Gry komputerowe

Amazon stworzy grę na PC - zbiera zacną ekipę

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2015-06-08

Amerykański gigant szykuje dla pecetowych graczy "ambitny projekt". Jesteście zainteresowani?

Amazon gry

Firma Amazon robi wszystko, co w jej mocy, by stać się maksymalnie wszechstronnym przedsiębiorstwem. Od kilkunastu miesięcy Amerykanie wyraźnie interesują się również branżą elektronicznej rozrywki. Zaczęło się od Fire TV – przystawki do telewizora obsługującej gry na Androida. Później gigant nabył popularną w tym światku platformę Twitch za niespełna miliard dolarów. Teraz Amazon chce pójść o krok dalej – zamierza tworzyć swoje własne gry komputerowe.

Portal Gamasutra opublikował na życzenie Amazonu informację, że amerykański gigant zbiera ekipę programistów i grafików, która zajmie się tworzeniem jego pierwszej autorskiej gry komputerowej. W zespole znajduje się już zresztą ponoć wielu weteranów – według zapewnień firmy Amazon projektanci mają za sobą prace nad takimi grami jak Portal, World of Warcraft, BioShock, Half Life 2, Left 4 Dead, Dota 2, Halo, Infamous, Middle-earth: Shadow of Mordor czy The Last of Us.

Na razie nie wiadomo czym konkretnie będzie pierwszy taki projekt Amazonu, ale wymienione produkcje zawierają co najmniej kilka lat historii studia Valve. To pozwala żywić nadzieję, że nie będzie to kolejny marny free2play, lecz pełnoprawna produkcja AAA. Umieszczone w poście rekrutacyjnym hasła typu „ambitny projekt” czy „plany stworzenia najlepszych gier w branży” są wprawdzie szablonowe, ale naprawdę chcę Amazonowi zaufać.

Źródło: Gamastura, VG247

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wydaje mi się, że będzie to gra w której biega się po magazynach polskiego amazonu.
  kradzieże paczek, donosy na kolegów z pracy, wyścigi na wózkach widłowych...
  DLC - magazyny w innych krajach
 • avatar
  Symulator magazynu? A na serio - całkiem fajnie - ciekawe co stworzą.
 • avatar
  Kolejny gracz na rynku może tylko pomóc. Też jestem ciekaw co przygotują.
 • avatar
  Niech taka Biedronka, czy też Tesco stworzy własne studio.
  Zaloguj się
  -5