Na topie

Antywirusowa fuzja - Avast i AVG w jednej drużynie

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Ciekawostki Ciekawostki Tematyka: antywirus Producenci: Avast AVG

Choć Avast wchłonął AVG, każdy użytkownik nadal będzie mógł zdecydować, który program woli.

 • Antywirusowa fuzja - Avast i AVG w jednej drużynie
A A

W lipcu Avast wykupił pakiet większościowy AVG za 1,3 miliarda dolarów. Dziś ta druga firma oficjalnie została wchłonięta przez pierwszą. Jesteśmy tym samym świadkami narodzin największej firmy antywirusowej na świecie.

„Avast i AVG to teraz jedno” – piszą właściciele tego pierwszego na swojej oficjalnej stronie. Podczas komunikowania tej wiadomości, postanowili oni pochwalić się też liczbami. Avast to teraz firma mająca ponad 400 milionów użytkowników (w tym 160 mln użytkowników mobilnych) oraz potencjał, by każdego miesiąca blokować miliard ataków, 500 milionów złośliwych adresów internetowych i 50 milionów prób phisingu. Wbudowane skanery prześwietlą zaś 9 milionów plików, z czego – jak wynika ze statystyk – co czwarty okaże się złośliwy.

Avast Steckler
Vince Steckler, dyrektor generalny Avasta z częścią zespołu laboratoryjnego.

Choć Avast stał się właścicielem AVG, nie dojdzie do połączenia obu produktów. Obydwa programy będą stale rozwijane –  i będzie to robione niezależnie, choć zespoły inżynierów będą oczywiście wymieniać się swoją wiedzą. Każdy nadal będzie mógł skorzystać z tego oprogramowania, któremu bardziej ufa lub które jest dla niego wygodniejsze. Niezależnie od wyboru otrzyma dostęp do lepszych narzędzi – Avast otrzyma część funkcji AVG i na odwrót. 

Avast infografika

Oficjalnym celem jest brak rywalizacji i tym samym skupienie się na ochronie użytkowników. Nie jest jednak tajemnicą, że podczas gdy Avast radzi sobie świetnie w krajach nieanglojęzycznych, to tam, gdzie obowiązuje język angielski AVG notuje zdecydowanie lepsze wyniki. To biznes, więc liczą się pieniądze. Najważniejsze jednak, że korzyści dla użytkowników również mogą być autentyczne.

Źródło: Avast

Odsłon: 5996 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-10-03 13:42

  NSA pewnie szampana otworzyło

  Skomentuj

 2. Niveal
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2016-10-03 14:08

  Jedno i drugie mało warte.

  Skomentuj

 3. Wasek
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-10-03 15:44

  Mam nadzieję tylko, że nie ruszą PC TuneUp..

  Skomentuj

   1. Wasek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-04 23:13

    Jak się go nie umie dobrze ustawić to każdy będzie do dupy. Mówisz, że CCleaner jest jedynym sensownym narzędziem a przecież należy do tej samej kategorii, praktycznie robi to samo. ^^ Też umiem manualnie usuwać pliki tymczasowe i z kilkoma innymi rzeczami też sobie poradzę ale po co skoro mam od tego PC TuneUp? ;) Wystarczy dokładnie ustawić co może usunąć a czego ma nie dotykać.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!