Na topie

AMD obniży ceny kart Radeon - to odpowiedź na premierę kart Nvidia Turing

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Polaris AMD Radeon AMD Vega Producenci: AMD

Na premierę nowych kart graficznych jeszcze zbyt wcześnie, więc producent planuje powalczyć w inny sposób.

  • AMD obniży ceny kart Radeon - to odpowiedź na premierę kart Nvidia Turing
A A

Nvidia coraz mocniej atakuje w średnim segmencie kart graficznych – mamy tutaj udane modele GeForce RTX 2060 i GeForce GTX 1660 Ti, a niebawem ma do nich dołączyć GeForce GTX 1660 i GeForce GTX 1650. AMD nie ma jednak zamiaru biernie się przyglądać i już podobno przygotowuje odpowiedź.

Niestety, na wydanie kart graficznych z generacji Navi jeszcze za wcześnie (te powinny pojawić się w lipcu, chociaż ostatnio pojawiły się pogłoski o przesunięciu premiery na październik). „Czerwoni” będą więc próbować zwiększyć atrakcyjność modeli Polaris i Vega – rozwiązaniem mogą okazać się obniżki cen obecnych modeli.

Jak informuje serwis Bit’s and Chips, producent w najbliższych tygodniach planuje obniżyć sugerowane ceny kart Radeon RX 580 i RX 590 do odpowiednio 199 i 229 dolarów (z 229 i 279 dolarów). Tym samym będą one konkurować z GeForce GTX 1650 i GTX 1660. Przypadek? :-)

MSI Radeon RX Vega 56

To jednak nie wszystko, bo w zachodnich sklepach można zauważyć przeceny Radeona RX Vega 56. Najtańsze wersje Vegi kosztują około 269 euro, więc stanowią konkurencję dla GeForce’a GTX 1660 Ti.

Na zaktualizowanie cen w polskich sklepach pewnie jeszcze trochę poczekamy. Mimo wszystko widać, że AMD nie ma zamiaru odpuszczać i będzie konkurować niższymi cenami (dodatkowo klienci mogą jeszcze załapać się na promocję z grami). Nam cała sytuacja jak najbardizej odpowiada, bo na walce producentów skorzystają klienci.

Źródło: Bit’s and Chips, TechPowerUp

Odsłon: 9596 Skomentuj newsa
Komentarze

31

Udostępnij
  1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-23 10:31

    Vega56 w @PowerSaver znacznie obniża TDP relatywnie małym kosztem wydajności, osiągając przy okazji Perf/Wat wyższy od Polarisów.
    Świetna opcja na granicy Mid-Range/High-End do czasu premiery NAVI.

    Skomentuj Historia edycji

  2. Mikro222
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2019-02-23 11:05

    Mi to odpowiada jak ceny lecą w dół w tym roku ramy, procesory, dyski, kart grafiki radeona, Jeszcze tylko czekam na nowa generacje Ryzenów w lipcu i można zakupy robić. Przyznam, że na GTX 1660 ti mnie za bardzo nie stać bo mam ograniczony budżet, ale jak stanieć ma jeszcze 590, a najtaniej już widziałem ją po 1200 zł to ją wezmę. Chciałbym by jeszcze nieco bardziej pamięć ram potaniała, bo zamiast 8 giga wezmę 16 tak więc niech konkurencja sprzyja naszym kieszeniom.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-02-23 11:13

      Po obniżce cen Vega56 (GCN5) i Polaris RX590 (GCN4) będą niemal w tej samej cenie (na korzyść Vegi), do tego V56 jest szybsza jak i oszczędniejsza energetycznie (Perf/Wat). To aktualna i wciąż rozwijana architektura AMD-RTG.
      RX590 to wyżyłowany, ostatni przedstawiciel linii poprzedniej linii GCN4.

      Skomentuj

      1. Ciekawski_
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-23 11:49

        No właśnie że RX590 i Vega56 nie będą w tej samej cenie. Vega56 będzie co najmniej 300zł droższa. Popatrz na ceny zachodnie ~1350zł za Vega56. Natomiast RX590 już teraz przed obniżkami kosztuje ~1200zł. Oba GPU będą ciekawą opcją i nie będą sobie wchodzić w drogę :)

        Skomentuj

        1. someone1989
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-02-23 14:12

          Ja kupiłem vege w de za 299 euro co wyszło mnie 1287 z groszami po przewalutowaniu. A maja jeszcze stanieć do 269 to będzie poniżej 1200 czyli taniej niż 590 w PL które pewnie stanieja ale za miesiąc dwa wiadomo jak Polski rynek długo wprowadza obniżki

          Skomentuj

          1. Ciekawski_
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-24 00:30

            Obyś to Ty miał rację. Ale jakoś nie wierzę w Vegę56 za mniej niż 1300zł.

            Skomentuj

          2. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-24 11:13

            vega nie pójdzie w dół, amd już potwierdziło że to była tylko cena na jeden dzień wyprzedaży

            Skomentuj

          3. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-24 16:58

            Potanieje, to przecież standardowy mechanizm korekty aby zachować oczekiwaną sprzedaż/udziały/marketshare.

            Skomentuj

          4. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-24 17:59

            no fajnie na pewno wiesz to lepiej niż amd które oficjalnie wczoraj zaprzeczyło obniżką vegi

            Skomentuj

      2. BariGT
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-23 12:44

        590tka nie jest "wyżyłowana" - obniżenie archtektury pozwala albo na ogranicznie zuzycia mocy albo na podniesienie osiagów przy zachowaniu tego poboru. AMD wybrała to drugie.

