Na topie

ASUS ROG Strix XG27VQ już dostępny w Polsce - gracze będą zadowoleni

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: ASUS ROG FreeSync Producenci: ASUS

Model ROG Strix XG27VQ po raz pierwszy został zaprezentowany w kwietniu podczas konferencji ROG Outshine the Competition.

  • ASUS ROG Strix XG27VQ już dostępny w Polsce - gracze będą zadowoleni
A A

Na naszym rynku w końcu pojawił się monitor ASUS ROG Strix XG27VQ. Model ten charakteryzuje się zakrzywioną matrycą o przekątnej 27 cali i wysoką częstotliwością odświeżania, a zatem szczególnie powinien zainteresować miłośników dynamicznych gier akcji i popularnych tytułów sieciowych.

ROG Strix XG27VQ wykorzystuje 27-calowy panel VA o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) i odświeżaniu 144 Hz. Dodatkowym atutem jest tutaj wsparcie dla technologii ASUS Extreme Low Motion Blur oraz Adaptive-Sync (FreeSync), co pozwala wyeliminować niekształcenia oraz rozmycia ruchu.

Głównym atutem monitora jest jednak zakrzywienie matrycy (1800R), co zwiększa pole widzenia gracza i pozwala uzyskać przewagę nad przeciwnikami. Co więcej, taki ekran gwarantuje także o wiele intensywniejsze wrażenia podczas oglądania filmów.

ASUS ROG Strix XG27VQ monitor

Producent udostępnił również funkcję ASUS GamePlus, która wprowadza kilka ułatwień w trakcie rozgrywki (m.in. funkcję wirtualnego celownika, minutnik oraz licznik FPS). Opcja regulacji ekranu udostępnia trzy linie kontrolne po czterech stronach monitora, co praktycznie eliminuje niepotrzebne zgadywanie podczas konfiguracji systemów z kilkoma monitorami.

ASUS ROG Strix XG27VQ monitor

W kwestii wyglądu, ROG Strix XG27VQ podąża sprawdzoną drogą produktów ROG, oferując śmiały i udoskonalony design wraz z ikoniczną podstawą w kształcie tripoda. Z tyłu monitor znalazło się oświetlenie ASUS Aura RGB, udostępniając użytkownikom kilka trybów oświetlenia do stworzenia fajnego i stylowego tła dla każdego systemu gamingowego. Monitor oferuje również wyjątkowy, spersonalizowany znak świetlny, który pozwala graczom tworzyć i dostosowywać efekty własnej projekcji świetlnej.

Najważniejsze informacje o monitorze ASUS ROG Strix XG27VQ:

  • przekątna: 27 cali
  • matryca: VA
  • rozdzielczość: 1920 x 1080 px @ 144 Hz
  • kąty widzenia: 178/178 stopni
  • czas reakcji: 4 ms
  • kontrast: 1000:1
  • złącza wideo: DVI-D, HDMI, DisplayPort
  • dodatkowe funkcje: Extreme Low Motion Blur, FreeSync, GameVisual, GamePlus
  • wymiary: 564,1 x 383,7~503,7 x 253,7 mm
  • waga: 5,6 kg

ROG Strix XG27VQ jest dostępny w cenie 1899 złotych. Model ten powinien więc zainteresować wymagających graczy, którzy dysponują wydajnym komputerem z kartą graficzną Radeon.

Źródło: ASUS

Odsłon: 3982 Skomentuj newsa
Komentarze

37

Udostępnij

Monitory w marketplace

  1. Dizzy
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-09-04 11:27

    poprawcie tytuł bo jest: gracze będą zwdowoleni ;)

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 11:54

      Dzięki! Teraz już na pewno będą zadowoleni :)

      Skomentuj

  2. Dizzy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 11:27

    poprawcie tytuł bo jest: gracze będą zwdowoleni ;)

    Skomentuj

  3. Blejd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 11:28

    Fajny monitor tylko ze 1080p tutaj powinno byc WQHD 2560x1440 , zakrzywienie 21:9 daje poczucie fajnej imersji jakby monitor cię otaczał zajefajnie na tym wygladaja gry.

    Skomentuj

  4. hex3n
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-04 11:35

    Zainteresował by mnie gdyby wyprostowali ekran. Zaginanie przy 27 calach to głupota!

