Na topie

Atari zapowiada nową konsolę - czym będzie Ataribox?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Tematyka: Na Topie Producenci: Atari

Odpowiedź na to pytanie nie jest na razie znana. Zachęcamy was jednak do tego, by się wypowiedzieć – z czasem okaże się, czy mieliście rację.

  • Atari zapowiada nową konsolę - czym będzie Ataribox?
A A

Tego się nie spodziewaliśmy. Na rynku konsol do gier pojawi się nowy-stary gracz. Firma Atari zapowiedziała, że pracuje nad zupełnie nowym sprzętem do domowej rozrywki.

Ataribox – tak będzie nazywać się nowa konsola amerykańskiego producenta. Na razie na jej temat nie wiadomo właściwie nic oprócz tego, że będzie ona oparta na technologiach pecetowych. W jaką konkretnie grupę odbiorców zamierza celować Atari – tego jeszcze nie wiadomo, choć dyrektor generalny firmy, Frederic Chesnais, zapowiada „walkę”, co pozwala liczyć na coś poważniejszego.

Ze słów Chesnaisa można też wywnioskować, że prace nad urządzeniem są już na całkiem zaawansowanym etapie. Obecnie producent koncentruje się bowiem na wyglądzie swojego sprzętu. Nie otrzymaliśmy jednak ani jednego słowa na temat tego, kiedy (choćby mniej więcej) można będzie spodziewać się konkretnej prezentacji Atariboksa.

Jak myślicie – Atari będzie chciało zawalczyć z gigantami rynku czy spróbuje sprzedać nam w ładnym pudełku symulator swoich retro-gier (tak jak zrobiło to Nintendo przy okazji NES Mini)? A może w jakiś sposób całkowicie nas zaskoczy?

Źródło: GamesBeat, PC Gamer

Odsłon: 3750 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. KotekPimpek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-19 15:25

    Konsola do walki z Nintendo Switch z bazą Reto-gier remkaów.

    Skomentuj

  2. bakczysaraj
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-19 16:41

    A i tak najlepszą konsolą było rambo :p

    Skomentuj

    1. setheesh
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-19 16:49

      "Rambo" to była właśnie podróbka Atari. Gry o zabawie w chowanego, superman albo ET to były dopiero niezapomniane doznania.

      Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-19 16:41

    https://www.youtube.com/watch?v=oMkCboYJ-tw

    Ach te wspomnienia :D

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-19 22:21

      https://www.youtube.com/watch?v=S7uFkYPAUJY

      Skomentuj

      1. piotr.potulski
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-30 21:39

        Godziny rozrywki :) https://www.youtube.com/watch?v=95keP4Rq9no

        Skomentuj

  4. thoruus
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-19 17:48

    Dinozaury wszystkich 8-bitowców, łączcie się! ;)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-19 22:22

      C64 bylo lepsze niz atari.

      Skomentuj

      1. thoruus
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-19 23:32

        Zgadzam się, zamieniłem 800XL na C64 w starej budzie. Warto było! :)

        Skomentuj

        1. Adelar
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-23 14:51

          Mój sąsiad zamienił C64 na Pegassusa i też twierdził, że warto było, bo miał 100 czy 200gier na catridge-u :-)

          Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-24 09:25

            Bo na pegasusie gry chodziły w 1080p i 60fps ;]

            Skomentuj

  5. TicTac
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-06-19 19:47

    Mam nadzieję że nad konsolą lepiej pracowali niż nad nazwą :)

    Skomentuj Historia edycji

  6. Michał 06
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-19 19:49

    Już widzę Robbo 3d high realistic graphic :)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-19 22:22

      Misja albo Fred w 4k :D