        Skomentuj

  3. Ciekawski_
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-23 11:41

    Porównując do obecnych cen, czyli RX580 za ~1000zł, RX590 za ~1200zł, wychodzi, że po obniżkach RX580 powinien być za ~850zł a RX590 za ~1000zł.
    Ciekawe czy i ile spadną ceny RX570 obecnie od ~720zł (wersje 4GB). Jak by spadły poniżej 600zł to by była świetna opcja dla mniej wymagających graczy.
    Ale chyba najbardziej perspektywiczną opcją byłaby Vega56 za 1300-1400zł, jeśli faktycznie jej ceny spadną do tego poziomu.
    Ten GPU ma wszystkiego (poza RT i Tensor oczywiście) więcej niż RTX2060. Zarówno wszystkich jednostek obliczeniowych jak i pojemniejszą oraz szybszą pamięć. Ponadto teoretyczna moc obliczeniowa jest znacznie wyższa. Jestem niemal pewny, że Vega56 starczy na znacznie dłużej niż RTX2060.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-26 10:09

      dobra wiadomość, bo chcę kupić rx570 w wakacje.

      Skomentuj

    2. Romulus84
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-01 03:31

      Co znaczy starczy na dłużej? Mój RTX 2060 pójdzie z grami na full 2 lata a kolejne 2 lata gry będą grywalne całkiem dobrze, za 5 lat zmiana kompa, z Vegą będzie podobnie.

      Skomentuj Historia edycji

  4. awesome1337
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-23 12:04

    vega nie dostała stałej obniżki tylko był flash sale, wszystko już się wyprzedalo i cena wróciła do normy

    Skomentuj

  5. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2019-02-23 13:06

    """ Przyznam, że na GTX 1660 ti mnie za bardzo nie stać bo mam ograniczony budżet, ale jak stanieć ma jeszcze 590, a najtaniej już widziałem ją po 1200 zł to ją wezmę."""

    Tak to jest jak starzy płacą za prąd :)
    Ja przyjdzie rachunek masz pograne :)

    :...Vega56 w @PowerSaver znacznie obniża TDP relatywnie małym kosztem wydajności..."

    O tym mowa cały czas, wolał bym na raty resztę dopłacić do Intel i NV, wróci się w rachunkach max 1,5 roku :)
    Jak ktoś pyka 8-10H dziennie to i w 10-mcy :)

    Skomentuj

    1. kristof080
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-02-23 13:11

      Ty chyba wszystko bierzesz na raty...

      Skomentuj

      1. PITUCH3
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-02-23 13:23

        Większość co przekracza 1000 PLN 70-80% gotówka, reszta raty, a Credit Score leci :)
        Ale co ludzie o tym mogą wiedzieć ?

        Skomentuj

        1. kristof080
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-23 15:19

          To pewnie jeździsz Porsche... Hehehe... na raty..

          Skomentuj

        2. BariGT
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2019-02-23 16:41

          I zakładasz, ze jak bedziesz chciał kredyt na 0.5M na swój wymarzony 30-metrowy apartament, to fakt kupowania jakichs smieci na raty Ci pomoże? Ludzie to maja jednak dziwne pojęcie o świecie...

          Skomentuj

          1. PITUCH3
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2019-02-23 17:00

            Dokładnie takie jak ty ....

            Pieniędzmi się obraca , nie trzyma na koncie czy w skarpecie ...
            Krótkowzroczni , tu mixer tam lokówka, a ówdzie TV za 10K

            punkt za punktem... ziarnko do zairnka ...

            a kredyt na 0.5M ? ktoś ma jakiś problem ?

            na to pracuje się latami :)

            Skomentuj

          2. Kasper001
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2019-02-23 19:35

            Żyjesz jak prawdziwy Amerykanin... całe życie na kredycie ;)

            Skomentuj

          3. PITUCH3
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2019-02-23 20:13

            Lepiej tak niż ciężko zapier..... i nie dożyć 30stki.

            Skomentuj

          4. blebleble
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2019-02-23 21:17

            Ja nie zapier... a nie kupuję na raty. Dziwne :D

            Skomentuj

          5. Kasper001
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2019-02-24 18:33

            Widzisz twoje życie teraz będzie opierać się na lęku, przed tym że np. stracisz pracę. Ty biorąc teraz kredyt wychodzisz z założenia, że przez najbliższe lata, a niekiedy nawet całe życie, nic ci się nie stanie, będziesz zdrowy, i będziesz mógł pracować na spłatę kredytów. W takim układzie jesteś niewolnikiem banku, bo jeśli coś ci się stanie, nie będziesz w stanie pracować, to bank może zabrać ci wszystko, oprócz godności bo tej sam siebie pozbawiłeś.

            Skomentuj

          6. BariGT
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2019-02-23 21:02

            Kupowanie TV za 10k to nie obracanie pieniedzmi tylko ich przeżeranie ale co innego taki rekin biznesu mógłby mi napisać? XD XD

            Skomentuj

  6. Pixel
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2019-02-23 15:34

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    AMD już tonie z kartami graficznymi, ciekawe co muszą zrobić aby się jeszcze sprzedać.

    Skomentuj

  7. Pixel
    Oceń komentarz:

    -10    

    Opublikowano: 2019-02-23 15:34

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    AMD już tonie z kartami graficznymi, ciekawe co muszą zrobić aby się jeszcze sprzedać.

    Skomentuj

    1. PITUCH3
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2019-02-23 17:12

      dodać Metro Exodus :)

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-02-25 11:40

        fallouta 76 :)

        Skomentuj

  8. raf3d
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-25 18:52

    Niższe ceny to coś co zawsze mnie cieszy :)

    Skomentuj

  9. majster klepka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-25 20:05

    Na obniżkach AMD karty Nvidii też powinny potanieć, i mi to pasje bo planuję zakup 2060 na wakacje :)