    Skomentuj

    1. Dziabarra
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-09-04 11:36

      Zgadzam się z kolegą. Zakrzywienie dopiero przy 30"+ ma sens.

      Skomentuj

  5. Blejd
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-09-04 12:02

    Przy 27calach 21:9 zakrzywienie ma sens nawet na 16:9 tez by mialo.

    Skomentuj

  6. wasptak
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-04 12:36

    27 '' i FHD - kto jeszcze używa takich archaików ?

    Skomentuj

    1. KENJI512
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 12:45

      Właśnie też mnie to zdziwiło do kogo ten monitor, ale patrząc po tym, że jest freesync pewnie kierowany do ludzi z gorszymi kartami graficznymi, stąd mniejsza rozdzielczość, bo i tak WQHD nie pograją.

      No i miło, że wreszcie zaczynają doceniać monitory VA. Po przesiadce z dobrego VA na topowy IPS dla graczy miałem negatywne odczucia.

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-04 13:05

        Czyli mówisz, że ktoś kto siedział długo na monitorze z dobrą matrycą VA (w moim przypadku to Eizo) to będzie rozczarowany nawet dobrym IPS?

        Skomentuj

        1. KENJI512
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-05 11:34

          Miałem właśnie Eizo VA :) (tego 120Hz, nie pamiętam modelu chyba FG2421)

          Przeszedłem na "dobry" IPS 27 cali Asus Predator za wtedy 3500zł.

          Fajny, bo większy i 165Hz. Ale kolory, jakość obrazu... mocno się kłania. Mówiąc kolory mam na myśli brak kontrastu, teraz gdy używam już rok czy dwa ładne wszystko, ale jak miałem oba obok siebie to IPS zdecydowanie przez mgłe.....

          Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 13:29

      Ja i nie ma to nic wspólnego z archaizmem. Do poważnego grania rozdzielczość większa niż FullHD to wada nie zaleta.

      Oczywiście ten opisywany tu monitor to nie jest monitor do poważnego grania, ale tak tylko mówię, żeby cię uświadomić, że twoje indywidualne potrzeby nie są jedynymi, które istnieją.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Blejd
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-04 14:23

        To że na turniejach nadal graja w full hd to nie znaczy że do poważnego grania nie można grać w wyższej rozdzielczości , Full HD powoli odchodzi w przeszłość , i truniejowcy też będą musieli się przesiąść na cos więcej min to 2k , a powoli 4k staje sie coraz bardzoej powszechne.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-04 16:34

          W gry esportowe gra się na fpsie który dla normalnych graczy wydaje się absurdalny (rzędu 300+) po to by zminimalizować input lag. Znajdź mi kartę która pociągnie mi Overwatcha 300fps+ w 4k.

          Ponadto wyższa rozdzielczość w esporcie nie daje nic. Wyższe odświeżanie za to tak. Dlatego esportowcy i poważni gracze kupując nowy monitor do gier sięgają dzisiaj po ekrany FullHD@240Hz (max jaki obsłuży hdmi 2.0), a nie jak casuale po 2K/4K.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Blejd
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-09-04 17:19

            Mylisz sie ze nic nie daje wieszka mapa wiekszy zasieg itd ... pozatym nie mowie koniecznie ze 4k , ale w 2k mozna juz grac spokojnie na 144hz monitorze osiagac te 144fps ciagle a i wiecej spokojnie da rade obnizajac ustawienia.

            Skomentuj

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-04 18:20

            No i jak ja mam z tobą dyskutować, gdzie mówię ci jak jest, a ty mi mówisz, że tobie się wydaje, że jest inaczej...

            Nie mówiąc już o tym, że twoje argumenty nie mają po prostu sensu. Zwiększając rozdzielczość na tej samej przekątnej ekranu, nic nie będzie większe. Żadne zasięgi, żadne mapy czy nie wiem co tam innego nie będzie większe czy też bardziej widoczne (zmienić to się możne co najwyżej rozmiar interfaceu, ale na... mniejszy). Jedyne co będzie większe to ppi, ale nic to nie zmieni, bo ekran w monitorach esportowych nie jest od podziwiania widoczków, a do ekstremalnie szybkiego i precyzyjnego przekazywania informacji.

