Procesory

AMD na Hot Chips - w planach konferencje o Zen 2 i Navi

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-05-18

Konferencja na Hot Chips będzie już trzecim wystąpieniem AMD na kluczowym wydarzeniu w sferze komputeryzacji w tym roku.

Sympozjum Hot Chips to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych rozwoju mikroprocesorów i układów scalonych. Na tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie firmy AMD, która planuje wystąpienie na temat przyszłości komputeryzacji oraz sesje na temat swoich nowych architektur CPU i GPU.

Główne przemówienie wygłosi Dr. Lisa Su i będzie miało temat „Przyszłość wydajnej komputeryzacji przy wspólnej optymalizacji systemu, oprogramowania i budowy układów scalonych”. W swojej prezentacji dyrektor generalna i prezes AMD poruszy temat możliwości, jakie dadzą przyszłe generacje produktów komputerowych i graficznych zapewniając większą wydajność przy lepszej efektywności energetycznej. Wystąpienie zostało zaplanowane na poniedziałek 19 sierpnia 2019 o 13:45 (22:45 czasu polskiego).

Ponadto firma AMD poprowadzi dwie z sesji Hot Chips, które poświęcone będą:

 • Architekturze „Zen 2” – poniedziałek, 19 sierpnia o godzinie 9:00 rano (18:00 czasu polskiego) – szczegóły 7-nanometrowej architektury, jaka zostanie wykorzystana w 3 generacji procesorów Ryzen do komputerów stacjonarnych oraz 2 generacji serwerowych procesorów Epyc.
 • Architekturze „Navi” – wtorek, 20 sierpnia o godzinie 18:15 (21 sierpnia 3:15 czasu polskiego) – prezentacja implementacji też nowej, 7-nanometrowej architektury graficznej.

Warto dodać, że będzie to trzecie wystąpienie tej rangi na kluczowym wydarzeniu w sferze komputeryzacji w tym roku – w styczniu był to CES 2019, a w maju będzie to Computex 2019.

Źródło: AMD

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  https://www.morele.net/wiadomosc/amd-ryzen-5-3600g-wydajnosc-oraz-specyfikacja/13982/

  tylko to tutaj zostawię...
  Zaloguj się
 • avatar
  W końcu AMD zajmie miejsce , na które zasługuje od dawna.
  Zobaczymy kiedy złamie się sam Intel i zacznie produkować swoje układy w fabrykach TSMC lub Samsung bo jak będą dalej tak się leniwić to będą do tego po prostu zmuszeni.
  Na chwilę obecną Intel się skończył i nawet w gorszej sytuacji jest jak sam Apple.
  Zaloguj się
 • avatar
  czy ja mam dobre wrażenie, że co chwilę, jakby trochę później ten zen2 itp ?
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  coś chodzą plotki, ze AMD chce uśmiercić Threadrepera... koś coś słyszał?
  Zaloguj się
  -6
 • avatar
  No i fajnie, wystarczy jedynie zaktualizować BIOS i chop na kolejna generację. Komfort.