Na topie

Asus może przygotować smartfona z wysuwanym aparatem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Smartfony Tematyka: Asus ZenFone Patenty Producenci: ASUS

Ciekawe informacje dotyczące wniosków patentowych, jakie zostały złożone przez tajwańskiego producenta kilka dni temu w EUIPO.

 • Asus może przygotować smartfona z wysuwanym aparatem
A A

Moda na smartfony z wyświetlaczami o coraz smuklejszych ramkach trwa. Pojawiają się informacje sugerujące, iż do wyścigu dołączy firma Asus.

Portal LetsGoDigital zamieścił informacje dotyczące wniosków patentowych, jakie zostały złożone przez tajwańskiego producenta kilka dni temu w EUIPO. Pierwszy prezentuje smartfona z bezramkowym wyświetlaczem i wysuwanym modułem, w którym umieszczona będzie frontowa kamera.

Być może zasadna będzie ostatecznie liczba mnoga, ponieważ nie da się wykluczyć więcej niż jednej kamery. Wniosek patentowy zakłada różne szerokości wysuwanego modułu. Sama idea została już wykorzystana przez niektórych producentów, ma swoich zwolenników i przeciwników, ale nie da się ukryć, że przyczynia się do zmniejszenia ramek wokół wyświetlacza.

Asus smartfon wysuwany aparat patent

Drugi z wniosków patentowych również nie zapowiada rewolucji, ale pokazuje, że Asus nie przechodzi obojętnie obok ostatnich nowości. Chodzi o smartfona z niewielkim wcięciem w wyświetlaczu, na wzór tego co widzieliśmy już np. w o Huawei Nova 4 czy Galaxy A8s, a ostatnio w Honor View 20.

Asus smartfon patent

Trudno przewidzieć, kiedy przedstawione pomysły mogą doczekać się realizacji. Wątpliwe, aby już na początku przyszłego roku kiedy to powinniśmy zobaczyć następców modeli z linii Zenfone 5.

Źródło: nl.letsgodigital

Odsłon: 2335 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. TicTac
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-12-30 12:43

  Skoro robią wysuwaną kamerę to dlaczego nikt nie pokusi się o kamerę 360s , moim zdaniem był by to hit.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!