Na topie

Zaglądamy do środka iMac Pro - które podzespoły można wymienić?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Komputery Producenci: Apple

iMac Pro to potężna stacja robocza, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Co jeżeli chcielibyśmy ją zmodernizować?

  • Zaglądamy do środka iMac Pro - które podzespoły można wymienić?
A A

Od niedawna na naszym rynku jest dostępny Apple iMac Pro, który w podstawowej wersji kosztuje prawie 24 tysiące złotych (za najbardziej wypasioną trzeba zapłacić ponad 66 tysięcy złotych). Zastanawialiście się co znajduje się wewnątrz konstrukcji i jak wygląda kwestia ewentualnej modernizacji komputera?

Other World Computing opublikował filmik, na którym ujawniono sposób otworzenia komputera. Jak przystało na sprzęt firmy Apple, zadanie nie jest takie proste i nie polecamy tego rozwiązania mniej doświadczonym użytkownikom.

Apple iMac Pro  Apple iMac Pro

Podzespoły komputera zostały bardzo ciasno upakowane. Głównym elementem jest tutaj potężna płyta główna, na której znalazła się m.in. podstawka LGA 2066 pod procesor Intel Xeon W oraz cztery banki pamięci DDR4 DIMM. Teoretycznie obydwa elementy można więc wymienić we własnym zakresie (procesor zabezpieczono plombami).

Na płycie znalazł się również układ graficzny Radeon Pro Vega 56 lub 64, ale został on zainstalowany bezpośrednio na PCB. Co prawda procesor i układ graficzny wykorzystują dwa osobne wentylatory, lecz układ chłodzenia obydwóch elementów został ze sobą połączony.

Apple iMac Pro

Ciekawostką jest również fakt, iż producent zastosował w iMacu Pro dwa nośniki SSD, które połączono w macierz RAID 0 (nośniki również zabezpieczono plombami).

Poniżej możecie zobaczyć filmik z otwierania podstawowej wersji komputera iMac Pro.

Źródło: OWC

Odsłon: 4957 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Komputery w marketplace

  1. Mighn
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-12-30 13:38

    Za tą cenę mamy kilka równie mocnych (jak nie mocniejszych) zestawów PC, w których dodatkowo mamy na przyszłość opcję bezproblemowego upgrade, OC czy po prostu przeczyszczenia chłodzenia... kto to kupuje??

    Skomentuj

    1. benzene
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-12-30 13:50

      Jak to kto to kupuje? Jabłeczni onaniści.

      Skomentuj

    2. AkaRyupl
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-12-30 18:16

      "Kto to kupuje?" Firmy uzależnione od oprogramowania robionego tylko na Maci - i tylko oni. Nikt inny nie wyda takich pieniędzy na komputer słabszy od PC-ta z Windowsem za te same pieniądze.

      Skomentuj

      1. MKjanek32
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-12-31 14:07

        Niby tak... Z drugiej strony już od kilku dobrych lat wśród firm jest coraz większe zainteresowanie hackintoshami do pracy, koledzy nieraz takie zestawy składali i serwisowali. Przy obecnych pomysłach Apple nie ma co się dziwić.

        Skomentuj

  2. TheIslander
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2017-12-30 14:56

    66 tyś zł?
    I9 + płyta główna
    2x 1080ti
    64gb ramu
    2 tb m.2
    4 tb ssd
    używana corsa
    i jeszcze zostanie . . .

    Skomentuj

    1. Barubar24
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-12-30 15:12

      ale na obudowie nie będzie loga "japckoka" więc nie będzie szpanu.

      Skomentuj

      1. Himoto
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2017-12-30 16:54

        z grawerem imienia czy bez? [koszt 30-100PLN]
        Możesz zamówić od chińczyka lub od polaka i okleić cały komputer tymi logami :).

        Za oryginalne logo [z odzysku, lub poprodukcyjne] zapłacisz trochę więcej.

        Skomentuj

    2. Michał 06
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-30 15:46

      i jeszcze na balony zostanie :P

      Skomentuj

  3. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-12-30 18:14

    Właśnie kupiłem takie i wcale nie żałuje 66tyś zł to wcale nie tak dużo jak za taki sprzęt głównie służy mi do gier wiedzmin dziki kot, CS GO, LOL, Minecraft i Simsy nowe polecam

    Skomentuj

    1. hex3n
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-30 19:29

      Wiedźmin Dziki Kot LOL! youtube.com/watch?v=BF7ZIXrkUMc

      Skomentuj

    2. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-31 09:25

      :D

      Skomentuj

    3. CrisPL
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-12-31 19:08

      Słaby troll.

      Skomentuj

    4. jakub1t
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-01-02 09:44

      Ja dałem 70 i nie chciałem reszty

      Skomentuj

  4. vitosx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-01 20:10

    No patrzcie, a PC Gamer podliczył i wcale nie wyszło tak drogo...
    http://www.pcgamer.com/apples-new-imac-pro-costs-5000-but-is-it-overpriced/

    Zapominacie o monitorze. 5K z przestrzenią barw P3 i obsługą HDR, nie ma tego jeszcze zbyt dużo na rynku i swoje to kosztuje.