłon: 4004 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Radmen
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-25 15:49

    Ciekawa sprawa. Zainwestowałbym, gdybym miał mnóstwo kurierów na głowie.

    Skomentuj

    1. Zwis88
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-10-25 18:40

      Pracownicy amazon już widzą tych cebulaków którzy ich oskarżają o porysowaną framugę, brudną wycieraczkę albo ukradzione buty...

      Skomentuj

  2. Pioyer
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-10-25 16:22

    kazde takie rozwiazanie pozwalajace na wchodzenie do czyjegos domu, czy zostawianie paczki w samochodzie to glupota, sorry ale jestesmy ludzmi, zawsze trafi sie jakis debil ktory bedzie chcial cie okrasc, w taki sposob mozesz sobie zrobic tylko niepotrzebne problemy

    Skomentuj

      1. wiktorn86
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-25 16:58

        lol dobre

        Skomentuj

        1. Damian_jo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-10-25 19:08

          Wojskowi są tacy niscy ?

          Skomentuj

        2. Zwis88
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2017-10-25 20:16

          Mówiła że mam większego, a ja mam 16

          Skomentuj

    1. grzech7
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-25 16:33

      Wiesz kto jest największym twoim złodziejem Sąsiedzi!

      Skomentuj

    2. ohoho
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-10-25 18:28

      Bardziej bałbym się złodziei specjalizujących się w łamaniu takich zamków w 3 sekundy.

      Skomentuj

  3. grzech7
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-10-25 16:29

    Super sprawa! mi samemu w ciągu tylko ostatnich 2 lat ukradli paczki zostawione na klatce na cene 2000$. Chętnie przetestuje. Kamera w domu to nie problem kupić można za cenę 50$, dobrą!

    Skomentuj

  4. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-25 16:30

    W dobie "uzdolnionych" programistów , zawsze znajdzie się bardziej uzdolniony haker, który jednym kliknięciem otworzy całe osiedle :) .
    Opcja 2 : "uzdolniony" programista sprzeda się jak .....
    Ja podziękuję, bajer fajny ale po co sobie na siłę sprawiać kłopoty :)

    Skomentuj

    1. grzech7
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-25 16:38

      Ale wypisujesz głupoty taki uzdolniony haker jest w stanie zarobić 150$ tysięcy na rok i na pewno by się zajmował okradaniem jakiegoś Janka z wypizdowa i ryzykując więzieniem za co!? 5 letni TV? Wzmacniacz? Czy co tam jeszcze

      Skomentuj

      1. Himoto
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-25 17:18

        A w taki sposób jest w stanie zarobić do miliona $ w ciągu dnia :) [jeśli trafi na niezłe osiedle]. Wystarczy że wejdzie w układ nie do odmowy :) z pewnymi panami z sektora "przywłaszczeń cudzego mienia" :) i interes będzie się kręcił.

        Uzdolnionych ludzi jest mnóstwo, a jakbyś popatrzał to jakieś 10-30% z nich nie ma pracy albo wykonuje nie niesatysfakcjonującą ich pracę :) za niezbyt wysokie wynagrodzenie.

        Zapomniałeś także o zboczeńcach którzy robią rzeczy nielegalne tylko dlatego że brak im wrażeń w normalnych rozrywkach.

        Skomentuj

    2. grzech7
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-10-25 16:44

      Chyba że piszesz o złodziejach którzy okradają sejfy na parę milionów w co mi też trudno uwierzyć że taki akurat chciałaby mnie okraść:) 99% złodziejaszków używa łoma! a nie mózgu:)

      Skomentuj

    3. carbo888
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-25 17:45

      dokładnie podobna sprawa będzie jak z samochodami keyless, 80 zł, 2 osoby, minuta i spokojnie znikasz autkiem

      Skomentuj

  5. kokosnh
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-25 16:40

    już lepiej jakąś szopę z zatrzaskiwanymi drzwiami zrobić i tam wrzucać paczki...

    Skomentuj

  6. Nalovp
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-10-25 16:58

    Większość kurierów w amazonie czy dhl to brodaci muzułmanie...obraz Jezusa na krzyżu bym w wejsciu postawił z napisem Jezus akbar!

