Na topie

ASUS Blue Cave - designerski router już dostępny w sprzedaży

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Routery

Kategoria: Komputery Sieci Routery Producenci: ASUS

Blue Cave szczególnie sprawdzi się w inteligentnym domu. Możemy liczyć nie tylko na świetną wydajność, ale też funkcjonalność i dodatkowe zabezpieczenia.

 • ASUS Blue Cave - designerski router już dostępny w sprzedaży
A A

Firma ASUS wprowadziła do sprzedaży Blue Cave. Nowe urządzenie pokazuje, że można stworzyć wydajny i funkcjonalny router, który będzie wyróżniał się nowoczesną stylistyką.

Blue Cave został stworzony dla wysokiej wydajności oraz zaprojektowany w naprawdę eleganckim stylu. Urządzenie bazuje na dwuzakresowej konstrukcji (4x4), dzięki czemu oferuje przepustowość Wi-Fi nawet na poziomie 2600 Mb/s (producent chwali się nawet o 28% wyższą przepustowością względem innych modeli AC2600). Na obudowie wyprowadzono 4 gigabitowe gniazda LAN, a także port USB 3.0.

Urządzenie bazuje na specjalnie zaprojektowanej płytce drukowanej (o połowę mniejszej od normalnej płytki drukowanej stosowanej w routerach 4x4), natomiast do chłodzenia komponentów wykorzystano specjalne radiatory z powłoką z grafenu. Wewnątrz znalazły się również cztery anteny - trzy pionowe i jedna pozioma, które zapewniają możliwie najlepszą jakość sygnału we wszystkich kierunkach.

ASUS Blue Cave router

ASUS Blue Cave pozwala również śledzić intensywność korzystania z Internetu i odpowiednio ustawić dostępność oraz maksymalny czas korzystania z aplikacji dla każdego użytkownika. Funkcja kontroli rodzicielskiej umożliwia zablokowanie dostępu do aplikacji mobilnych i witryn internetowych określonej kategorii – oraz zastosować te same ustawienia na wszystkich urządzeniach danego członka rodziny – jednocześnie zezwalając na dostęp do reszty zasobów Internetu

ASUS Blue Cave router

To jednak nie koniec rewelacji, bo Blue Cave obsługuje usługi IFTTT i Amazon Alex, dzięki czemu można z łatwością zintegrować go do swojego systemu inteligentnego domu i ułatwić sobie codzienne życie. Dla przykładu użytkownik może powiedzieć do Alexy, aby wyłączyła Wi-Fi w trakcie kolacji rodzinnej dla uniknięcia rozpraszania. Można również skorzystać z IFTTT, aby uzyskać automatyczne powiadomienie przez e-mail, kiedy tylko dzieci wrócą do domu.

ASUS Router - aplikacja

Do zarządzania siecią domową można wykorzystać przeglądarkę internetową – intuicyjny interfejs użytkownika ASUSWRT umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami i ustawieniami routera Blue Cave. Ponadto przewidziano aplikację mobilną ASUS Router, która zawiera opcje sterowania wszystkimi najważniejszymi funkcjami i daje ogólny przegląd aktualnej sytuacji w sieci (jest ona dostępna dla urządzeń działających pod systemami Android i iOS).

ASUS Blue Cave był już prezentowany w ubiegłym roku, ale dopiero niedawno trafił do sprzedaży – ceny kształtują się na poziomie 999 złotych. Zerknijcie jeszcze na prezentację routera.

Źródło: ASUS, inf. własna

Odsłon: 4910 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij

Routery w marketplace

 1. Kiciulek
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-03-13 16:51

  Wygląda jak mini pralka ;)

  Skomentuj

 2. mutissj
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-03-13 17:14

  pójdzie mi na XP?

  Skomentuj

 3. mesjan
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-03-13 17:57

  Dla niektórych średnica tego otworu może mieć wielkie znaczenie ;)

  Skomentuj

  1. sebmania
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-03-13 23:13

   łączenie się z internetem nabiera nowego znaczenia.

   Skomentuj

  2. Sander Cohen
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-14 01:56

   :-D

   Skomentuj

 4. thomasott
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-13 18:40

  You made my day!

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!