Karty graficzne

AMD już szykuje kolejną generację kart graficznych - premiera w 2021 roku

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-06-17

Kolejna generacja kart graficznych ma zaoferować jeszcze lepszą wydajność, funkcjonalność i efektywność energetyczną. Na jej premierę będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Karty graficzne AMD Navi to ogromny krok w stronę ewolucji układów graficznych. Wiemy jednak, że producent nie zamierza na tym poprzestawać i już pracuje nad kolejnymi konstrukcjami.

Co prawda karty graficzne Radeon RX 5700 z układami Navi mają trafić do sprzedaży dopiero na początku lipca, ale już teraz znamy pierwsze szczegóły techniczne i porównanie ich możliwości do poprzedniej generacji Vega.

AMD RDNA

AMD RDNA

Procesory graficzne Navi bazują na nowej architekturze RDNA i są produkowane w 7-nanometrowej litografii. Według zapowiedzi producenta, zmiany te powinny przełożyć się na 1,5-krotny wzrost wydajności w przeliczeniu na wat pobieranej mocy i 2,3-krotny w przeliczeniu na powierzchnię układu względem generacji Vega (14 nm).

Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami technicznymi kart Radeon RX 5700/RX 5700 XT i ich wynikami wydajności w grach, odsyłamy do naszego newsa.

AMD RDNA 2

To jednak nie wszystko, bo AMD zapowiedziało również kolejną generację układów graficznych – ma ona bazować na architekturze RDNA 2 i być produkowana w usprawnionym procesie 7nm+. Na tę chwilę trudno cokolwiek powiedzieć na temat specyfikacji, ale na pewno zaoferuje ona jeszcze lepszą wydajność, funkcjonalność i efektywność energetyczną. Na premierę nowych GPU przyjdzie nam poczekać do 2021 roku.

Źródło: AMD

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Kolejna generacja kart graficznych ma zaoferować jeszcze lepszą wydajność, funkcjonalność i efektywność energetyczną"

  NO coś ty ??
 • avatar
  I oczywiście jeszcze większą cenę. Wtedy to już na bank przegonią Nvidie.
 • avatar
  Nvidia również szykuje kolejną generację kart graficznych! Nie pytajcie skąd wiem - tajne info xD Powiem tylko, że premiera będzie prawdopodobnie pół roku przed premierą kart AMD, a w dniu premiery kart rywala wyjdą odświezone modele :]
  Zaloguj się
 • avatar
  Narazie to zobaczymy, czy Navi dogoni 1080/2070 :D
  Zaloguj się
 • avatar
  poor volta
 • avatar
  Obecne, pierwsze NAVI to hybryda GCN+RDNA.
  Natomiast układy jakie trafią do PS5, XBOX Scarrlet oraz naturalnie na PC w 2020 roku mają całkowicie bazować na RDNA, czyli jak to tutaj zostało nazwane, RDNA2.
  Zaloguj się
 • avatar
  500W już osiagneli , pora na 1kW , trzymam kciuki :P
 • avatar
  "Kolejna generacja kart graficznych ma zaoferować jeszcze lepszą wydajność, funkcjonalność i efektywność energetyczną"

  NO coś ty ??

  zdziwił bym się gdyby było inaczej.