    Skomentuj

  7. Mighn
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-10-25 18:39

    w Anglii (w każdym razie na wsi - w miastach ciężko mi powiedzieć) często listonosze mają klucze do domów i jak mają paczkę to sobie otwierają drzwi... ale to zwykle wtedy, jak pada deszcz a dom nie ma miejsca pod dachem - wtedy paczka zostaje przed domem - ot zwykłe zaufanie do ludzkiej uczciwości (chyba że się po okolicy "Gypsy" kręcą, to nagle zaufanie do pozostawiania paczek przed domem znika). Niestety przy naszej Polskiej mentalności obawiam się, że o zaufanie będzie (poniekąd słusznie) bardzo trudno :(

    Skomentuj

    1. Leader86
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-25 20:12

      Bredzisz ze glowa boli. Pomijam fakt ze listonosze w UK nie chodza z pekami kluczy (100x 50g = 5kg).
      W kazdym panstwie sa zlodzieje i biedacy. UK akurat jest jednym z bardziej zdeprawowanych krajow w Europie.

      Skomentuj

    2. Leader86
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-25 20:12

      to duplikat (slabych jak paczki macie devow, w benchmarku)

      Skomentuj Historia edycji

  8. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-25 20:25

    To nie lepiej zainwestować w jakąś skrzynkę na paczki na szyfr? Wtedy miałoby to sens, po co od razu wchodzić do czyjegoś mieszkania? Jak można na coś takiego w ogóle wpaść?

    Skomentuj

    1. Vendeur
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-10-25 22:08

      Dokładnie. Ten pomysł to jest debilizm, aż trudno uwierzyć, że ktoś mógł wpaść na tak idiotyczną rzecz. Dużo lepszym, bezpieczniejszym i prostszym rozwiązaniem byłoby coś w rodzaju paczkomatu, czyli po prostu skrzynka przed domem.

      Skomentuj

      1. fiLEMONs
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-26 09:26

        Paczkomat lepszy.

        Jakby ludzie zobaczyli, że ktoś w kominie okrada sąsiedni dom z furgonetką na paczki to pewnie by zadzwonili na policaje, a tak paczki są przy drodze więc szybka akcja pójdzie.

        Skomentuj Historia edycji

    2. Silver
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-10-26 11:42

      Paczkomat pod domem to najlepsze wyjście... tylko jest jedno ale - maksymalny gabaryt przesyłki. To jest jedyna okoliczność nad którą pomysł amazona wygrywa (czy to lodówka czy telewizor ale będzie w domu). Nie bym bronił tego pomysłu - po prosty pokazuję tutaj powstające ograniczenia (dla czepialskich trolii -> wiem, że co miesiąc nie kupuję takich rzeczy)

      Skomentuj

      1. Vendeur
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-26 15:13

        Bez sensu, sam wychodzisz na trolla takim czepianiem się. To nie jest żadne ograniczenie, tylko szukanie problemu na siłę. Przecież skoro kupujesz raz na ruski rok coś ponadgabarytowego, to i bez problemu uda się tego dnia tak zorganizować czas, aby tę przesyłkę odebrać...

        Skomentuj

  9. Satanski
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-26 12:34

    Tylko niech nie zapomną o zaopatrzeniu kurierów w kiełbasę, na wypadek bliskiego spotkania z niezadowolonym czworonogiem ;-)

    Skomentuj

  10. sabaru
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-26 13:57

    Najgłupszy pomysł jaki mogli wymyślić. Przecież zaraz ktoś się znajdzie kto to ominie.

    Skomentuj

  11. raffal81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-26 14:11

    Kiedyś jak mieszkałem w UK, zamówiłem w AMAZONIE aparat cyfrowy, wtedy to kosztowały te małpki kupę kasy. Jakie moje zdziwienie było, gdy wracam do domu, wchodzę na posiadłość, a przy drzwiach do domu, leży paczka, podnoszę patrzę no do mnie, AMAZON ;))))).

    Na szczęście aparat był w środku, cały i zdrowy, ale zdziwienie było wielkie, że tak sobie zostawił przesyłkę przy drzwiach ;]

    Skomentuj

  12. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-26 15:15

    Samochód już Ci otworzą bez problemu, teraz do chałupy też się wbiją bez śladów. Ciekawe kiedy ludzie zmądrzeją.