Na topie

Aplikacja Apsik! to niezbędnik alergika

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Aplikacje mobilne

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki Tematyka: Aplikacje na Androida

Apsik! to darmowa aplikacja dla alergików, która pozwala bardziej komfortowo przejść przez wzmożony okres pylenia.

 • Aplikacja Apsik! to niezbędnik alergika
A A

Rozpoczął się bardzo nieprzyjemny czas dla alergików. Tymczasem z badania ECAP wynika, że w Polsce mniej więcej co piąta osoba cierpi na alergiczny nieżyt nosa, objawiający się uczuciem zatkania i swędzenia, wodnistym katarem, kichaniem czy podrażnieniem spojówek. Komfortowo przebrnąć przez ten okres pomagają dziś – a jakże! – aplikacje mobilne, a jedną z ciekawszych jest Apsik!.

Apsik! to aplikacja, w której znajdziemy aktualizowane na bieżąco informacje o stężeniu pylenia konkretnych alergenów i która powiadomi nas o tym, że pylenie osiągnie wyższy poziom w najbliższej przyszłości. Pozwala również sprawdzić inne szczegóły, na przykład na temat pogody czy jakości powietrza.

Apsik screen

Wiedząc, kiedy rozpocznie się poważne pylenie, możemy udać się zawczasu do lekarza i zaopatrzyć w leki, jakich potrzebujemy. Warto w tym miejscu podkreślić, że Apsik! oferuje mapę gabinetów alergologicznych (wraz z numerami kontaktowymi).

Na tym nie koniec, bo Apsik! ułatwia także monitorowanie objawów, co jest kluczowe dla prawidłowego kontrolowania alergii. Programik pozwala prowadzić elektroniczny dzienniczek, a jeśli będzie on nieuzupełniany, to użytkownik otrzyma stosowne powiadomienie. 

Aplikacja Apsik! jest dostępna za darmo na smartfony z Androidem (w Google Play) oraz z iOS-em (w App Store). Nie wymaga rejestracji i nie gromadzi żadnych danych o użytkowniku. Więcej dowiecie się z filmu poniżej:

Źródło: CluePR, Apsik!

Odsłon: 5932 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Aplikacje mobilne w marketplace

 1. frankowski84
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-14 17:30

  Ta apka to jest sztos, mam zainstalowaną gdzieś od tygodnia i alerty mi przychodzą tak jak trzeba

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!