Karty graficzne

AMD ma nowego szefa działu sprzedaży dla Ameryki

opublikowano przez Damian Szymański w dniu 2011-04-02

W koncernie AMD doszło do kolejnej roszady na stanowisku kierowniczym. Tym razem jednak nie chodzi o prezesa ale o szefa działu sprzedaży w regionie amerykańskim.

Warto przeczytać:
Zmiany w AMD - będzie nowy szef
  Zamieszanie w kierownictwie AMD - kolejne osoby odchodzą z firmy

Nowym szefem działu sprzedaży w koncernie Advanced Micro Devices dla Ameryki oraz vice dyrektorem głównego działu sprzedaży został szkot John Byrne. Region w którym przyszło zarządzać Byrne'owi jest bardzo ważny dla AMD, a to z uwagi na dużą dochodowość tamtejszego rynku. Bowiem przychody ze sprzedaży w rejonie amerykańskim stanowią 45% wszystkich dochodów AMD - nie dziwi więc fakt, takiej dbałości o ten rynek. Wybór nowego szefa jest związany z agresywnymi planami Emillio Ghilardi - obecnego szefa globalnego działu sprzedaży AMD, który ma w zamiarach wdrożyć nową, ostrzejszą politykę w stosunku do Intela i ARM w regionie zarządzanym od teraz przez Byrne'a.

John Byrne

Słowem wprowadzenia, kariera pracownicza Johna Byrne rozpoczęła się od piastowania funkcji dyrektora w spółce Advance 3D, która była wyłącznym partnerem firmy ATI na rynku Nordyckim i w Wielkiej Brytanii. Byrne do kanadyjskiego koncernu ATI trafił po przejęciu przez "czerwonych" firmy w której dotąd pracował. Następnie w konsekwencji przejęcia ATI przez AMD został mianowany na stanowisko vice prezydenta dystrybucji, które piastował, aż do momentu niedawnego awansu. Z obecnie wszystkich zatrudnionych Szkotów John Byrne sprawuje najwyższe stanowisko. Swoją drogą ciekawe jak poczynają sobie Polacy pracujący w AMD?

Źródło: KitGuru, Fudzilla

Polecamy artykuły:    
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach
marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Brzydki.
  Zaloguj się
 • avatar
  Good Lock ;)
 • avatar
  Dobra. Wiem że się czepiam, ale mnie to bawi trochę. Wchodzę w zakładkę Użytkownicy i przeglądam najpopularniejszych userów i najpopularniejsze kategorie artykułów. Średnia wieku czytelnika tego portalu to 15-35 lat, najpopularniejsze są grafy, gry i procki. Pytanie do redaktora naczelnego: po co tej grupie docelowej wiedza na temat tego kto będzię sprzedawał komputery w USA? Jeśli redakcja myśli że będzie to miało wpływ na jakość i cenę produktów tego lubianego producenta w Polsce, to by tych 15 latków oświeciła co i jak, a nie zachowywała to dla siebie. A to ostanie zdanie to tak chyba do oryginalnego newsa dodane na siłe, żeby usprawiedliwić pół godziny spędzone na tłumaczeniu, które można było spędzić przyjemniej, na przykład, oglądając ostatni odcinek Californication.
  Zaloguj się
 • avatar
  czepiasz sie noel

  wole takie ciekawostki niz "ile wykrecisz z gpu" sam mam 23 lata i szczerze, wyroslem z OC, nie liczy sie kazdy wyciagniety punkt w 3dsmarku

  ile Ty msz lat.. nie wiem, ale mam wrazenie ze jestes w tej "mlodszej" czesci