Na topie

AMD szykuje nową wersję sterowników Radeon Crimson - będzie menu OSD

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Komputery Podzespoły Oprogramowanie Karty graficzne Tematyka: AMD Radeon sterowniki Producenci: AMD

Nowy pakiet Radeon Crimson ReLive Redux ma pojawić się jeszcze w tym roku i powinien zainteresować głównie graczy i entuzjastów.

  • AMD szykuje nową wersję sterowników Radeon Crimson - będzie menu OSD
A A

W 2015 roku pojawiły się nowe sterowniki graficzne od AMD – stare Catalysty zostały zastąpione pakietem Radeon Crimson. Od tego czasu producent nie spoczywa na laurach i ciągle rozwija swoje oprogramowanie, oddając w ręce użytkowników nowe funkcjonalności. Jakich zmian powinniśmy się spodziewać przy okazji kolejnej aktualizacji?

Co prawda producent jeszcze nie chwali się nową wersją sterowników graficznych, ale w sieci już pojawiły się przecieki o nowej wersji oprogramowania - Radeon Crimson ReLive Redux. Główną nowością ma być tutaj menu OSD, które pozwala monitorować płynność wyświetlanej animacji. To jednak nie koniec, bo w odróżnieniu od konkurencyjnego rozwiązania Nvidia Experience, dodatkowo oferuje ono monitorowanie podstawowych parametrów karty graficznej.

AMD Radeon ReLive Redux

AMD Radeon ReLive Redux

Jeżeli wierzyć przeciekom, nowa wersja sterowników zostanie udostępniona jeszcze w tym kwartale. Pozostaje więc czekać (zakładając, że przecieki rzeczywiście są prawdziwe).

Źródło: Twitter - BlazeK_AMDRT

Odsłon: 3286 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-20 16:51

    Dobrze jeśli OSD będzie kompatybilne z HWinfo, można wtedy zbudować bardzo precyzyjne OSD wykluczając konieczność obecności dodatkowy softu.

    Skomentuj

  2. chotnik2
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2017-11-20 17:06

    A co z ukrytymi mocami Vegi? Czy to jeszcze nie czas?

    Skomentuj

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-11-20 18:53

      Zostaną wykorzystane do wyświetlania bajeranckiego OSD ;)

      Skomentuj

    2. Eternal1
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-20 23:38

      Większość już chyba zostało odkryte, w optymalnym środowisku przy wykorzystaniu nowoczesnych API oraz z wykorzystaniem nowoczesnego trybu FP16/32, V64 potrafi wyprzedzić 1080-tkę o prawie 50% i wyprzedzić (pod niemal każdym względem przecież silniejszą) 1080Ti.
      To spora odmiana względem starszego środowiska gdzie rywalizuje z 1080-tką.

      Został jeszcze nowy kontroler HBCC który m.in. potrafi wykorzystać pamięć DDR4/128bit (bądź DDR4/256bit w HEDT) jako pamięć VRAM. Bardzo przydaje się w skrajnie pamięciożernych trybach.

      Powstają autorskie VEGI, jak na razie projekty zgłosili ASUS, XFX, Sapphire, PowerColor i Gigabyte, nie wiem jak MSi.
      Będą nowe BIOS-y i może autorskie edycje podstawowych 3 profili zasilania VEGI (PowerSaver/Balanced/Full) czego spodziewam się w pierwszej kolejności od Sapphire.

      Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-11-21 18:47

        >Większość już chyba zostało odkryte, w optymalnym środowisku przy wykorzystaniu nowoczesnych API oraz z wykorzystaniem nowoczesnego trybu FP16/32, V64 potrafi wyprzedzić 1080-tkę o prawie 50% i wyprzedzić (pod niemal każdym względem przecież silniejszą) 1080Ti.
        To spora odmiana względem starszego środowiska gdzie rywalizuje z 1080-tką.

        Czyli w zadnej obecnej grze ani pewnie przez najblizsze 2 lata?
        To moze trzeba bylo nazwac ten model Vega2020?
        Jak kupuje karte teraz w 2017 to licze, ze jest dobra do tego w co gram teraz, a nie za 3 lata...
        To jest w koncu karta do gier NA TERAZ, a nie PRO na lata.
        Nie mam nic do przyszlosciowych produktow, ale musza one sobie dobrze i konkurencyjnie radzic tez w obecnym srodowisku.
        Bo z tego co piszesz, to zanim to wszystko bedzie w uzyciu to beda ze 2 generacje Nvidii i samo AMD juz wyda nastepna generacje, i cala ta "przyszlosciowosc" wezmie w leb.


        >Powstają autorskie VEGI, jak na razie projekty zgłosili ASUS, XFX, Sapphire, PowerColor i Gigabyte, nie wiem jak MSi.
        Będą nowe BIOS-y i może autorskie edycje podstawowych 3 profili zasilania VEGI (PowerSaver/Balanced/Full) czego spodziewam się w pierwszej kolejności od Sapphire.

        To juz slysze jakis czas i jakos duzo sie nie rusza.
        Przy obecnej cenie/perf (a autorskie beda pewnie drozsze) i perf/watt to cudow sprzedazowych sie nie spodziewam.

        Skomentuj Historia edycji

  3. CrisPL
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-11-20 17:08

    Jeszcze niech dodadzą możliwość regulacji na wykresie prędkości RPM wentylatorów względem temperatury i będę szczęśliwy, a MSI Afterburner wyleci z komputera.

    Skomentuj

  4. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-20 17:30

    Powie mi ktoś jak działa stream poprzez program AMD? Zalogowałem się, ustawiłem co miałem ustawić (niewiele opcji na krzyż) i nic. Próbowałem odpalić stream skrótem do tego, a także z rozwijanej listy wybrać stream ale ta też się nie chciała odpalić.

    Skomentuj

  5. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-20 17:30

    Powie mi ktoś jak działa stream poprzez program AMD? Zalogowałem się, ustawiłem co miałem ustawić (niewiele opcji na krzyż) i nic. Próbowałem odpalić stream skrótem do tego, a także z rozwijanej listy wybrać stream ale ta też się nie chciała odpalić.

    Skomentuj

  6. bullseye
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2017-11-20 18:25

    A na grzyba takie OSD ?
    Jak gram w gre to raczej na niej sie skupiam, a nie na predkosci rdzenia czy ile mam w danym czasie klatek.....

    Skomentuj

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-20 18:56

      Może się przydać do regulacji parametrów gry na bieżąco.
      Np. widzisz, że coś się tnie. Patrzysz na OSD a tam temperatura wysoka a klatki niskie - wniosek: trzeba podnieść krzywą regulacji wentylatorów i zejść z detali.

      Skomentuj

    2. Jayou
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-20 18:59

      Ja używając OSD z MSI Afterburner ustawiam grę by nie było skoków klatek oraz sprawdzam temperaturę karty, pomaga mi to w ustawieniu obrotów wentylatora. Fabrycznie wentylator nie chłodzi najlepiej.

      Skomentuj

      1. bullseye
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-20 21:52

        Szczerze to mam wszystko po OC, przetestowane i ustawione, stawiam PC w kącie i gram :)
        Nie martwi mnie temperatura bo jest OK, a głośność niezbyt przeszkadza bo komputer ma maty wygłuszajace i jest schowany w takim miejscu że w miejscu w którym gram (3m od PC) już go w ogóle nie słychać :)