Na topie

Asseco Poland ma system do przewidywania zachowań klientów w sieci

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Asseco Customer Intelligence to system do prognozowania zachowań klientów w Internecie. „W dzisiejszych czasach firmy muszą nadążyć za stale rosnącymi oczekiwaniami konsumentów” – przekonuje producent.

 • Asseco Poland ma system do przewidywania zachowań klientów w sieci
A A

Asseco Customer Intelligence to system, który ma być pomocą dla przedsiębiorstw, chcących skutecznie wykorzystywać potencjał drzemiący w Big Data. Dzięki niemu możliwe ma być dokładne prognozowanie zachowań klientów w świecie cyfrowym.

ACI służy do analizy zachowań klientów oraz przewidywania, jakie produkty lub usługi mogą ich interesować obecnie i w najbliższej przyszłości. System ten ma sprawiać, że możliwe będzie tworzenie odpowiednio dostosowanych kanałów komunikacji oraz spersonalizowanych ofert opartych na „zwyczajach i potrzebach zakupowych klientów”, jak podaje Miłosz Posyłek, Dyrektor Działu Systemów Analitycznych Asseco Poland.

W jaki sposób ACI może pomagać w opracowywaniu dobrej strategii marketingowej? Przede wszystkim wykorzystuje dane bieżące i historyczne do przewidywania zachowań w przyszłości. Fundamentami są zatem duże zbiory danych (Big Data) oraz sztuczna inteligencja (a w tym przypadku konkretnie uczenie maszynowe).

„Rozwiązanie pracuje w oparciu o mechanizmy uczenia maszynowego bazujące na modelach analitycznych. Posiada informacje o produktach i treściach marketingowych, a także jest zintegrowane z systemami dostawców reklam. To wszystko umożliwia szybką weryfikację zachowań klienta. W konsekwencji system pozwala na właściwe przygotowanie oferty” – dodał Miłosz Posyłek.

Według wyliczeń ekspertów z Forrester Research do 2020 roku zyski ze skutecznej weryfikacji Big Data wzrosną do 1,2 biliona dolarów. Nie da się więc ukryć, że drzemie tutaj olbrzymi potencjał. ACI ma pomóc go wykorzystać firmom ubezpieczeniowym, bankom czy też sklepom internetowym i nie tylko zwiększyć ich zyski ze sprzedaży, ale też poprawić efektywność relacji na linii firma-klient.

„Media społecznościowe, działania na stronach www, czy poprzez aplikacje mobilne są cennym źródłem informacji o zachowaniach klientów. Można je wykorzystać z powodzeniem do planowania kampanii marketingowych oraz jako wsparcie procesów sprzedażowych. […] W dzisiejszych czasach firmy muszą nadążyć za stale rosnącymi oczekiwaniami konsumentów” – podsumował Jarosław Bryl, Dyrektor Pionu Business Intelligence Asseco Poland.

Źródło: Asseco Poland. Foto: rawpixel/Pixabay (CC0)

Odsłon: 3912 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. sabaru
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-09-29 11:39

  Pewnie nie jedną noc ktoś przesiedział żeby napisać na to kod, a ktoś inny wydał kupę kasy, a ja sobie zainstaluje odpowiednią wtyczkę do blokowania reklam i tyle z ich programu do wyświetlania reklam o_O.

  Skomentuj

 2. zuzannator
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-29 13:51

  To świetnie! Wspaniała wiadomość!

  Skomentuj

 3. BariGT
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-09-29 15:39

  Zawsze jak czytam takie artykuły zastanawia mnie kiedy ktos ogarniety wpadnie na pomysł, aby zamiast kase inwestowaną w naukowe opracowywanie nowych metod spamowania przeznaczyc na obniżenie ceny i tym zachęcać do zakupów.

  Skomentuj

 4. rahl_r
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-09-29 20:14

  analiza Big Data i tyle.

  Skomentuj

 5. eMGi27
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-09-29 21:57

  Pitu, pitu, nic tylko kreowanie rzeczywistości i popytu. Mówienie ludziom co dla nich lepsze :/

  Skomentuj

 6. Kropeczka
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-10-02 10:23

  A wystarczyłyby rozsądne ceny i jakość towaru...

  Skomentuj

 7. piotr.potulski
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-10-07 13:55

  Paru państwowym spółkom pewnie uda się to sprzedać.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!