Na topie

Android 8.0 Oreo dla smartfonów Huawei - które modele dostaną aktualizację?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Na ten moment zanosi się na to, iż Android 8.0 Oreo trafi na 9 smartfonów Huawei.

  • Android 8.0 Oreo dla smartfonów Huawei - które modele dostaną aktualizację?
A A

Informowaliśmy już, że Sony rozpoczęło wdrażanie nowej wersji systemu Google Android na swoje smartfony. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce na podobny krok zdecyduje się Huawei.

W przypadku tego producenta mówić można obecnie o dwóch smartfonach pracujących pod kontrolą Androida 8.0 Oreo. To zaprezentowane nieco ponad tydzień temu modele Huawei Mate 10 oraz Huawei Mate 10 Pro. Z Niemiec napływają doniesienia sugerujące, które ze starszych modeli do nich dołączą.

Lista nie jest przesadnie długa i obejmuje przede wszystkim linie Huawei P10 oraz Huawei Mate 9. Poza nimi mamy tu jeszcze tylko Huawei Nova 2 i Huawei P8 Lite 2017.

  • Huawei P10
  • Huawei P10 Plus
  • Huawei P10 lite
  • Huawei Nova 2
  • Huawei P8 Lite 2017
  • Huawei Mate 9 Porsche Design
  • Huawei Mate 9

Lista nie jest oficjalna i miejmy nadzieję, że nieco się ostatecznie rozrośnie. Wydaje się, że spokojni o aktualizację mogą być także posiadacze Huawei Mate 9 Pro, a przede wszystkim Huawei Mate 10 Lite. W przypadku tego ostatniego aktualizację potwierdził sam producent.

Źródło: huaweiblog

Huawei P10

Cena od 2 138.99 do 2 199.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 6483 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij

Systemy operacyjne w marketplace

  1. popo601
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-10-25 13:36

    Śmiech na sali żeby już P9 olać !!!

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-25 19:10

      Cytuję:
      "NA TEN MOMENT zanosi się na to, iż Android 8.0 Oreo trafi na 9 smartfonów Huawei".

      Zaczekaj do sfinalizowania procesu aktualizacji.

      Skomentuj

    2. vegasnight9
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-26 01:05

      Niestety. Brak aktualizacji i brak wymienialnej baterii to dwa celowe zagrania producentów aby zmusić użytkowników do wymiany sprzętu co 3 lata. Inaczej wielu używałoby tego samego smartfona "zbyt długo".

      Skomentuj

  2. TruGeek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-25 13:47

    Jak P9 lite 2017 dostanie 8.0 a P9, który jest wyższym modelem to trochę nie poważne...

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-10-25 13:56

      Nie poważne?
      A było trzeba rok w rok albo jak tylko umowa się kończy lecieć i wymieniać telefon na nowy?
      To teraz czas zebrać plony...

      Skomentuj

  3. Koriolan
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-25 14:38

    Bez Androida 8 , nasze obecne smartfony przestaną, działać ? dawać mleko? czy obrażą sie na nas?

    Skomentuj

  4. carbo888
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-25 17:57

    "Huawei P8 Lite 2017" nie no serio :D

    pierwszy mój smartphone który ma tak częste aktualizacje

    Skomentuj

    1. krzysiekdtg
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-26 11:42

      Ale to będzie pierwsza aktualizacja androida na tym telefonie.

      Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-25 19:11

    IMO ważniejszą aktualizacją był Android 7 który wniósł nowoczesne, wielordzeniowe API Vulkan.
    No ale rozumiem że komuś może zależeć na jakiejś składowej funkcji 8-mki.

    Skomentuj

  6. XaRaDaS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-26 11:09

    Fajna informacja, mam nadzieję, że się potwierdzi, ale dziwne P10 Lite jest, a P9 Lite 2017 już nie, a za to wsadzili P8 Lite 2017. Może to błąd jakiś ;)

    Skomentuj

    1. krzysiekdtg
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-26 11:43

      P8 lite 2017 to inna nazwa P9 Lite 2017

      Skomentuj

  7. osolinski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-26 15:02

    No i lipa. Mam nadzieję, że to nie koniec i będzie lista poszerzana, na przykład o P9 :/

    Skomentuj

    1. djnango
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-31 10:58

      Ja na szczęście kupilem niedawno Mate 9 tutaj: https://matrixmedia.pl/smartfon-huawei-mate-9-dual-sim-czarny.html/ Wiadomo, że cenowo znacznie drożej, ale mówiąc szczerze dziwi mnie trochę to, bo przecież sprzętowo P9 powinien wydolić bez problemu.