            Najprościej rzecz ujmując esport i casual gaming, jeśli chodzi o monitory, idą dwiema różnymi drogami. Esport idzie w Hz i szybkość matrycy, bo te w przeciwieństwie do rozdzielczości, coś dają. Dlatego też jak ktoś kupuje teraz monitor do poważnego grania to wybiera FullHD@240Hz, a jak ktoś kupuje monitor do grania sobie w gierki po pracy to wybiera 2/4K, HDRy i co tam jeszcze, żeby tyłek Lary się tam ładnie prezentował. Tyle w temacie, nie ma się tu nad czym rozwodzić.

            Ponadto, monitory esportowe tworzone są zazwyczaj we współpracy (w postaci konsultacji) z zawodnikami. To oni mówią czego potrzebują i co jest potrzebne a co nie. Takie monitory masz wyraźnie opisane, że są to ekrany do esportu, żeby później jeden z drugim głąbem (choć i tak zdarzają się durnie, którzy wciąż to robią) nie pisali komentarzy pod takimi monitorami "OMG TN FullHD za taką cenę WTF?!". Różny target, różne potrzeby. Ten opisywany tu monitor to w 100% monitor do casualowego, niezobowiązującego grania dla zabawy.

            I nie obraź się, ale zawsze mnie śmieszy, jak ktoś bez pojęcia o esporcie próbuje się wypowiadać w tych kwestiach, wymyślając jak to mu się "na logikę" czy "chłopski rozum" wydaje. Jak ci się wydaje, że esport to zwykłe granie w gierki i nie powinno się aż tak różnić od tego jak sobie po pracy odpalasz Battlefielda, to wybacz, ale przespałeś w tym temacie sporo czasu.

            Skomentuj

          3. Blejd
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-04 20:13

            Chlopie ja mowie ze mogli by spokojnie grac na 2k 144hz bo juz bez problemu da sie wyciagnac 144fps nawet na ultra ustawieniach , a znizajac je mozna wyciagnac i 200fps+ na pojedynczniej karcie , roznica miedzy 144hz a 240 jest nieduza praktycznie niedostrzegalna przez ludzkie oko to nie tak jak 60hz i 120hz/144hz gdzie roznica jest masakryczna do tego gsync/freesync i mozna grac ja wiem ze kazdy pro gracz lubi grac na max fps/hz z min. ustawieniami z wylaczonym gsync/fresync , ale to nie znaczy zeby nie mogli grac juz w rozdzialce wiekszej czasy ida na przod i sie da sie juz grac jak pisalem w 2k na bardzo dobrym fps/hz , bo niedlugo bedzie tak ze 3/4 swiata bedzie grala na 2k+ , a pro gracze na full hd to troche smieszne i zalosne , a za niedlugo przy nastepnej generacji kart bedza monitory 2k na ktorych bedzie mozna bez problemu wyciagnac 240fps/240hz a na 4k 100fps+/144hz.

            Skomentuj

          4. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-04 21:09

            Dalej nie rozumiesz. Ja mówię o esporcie, ty o pykaniu w Battlefielda po pracy. 144fps to nie jest 300+. Nawet jak masz monitor 144Hz, to i tak chcesz mieć 300+fps, żeby zminimalizować INPUT LAG. Nie wiesz co to jest, nie zwracasz na to uwagi? - Jakoś mnie to nie dziwi. Bo do pykania w Battlefielda takie rzeczy nie mają znaczenia. W esporcie czy skrimach na high elo już tak. Jeśli coś jest nie dostrzegalne dla ciebie, nie znaczy, że jest niedostrzegalne w ogóle, w szczególnośći dla kogoś w tym wytrenowanego. Wciąż masa konsolowców ci powie, że 30fps to płynny gra i bzdury typu "ludzkie oko nie widzi więcej jak xx fps".

            Możesz sobie grać w tego Battlefielda i w 4K, każdy gra jak lubi, ale esportu w to nie mieszaj. Nie wiesz ja to wygląda od środka, to przyjmij do wiadomości jak jest, jeśli ktoś kto siedzi w temacie cię o tym informuje, a nie próbujesz tu tworzyć i rozgłaszać swoje wyobrażenia. Tu nie ma głupich ludzi, którzy nie wiedzą, że monitory z większą rozdzielczością istnieją. W esporcie po prostu każdy świadomie wybiera swój sprzęt pod siebie. Ty kupując myszkę zastanawiasz się czy będzie ci pasować i ładnie wyglądać na biurku obok twojej klawiatury, podczas gdy poważni gracze sprawdzają sensor i jego implementację. Zrozum, że taka rozdzielczość w poważnym graniu to nie jest przypadek, a świadomy wybór. To, że ty byś chciał, albo wydaje ci się inaczej nie ma tu najmniejszego znaczenia. Tyle, nie chce mi się już tego ciągnąć, bo i tak nie rozumiesz tego co do ciebie piszę.

