Na topie

Arduino Nano - nowe płytki już od 8 euro

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Arduino

Małe i niedrogie, a pozwalające urzeczywistniać ciekawe projekty. Zaprezentowano nowe płytki Adruino Nano dostosowane do różnych potrzeb.

 • Arduino Nano - nowe płytki już od 8 euro
A A

Arduino to rodzina płytek, które pozwalają domorosłym inżynierom realizować najrozmaitsze projekty. Nano z kolei to seria, na którą składają się modele o szczególnie zwartych konstrukcjach, przeznaczone do urzeczywistniania marzeń związanych z autorskimi gadżetami w rozmiarze mini. Teraz została ona wzbogacona o cztery nowe warianty.

Wśród nowych płytek spod znaku Arduino Nano znajduje się najtańsza w historii. Nazywa się Every, wykorzystuje układ ATMega4809, jest przeznaczona do tworzenia „gadżetów codziennego użytku” i w podstawowej konfiguracji kosztuje zaledwie 8 euro.  

Nieco droższa (bo kosztująca 16 euro) płytka Nano 33 IoT z mikrokontrolerem SAMD21G18A (48 MHz) jest kompatybilna z platformą Arduino Internet of Things. Przeznaczeniem są więc gadżety obsługujące połączone urządzenia. 

Z myślą o projektach, takich jak gadżety ubieralne, które wymagają łączności Bluetooth 5.0 i niskiego zapotrzebowania na energię, zaprojektowana została płytka Arduino Nano 33 BLE (wyceniona na 17,50 euro) z układem nRF52480. 

Wreszcie jest też jej wersja wzbogacona o sensory (takie jak akcelerometr, żyroskop, termometr, czujnik ciśnienia, czujnik natężenia światła czy czujnik wilgotności) i mikrofon. Nazywa się Arduino Nano 33 BLE Sense i kosztuje 27 euro.

„Nowe modele z serii Nano są kierowane do milionów twórców, ceniących Arduino za prostotę i aspekt open source, poszukujących opłacalnych, małych i potężnych płytek, którym można zaufać przy realizowaniu swoich projektów” – powiedział współzałożyciel Arduino, Massimo Banzi. Aktualnie trwa przedsprzedaż przez oficjalną stronę (tam też znajdziecie komplet informacji na temat tych nowości).

Arduino Nano rodzina

Źródło: Arduino, Engadget, Fossbytes

Odsłon: 5911 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. Betonowy Druid
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-05-20 16:41

  Teraz tylko czekać na klony z chin, za 1/3 ceny ^^

  Skomentuj

 2. almon
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-21 05:00

  Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w e-papierosie? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiego to ty (specjalnie z małej litery) masz e-papierosa. Może byś lepiej wykorzystał Arduino?"

  Skomentuj

  1. noizebeat
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2019-05-21 07:55

   Dobrze się czujesz?

   Skomentuj

  2. bullseye
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-21 08:01

   A Ty może byś lepiej wykorzystał moc komputera niż do pisania glupich wpisów ?
   A, nie, wybacz, ty możesz bo to pewnie wyższy cel niż e-papieros :D

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!