Na topie

Android TV po odświeżeniu będzie wyglądał tak

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Google Android Smart TV YouTube Producenci: Google

Zobaczcie, w jakim kierunku będzie następowała ewolucja systemu Android TV, z którego korzystają telewizory Sony, Philips i Sharp.

Android TV po odświeżeniu będzie wyglądał tak

A A

Pierwsi użytkownicy nowych smartfonów mogą już testować Android O, a wkrótce nowy system od Google otrzymają także posiadacze telewizorów, korzystających z tego właśnie Smart TV. Czego można się spodziewać?

Co nowego w Android TV O?

Android TV w wersji O (czyli 8.0) to przede wszystkim odświeżony interfejs. Rzędy tematyczne pozostaną, ale nabiorą funkcjonalności. Będzie ich zresztą więcej i pozwolą sprawniej przeglądać treści na Netfliksie i z innych źródeł. Ciekawostką jest „Watch Next”, gdzie pojawią się niedokończone filmy i kolejne odcinki seriali, które oglądamy.

Wybierając film, zobaczymy jego zwiastun i przeczytamy krótki opis. Jeśli będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej, będziemy mogli skorzystać z pomocy Asystenta, który odpowie na nurtujące nas pytania (nie tylko te dotyczące samego filmu).

YouTube w 360 stopniach

Aktualizacji doczeka się także aplikacja YouTube na telewizory. Obecnie potrafi wyświetlić wideo w rozdzielczości 4K i jakości HDR, a wkrótce dołoży do tego 360-stopniowe treści. Te już teraz są obsługiwane przez komputery i smartfony, ale oglądanie ich na największym ekranie w domu może być ciekawym doświadczeniem.

Nawigacja będzie odbywać się w tym przypadku z pilota. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie funkcja ta pojawi się w aplikacji. Google zapowiada, że debiut odbędzie się „za kilka miesięcy”, co tak naprawdę nie znaczy nic.

YouTube TV 360

Android TV dziś i jutro

Firma Google pochwaliła się podczas konferencji I/O, że użytkownicy systemu Android TV mają już do dyspozycji ponad 3000 aplikacji. Dzięki wsparciu setki partnerów oraz programistów liczba ta ma się dynamicznie zwiększać. 

Z racji rosnącego zainteresowania gigant zamierza wprowadzać nowe funkcje do telewizorów Smart TV. Podobnie jednak jak w przypadku mobilnego Androida firma Google stawia raczej na powolny i przemyślany rozwój, a nie gwałtowne rewolucje. 

Android TV dziś
Tak to wygląda dziś...

Android TV interfejs

...a tak będzie wyglądać za jakiś czas.

Czy mój telewizor otrzyma aktualizację Androida?

Niestety trudno na razie odpowiedzieć na to pytanie, bo producenci nie udostępnili jeszcze takich informacji. Najprawdopodobniej najnowsze telewizory będą jednak zaktualizowane do Android TV O, choć nie wiadomo kiedy, bo wciąż większość odbiorników korzysta w najlepszym razie z wersji M (czyli 6.0).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Android TV jest w tej chwili obecny w telewizorach firm Sony, Philips, Sharp, TCL i Bang&Olufsen oraz w licznych przystawkach od Razera, Nvidii czy Xiaomi.

Źródło: FlatpanelsHD, AndroidAuthority

Odsłon: 9914 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij

Telewizory w marketplace

  1. dziks
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-05-18 16:25

   zrobiles z mamy pirata :D:D

   Skomentuj

 1. dziks
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-05-18 16:28

  wg mnie telewizor powinien byc do wyswietlania obrazu. Caly SMART mozna wrzucic na przystawke. Wiadomo, ze telewizora nie zmienia sie tak czesto jak telefonu, a przeciez smartfony deaktualizuja sie po 3 latach... Kodeki, OS, itp itd. Tak wiec mialbym TV, ktry bylby zawsze na czasie!

  Skomentuj

  1. dolph
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-05-18 21:31

   Popieram. Podpinamy Chromecast od Google i mamy co tam chcemy obsługując telefonem. Uruchomienie tego trwa kilka sekund. Jest małe, płaskie i wisi za tv.

   Skomentuj

 2. PeterMac
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-05-19 07:28

  Na Shield TV pewnie tez

  Skomentuj

 3. zielony888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-05-19 15:47

  Dla mnie najważniejsze by Android na moim Philipsie pozostał nadal platformą bogatą w aplikacje i pozostał stabilnym systemem tak jak ma to miejsce teraz. Miły dla oka interfejs też może być, chociaż mnie się obecny podoba i nie zauważam żadnych niedogodności podczas korzystania z niego.

  Skomentuj

 4. PeterMac
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-05-20 23:23

  Lepiej niech zrobią dobrą przeglądarkę Chrome pod Android TV z łatwą nawigacją pilotem od TV.

  Skomentuj

 5. zielony888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-05-22 15:46

  Wg mnie najlepsze piloty to te, które są wyposażone w pełną klawiaturę na odwrocie oraz jednocześnie pointer do łatwego nawigowania po ekranie. Wśród stosowanych rozwiązań wydaje się najwygodniejsze.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!