Na topie

Darmowe gry przy zakupie procesorów AMD FX i karty Radeon RX 480

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Podzespoły

Świetna okazja do zakupu komputera lub modernizacji starszego zestawu - do zgarnięcia są nawet trzy gry o wartości 650 złotych.

  • Darmowe gry przy zakupie procesorów AMD FX i karty Radeon RX 480
A A

Planujecie zakup nowego komputera z podzespołami AMD? Właśnie jest do tego bardzo dobra okazja, bo niedawno wystartowały dwie promocje, w ramach których przy zakupie wybranego sprzętu można otrzymać za darmo nawet trzy gry o wartości około 650 złotych.

Przy zakupie 6- i 8-rdzeniowych procesorów AMD FX można otrzymać gry Ashes of the Singularity: Escalation i Total War: Warhammer. Promocja obowiązuje do 14 marca do 10 czerwca 2017 roku i będzie sukcesywnie uruchamiana w sklepach Komputronik i ITPromo.pl..

AMD FX promocja

Oprócz tego można skorzystać z promocji przy zakupie karty graficznej AMD Radeon RX 480 i zgarnąć za darmo grę DOOM. W tym przypadku promocja potrwa trochę krócej, bo od 21 lutego do 21 maja 2017 roku (i również można z niej skorzystać w sklepach Komputronik i IT Promo.pl).

AMD Radeon RX 480 promocja

Wychodzi więc na to, że przy zakupie podzespołów za niecałe 1400 złotych można zgarnąć gratisy o wartości około 650 złotych. Co więcej, konfiguracja na bazie procesora AMD X i karty Radeon RX 480 powinny bez problemu sobie poradzić z uruchomieniem dodawanych gier (zwłaszcza, że obsługują one DirectX 12 i Vulkan).

Źródło: AMD

Odsłon: 4639 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. CryZen
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2017-03-14 19:52

    Trzeba się jakoś pozbyć FX-ów zalegających na sklepowych półkach.

    Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-03-14 21:17

    Do ogrzania domu kupie 8 rdzeniowego AMD FX-9590 ;)

    Skomentuj

    1. Macieyerk
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-03-15 00:21

      Polecam jako dodatek referenta GTX 480 idealny do grilla

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-03-15 07:30

        Miałem GTX570 który już podobno był dopracowany i o niebo lepszy a i tak musiałem go regularnie czyścić z kurzu bo temperatury podchodziły pod 100 stopni i rdzeń się wyłączał pod obciążeniem. Ale za to w zimie jakże przyjemnie grzało w stopy - wentylator karty wkręcał się na obroty i dmuchało gorącym powietrzem u dołu obudowy aż miło.

        Skomentuj

        1. darius644
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-03-15 10:13

          w tej chwili ma i7 2600k po co na około 5ghz i r9 290x tez po oc, jak odpalam gta 5 to temperatura w pokoju wzrasta o 5 stopni:)

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-03-15 14:06

            a z green peace dzwonią że poziom wód podnosi się o 1cm :D

            Skomentuj

  3. ohoho
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-03-14 21:34

    Jeśli rusza promocja na darmowe gry do podzespołów komputerowych, wiedz, że coś się dzieje!

    Skomentuj

  4. szpak333
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-03-14 21:54

    #Powinni do gier dodawać FX-y

    Skomentuj

    1. aendrju
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-03-14 22:58

      jak gra kosztuje 160+ pln to ci sypną ze 3 wiaderka fx-ów

      Skomentuj

  5. t800mm
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-03-14 23:20

    Może na Afrykę, albo Syrię rzućcie tę "super oferte" próbujecie graczom wcisnąć procesor nie nadający się do gier, mając w końcu w ofercie przyzwoite procesory do gier Ryzen. Intel może sobie robić takie zagrywki bez szwanku na wizerunku, bo procesory z poprzedniej generacji są wolniejsze o 10-15%, a nie 50% czy więcej.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-03-15 05:00

      Jak zwykle najwięcej problemów z procesorami AMD mają użytkownicy Intela.

      Używam staruszka FX8350 i gram w co chcę nawet go nie podkręcając. Niesamowite prawda? Całkiem nieźle jak na procesor który Twoim zdaniem "nie nadaje się do gier".

      Używam dość dużego panelu IPS 60Hz, gram przy stałych 60FPS + v-sync przy detalach High-Ultra.
      Dopiero wtedy gdy w grę wchodzi monitor 144Hz i ktoś usilnie chce mieć 144FPS w każdej grze, odradziłbym Visherę do tego celu.

      Skomentuj

      1. mesjan
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-15 08:37

        "Używam dość dużego panelu IPS" co ma wielkość ekranu do wydajności? komputer jest obciążany przez rozdzielczość obrazu a nie jego wielkość. Możesz mieć ekran wielkości sceny koncertowej a będziesz miał identyczną wydajność co na ekranie 10 cali jeśli mają tą samą rozdzielczość.

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-03-15 09:24

          Też tak myślałem... do czasu.
          Przesiadłem się z panelu 26" FHD na 42" FHD. Ekran jest nieco oddalony, lecz i tak jest o wiele większy. Efekt jest świetny, lecz nie ma róży bez kolców.
          Niskie PPI sprawia że w każdej grze używam DSR 1440p@1080p + MSAA/FXAA/TXAA. Do tego niemal konieczny jest v-sync bo tearing na tak dużym ekranie wręcz gryzie w oczy.
          Przy takich ustawieniach gry wyglądają super lecz pociąga to dodatkowe koszta wydajnościowe.
          Na ekranie 26" nie używałem DSR a jedynie zwykłego AA, tearing również był o wiele mniej widoczny.