            Teraz idź powiedzieć piłkarzom, że jak jest trochę zimniej to niech grają w długich spodniach dresowych, nie tych swoich spodenkach, bo ty jak sobie z kolegami kopiesz piłkę to ci to nie robi różnicy.

            o/

            Skomentuj Historia edycji

          5. Blejd
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-09-04 22:55

            LoLu czytaj mnie ze zrozumieniem pseudo pro playerze ...
            Tlumacze ci ze za kilka lat wszyscy beda grac w min. 2k/4k rozdzialce , a ci twoi e-sportowcy nadal Full HD ?? skoro tak im zalezy na graniu w max fps niech sobie zmniejsza jeszcze do 1024x768 wtedy beda miec jeszcze wiecej fps... a to co kupuje i w co gram i kiedy to nie twoja zafajdana sprawa ..
            A teraz paszoł wont i graj sobie e-sportowcu w swoje nintendo w full hd na pińcet fps !!!

            Skomentuj

          6. wasptak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-05 07:34

            "e-sportowo" że się tak wyrażę to gram jedynie w Hearthstone - gry arcade'owe są dla mnie kwintesencja nudy i dziecinady :) (to oczywiście moje subiektywne zdanie) . Przychylam się do tego co napisał Blejd - fullhd to archaik.

            Bawia mnie typy takie jak ty - "pro playerzy" - którzy graja w CS'a na monitorach CRT w ustawieniach 800*600 w low żeby mieć 1000 fps - dorośnijcie dzieciaki.

            Samemu posiadam monitor Asus PG348Q i powiem tak - 3440*1440 + ustawienia na ultra i dopiero wtedy można się cieszyć w pełni z takich pozycji jak Wiedźmin 3, Skyrim z modami czy nawet "brzydkie" na tle wcześniej wymienionych ESO.

            Podrośniesz, uciułasz pieniędzy - kupisz porządny sprzęt to zrozumiesz co to jest przyjemność z grania :)

            Pozdrawiam

            Skomentuj

          7. Blejd
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-05 09:45

            Zgadza sie ja czekam na nastepce pg348q czyli pg35vq albo x35 wtedy wrazenia z grania beda jeszcze wieksze :)

            Skomentuj

          8. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-05 14:51

            Następny, który odpala Tomb Raidera na sylwestra i myśli, że wie cokolwiek o esporcie. Zdecyduj się czy piszesz o jednym czy o drugim. Bo do gry w Wiedźmina, Skyrima czy co tam sobie lubisz, to przerzucasz obraz na drugi monitor i sobie grasz jak chcesz. Czasy w których się korzystało z jednego monitora już dawno minęły. A monitory esportowe nie są od dostarczania wrażeń, a szybkiego i precyzyjnego przekazywania informacji. Wrażenia wizualne w esporcie nikogo nie interesują, bo jakie wrażenie może w ogóle robić na tobie gra, w której masz już rozegrane przynajmniej tysiące godzin.

            W ogóle co to za logika, piszesz, że nie grasz w gry zręcznościowe, dlatego, uważasz, że monitory do takich gier nie mają sensu, bo grasz "esportowo" ( ͡° ͜ʖ ͡°) w Hearthstone ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tobie taki nie jest potrzeny.
            "Jestem snookerzystą i gram w eleganckich butach i uważam, że buty piłkarskie nie mają sensu, bo mi się dobrze gra w tych eleganckich" #fucklogic
            Pomijając już fakt, że najpewniej te twoje "granie esportowo" w tego HSa to rankedy na soloQ. Prawdziwy esportowiec z ciebie!

            Człowieku, w Hearthstone czy inne karcianki to sobie możesz grać w 30fps cinematic experience na projektorze i najmniejszej różnicy to nie zrobi. Odpal jakąkolwiek prawdziwą grę esportową w 30fps i good luck w osiąganiu jakichkolwiek wyników.

