Na topie

Apple szykuje się do zmniejszenia produkcji najnowszych iPhone'ów?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

Czyżby smartfony iPhone 7 i iPhone 7 Plus sprzedawały się poniżej oczekiwań?

  • Apple szykuje się do zmniejszenia produkcji najnowszych iPhone'ów?
A A

Premiera smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus była oczywiście wydarzeniem bardzo głośnym, a chwilę po niej pojawiły się sugestie, iż w pierwszych dniach dostępności na rynku były one wręcz rozchwytywane. Od tego czasu o sprzedaży nie mówiło się wiele, ale wygląda na to, że obecnie zainteresowanych zakupem jest już mniej.

Wedle raportów Nikkei, Apple przymierza się do zmniejszenia produkcji iPhone'ów. W pierwszym kwartale nowego już roku redukcja wynosić miałaby około 10%.

I chociaż odnosić ma się to do wszystkich smartfonów producenta, w największym stopniu zauważalne będzie podobno w przypadku najnowszych modeli iPhone 7 i iPhone 7 Plus. To samo źródło trafiało już z podobnymi doniesieniami w poprzednich latach, można zatem założyć, że i w tym roku dysponuje dobrymi informacjami.

Gorsza niż przewidywano sprzedaż czy zwyczajne działanie wynikające z tego, iż iPhone 7 i iPhone 7 Plus są na rynku już kilka miesięcy? Nikkei sugeruje to pierwsze, chociaż jednocześnie dodaje, że zainteresowanie modelem iPhone 7 Plus wciąż pozostaje wysokie. Niestety w tym przypadku producent ma problem z modułem podwójnej kamery, który nie jest dostarczany w wystarczających ilościach.

Wiele wyjaśnić powinny dane dotyczące wyników finansowych Apple za zeszły rok. Wkrótce producent powinien się nimi pochwalić.

Źródło: venturebeat, Apple

Odsłon: 5595 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Tomecek
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-01-02 08:50

    Brak jacka robi swoje.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-01-02 13:05

      jaki tam brak. wiertarka i jest :D

      Skomentuj

  2. Smuga
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-02 09:32

    iPhone'a 7 Plus w wersji 128 i 256 praktycznie nie idzie dostać od ręki i trzeba czekać, więc ucinanie produkcji jeszcze bardziej to obniży podaż.

    Skomentuj

    1. Franz
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2017-01-02 11:42

      Większość szuka wersji Plus z dużą ilością pamięci - wiadomo, że 7 ma za mały ekran jak na dzisiejsze czasy, a wiele osób pstryka dużo zdjęć, kręci filmy 4K, chce mieć ze sobą swoją muzykę, czy filmy i pamięci nigdy za dużo.

      Skomentuj

      1. xremosx
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-01-02 12:12

        " wiadomo, że 7 ma za mały ekran jak na dzisiejsze czasy" a co wszyscy maja problemy ze wzrokiem, czy musza sobie jakos podniesc ego rozmiarem smartphona?

        Skomentuj

        1. Franz
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-01-02 15:31

          Bez sensu argument - czyli rozumiem, że jak powiem Tobie, że TV kupiłem większy niż 32" to stwierdzisz, że mam problemy ze wzrokiem lub chcę sobie podnieść ego rozmiarem ekranu w TV?

          Co do smartfona to też nie rozumiem jaki w pływ na ego ma wielkość ekranu - przecież wcale nie jest tak, że telefony z ekranem 5" i większe kosztują zawsze najwięcej.

          Poza tym to nie tylko moje przekonanie, ale to co widzę u znajomych i co czytam na temat tego jak wygląda rynek smartfonów - za chwilę te z ekranami 5" i większymi będą stanowiły większość na rynku.

          Tylko na Benchmarku nie wiedzieć czemu dominują fani smartfonów z małymi ekranami i hejtują wszystkich, którzy twierdzą, że wolą coś z ekranem np. 5,5".
          Przecież ja nie zmuszam nikogo do zakupu takiego telefonu - każdy kupuje co chce, a ja jedynie wyraziłem swoją opinię.

          Skomentuj Historia edycji

          1. PawelSalsa
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-01-02 18:57

            Dokladnie jak piszesz. Duze ekrany sa oczywiscie czytelniejsze , a skoro tak to po co brac mniejszy. Oczywiscie ludzie tez sa rozni jeden ma 2 metry drugi 1.5 m wiec to pewnie tez gra role. Ale generalnie wiekszy = bardziej przyjazny dla oczu.

            Skomentuj

        2. kombajn
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-01-02 21:52

          @xremosx wszyscy może nie ale idealny wzrok ma cześć nasto i dwudziesto latków a im ludzie starsi tym wzrok się w naturalny sposób pogarsza jakbyś nie wiedział. Do tego dochodzi jeszcze duża grupa osób z wadami wzroku. A na dokładkę ci powiem że korzystanie ze smartphona z ekranem co najmniej 5,5" jest po prostu wygodniejsze. No chyba że ktoś jest zatwardziałym fanatykiem twierdzącym że ideałem ergonomii jest smartphon który można obsługiwać jedną ręką co z mojego punktu widzenia jest czystym nonsensem. Ja zaczynałem przygodę z urządzeniami z ekranem dotykowym od Palmtopów w czasach gdy jeszcze nikt o smartphonach nie myślał i jestem niejako od początku przyzwyczajony do obsługi prawą ręką urządzenia trzymanego w lewej ręce(kiedyś za pomocą rysika dziś palca) i nie mogę pojąć jak ktoś może twierdzić że obsługa za pomocą kciuka jest wygodniejsza. Przecież ani sobie obrazu nie powiększysz, tekstu na stronie internetowej nie wyskalujesz ani w linki w przeglądarce łatwo nie jest trafić samym kciukiem. Szczególnie na takich malutkich 5" telefonach.

          Skomentuj Historia edycji

        3. AkaRyupl
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-01-03 00:26

          A może ekrany 5+ są po prostu wygodniejsze? Osobiście wolę taki ekran jak małą pchełkę, którą miałem kilka lat temu.

          Skomentuj

      2. escobarr
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-01-02 21:09

        od przegladania zdjec jest imac z synchronizacja a od muzyki jest apple music. nie bawie sie w grylsa zeby nie miec przynajmniej hsdpa

        Skomentuj

  3. Celdur
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-01-02 14:26

    Nie ego a małego wacusia.

    Skomentuj

  4. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-02 15:35

    Co ten znak zapytania robi na końcu zdania w tytule art?

    Skomentuj

  5. eltra
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-01-02 15:53

    Z taka cena to cud ze w ogóle idą :)

    Skomentuj

    1. stalkerpl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-01-03 10:18

      niektórym kasy nie brakuje ale są równiez wariaci którzy wezmą kredyt by dostać ten telefon

      Skomentuj

  6. SweetBear
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-03 11:57

    Pisałem, że nikt tego nie kupuje tydzień po premierze i dostałem masę łapek w dół.