Na topie

Wydajne i wygodne NAS-y Asustor AS4000

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Wydajne, energooszczędne, wygodne w obsłudze i w pełni funkcjonalne – takie mają być nowe serwery NAS firmy Asustor. Na rynek zmierzają urządzenia z serii AS4000: dwuzatokowy AS4002T i czterozatokowy AS4004T.

Wydajne i wygodne NAS-y Asustor AS4000

A A

Przeprojektowane wnętrze i przeprojektowana powłoka – dla lepszej wydajności i wygodniejszej obsługi. Tak Asustor zapowiada swoje najnowsze serwery NAS, które mają znaleźć zastosowanie w firmach. Co cechuje modele z serii AS4000?

Nowe NAS-y mają magnetyczną ramkę przednią, która chroni urządzenie przed kurzem i pyłem. Tak jak ona, same dyski mają być łatwe w montażu i demontażu – nie trzeba do tego używać śrubokręta, a samej wymiany można dokonać także na włączonym serwerze (Hot Swap).

Sercem każdego z tych nowych serwerów Asustora jest dwurdzeniowy procesor Marvell Armada, który do pomocy ma 2 gigabajty pamięci RAM DDR4-2400. Efektem ma być naturalnie wysoka wydajność. Szybką łączność zapewniać mają z kolei 3 porty: 1x 10GBase-T i 2x Gigabit LAN.

Ofertę producenta zasilają dwa modele: AS4002T i AS4004T, które są wyposażone w te same podzespoły, ale – tak, jak sugerują to nazwy – oddają do dyspozycji odpowiednio dwie i cztery kieszenie na dyski. Premiera odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Entrymedia, Asustor, Anandtech

Odsłon: 3088 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!