Na topie

Android P pozwoli wykorzystywać smartfona w roli klawiatury i gładzika

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Google Android Producenci: Google

Obecnie jest to możliwe przy korzystaniu z odpowiednich aplikacji, nowa wersja systemu ma wprowadzić jednak natywne wsparcie. Osoby korzystające z tego typu opcji powinny być zadowolone.

  • Android P pozwoli wykorzystywać smartfona w roli klawiatury i gładzika
A A

Większość osób korzystających z systemu Google Android może przekonać się na własnej skórze, iż kwestia aktualizacji wypada w przypadku tej platformy bardzo słabo. Wystarczy zresztą przypomnieć, iż Android Oreo ma na ten moment nieco ponad 1% rynkowych udziałów. Google nie może jednak oglądać się na innych i regularnie wypuszcza kolejne wersje swojego systemu. W tym roku będzie to Android P, na temat którego zaczynają pojawiać się coraz konkretniejsze informacje.

Te najnowsze są naprawdę ciekawe, ponieważ sugerują, iż Android P da użytkownikowi smartfona możliwość przekształcenia go w klawiaturę lub myszkę czy gładzik. Oczywiście bezprzewodowo, przy wykorzystaniu modułu Bluetooth. Trudno wprawdzie wyobrażać sobie wprowadzanie większej ilości tekstu przy pomocy tak małej, cyfrowej klawiatury, ale już opcja wykorzystania smartfona jako gładzika wydaje się kusząca.

Android P

O podobnej funkcjonalności mówiło się już we wcześniejszych latach, ostatecznie jej jednak nie wdrożono. W tym roku ma się to zmienić. Wprawdzie już teraz z pomocą przychodzą stosowne aplikacje, ale natywne wsparcie dla omawianej funkcji będzie bezsprzecznie wygodniejsze i, przynajmniej w teorii, powinno działać lepiej.

Na finalną wersję systemu Android P poczekamy jeszcze kilka miesięcy, ale pierwsze wydanie Developer Preview powinno pojawić się już w marcu. Po jego debiucie pojawić powinno się zdecydowanie więcej konkretów na temat nowości szykowanych przez producenta.

Źródło: xda-developers

Odsłon: 3194 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)