Na topie

AMD na SC17 - większa dostępność systemów z procesorami Epyc

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Serwery

Kategoria: Komputery Podzespoły Serwery Technologie i Firma Procesory Tematyka: AMD Epyc AMD Radeon Producenci: AMD

Potencjał portfolio firmy AMD jest dodatkowo podkreślony przez inwestycje, jakie poczyniła w kierunku otwartości platform.

 • AMD na SC17 - większa dostępność systemów z procesorami Epyc
A A

W trakcie targów SC17 firma AMD i jej ekosystemowi partnerzy ogłosili natychmiastową dostępność szeregu nowych, super wydajnych systemów napędzanych przez procesory AMD Epyc oraz akceleratory AMD Radeon Instinct, dzięki którym zwiększy się tempo innowacji w dziedzinie superkomputerów.

Poprzez kompleksowe wsparcie zarówno heterogenicznych systemów superkomputerowych, jak i platform funkcjonujących głównie w oparciu o procesory i obszerną pamięć, firma AMD odpowiada na zapotrzebowania wielu rodzajów zadań obliczeniowych, tym bardziej że oferuje nawet 3-krotnie lepszy stosunek wydajności do ceny przy porównaniu Epyc 7601 z Intel Xeon Platinum 8180M. Wśród docelowych zadań dla rozwiązań AMD są uczenie maszynowe, modelowanie pogody, obliczeniowa dynamika płynów, symulacje i analiza zderzeń w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym, eksploracja złóż paliw kopalnych i inne.

AMD Radeon Instinct MI25

Atrakcją prezentacji AMD na targach SC17 jest system Inventec P47, który łączy w bardzo skalarnej platformie pojedynczy procesor Epyc z serii 700 z czterema akceleratorami Radeon Instinct MI25, z których każdy zapewnia nawet 12,3 TeraFLOPSa mocy w obliczeniach pojedynczej precyzji. Specjalnie dla dużych, hiperskalarnych wdrożeń firma AMAX opracowała rozwiązanie [SMART]Rack P47, czyli kompletne urządzenie rackowe dla systemów wysokiej wydajności, w którym można zainstalować 20 systemów P47 i tym samym zapewnić wydajność na poziomie PetaFLOPSa w obliczeniach pojedynczej precyzji i ponad 10 TB pamięci DDR4 na szafę.

[SMART]Rack P47 to ponadto system ze zoptymalizowanym pod kątem superkomputerów oprogramowaniem [SMART]DC DCiM, które pozwala zdalnie monitorować, zarządzać i kierować mocą urządzeń bazujących na wielu kartach graficznych, gdzie kontrola temperatury, poboru energii i stanu sprzętu jest kluczowa w celu zapewnienia nieprzerwanej operacyjności. Ponadto system ten wykorzystuje także platformę programistyczną AMD ROCm, która niezwykle ułatwia implementację mechanizmów do głębokiego uczenia, wnioskowania i trenowania.

Możliwości procesorów AMD Epyc i akceleratorów AMD Radeon Instinct są w pełni wspierane w najnowszej wersji ROCm 1.7. Rozwiązanie to rozwija ideę najbardziej wszechstronnej platformy otwartego oprogramowania dla heterogenicznych systemów obliczeniowych i w celu uwolnienia pełnego potencjału akceleracji graficznej, jak i innej, np. układów FPGA, dostarcza biblioteki matematyczne oraz wsparcie programistyczne wykorzystując nowoczesne języki programowania.

AMD ROCm

ROCm 1.7 to także wsparcie dla konfiguracji z wieloma układami graficznymi Radeon (dodano tutaj obsługę najnowszych konstrukcji), a także bibliotek takich, jak TensorFlow i Caffe w ramach inicjatywy MIOpen. To oznacza, że baza dla różnorodnych strategii komputeryzacji heterogenicznej już jest dostępna jako nowe rozwiązanie technologiczne AMD w formie zestawu: EPYC, Radeon Instinct i ROCm 1.7. Dostępność platformy P47 oraz udostępnienie ROCm 1.7 to osiągnięcia, które pokazują, jak optymalizacja i innowacja rozwija się już na poziomie sprzętowym.

Systemy od wiodących dostawców są już dostępne w ofertach producentów OEM/ODM ASUS, Gigabyte, HPE, Supermicro i Tyan, a także integratorów AMAX, Boston, Boxx, Clustervision, E4, EchoStreams, Equus / ServersDirect, ICC, Koi, Megware, NEC, Penguin i Silicon Mechanics. Targi SC17 odbywają się w Denver w dniach 13-17 listopada. Firma AMD prezentuje zastosowania i odpowiada na pytania na firmowym stoisku numer 825.

Źródło: AMD, AnandTech

Odsłon: 3736 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Serwery w marketplace

 1. Eternal1
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-11-14 12:37

  Dostawy rdzeni VEGA oraz pamięci HBM2 są zabezpieczane właśnie na potrzeby sektora PRO, tam mają spokój z dostępnością.

  Skomentuj

 2. mjwhite
  Oceń komentarz:

  -7    

  Opublikowano: 2017-11-14 12:40

  "firma AMD odpowiada na zapotrzebowania wielu rodzajów zadań obliczeniowych, tym bardziej że oferuje nawet 3-krotnie lepszy stosunek wydajności do ceny przy porównaniu Epyc 7601 z Intel Xeon Platinum 8180M. "

  Czyli rozumiem że serwery z EPYC będą 3x tańsze od odpowiedników z procesorami Intela?

  Skomentuj

  1. Eternal1
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-11-14 13:48

   "przy porównaniu Epyc 7601 z Intel Xeon Platinum 8180M"

   Skończ fantazjować i zejdź na Ziemie.

   Skomentuj

  2. rahl_r
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-11-16 17:06

   CPU Amd jest na dzień dobry około 3x tańszy (4.200$ vs 13.000$). A oba mają zbliżoną wydajność.

   Skomentuj Historia edycji

 3. Irrlicht
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-11-18 12:14

  Eee... przy całej sympatii dla AMD (dzięki któremu mamy lekkie ożywienie na rynku CPU), to

  * Xeon 8180 jest do platform 8-way, czyli inna bajka. Epyc różni się możliwościami na tyle of Inteli, że ciężko go z sensem porównywać do Xeonów ot tak, bez konkretnego opisu zastosowania.

  * Jaranie się TFLOPSami single precision jest śmieszne, bo nie jest łatwo policzyć coś z sensem przy ograniczeniach single precision, a niektórych rzeczy praktycznie się nie da. Nawet double nie zwalnia od myślenia przy obliczeniach, ale w singlu to jest w kółko obchodzenie ograniczeń.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!