          Suma Summarum, nie wszystko da się przewidzieć i przeliczyć na sucho. Dopiero osobiste obcowanie ze sprzętem odkrywa pewne cechy.

          Skomentuj Historia edycji

          1. wasptak
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-15 09:56

            Po co brać 42'' FHD ? Ja mam 34'' ale w formacie 21:9 - natywna rozdzielczość 3440x1440... FHD przy tym wygląda jak ekran smartfona ;-)

            Skomentuj

          2. mesjan
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-15 11:14

            Rozmowa jest o wydajności a nie efektach wzrokowych. Wielkość ekranu nie ma ani trochę do wydajności procka. Komentowałeś osobę która twierdziła że amd fx się nie nadają z powodu swojej wydajności w grach a nie efektach wzrokowych podczas patrzenia na ekran.

            Skomentuj

          3. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-15 18:04

            DSR 1440p/1620p/2160p > 1080P + AA + v-sync sprawia że obciążenie CPU też rośnie (oczywiście nie tak jak GPU)
            Na mniejszym panelu nie było potrzeby stosować DSR a tearnig spowodowany brakiem v-sync również był znacznie mniejszy, mogłem się obejść bez v-sync.
            Oczywiście mógłbym postawić ekran o wiele dalej i spokojnie zrezygnować z "drogiego wydajnościowo" DSR + v-sync, lecz nie po to inwestowałem w duży panel by optycznie robić z niego mały.

            Tak więc specyfika dużego ekranu ma wpływ na różne obciążenie CPU (pomimo tej samej natywnej rozdzielczości 1080p) J-E-Ś-L-I chcemy uzyskać obraz wysokiej jakości.
            Na małym ekranie DSR mija się z celem, na dużym ekranie, DSR 2016p>1080p ogromnie podnosi ilość renderownych detali. Do natywnego 4K daleko, lecz różnica wobec bazowego 1080p jest ogromna.

            Skomentuj

          4. kombajn
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-16 21:42

            Człowieku co ty za głupoty opowiadasz? Masz niższą wydajność bo grafika jest renderowana w wyższej rozdzielczości i skalowana do 1080p. Wyłącz DSR i będziesz mieć taka samą wydajność jak na 26" ekranie. Liczy się rozdzielczość a co za tym idzie ilość pikseli jakie karta graficzna musi obsłużyć. Wielkość ekranu nie ma wypływu na wydajność kropka. To że włączasz techniki poprawiające obraz to już twoja decyzja. Na ekranie 26" z takim samym ustawieniem DSR miałbyś taką samą wydajność. Jak ustawiasz DSR na 4K to karta renderuje obraz w 4K a potem jeszcze go skaluje więc wydajność jest pewnie nawet gorsza niż gdybyś miał ekran 4K. Karty graficznej naprawdę nie obchodzi co podepniesz na końcu kabla czy będzie to ekran 17 czy 47 calowy.

            Skomentuj

      2. t800mm
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-03-15 16:40

        A ja gram na Vive i jakbyś używał VR to musiałbyś tego staruszka szybko zmieniać.

        Skomentuj

      3. suore
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-15 20:32

        Hoho!
        Ja nadal na AMD Athlon II X2 245 :)
        I też gram we wszystko (prawie) to zazwyczaj to grafika podciągała.
        Teraz chce zmodernizować sprzęt
        Nie wiem co kupić...
        Zasilacz 400W (pewnie wymienię na ten sam nowy, lub +100W)
        Intel i7, AMD FX czy od razu w Ryzen...
        Tylko... że ryzen zabije mojego Windows XP, a Ubuntu 16.04 64-bit nie wiem czy wstanie :>
        Nie wiem od którego jajka są stery pod ryzen.
        Grafika mysle nvidia 1050 Ti... ale chyba skuszą się na jakąś Radeonowatą (chodź kiedyś miałem radeony, padały jak muchy).

        Skomentuj

    2. Cyklonus
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-03-15 07:04

      Mam, gram i żyję. Full HD 50fps +.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-03-15 14:08

        tylko co to za zycie ;)

        Skomentuj

  6. sebmania
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-15 08:46

    Kusi mnie promocja na
    Gigabyte Radeon RX 480 GAMING G1 8GB

    ale nie wiem czy nie dołożyć kupić msi bo niby ma mniejsze temperatury.

    Skomentuj

    1. wompierz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-15 10:19

      Miałem G1. Jeśli zależy ci na ciszy to lepiej wziąć Asusa, XFX albo MSI. Saphire z tą ceną to dla mnie pomyłka, bo oferuje tylko 2 lata gwarancji.

      Skomentuj

  7. fitgame
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-15 14:21

    Można otrzymać trzy gry o wartości nawet 650zł. Jak to obliczyliście? Niedawno kupiłem dooma za ok 60zł, warhammer latał po 50zł. To ile ten AoS kosztuje?

    Skomentuj

  8. nightmare1584
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-15 22:30

    I gdzie ta promocja? Kupiłem RX480 w komputroniku 2 tygodnie temu i nic nie dostałem.