Na topie

Audacity 2.2.0 - edytor dźwięku z poprawkami do pobrania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Tematyka: Programy do pobrania

Najpopularniejszy aktualnie program do nagrywania i edycji dźwięku doczekał się nowej wersji. Co poprawiono, co zmieniono, co dodano?

 • Audacity 2.2.0 - edytor dźwięku z poprawkami do pobrania
A A

Audacity to bardzo popularny, open source’owy program do edycji dźwięku. Na początku listopada doczekał się on kolejnego wydania, które wyraźnie pokazuje, że jego rozwój nie jest jeszcze zakończony. Co nowego w wersji 2.2.0?

Audacity 2.2.0 to między innymi cztery motywy graficzne (jasny, klasyczny, ciemny i wysoki kontrast), które pozwalają unowocześnić i dostosować do własnych preferencji wygląd programu. Możliwa jest nawet modyfikacja domyślnego szablonu kompozycji… ale to oczywiście jeszcze nie wszystkie nowości.

W aktualnej wersji odnajdziemy też przeprojektowane menu, dzięki którym obsługa programu ma być bardziej intuicyjna. Korzystanie z Audacity ma być też prostsze, dzięki umieszczonym tam i tu odsyłaczom do stron pomocy. 

Audacity ciemny

Wersja 2.2.0 to także możliwość odtwarzania zaimportowanych do ścieżek nutowych plików w formacie MIDI, jak również eliminacja około 200 mniejszych i większych błędów. W efekcie program ma działać szybko i stabilnie, a do tego gwarantować bezpieczeństwo.

Pobierz Audacity – rozbudowany program do edycji audio:

Pobierz Audacity

Co potrafi program Audacity?

Audacity służy do nagrywania, odtwarzania, eksportowania oraz edytowania plików audio. Pozwala na modyfikację parametrów ścieżek dźwiękowych, miksowania ich, a także nakładania rozmaitych efektów, takich jak echo czy normalizacja. Liczba dostępnych funkcji jest bardzo duża, a możliwości da się zwiększyć jeszcze przez liczne wtyczki i rozszerzenia. Program jest dostępny zupełnie za darmo – na Windows, macOS i Linux.

Źródło: Audacity, ghacks

Odsłon: 5108 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Warmonger
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-06 12:07

  Nadal nie obsługuje niestandardowych DPI. W sumie to jedyna rzecz, która mnie interesuje.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!