Na topie

Asustor zapowiada nową wersję systemu ADM - jakie zmiany nas czekają?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Serwery plików NAS

Kategoria: Komputery Serwery Serwery plików NAS Producenci: Asustor

Nowa wersja systemu ADM dla NAS pozwoli uzyskać pojemność znaną z dysków HDD i wydajność nośników SSD. Oprócz tego producent wprowadził usprawnienia zarządzania kontami i korzystania z macierzy RAID.

 • Asustor zapowiada nową wersję systemu ADM - jakie zmiany nas czekają?
A A

Firma Austor zapowiedziała nową wersję systemu ADM dla dysków sieciowych NAS. Wśród głównych zmian znajdziemy połączenie zalet dysków HDD i SSD, prostsze zarządzanie kontami i hasłami do nich, a także rozwiązanie problemu niespójności danych.

Szybkość tradycyjnych dysków nie może równać się z prędkością oferowaną przez dyski SSD. Niestety, nośniki SSD nie są wolne od wad: chodzi tu głównie o mniejszą pojemność czy wytrzymałość, przynajmniej w stosunku do HDD.

Asustor ADM 3.1 - SSD Cache

Asustor chce rozwiązać ten problem - łącząc zalety obu rozwiązań - przy pomocy funkcji przechwytywania SSD (dostępnej dla dysków NAS z serii AS31/32/50/51/61/62/63/64/70). To dzięki niej NAS zapisze na dysku SSD wyłącznie często używane pliki, a użytkownik uzyska szybki dostęp do najważniejszych danych, bez zapełniania SSD-eka mniej istotnymi informacjami.    

Asustor ADM 3.1 - LDAP Client

Kolejną innowacją w ADM 3.1 jest LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) – program, którego podstawowym zadaniem jest ujednolicenie i ułatwienie zarządzanie kontami, hasłami, a także uwierzytelnieniami użytkowników lub przyznawaniem uprawnień do plików w przedsiębiorstwie. Warto przy tym wspomnieć, że NAS-y Asustora korzystały wcześniej wyłącznie z programu Microsoft Active Directory – jednak wraz z premierą ADM 3.1 wybór ten poszerzył się właśnie o LDAP.  

Asustor ADM 3.1 - RAID Scrubbing

Ostatnią nowością wprowadzoną przez ADM 3.1 jest usługa RAID Scrubbing. Użytkownik korzystający regularnie z tej funkcji ma pewność, co do integralności przechowywanych danych i tego, że program wyeliminuje występujące między nimi niespójności. Co więcej, w przypadku wystąpienia błędu, którego RAID Scrubbing nie będzie w stanie naprawić, NAS natychmiast ostrzeże swojego właściciela, aby ten mógł wystarczająco wcześnie zareagować na nieoczekiwane problemy.

Źródło: Asustor

Odsłon: 3554 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Serwery plików NAS w marketplace

 1. bodziokrak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-22 16:38

  Przynajmniej nad tytułem można się troszkę dłużej zastanowić a nie tylko kopiuj/wklej.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!