            Skomentuj Historia edycji

    3. kiziamizia2
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-05 07:26

      hehe dam sobie reke uciac ze 90-95% graczy uzywa FullHD i karty do 1000 zl. "Nikt normalny" nie kupuje komputer do gier za 10-12 tys. zl

      Skomentuj

  7. Skeletor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 13:34

    To jest profesjonalny sprzęt do e-sportu i fpsów. Do podziwiania super wygładzonej rzyci Lary Croft są inne monitory.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 14:22

      Chyba sobie żartujesz. Jest dokładnie odwrotnie niż mówisz. To jest właśnie monitor do grania w Tomb Raidera na sylwestra.
      Zakszywione VA 4ms do esportu... jasne, lmao.

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-04 15:24

        Co poradzisz na to, że e-sportowcy nie znają najnowszych trendów w sprzęcie i dlatego ciągle nie wybierają zakrzywionych matryc VA o wysokich rozdzielczościach.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-04 15:46

          ( ͡° ͜ʖ ͡°)

          Skomentuj

  8. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 13:43

    Jak ,że sam mam monitor dla gracza na TV i 144Hz FULL HD z funkcją DIRECT DRIVE czyli coś takiego jak FREE SYNC złączony z FAST SYNC ,żeby minimalizować czasy opóźnień w grach online.
    Dlatego kolejny monitor tak nie musi być z informacją ,że jest dla gracza no ale będzie bo minimum jakie sobie stawiam to UHD 144Hz , HDR oraz 95% DCI - P3 bo wystarczy mi już tego okaleczania oczu pod względem ilości widzianych kolorów na moim monitorze gdyż tylko tego mi brakuje.
    72% NTSC to jest zbyt mało ,żeby można było mówić o uczcie dla oczu.

    Skomentuj

  9. szymcio30
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 13:55

    TV z prawdziwym odświeżaniem 144Hz??? Niech Pan takich głupot nie opowiada.

    Skomentuj

  10. szymcio30
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 14:03

    Identyczny i tańszy jest monitor AOC 27" AG272FCX

    Skomentuj

  11. Po1nter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 14:21

    Dysponuję GTX1080 i zasiadniczo to stwierdzam że 2k czy 4k to potrzebne mi jak świni siodło. Wolę dobry monitor z G-Sync i 144Hz. Kupię monitor powiedzmy w 2k czy 4k z 144Hz i co? I muszę kupić najlepiej 2x1080Ti żeby te 144Hz stałe utrzymać i to też przy dobrych wiatrach. Chociaż przyznam że taki monitor był by zdecydowanie bardziej przyszłościowy. Bo prawdopodobnie w przeciągu 2-3lat na karcie za około 3000zł damy radę wyciągnąć fajne FPS przy 4k. A przynajmniej mam taką nadzieję.

    Skomentuj

    1. Blejd
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 14:27

      To jest akurat jest nie prawda gralem na pg278q 144hz w 2k w BF1 ultra ustawienia i miałem wszystko pomiedzy 100-120fps na jednej 1080ti , po obnizeniu nieco ustawień miałem 144hz niemal cały czas.

      Skomentuj

  12. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 17:05

    ja się nie zbliżam nawet do niczego poniżej 4K Fuuuuj
    jak można w ogóle na coś takiego spoglądać chyba bym się porzygał fuuuujjjj

    TYLKO 4K !! nawet gdybym miał grac w 10fps to bym nie zszedł poniżej tej rozdzielczości
    tylko w temacie !

    Skomentuj

  13. Han44
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-05 08:31

    No dobra plecaki popakowane?
    To do szkoły.

    Skomentuj

    1. HyperFix
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-05 21:07

      Jeszcze nie

      Skomentuj

  14. decrypterie
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-05 11:31

    Fajna nowość haha, ja od dawna siedzę na PG278Q i nie mogę nic lepszego znaleść , 1ms czas reakcji, G-sync,27cale i 1440p co więcej potrzeba na dzień dzisiejszy ? Chyba nic , przynajmniej jak dla mnie.
    Miałem poprzedniego 27curved właśnie to pierwsze wrażenie było czy to oby napewno ten bo przy 27calach ledwo widać zakrzywienie.

    Skomentuj

  15. Blejd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-05 14:26

    Tez miałem pg278q tylko TN i odwzorowanie kolorów porażka , ale do szybkich strzelanek the best.